עזרה: מחפש לקנות טלויזיה ''32 שתחובר ישירות למחשב. - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה: מחפש לקנות טלויזיה ''32 שתחובר ישירות למחשב.

Gilladriel

Recommended Posts

הטלויזיה מתוכננת להחליף את מסך המחשב הקיים (לא תשמש כטלויזיה בסלון ולא תחובר לממיר).

הצרכים:

שולחן עבודה גדול שישמש אותי בין היתר ב:

--תכנות (הרבה.. C/C++/JAVA)

--צפיה נוחה בקבצי אופיס\PDF

--סרטים

--קצת משחקים

מרחק ישיבה מהמסך: 60-80 ס"מ.

ל2 חברים שלי יש טלויזיות LG "32 בנות 2-3 שנים, ודי התרשמתי לטובה מאיכותן כאלטרנטיבה למסך מחשב, התמונה (בין אם זה בWindows ובין אם במשחק) ממש חלקה וחדה.

מה שלא מעניין אותי זה רמקולים מובנים מאחר והטלויזיה תחובר למחשב בDVI, והסאונד מגיע מהמערכת שמחוברת למחשב בRCA.

1. על איזה דגם אתם ממליצים? (עם עדיפות לLG מצידי)

2. לגבי רזולוציה - HD Ready או Full HD ?

*(ל2 החברים שלי יש HD Ready והאיכות פשוט נפלאה, אז השאלה שלי בעצם - איזה יתרון משמעותי יש לטלויזיה Full HD שמשמשת כמסך מחשב?)

לא יודע אם זה נחוץ, אבל זה מפרט המחשב שלי:

Motherboard - INTEL P55WB

Cpu - I5 760

Memory - KINGSTON KVR1333D3N9 4GB

Video Card - GIGABYTE GTS450 1GB DDR5

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמוניטור הטלוויזיה המתאימה ביותר לטעמי היא ה LG LD 460.

רק תוודא שאתה מקבל אותה עם פאנל IPS (הייבוא הרשמי של ח.י. שראיתי עד היום היו IPS)

על הארגז של הטלוויזיה יש מדבקה גדולה. כתוב שם בגדול את הדגם ומתחת יש כמה ברקודים. מעל הברקוד העליון השמאלי אתה תראה משהו בסגנון של

32LD460-TA.AMFWLH

ה W שסימנתי באדום זה מה שחשוב. אם במקום ה W אתה רואה למשל L זה אומר פאנל MVA של AUO שפחות טוב. (עקרונית גם Y, Z ו I זה IPS).

ה 460 היא 450 עם רמקולים משופרים (לא ראיתי 450 בארץ עם IPS). כמו כן 450 לא יובאה ע"י היבואן הרשמי שנותן 3 שנות אחריות.

קרא על ה 450 פה:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=19723268#post19723268

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על המידע, עוד כמה שאלות ברשותך:

1. איפה אני יכול לקרוא לגבי הבדלים בפאנלים? אני מבין שבטלויזיות עם פאנלים שונים מIPS התמונה 'מרוחה' יותר.

2. מה לגבי הבדלים בין HD ready לFHD בטלויזיה כמסך מחשב?

3. בהתבסס על מפרט המחשב שלי (בהודעה הקודמת) - על איזו רזולוציה אני אמור לעבוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל לא בטוח שפנל מסדרות VA טוב פחות מ ביחוד שמדובר בטלוויזיות. אפילו הייתי אומר טוב יותר בגלל הצגת שחור עמוק יותר אשר מציג צבעים קרובים יותר למציאות או, למקור אם תרצה.

ותקנו אותי אם טעיתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטלויזיה מתוכננת להחליף את מסך המחשב הקיים (לא תשמש כטלויזיה בסלון ולא תחובר לממיר).

הצרכים:

שולחן עבודה גדול שישמש אותי בין היתר ב:

--תכנות (הרבה.. C/C++/JAVA)

--צפיה נוחה בקבצי אופיס\PDF

--סרטים

--קצת משחקים

מרחק ישיבה מהמסך: 60-80 ס"מ.

לאור השילוב הנ"ל (רוב העבודה היא עם טקסט, ומרחק הישיבה קצר) - 32" היא פתרון נוראי לצרכים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על המידע, עוד כמה שאלות ברשותך:

1. איפה אני יכול לקרוא לגבי הבדלים בפאנלים? אני מבין שבטלויזיות עם פאנלים שונים מIPS התמונה 'מרוחה' יותר.

2. מה לגבי הבדלים בין HD ready לFHD בטלויזיה כמסך מחשב?

3. בהתבסס על מפרט המחשב שלי (בהודעה הקודמת) - על איזו רזולוציה אני אמור לעבוד?

1.

http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1113353-lcd-matrices-differences-what-models-placed.html

http://www.tftcentral.co.uk/faq.htm

2. עדיף FHD בגלל הרזולוציה הגבוהה יותר מה שיאפשר טקסט חד יותר.

