האם מכללה/אוניברסיטה זו הונאה? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מכללה/אוניברסיטה זו הונאה?

lev-27

Recommended Posts

College Conspiracy

סרטון מאוד מעניין. חוזה שחורות ומריח מאוד אנטי אובמה, אבל יש להם נקודות טובות. אני לא מסכים איתם בנושא תארים פרקטיים. תארים בהנדסה, מדעי המחשב, נותנים פרנסה מצויינת. (בדרך כלל) אבל מאות אלפי צעירים שורפים שנים מהחיים על תארים שלא שווים כלום בשוק העבודה רק כדי למצוא עבודה במשרה שהם היו יכולים לעבוד בה גם אם רגלם לא הייתה דורכת באוניברסיטה וגורמים לאינפלצית תארים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הכל עניין של דרישות. אתה לא יכול להגיד שהם היו עובדים בעבודה X (או אם ניקח דוגמא אז בנקאי) בין כה וכה - אם היו לומדים לתואר או לא. כי היום כדי להיות בנקאי אתה צריך להיות במהלך/בעל תואר (רצוי בכלכלה או מנה"ע לפי מה שהבנתי).

אם היו מוכנים לקבל לעבודה בנקאים ללא תואר - אני בטוח שכמעט אף אחד לא היה הולך ללמוד כדי "ללמוד". זה ברור היום שהולכים ללמוד (לפחות תואר ראשון) כדי להגיד ולהראות שיש תואר כי רק ככה אפשר להתקבל לעבודה נורמאלית ברוב המקרים. בגלל הדרישות הללו, שאתה יכול לקרוא להם מוגזמות או לא, אבל בגללן כ-ו-ל-ם הולכים ללמוד, נוצר מצב שהמון הולכים ללמוד תארי "סתם". אבל מצד שני, תאר לך שכולם ילכו ללמוד רפואה/הנדסה/וכו' - גם אז נראה לך שתהיה עבודה לכולם? יש מספר מוגבל של דרישות למהנדסים/רופאים...ככה שהיו בוחרים בכל מקרה את הכי טובים וכל השאר היו צריכים לחפש דברים אחרים או פשוט להיות מובטלים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני עשרים שנה פקיד בנק באותו הסניף שישב על אותו הכיסא מאחורי אותו השולחן בדיוק התקבל בלי תואר. היום צריך תואר. למה? אינפלצית תארים. בגלל שהיום לכולם יש תואר ולך אין תואר אז משהו אצלך בטח לא בסדר.

תואר עולה הרבה מעבר לשכר לימוד השפוי מאוד שיש בארץ. (אחד הבעיות בסרטון היא גובה שכר הלימוד בארצות הברית) צריך לקחת בחשבון אובדן הכנסה, אובדן התפתחות מקצועית, הוצאות נלוות ועוד. בחישוב מהיר בוגר תואר ראשון שלמד ארבע שנים הפסיד 150,000~ בהשוואה למישהו שהרגל שלו לא דרכה במוסד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אני לא יודע מה לחשוב. אין ספק שעל פניו נראה כאילו כולם הולכים ללמוד - כשבעצם ממש לא כולם צריכים ללמוד. צריכים גם אנשים "פשוטים" שיאיישו את המקצועות ה"פשוטים" וכאמור לא כולם יכולים או צריכים להיות רופאים/מהנדסים וכו'.

מצד שני, אני לא בטוח (ונמשיך עם הדוגמא ברשותך) שאני ארצה שהפקיד שלי בבנק שמתעסק עם הנכסים הפיננסיים בעולם הזה, יהיה בנאדם מטומטם בכל רמ"ח איבריו ובגלל שהוא בקושי יודע לתפעל מחשב אפילו הוא יעשה טעויות על ימין ועל שמאל שיעלו לי בבריאות/כסף וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני עשרים שנה פקיד בנק באותו הסניף שישב על אותו הכיסא מאחורי אותו השולחן בדיוק התקבל בלי תואר. היום צריך תואר. למה? אינפלצית תארים. בגלל שהיום לכולם יש תואר ולך אין תואר אז משהו אצלך בטח לא בסדר.

תואר עולה הרבה מעבר לשכר לימוד השפוי מאוד שיש בארץ. (אחד הבעיות בסרטון היא גובה שכר הלימוד בארצות הברית) צריך לקחת בחשבון אובדן הכנסה, אובדן התפתחות מקצועית, הוצאות נלוות ועוד. בחישוב מהיר בוגר תואר ראשון שלמד ארבע שנים הפסיד 150,000~ בהשוואה למישהו שהרגל שלו לא דרכה במוסד.

http://www.google.com/search?q=NIA&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a#sclient=psy&hl=en&client=firefox-a&hs=Oaq&rls=org.mozilla:en-US%3Aofficial&source=hp&q=National+Inflation+Association&pbx=1&oq=National+Inflation+Association&aq=f&aqi=g5&aql=&gs_sm=e&gs_upl=7626l7626l0l8965l1l1l0l0l0l0l227l227l2-1l1l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=1fa7c254c97e187f&biw=1920&bih=1080

ה-NIA היא הונאה שנועדה להגדיל בעיקר את השווי של אופציות כסף וסוחרות סחירות אחרות...

הסרטון הזה לא ממש חדש, וזה לא הראשון שהם עשו כמו בכל דבר הם סתם מדברים שטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא היחידים:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4119948,00.html

שמע, אני לא יודע מה לחשוב. אין ספק שעל פניו נראה כאילו כולם הולכים ללמוד - כשבעצם ממש לא כולם צריכים ללמוד. צריכים גם אנשים "פשוטים" שיאיישו את המקצועות ה"פשוטים" וכאמור לא כולם יכולים או צריכים להיות רופאים/מהנדסים וכו'.

