החרדים: לסלק את פארק הר החוצבים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החרדים: לסלק את פארק הר החוצבים

MiniMizer

Recommended Posts

פארק הר החוצבים: לסלק את החרדים.

בואו ננחש מה יותר יועיל לירושלים, למדינה, ולכולנו.....

ברצינות שכבר נשבר לי לשמוע איך כל פעם יש נסיון חדש להחזיר אותנו עוד צעד לעבר תקופת האבן.

יעבירו את הפארק? עוד 10 שנים שהחרדים יתפסו חצי עיר כבר פתאום יצטרכו להעביר אותו שוב. וכך הלאה וכך הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

'מיני' לא זכור לי 'שהעדה' היא מצייגת את שאר החרדים ועוד שהם רק 10 אחוז מירושלים.

הכללות האלה לא במקום ועלייך הן פשוט עובדות.( אפילו ציטטת ישירות את הכותרת ) .

אני לא רואה שיש להם בעיה עם הייטק. אלא יש להם בעיה שזה יוקם באיזור זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה למרוח ולשקר רוני...

הם אומרים: לא רוצים שיחללו שבת לידינו.

הקטע המצחיק הוא שהם גם אומרים: לא רוצים שיחללו שבת בירושלים הקדושה.

והם גם אומרים: לא רוצים שיחללו שבת בארץ .

וגם: לא רוצים שיהודים יחללו שבת בכל מקום בעולם בו הם נמצאים.

מכיוון שחלק ממפעלי ההייטק עובדים גם בשבת, המסקנה: החרדים נגד הייטק.

לאאאאאאאאאאאא מה פתאום נגד הייטק.

הם רק רוצים שישמרו שבת.

אוקי אז הם לא נגד הייטק, הם בעד כפייה דתית.

ואני אומר, שישאירו את הכפייה הדתית שלהם אצלם בבית.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

'מיני' לא זכור לי 'שהעדה' היא מצייגת את שאר החרדים ועוד שהם רק 10 אחוז מירושלים.

יוקם??? הפארק שם מעל 30 שנה, ורוב המקומות שפועלים בו נמצאים שם מעל לעשור!

ההתנגדות שלהם היא לא להקמת מפעלים נוספים, הם רוצים להעיף את -כל- הפארק על כל יושביו.

ושים לב, לשכונות שגובלות בפארק-

קריית צאנז, שהפארק הוקם בסמוך לה -בשביל- שלא תהיה בעיית מקומות עבודה באיזור (שני המקומות התחילו הקמתם ב 1970). יש (או הייתה...) הפרדה ברורה בין השכונה לפארק כדי למנוע טענות של חילול שבת.

רמת שלמה, שהוקמה בכלל בשנות ה 90.

סנהדריה המורחבת, שהחלה "להתרחב" לעבר הר החוצבים גם כן, בשנות ה 90.

עזרת תורה, שכונה שהוקמה בסוף שנות ה 80.

קריית בעלז, שהוקמה בסוף שנות ה 70, ועד שנות ה 90 מתנה מספר דו ספרתי של משפחות בקושי.

כלומר, אחרי שהפארק כבר הוקם וביסס תעשיה, פתאום קמו להן השכונות החרדיות מסביב עד שממש הקיפו את הפארק, ועכשיו הם דורשים להעיף את הפארק משם. זו השתלטות נטו, ולא שום דבר אחר. זה לא שהייתה שם התיישבות חרדית והקימו להם את הפארק על הראש, הם בחרו לבוא לאיזור. מחלל שבת? לא טוב להם? שלא יתיישבו שם. מדובר פחות או יותר בתקווה האחרונה של ירושלים להיות עיר שהתקדמה מתקופת האבן, אבל כמובן שיש כאלו שזה לא עושה להם טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

טוב אם זה כתוב בMYNET...

אם YNET עוד טורחים לשים את הסילופים שלהם בתוך התבנית של "כתבה" במערכת ניהול האתר שהם רכשו- אז MYNET לא טורחים אפילו ללחוץ על OPTIONS כשהם מפרסמים את הפשקווילים שלהם.

