תוכנת הניטור CoreTemp מודדת רק את טמפרטורות הליבות? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוכנת הניטור CoreTemp מודדת רק את טמפרטורות הליבות?

benyben

Recommended Posts

שלום.

המון זמן סמכתי על CoreTemp כמדד הטמפרטורה של המעבד. מצאתי שהטמפרטורה היא 21 מעלות.

climsy_20110722_123556.jpg

כאשר התקנתי את HWmonitor מצאתי שה CPU Temp עומדת על 36 מעלות.

climsy_20110722_123702.jpg

לאחר שהתוועצתי כאן בפורום, נאמר לי שיש הבדל בין טמפרטורות הליבה לבין טמפרטורות הצ'יפ. הליבות קרות מהצ'יפ כמכלול.

למרות זאת, במבחנים מסוימים, כותבים מצביעים על הטמפרטורות של CoreTemp כמדד טמפרטורת המעבד.

כמובן שלהבדל יש השפעה של ממש. אם אני בודק את ה OC שלי על פי CoreTemp, המצב שלי טוב. אם אני בודק לפי HWMonitor, הוא לא כל כך טוב (בלשון המעטה).

אז מה הדין?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Core Temp קוראת את הטמפרטורה מ-DTS (ראשי תיבות באנגלית של Digital Thermal Sensor). למיטב ידיעתי בארכיטקטורת K10 (שעליה מבוסס המעבד שלך) יש חיישן אחד כזה בכל המעבד. כלומר הטמפטורה המוצגת היא טמפרטורת ה"מעבד" (כיחידה, לא של כל בנפרד או ממוצע כלשהו).

הצגת הטמפרטורה נעשית על-פי נוסחה. במקרה של ארכיטקטורת K10 מדובר בנוסחה : (הערך שנקרא מהחיישן)/8 = טמפ' המעבד המוצגת.

ייתכן שמסיבה כזאת או אחרת משהו לא מכויל אצלך או שקריאת החיישן לא תקינה. אצלי (עם מעבד II שמבוסס על אותה ארכיטקטורה) אני מקבל תוצאות מדידה באותו סדר גודל (לא זהות אבל גם אל הבדל של 16 מעלות) גם ב-Core Temp, גם ב-Hwmonitor וגם ב-. תנסה לבדוק אצלך ב- מהן הטמפרטורות לשם השוואה.

אם אני צריך לנחש, דווקא התוצאה של Temp פחות הגיונית מכיוון שפחות סביר שבמזג האוויר הנוכחי הטמפ' של המעבד תהיה 20 מעלות (אלא אם כן המחשב בתוך חדר :)).

לאיזה טמפ' אתה מגיע במאמץ וב-OC? אגב, מדובר במעבד המשווק כ-Phenom IIx840 נכון (ולא ב- IIx4 640 כפי שמופיע)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Core Temp אכן עלולה להיות בעייתית עם הדור החדש של מעבדי . במעבדי K10 בד״כ יש הפרש של 15 מעלות בין קריאות של החיישן מבוסס לוח לבין קריאות של Temp.

ההצעה הרווחת תהיה לכוון תוספת של 15 מעלות בהגדרות offset של התוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשבודקים טמפרטורות כדי לדעת האם המערכת יציבה גם בתנאי מאמץ, כדאי לקחת בחשבון לא רק מאמץ של החומרה.

גם תנאים קיצוניים מחוץ למחשב הם חלק מטווח האפשרויות שאתה מעוניין לבדוק כדי שתוכל לסמוך על יציבות 24/7.

לפי הטמפרטורות נראה שהמחשב שלך נבדק בחדר ממוזג.

ולמרות שגם ללא מזגן הטמפרטורות כנראה יהיו טובות, כדאי לקחת את העניין בחשבון פעם הבאה שאתה עושה OC ועולה במסלול המאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...