ביטוח, נהג חדש, רכב ועוד כמה שאלות - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביטוח, נהג חדש, רכב ועוד כמה שאלות

MasterDK

Recommended Posts

היי, סוף סוף עשיתי רישיון! וכאט יש לי המון שאלות שאף אחד לא יכול לענות בוודאות, וכן אני מודע לשזה שזה פורום של מחשבים אבל בכל זאת אני מאמין שהרבה מכם עברו את זה.

אז ככה:

לפי מה שהבנתי אסור לי לנהוג ברכב אם אין לי בטוח חובה. גם לפי מה שהבנתי לא כל ביטוח חובה תופס וזה שלאבא שלי יש ביטוח לא אומר שאני יכול לנהוג באותו , ואני צריך ביטוח בנפרד שגם יעלה יותר כי אני נהג חדש/צעיר. עד כאן נכון?

הדבר השני שמעניין אותי זה האם הביטוח חובה משופע מהמחיר של הרכב? האם יקר/בעל רכיבים יקרים יותר, יהיה עליו ביטוח יקר יותר? או שזה ביטוח כללי לכולם?

דבר שלישי, אני עובד ואני סטודנט ולכן אני מתכנן לקנות אוטו כי אני נע הרבה בין הבית לעבודה ללימודים ועם הרפורמה החדשה של האוטובוסים זה פשוט סיוט אחד גדול. אבל בגלל שאני בתקפות מלווה אני מתלבט בין שתי דברים עיקריים:

1. לקנות ולעשות עליו ביטוח ואבא שלי יהיה מלווה. השאלה שמדאיגה אותי פה האם גם אבא שלי יצטרך ביטוח בשביל לנהוג ברכב הזה (דיימנו לכם מצב שאני יוצא בערב ואני נוהג והוא מחזיר את האוטו הביתה)?

2. לעשות ביטוח על הרכב של אבא שלי, אבל אז שוב אני הרי רוצה לקנות וחבל לי סתם לשלם ביטוח גם לאוטו של אבא שלי וגם לאוטו שלי, ואני בספק שחברת הביטוח תסכים לבטח אותי ל3 חודשים או להעביר את הביטוח לרכב אחר אחרי תקופה של 3 חודשים (לא סגור על זה משהוא שאני צריך לדבר עליו עם סוכן הביטוח).

נתחיל מהשאלות האלה ואם יהיה עוד משהוא אני אשאל כבר בהמשך.

תודה רבה מראש על העזרה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אכן צריך ביטוח חובה לנהג צעיר שלא כהגדרתו בחוק רק 24 חודשי נהיגה וותק אלה עד גיל 24.

זה מאוד תלוי ברכב, רכבים מדורגים לפי רמות לדוגמא קבוצה "2" היא קבוצה של רכבים משפחתיים וקבוצה "5" לדוגמא אלה רכבי מנהלים.

וזה לא משנה אם הרכב משנת תרפפ"ו או חדש הקבוצה לא משתנה בהתאם לשנת הרכב אלה לרכב עצמו בלבד.

1. אבא שלך לא יצתרך לעשות ביטוח כפול אלה בסוף להוסיף סעיף שיעלה לו את הביטוח בלא מעט כסף שגם נהג צעיר יוכל לנהוג ברכב, ואם יש לו מקיף ברכב אז בכלל..

ובנוגע לרכב שלך , אז אין צורך להוסיף את אבא שלך אם אתה מבוטח כבר , לא סגור על זה לגבי ביטוח מקיף.

2. ביטוח לתקופה מוקצבת אפשרי אך לא בכל החברות, חלקן הגדול ירצו תשלום מראש ל12 חודשים , אך תמיד יש יוצא מן הכלל צריך פשוט להתקשר ולברר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות אבל הלכתי קצת לאיבוד.

1. אבא שלך לא יצתרך לעשות ביטוח כפול אלה בסוף להוסיף סעיף שיעלה לו את הביטוח בלא מעט כסף שגם נהג צעיר יוכל לנהוג ברכב, ואם יש לו מקיף ברכב אז בכלל..

כן אני יודע שהוא לא צריך ביטוח חדש אלה רק לבטח גם אותי שזה תוספת תשלום.

השאלה המעניינת אותי כרגע, אם נצא מהנחה שלא אוכל לסדר ביטוח זמני (ל 3 חודשים) וא לסדר אופציית העברת ביטוח מרכב לרכב, האם כדי לקנות אוטו עכשיו שיהיה בבעלותי, לעשות עליו ביטוח נהג חדש/צעיר ושאבא שלי ישמש כמלווה ברכב הזה? האם אני אצטרך לבטח גם את אבא שלי או שהוא יוכל לנהוג ברכב שמבוטח לנהג צעיר/חדש?

תודה רבה, ושבת שלום!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה עושה ביטוח לנהג חדש גם אבא שלך יוכל לנהוג ברכב (בהנחה שזה לא ביטוח לנהג יחיד, אני יודע שזה קיים לאופנועים לרכבים אני לא בטוח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכם!

אלפא כן אני מבין שסוכן הביטוח יודע את זה הכי טוב, פשוט אני בכלל לא כלום ולא רוצה לפנות לסוכן ביטוח בלי לפחות קצת ידע.

ואם כבר אשמח להתעייץ איתכם, האם לדעתכם כדי לרכוש עכשיו, או לעשות ביטוח על הרכב של אבא שלי?

שוב תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב גם שיש ביטוח לנהג צעיר ויש ביטוח לנהג חדש. (שמן הסתם נהג חדש תופס לכולם, ונהג צעיר לכולם חוץ מנהג חדש).

ואפשר לבטל את הביטוח באמצע, הם פשוט מחזירים לך חלק מהכסף.

(לפחות ככה זה אצלי, אולי יש הבדל בין הסוכנים, שווה לברר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכם!

אלפא כן אני מבין שסוכן הביטוח יודע את זה הכי טוב, פשוט אני בכלל לא כלום ולא רוצה לפנות לסוכן ביטוח בלי לפחות קצת ידע.

ואם כבר אשמח להתעייץ איתכם, האם לדעתכם כדי לרכוש עכשיו, או לעשות ביטוח על הרכב של אבא שלי?

שוב תודה רבה!

אם מדובר על ביטוח מקיף זה אולי יעלה לך תוספת תשלום קטנה של יותר מנהג יחיד על הרכב[אם בכלל תהיה תוספת] , בכל זאת אני בטוח שלאבא שלך אין רישיון מאתמול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...