דעתכם על המפרט הבא - 8000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעתכם על המפרט הבא - 8000 ש"ח

YfatCohen

Recommended Posts

שלום,

אני מזמינה מחשב עם מפרט הבא. בעיקרון לא מנסה לחסוך כסף ומעניין אותי לקבל את התועלת המקסימאלית. חשוב לי לשמוע את דעתכם על 2 דברים:

האם החלקים שבחרתי באמת איכותיים – חלק היו בהמלצת המכור ואנו יודעים שלא תמיד הם ממליצים על טוב אלה על שיש ליתר רווח.

האם החלקים מתחברים טוב ביניהם ומבטיחים תוצאות טובות - יש לי במיוחד התלבטויות על הזיכרון כי לא יודעת כמה טוב GEIL.

המחשב ישמש אותי לעבודות גרפיקה ועריכה וידאו עם הרבה תוכנות כבדות פתוחות בו זמנית.

מעבד אינטל 3.4GHz 8MB I7 1155 QUAD 2600

מאוורר למעבד AM3/1366/1155 HEAT-PIPE COLD BIT

לוח P8P67 PRO B3 P67 ASUS

זכרון HS VALUE PLUS GEIL 4GB 1333Mhz - סה"כ 8 גיגה

כ.מסך Nvidia 450GTS 2G-3 P.O.VIEW

מארז VG4000BNS XASER THERMALTAKE שחור

ספק כח A.PFC TOUGH POWER 600W THERMALTAKE כולל מאוורר 14cm

צורב SATA DVDX22 DL שחור GH22NS

תוכנת 64BIT OEM WINDOWS 7 PROFESSIONAL ENG

דיסק קשיח AGILITY-3 2.5" SATA3 120GB SSD

דיסק קשיח פנימי 1TERA SATA3 7200 64MB C.B WD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהייתי רוצה רק ביקורת על המפרט ולא מפרטים חדשים.

אם תגידו שכדאי אולי אחליף 1-2 חלקים שיש בסיס רציני שלא עשיתי בחירה טובה.

עוד פעם: לא חשוב כמה עולה כי לא אני משלמת - זאת מתנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקה הייתי ממליץ להתבסס על המפרט הבא שלדעתי עדיף בהרבה ויציג ביצועים טובים יותר.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel I7 Quad Core I7 2600 3.4GHZ 1155 6MB Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1269

קירור למעבד:

Scythe JAPAN KATANA 3 1156 / 1366 only

כמות: 1 - מחיר: ₪110

לוח אם:

Gigabyte GA-Z68P-DS3

כמות: 1 - מחיר: ₪590

מארז:

Gigabyte AURORA, No PSU, ATX, Aluminium body, Fan X3 120mm Blue Led Silver +FSP 600W SILVER 80 - בקניית מחשב חדש בלבד מעל 3000 ש"ח

כמות: 1 - מחיר: ₪499

זיכרון:

Kingston 4GB DDR3 1333

כמות: 2 - מחיר: ₪157

קשיח למחשב שולחני:

Samsung 1TB Sata II 32MB SpinPoint F3

כמות: 1 - מחיר: ₪252

קשיח למחשב שולחני:

Solidata 60GB SSD K8 280/270

כמות: 1 - מחיר: ₪527

כרטיס מסך:

Gigabyte GTX470 1280MB GDDR5 DUAL DVI - Overclocked V2 - מחיר בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪754

כונן אופטי:

LG DVD-RW x22 Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ₪99

תוכנות:

Microsoft Windows 7 Home Premium Hebrew 32/64 BIT COA + DISK - למערכות חדשות מלאות ומחשבים ניידים בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪338

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪4752

מתחרים בכל הצעה ומפרט בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 4657 ₪

http://tms.co.il/preview/spec/1zmnl2gq

מפרט חזק במיוחד לשימושים שלך, שקט רמת רעש בערך 6.

עוד פעם את לא מפרטת יותר מידי איזה שימושים יהיו ומה בכלל, איזה תוכנות הולכות לרוץ על המחשב, מאיפה את, ואיך את מגדירה בכלל את השימושים האלו (בסיסי,בינוני,מקצועי).

