ספק כח התפוצץ!! אבל למה?? - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק כח התפוצץ!! אבל למה??

Boomer

Recommended Posts

:lol: באג במערכת ;)

ד"א בעקבות המקרה שקרה עם חבר שלי השגתי קצה רצועה שמשתמשים בה במעבדות (מי שמכיר) ששמים על היד והיא מחוברת להארקה... לא שאני משתמש בה :P (עצלות יתר)

;D:lol:

איזה מקרה קרה עם חבר שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז ככה, חבר שלי לאחר שכנועים רבים מצידי ומאחרים הוציא 300~ שקל על צורב חדש של , כאשר אני ליוויתי אותו בכל תהליך הקנייה ומטבע הדברים סיכמנו שאני אחבר לו את הצורב כדי לחסוך עלות של טכנאי על דבר כזה פעוט. טוב אנחנו הלכנו לחנות בעיר, קנינו את הצורב, הלכנו לבית שלו ופתחתי את המחשב. עכשיו, למען הסרת הספקות בהמשך, המחשב היה מכובה לגמרי, היה מנותק מהחשמל בכל תהליך העבודה והקפדתי כמובן שלא יעופו לתוך המארז חלקיקים כאלה ואחרים, מברגים ועד רוק. אני מחבר את הצורב, הכל מחובר פיקס, מג'ומפר כראוי, סוגר את המארז ומחבר את הספק לחשמל. רק מחבר את הספק לחשמל, אבל ממש, רק התקע נכנס לשקע, נשמע בום ועשן עולה מהספק. ריח שריפה עולה באוויר ואני ממהר להוציא את התקע... זה לא עזר כבר כמובן ואח של חבר אחר, שהוא טכנאי הרבה זמן (אבל אני מכיר את האיש והוא בסדר גמור, לא מהטכנאים שלא מבינים באמת) קבע כי כל החלקים במחשב נשרפו (למעט חלק אחד, אני לא זוכר איזה בדיוק) ונתן לי עצה לא-חברית במיוחד של להבא לא לסדר מחשב אם אני לא גובה על זה תשלום כדי שיהיה לי איך להחזיר במקרים כאלה :P. ד"א מאז אותו מקרה החבר שלי שנשרף לו אז המחשב פוחד מכל דבר שקשור בהתקנות וכאלה, הוא עד עכשיו לא מוכן להתקין כי הוא פוחד לחבר את המיקרופון לכרטיס קול (ע"ע טראומה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחח

בכל מקרה, אני לא חיברתי שום דבר הפוך!

כל מה שעשיתי זה ניתקתי את הצורב, חיברתי את המחשב לחשמל ואז בום (כמו בהודעה מעל).

כבר נשרף למחשב הזה הספק פעם כשהעברתי מ-220 ל-110 חחח. אבל אז רק הספק הלך ואולי גם הלוח אם (הוא עשה בעיות קצת אחרי זה). שום דבר אחר.

אני מקווה מאוד שההארדיסק לא הלך כי אחרת אבא שלי הורג אותי!!

מקסימום אפשר להוציא את הנתונים משם בדרכים מיוחדות (כאילו ישר מהדיסק של ההארדיסק או משהו כזה) במעבדות מיוחדות...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הלך ההרדיסק אפשר לעשות שיחזור. הבעיה שהמחיר מתחיל מ-200 דולר ויכול להגיע לכמה אלפי דולרים תלוי בנזק. את עלות השיחזור תדע בדרך כלל אחרי ששילמת על בדיקה מאד יקרה - לפחות 200 שקל. בנוסף בשיחזור הם פותחים את ההרדיסק מה שמבטל את האחריות.

שוב כנראה מהתזוזות של המחשב משהו בתוך הספק או במחשב עצמו זז וגרם לקצר, סביר שזה משהו בספק כי עובדה שהספק התפוצץ עוד לפני שהדלקת אותו אבל זה לא בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד הפיצוץ השאיר שובל כמו נוצות או קרטון או נייר בצורת אבקה .. כי אני חושב שזה ממישר הזרם

הכבל האלקטרוליטי התפוצץ אולי וזה קורה או שמתחבר הפוך או שיש עליו קצר ..

במקרה שלך יכולה להיות אפילו שערה מקצרת ..

אם זה נכון אני לא חושב שנפגע משהו במחשב שלך ...

בהצלחה עם אבא שלך ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחתי עכשיו את המחשב לחנות והמחשב לא נדלק עם הספק החדש אז כנראה שלפחות הלוח אם נשרף או משהו כזה...

עכשיו הגנב הזה רצה לקחת לי איזה 1000 שקל על חדש!! מיד לקחתי משם את המחשב חחחח.

אבל תגידו, בכלל מייצרים עדיין לוחות אם לפנטיום 3? ואם רק המעבד נהרס, יש עדיין 3 בזול לקנות...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פאק, נראה לי שגם ההארדיסק הלך!

חיברתי אותו למחשב הזה (בתקווה שזה לא יגרום לשריפת המחשב הזה גם כן) והמחשב לא נדלק בכלל.

פעל אור ירוק והוא עשה ראש מוזר (לא ביפים) אבל כלום לא נדלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לאפס את הביוס ותדליק את המחשב רק עם סטיק אחד וללא שום דבר אחר .. זאת כמובן לראות עם הלוח והמעבד תקינים

ותנסה להשיג כרטיס מסך ממישהו ותהייה בטוח שהוא תקין ...

לאחר מכן אם זה עולה תכבה ותוסיף חלק חלק ותראה מה מקור הבעיה

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן כמה הספק שלך בכלל ??? לא מומלץ להחזיק ספק בן 4-5 שנים נ.ב. כדאי שתשקול לשדרג את המחשב דברים כאלה בדרך כלל סימן לשדרג

ספק איכותי יכול להחזיק גם 10 שנים. כשקונים חלקים איכותיים, ההשפעה של הזמן מועטה יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק איכותי יכול להחזיק גם 10 שנים. כשקונים חלקים איכותיים, ההשפעה של הזמן מועטה יחסית.

כן כול עוד הוא עובד בכמות ההספק המומלץ שזה 70-80 אחוז גג מההספק שהוא אמור לתת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן כמה הספק שלך בכלל ??? לא מומלץ להחזיק ספק בן 4-5 שנים נ.ב. כדאי שתשקול לשדרג את המחשב דברים כאלה בדרך כלל סימן לשדרג

שנתיים.

אבל אולי זה קרה בגלל שהיה בורג דפוק על הצורב אז דפקתי עליו עם פטיש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...