70 מעלות במאמץ למעבד Intel core 2 duo E6700 - הגיוני?? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

70 מעלות במאמץ למעבד Intel core 2 duo E6700 - הגיוני??

ranchaman

Recommended Posts

שלום,

לאחרונה שידרגתי את המעבד E6300 שקניתי עם המחשב לפני כ-3 שנים למעבד E6700. המעבד החדש הגיע בלי מאוורר אז קניתי

Arctic Cooling מדגם "Alpine 11 GT Rev. 2"

במקום המאוורר סטוק שבא עם ה-E6300 (הנחתי שהוא לא יהיה מספיק).

אחרי שהתקנתי הכל כמו שצריך הרצתי OCCT למשך שעה והטמפרטורות נשקו ל-70 מעלות, לפעמים (מצ"ב הגרפים). הרצתי את המבחן בחדר לא ממוזג.

מפרט המחשב: מארז Sonata 2, מאוורר מקורי 120 מ"מ מאחור (על מהירות מדיום), מאוורר חדש 120 מ"מ Cooling מדגם F12 PWM מקדימה. לוח אם DG45ID, שלושה הארד-דיסקים מותקנים. המארז היה סגור ותעלת האוויר למעבד שבאה עם המארז מותקנת. ספק כוח, מממ... לא זוכר אבל משהו איכותי שקניתי בזמנו בהספק 400W.

הסיבה שאני מודאג היא שתוכנת הניטור של (Intel Desktop Utilities) הקפיצה כל הזמן במהלך המבחן הודעות על התחממות יתר. אבל המחשב לא קפא או נכבה, היה יציב לגמרי.

האם יש לי סיבה להיות מודאג?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתקנה של המאוורר טובה ואת המשחה התרמית מרחתי לפי הנחיות שמצאתי באינטרנט - מרחתי שכבה דקה ואחידה על המעבד.

את טמפרטורת החדר אינני יודע במדוייק אבל אני מניח באיזור 25 מעלות, אולי קצת יותר - יום קיץ תל-אביבי בחדר הפונה צפונה, בלי מזגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם המארז פתוח התוצאות דומות (אותה טמפרטורת שיא, אך מגיע אליה לעיתים נדירות יותר, מצ"ב גרפים).

האם כדאי לי למרוח שוב את המשחה בהתאם להנחיות של CallMeAl?

האם כדאי לי להחליף מאוורר, ואם כן - מה מומלץ?

אני רוצה להכין את המחשב להרצת סימולציות כבדות של Matlab שיכולות לקחת שעות רבות, וחושש מבעיות יציבות.

את העניין עם תעלת האיוורור למעבד כבר בדקתי, כי ראיתי הרבה דעות באינטרנט שממליצות להסיר אותה. אז הסרתי אותה וכיסיתי את הפתח שלה בגב המארז, והתוצאות היו גרועות יותר: טמפרטורת שיא של 72 מעלות במקום 70. אז אולי בכל זאת יודעים מה הם עושים...

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...