המפרט הזה הוא מעל ומעבר לשימושים שלך לפי מה שאני מתאר אבל זה רק אני ואת חייבת לפרט יותר, כמו כן עם השימושים שלך הם בדרגה מקצועית הייתי בכלל ממליץ להתבסס על המפרט הבא שזה עוד מילא באמת שמיש לעריכה בדרגה כזאת.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Quad Core i7 2600K 3.4GHZ 1155 8MB Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1399

קירור למעבד:

Thermalright Ultra 120 Xtreme S1156 120mm Retail

כמות: 1 - מחיר: ₪259

לוח אם:

Gigabyte GA-Z68X-UD3P-B3 for 1155

כמות: 1 - מחיר: ₪836

מארז:

Gigabyte AURORA, No PSU, ATX, Aluminium body, Fan X3 120mm Blue Led Silver +FSP 600W SILVER 80 - בקניית מחשב חדש בלבד מעל 3000 ש"ח

כמות: 1 - מחיר: ₪499

קירור למארז:

Scythe 120mm Gentle Typhoon JAPAN Servo 1850rpm

כמות: 1 - מחיר: ₪69

זיכרון:

Kingston 4GB DDR3 1333

כמות: 4 - מחיר: ₪157

קשיח למחשב שולחני:

Samsung 1TB Sata II 32MB SpinPoint F3

כמות: 1 - מחיר: ₪252

קשיח למחשב שולחני:

SoliData SSD 120G SATA 2 K8

כמות: 1 - מחיר: ₪961

כרטיס מסך:

PNY nVIDIA QUADRO 2000 1GB GDDR3 PCI-E RETAIL

כמות: 1 - מחיר: ₪2296

כונן אופטי:

LG DVD-RW x22 Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ₪99

תוכנות:

Microsoft Windows 7 Home Premium Hebrew 32/64 BIT COA + DISK - למערכות חדשות מלאות ומחשבים ניידים בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪338

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪7636

מתחרים בכל הצעה ומפרט בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 7484 ₪

http://tms.co.il/preview/spec/ekuf2z19

מפרט חזק לעריכה מקצועית, שקט רמת רעש בערך 6, יש אפשרות לOC.

הקטע במפרט הזה שיש לך כאן: מעבד 2600K שהייתו בעצם תעשי OC בינוני לפחות משהו כמו 4.5GHZ, לוח איכותי שמאפשר OC ברמה בינונית ועוד שלל דברים אחרים, זיכרון של 16GB לניצול מלא של עריכה בדרגה כזאת, כרטיס מסך מקצועי לעריכה ברמה כזאת (כמובן שיש כרטיסים יקרים יותר), כונן גדול של 1TB ובנוסף של 120GB לחיבור רגיל או לSMART RESPONSE מה שתבחרי, מארז וספק מאוד איכותיים שיחזיקו את המפלצת הזאת מקוררת ובטמפ' נמוכה.

מפרט איכותי מאוד לשימושים בסגנון הזה עם חלקים איכותיים מאוד, השאלה עם את צריכה מפלצת כזאת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל theone89 אני מודה לך.

דבר שני פירטתי על השימוש המחשב - הינה עוד פעם: המחשב ישמש אותי לעבודות גרפיקה ועריכה וידאו עם הרבה תוכנות כבדות פתוחות בו זמנית

מה שאני לא מבינה בהצעה שלך (אני לא מבינה גדולה בחומרה אבל הולכת עם ההיגיון):

1. זיכרון זול של KINSGTON של 157 ש"ח לסלוט של 4 גיגה מול GEIL שעולה כ-450 ש"ח

2. הרדד דיסק של SATA 2 מול SATA 3

אני ידועת שהרכבת המחשב זה משהו שלא נגמר והאמת שאין לי כבר כוח לשינויים גדולים.

אודה לך או לאחרים אם יגדו את דעתם על החלקים שבחרתי ובמיוחד על הזיכרון כי לא יודעת כמה טוב הוא GEIL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שנכתב כאן זה פשוט לא רציני.

גברת כהן את אחראית לחוסר הרצינות הזו

אי אפשר להסביר להדיוט למה בוחרים כל חלק ומה ההבדלים בדיוק בין שני הדברים.