3. FHD.

אני בכלל לא בטוח שפנל מסדרות VA טוב פחות מ ביחוד שמדובר בטלוויזיות. אפילו הייתי אומר טוב יותר בגלל הצגת שחור עמוק יותר אשר מציג צבעים קרובים יותר למציאות או, למקור אם תרצה.

ותקנו אותי אם טעיתי...

הצבעים יהיו מדוייקים יותר ב . השחור ב PVA יתן קונטרסט טוב יותר מה שיתן תמונה יותר "פאנצ'ית" בסרטים.

הסיבה שאני מעדיף לטקסט את ה היא בגלל אפשרויות הכיוון המקצועיות יותר כמו למשל חדות אופקית וחדות

אנכית.

לאור השילוב הנ"ל (רוב העבודה היא עם טקסט, ומרחק הישיבה קצר) - 32" היא פתרון נוראי לצרכים שלך.

80 ס"מ זה מספיק רחוק לטעמי.

מבחינת גודל פונט זה יהיה גדול יותר ממסך רגיל ולכן נוח יותר לחלק מהאנשים.

מבחינת שטח העבודה, מסכים עם רזולוציות גדולות יותר יתנו יותר שטח עבודה, אבל הפונט יהיה קטן ויפריע לחלק מהאנשים.

כמובן, שזה מאוד אינדיוידואלי ולכן חובה ללכת לראות ולהתרשם.

לסרטים כמובן זה יהיה שדרוג מהותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

80 ס"מ זה מספיק רחוק לטעמי.

לטעמי ממש לא. מה גם שהבחור אמר 80-60 ס"מ (שזה בערך המרחק שאני יושב ממסך ה24" שלי).

לסרטים כמובן זה יהיה שדרוג מהותי.

בהתחשב בכך שהבחור שם די בסוף הרשימה, זה נראה לי די חסר משמעות. מה גם שהמרחק האפסי שהוא מדבר עליו גם 24" יספיק (אלא אם הכוונה היא כן להשתמש בטלוויזיה לסרטים ממרחק רב יותר).

אני מסכים שזה אינדיבידואלי, אני עדיין חושב שזה מפגר (גם אם זה אינדיווידואלי), ומתכון בטוח לבעיות עיניים בטווח הבינוני-רחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני רק רוצה להעיר שהטלויזיה אכן תשמש גם לצפיה בסרטים ממרחק של כ3 מטרים.

2. שימו לב שציינתי שאני כבר די מורגל לסדר גודל כזה של מסך אחרי ישיבות של שעות אצל חברים שלי (וזה כולל הכנת שיעורים מול מסכים כאלה).

אני מסכים שזה אינדיבידואלי, אני עדיין חושב שזה מפגר (גם אם זה אינדיווידואלי), ומתכון בטוח לבעיות עיניים בטווח הבינוני-רחוק.

3. מדוע לדעתך זה מתכון לבעיות עיניים..??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא בשבילי וגם בשביל הבן שלי, מסך של 22" 1680X1050 מטווח של כ 80 ס"מ היה מתכון לכאבי עיניים.

כל אחד וההעדפות שלו. בשביל זה אמרתי לו שילך לבדוק.

לגבי - טוב, בטווח של 3 מטר לפחות 32" ואם הוא לא היה יושב בטווח של 80 ס"מ הייתי ממליץ לו להגדיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3. מדוע לדעתך זה מתכון לבעיות עיניים..??

שילוב של בהירות מפוצצת (של טלוויזיות לרוב גבוהה משמעותית משל מסכי מחשב, אבל ייתכן שבטלוויזיות החדשות התחום הדינמי מספיק רחב כדי שלפחות בבהירות מינימום זה לא יהיה גבוה מידי), גופנים מפוקסלים (גודל נקודה ענק יחסית למסך מחשב) ובכלל עצם העובדה שאתה מבלה שעות על גבי שעות בבהיה בנורת פלורסנט ענקית במרחק פחות ממטר מהעיניים שלך (אין לשכוח שאפילו אם הבהירות פר יחידת שטח זהה בשני המסכים, הרי שבמסך גדול יותר הכמות האבסולוטית של האור שמגיעה לעיניים גבוהה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרויות הכיוון של ה LD460 הרבה הרבה יותר נרחבות מכל מסך מחשב. אפשר להוריד שם את הבהירות דרך מספר פרמטרים מה שאין במסכי המחשב. למשל ה 2209WA שאני עכשיו יושב מולו על בהירות 10 כדי שאוכל לעבוד איתו (בביקורות בחו"ל שמו על 0). כמו כן יש בה פילטר אוטומטי לבהירות שאפשר להפעיל. לגבי פונטים, מהמרחק המדובר לא תהיה בעיה וכמו שאמרתי יש אופציה לכוון חדות אנכית ואופקית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסמסונג c530 עדיף לטעמי. יש לי היכרות אישית גם עם המסך הזה וגם עם הlg, ושחור של הסמסונג יותר עמוק והצבעים גם טיפה טיפה עדיפים. הlg מצטיין בעיקר בשידורים באיכות sd, דבר שלא משנה פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...