מצד שני, אני לא בטוח (ונמשיך עם הדוגמא ברשותך) שאני ארצה שהפקיד שלי בבנק שמתעסק עם הנכסים הפיננסיים בעולם הזה, יהיה בנאדם מטומטם בכל רמ"ח איבריו ובגלל שהוא בקושי יודע לתפעל מחשב אפילו הוא יעשה טעויות על ימין ועל שמאל שיעלו לי בבריאות/כסף וכו'.

למה שהוא יהיה מטומטם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך גישה של עבד. אתה חי רק בשביל לעבוד ולא עובד/לומד בשביל לחיות.

רוכשים השכלה גם בשביל הרחבת האופקים ושאיפה לרמת אינטלקט גובהה יותר.

לא רק בגלל שזה שם לך עוד כמה גרושים בכיס. כי כמו שאמרת,

הרבה פעמים זה פשוט לא מספק את הסחורה.

אבל אין זה אומר שהשכלה היא דבר אינה נחוץ רק בגלל שזה לא תמיד

מביא אותך למטרות שחלמת שכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך גישה של עבד. אתה חי רק בשביל לעבוד ולא עובד/לומד בשביל לחיות.

רוכשים השכלה גם בשביל הרחבת האופקים ושאיפה לרמת אינטלקט גובהה יותר.

לא רק בגלל שזה שם לך עוד כמה גרושים בכיס. כי כמו שאמרת,

הרבה פעמים זה פשוט לא מספק את הסחורה.

אבל אין זה אומר שהשכלה היא דבר אינה נחוץ רק בגלל שזה לא תמיד

מביא אותך למטרות שחלמת שכן.

כמה סטודנטים בכלל טורחים ללמוד משהו מעבר למצגות של המרצה? כמה סטודנטים זוכרים משהו מהרצאות משעממות בנושאים שלא מעניינים אותם? אדם שרוצה להרחיב אופקים לא צריך מוסד לימודים. הוא יכול ללכת לספריה ולהשאיל ספר בתחום שמעניין אותו. הגישה מוסד השכלה גבוהה = ידע רחב לא תמיד נכונה. לא חסר בעלי תארים חסרי ידע כללי ורצון לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, לא חסר. אבל יש אנשים שצריכים מסגרת.

ומוסד להשכלה גבוהה מספק לך שילוב בין הרחבת אופקים לבין

רכישת השכלה למטרות תעסוקה(כמובן תלוי בפקולטה).

ברור שכמו כל מערכת על כדור הארץ, גם ההשכלה הגבוהה לא מושלמת,

אך אין זה אומר כי יש לשלול אותה על הסף כי קיימים אנשים שזה לא מתאים להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה סטודנטים בכלל טורחים ללמוד משהו מעבר למצגות של המרצה? כמה סטודנטים זוכרים משהו מהרצאות משעממות בנושאים שלא מעניינים אותם?

אתה לוקח את היוצא מן הכלל והופך אותו לכלל. רוב הסטודנטים לומדים מה שהם לומדים כי זה מעניין אותם ולא כי הם שמעו שבתחום הזה מרוויחים הרבה כסף. מי שלומד משהו שלא מעניין אותו, בדרך כלל יתקשה להצליח ויפרוש לתחום אחר.

וגם, זה נשמע שאתה תופס בצורה לא נכונה את ההשכלה הגבוהה - האוניברסיטאות לא קיימות כדי "להוציא אנשים לשוק העבודה".

אדם שרוצה להרחיב אופקים לא צריך מוסד לימודים. הוא יכול ללכת לספריה ולהשאיל ספר בתחום שמעניין אותו. הגישה מוסד השכלה גבוהה = ידע רחב לא תמיד נכונה. לא חסר בעלי תארים חסרי ידע כללי ורצון לדעת.

כמה אוטודידקטים אתה מכיר? ואני לא מדבר על כאלה שקראו בויקיפדיה תורת הקוונטים, אלא על כאלה שמכירים את הנושא ברמה שהם יכולים להוציא עליו מאמר. אני אחסוך ואומר לך שיש מעט (אפילו מעט מאוד) כאלה, ושכנראה הדרך המתאימה ביותר ללמוד היום היא דרך מוסדות ההשכלה הגבוהה, ולא ע"י קריאת ספר מהספריה. האוניברסיטה זה לא רק לשבת בהרצאה ובתרגול, זה גם כל ההווי הלימודי מסביב - האינטראקציה עם שאר הסטודנטים, השיחות במסדרון, השעות קבלה וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהדרישות של המעסיקים ישתנו - אז כל איפלציית התארים תפסיק. כמו שאמרתי, כשמוכר מנויים בחדר בעיר שלי צריך להיות אם תואר ראשון - פה הבעיה. אם יחפשו מוכר טוב ואיכותי בלי קשר לתואר - ימצאו. ואז אולי, רק אולי, כל הסיפור הזה יתחיל להיפסק. אבל כנראה שאין לאף אחד אינטרס. כולם נהנים מהאינפלציה הזו. כל מכולת או שטות אחרת מרוויחה מוכרים שלרוב, אין מה לעשות, יהיו איכותיים יותר. באותה העת המכללות/אוניברסיטאות מרוויחות מהשכר לימוד וכל שאר הדברים הלווים (ויש המון כאלו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...