אני אתן לך רק דוגמה מכיוון שכבר שאלת אז:

הארד דיסק שהוא SATA3 לא יעבוד יותר מהר מהארד דיסק שהוא SATA2

למה?

אם נתחיל להסביר על כל חלק לא נגמור

תעני על השאלות בסטיקי ואז יהיה יותר קל לבנות מפרט שמתאים לצרכים של משתמש המחשב

גם אם את לא המשלמת עדיין לא אומר שלא אכפת לך לזרוק 8000 שקל אם אפשר לקבל את אותם הביצועים לצרכי המשתמש ב5000

ואל תחזרי על השטות הזאת שאת רוצה רק חוות דעת על החלקים

אני יכול לומר לך שכל החלקים שבחרת הם נהדרים ואם זה עונה לך על הצרכים אז הסתיים הדיון הלא רציני הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שפשוט לא תסביר לה למה כל חלק עדיף? לא צריך לחפור אבל אפשר לתת הסבר קצר של שורה או שתיים על כל חלק.

יפעת, לשאלותיך:

- הסיבה שהרדיסק עם ממשק SATA3 לא בהכרח יתן ביצועים טובים יותר מאשר SATA2 היא שהטכנולוגיה של הכוננים כיום אינה מסוגלת לנצל אפילו את כל רוחב הפס שמציע SATA2. יתר על כן, אם את משלבת כונן SSD של 120GB במפרט, הכונן השני גם ככה ישמש רק לאחסון ולא לעבודה שוטפת ולכן אין שום טעם לחפש משהו שיתן ביצועים (הרי לזה נועד ה-SSD!). את יכולה בשקט לקחת אפילו דיסק פחות מהיר כמו ה-F4 של סמסונג ולהרוויח שקט וצריכת חשמל נמוכה.

- אין שום בעיה עם זכרון של קינגסטון. הפרמטר להשוואה כללית בין זכרונות איננו רק המחיר! אם את לא מתכננת לעשות OC אין לך טעם להשקיע בזכרון יקר.

- כתבו פה כבר על כרטיס מסך. מכיוון שלא פירטת אילו תוכנות יהיו בשימוש אי אפשר לדעת האם את צריכה כרטיס מקצועי (QUADRO) או כרטיס זול יותר. אם השימוש הוא מקצועי ואינטנסיבי ובהנחה שבדקת ומצאת כי התוכנה שאת תשתמשי בה מרוויחה משימוש בכרטיס אז את יכולה לשקול כרטיס כזה.

- דבר אחרון: 8000 ש"ח זה המון למחשב, אז אם את בכל מקרה משקיעה כ"כ הרבה, תשקלי להפנות חלק מהתקציב לציוד הקפי כמו איכותיים וכו'. הציוד הזה ישאר איתך הרבה זמן בעוד ששאר החומרה שאת קונה תתיישן מאוד מהר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסברים.

אני מבינה את הגישה שלך, ברוס לי - בקנייה אחרת גם אני הייתי רוצה לחסוך אבל לא כאן (לא קונה מהכסף שלי ויש לי 10.000 ש"ח אז כך שיש גם עבור וכל הדברים הנוספים - פשוט לא כתבתי כאן).

כרטיס מסך לא צריך מי יודע מה - גם עכשיו יש לי כרטיס של כ-600-700 ש"ח וזה בסדר גמור.

אם SATA 3 לא עושה את המחשב מהיר יותר בטוח שגם לא יקלקל - נכון?

אז לא חשוב לי אם אני זורקת עוד 50 ש"ח על שום דבר.

מה לגבי הזיכרון GEIL ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכרת את המילה OC אז למה שלא תתן לה הסבר קצר והדגמות איך לעשות ומה התועלת

הזכרת גם כרטיס QUADRO תסביר לה גם מה ההבדלים בין אנוידיה לAMD ומי ולמה יותר עדיף

בא נלך הלאה

כונן SSD תסביר לה על SR

קינגסטון או GEIL מי ולמה

שפוך עוד מילים בדיון והגברת לא מילאה שאלון סטיקי

ואני בטוח שיש לך עוד מה להוסיף

ותכף יבוא גם THEONE89 ויזרוק לתרד עוד 4 מפרטים עם שקט ברמה 6 שקט ברמה 7 ושקט טוטאל ברמה 11

שיציג בהכרח ביצועים טובים יותר וכמעט שכחתי אפשרות גם לOC ויגביר את האפקטיביות של המחשב לפחות ב30%

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התגובות שלך לא נראה ששקלת מפרט אחר חוץ ממה שרשמת בהתחלה.