בכל מקרה סתם תגובה שצדה את עיני:

[table] [tr] [td][/td][/tr][/table] [table] [tr] [td]אני חילונית ומתגוררת בשכונת הוילות ברמות א'.

לפני 15 שנים פורסם דו"ח, שהפארק הטכנולוגי בחוצבים מפיץ קרינות אלקטרומגנטיות, ופוגע באיכות הסביבה.

החרדים משכונת סנהדריה הסמוכה ניסו כבר אז לבלום את התפתחות המקום, ולא עלתה בידם.

לדעתי המאבק שלהם היה גם אז בגלל הסיכון האקולוגי.

חבל שבידיעה כאן, הנקודה הזו הושמטה, ואני מקוה שזה לא נעשה בזדון.

כי כולנו סובלים מהמטרד הזה.

כנרת.

[/td][/tr][/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפטיש ממש לא מיותר, הוא פחות יועד אליך ויותר ל-"כינרת".

אז אתה טוען שהחרדים רוצים להעיף את הפרק בגלל איכות סביבה (וכולנו יודעים כמה אכפת להם מהסביבה, 33 שועלים לכל כובע הם בהחלט לא חלק מהסביבה)?

יודע מה?

קבל גם אתה פטיש:

:bash:

ועוד אחד, גדול יותר, עלי:

U-B-K-Eternal-Sledge-Hammer-icon.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מי שעוד לא יודע....יש (לי) נבואה....והיא תתגשם עוד 20-30-40-100 שנים (מתישהו בעתיד הלא כל כך רחוק).

מדינת תהפוך לכמה מדינות , תהיה מדינת המרכז (שכבר עכשיו אפשר לומר יש).

מדינת החרדים (שכבר עכשיו מתחילה להיות) ומדינת הערבים.

בסופו של דבר הר חוצבים יעבור , בסופו של דבר כל חילוני שפוי יעבור ביחד עם המפעל למדינת המרכז.

מעניין איזו מלחמה תהיה בין החרדים לערבים על ירושלים.

בתור ירושלמי אני יכול להעיד שהדבר היחיד שטוב בירושלים זה מזג האויר....אין הרבה לחות.

עבודה בתחומי ההייטק כמעט ואין , מגורים במחיר שפוי אין , תנאי תחבורה נורמליים (יותר ריאלי שתהיה מדינה של דוסים מאשר שלא יהיו פקקים).

רכבת נורמלית להציל את נפשנו בתחום ההייטק אין !

מה שכן - יש הרבה משרדים ממשלתיים.

הנה הצעת ייעול - בואו נעביר את כל המשרדים למדינה המיועדת , כולל את המפעלים הרלוונטיים.

לא לשכוח גם את הכיוון ההפוך , נשלח את כל ההומלסים + העולים הלא חוקיים בטיל אל ירושלים.

ולא לשכוח את הערבים....לעזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזו עדה? עדת יהדות התורה? תקרא את הכתבה, מי שעומד בראש "המאבק" הם חברי מועצת העירייה, שבהחלט מייצגים את שאר החרדים בירושלים.

וזה באמת חבל מאוד שיש להם בעיה שזה יוקם באזור הזה. באמת. לבי נכמר על החרדים המסכנים שנאלצים לסבול מפעלי היי-טק בקרבתם. אמנם קצת תמוה שאוכלוסיה שכל כך אוהבת לעבוד, וכל כך רוצה להשתלב בהיי-טק תתנגד לפארק היי-טק שכזה, וגם קצת תמוה שהפארק הזה קיים שם כבר ארבעים שנה והם אלו שהתפשטו סביבו כמו זבובים. אבל אין צורך להתעכב על העובדות.

חברת שיושבת בפארק הזה תורמת למדינת ישראל לבדה יותר מכל המגזר החרדי גם יחד - במסים, בתרומה לקהילה, במקומות תעסוקה ועוד. צריך לפנות לא את אלא את החרדים שרומסים כל חלקה טובה ברגל גסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...