אז כתגובה אליו, אפשר להגיד שהלוח שבחרת לא מיועד למעבד שבחרת (אלא מאפשר OC אם גרסה אחרת של המעבד) ולכן צריך או להחליף את הלוח לסדרות H67 או Z68 או להחליף את המעבד לגרסת 2600K

הכרטיס מסך נורא חלש, במיוחד למחשב ב8000 (יותר מזה, מפרט מכובד ב3000 לא יכלול אותו)

הזיכרונות יקרים ללא סיבה אבל בחירה שלך לזרוק את הכסף וככה גם אם שאר הרכיבים.

בינתיים המפרט שבחרת לא שווה חצי מהמחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לי ברוס לי מה הבעיה שלך בדיוק ? אני הרכבתי כאן מפרטים נטו לעריכה גראפית, ועם אין לך מה להציע פשוט אל תציע.

פותחת הדיון כמה תשובות לשאלות:

1- כמו שכבר הוסבר כאן כונן קשיח בעל SATA3 בהחלט לא מביא תועלת אבל כשמדובר בכונן SSD בעל SATA3 יש שיפור קל מול הSATA2, ככה שעם את קונה כונן קשיח והוא בעל 1TB של WD בSATA3 והוא עולה סביב ה400 שקל הוא סתם יקר ולא מביא תועלת, לעומת זאת יש לך את הF3 1TB של SAMSUNG בעל 1TB ב250-270 שקל וזה כבר שווה יותר בגלל שכאן את מקבלת סכום גדול יותר של אכסון בזול יותר ובאותה המהירות.

2- את רוצה מחשב מהיר יותר אין בעיה יש לך מספיק אפשרויות, למשל את יכולה לקחת 2 כונני F3 ולבצע RAID 0 וככה בעצם את מקבלת מחשב מהיר יותר, עוד דרך זה פשוט לקנות לוח Z68 וכונן SSD קטן של 40GB ולחבר את אפשרות הSMART RESPONSE שבעצם הופכת את הכונן הקשיח שלך לכמעט מהיר כמו כונן SSD, אפשרות נוספת זה לקנות פשוט כונן SSD בעל נפח גדול מי הדגמים החדשים שממש מהירים, ואפשרות אחרונה זה לקנות 2 כונני SSD לפחות של 60GB ולבצע ביניהם RAID 0 וככה בעצם את מקבלת כונן קשיח במהירות מטורפת שלדעתי ממש מיותרת.

3- כרטיס מסך של NVIDIA דיי חשוב לעריכה גראפית, אפשר להגיד שזה מתחלק בחצי יש תוכנות שמשתמשות בכרטיס QUADRO שזה בעצם כרטיסים מקצועיים שמתחלקים לFX600 שזה כרטיס דיי חזק ויש דיי הרבה אנשים שלוקחים אותו עם מתוכננת עריכה בסיסית-בינונית ועד לכרטיס הQUADRO 2000 שזה בעצם לדעתי הגבול ולעריכה בינונית-מקצועית, יש לך כמובן כרטיסים יקרים יותר שמגיעים אפילו עד 18000 שקל ולשימושים כבדים יותר אפילו למערכי QUAD SLI שכל כרטיס בעצם עולה כ18000 שקל, ויש גם את החצי השני שזה בעצם תוכנות שמשתמשות בליבות הCUDA של הכרטיס וזה גם הסיבה שהמלצתי על הGTX470 שיש לו ניראה לי 448 ליבות שזה בעצם דיי מספיק לשימושים שציינת.

4- הזיכרון דיי חשוב בשימושים האלו, כמה שיותר יותר טוב בגלל זה המלצתי לקחת מינימום 8GB זיכרון, לגבי מה עדיף או GEIL זאת דעה שלי עדיף לקחת את הKINGSTON וזה בגלל שאחרי שמייצרים אותם עושים להם מלא בדיקות תקינות לא כמו GEIL, מי ניסיון אישי היה לי את הGEIL ואני יכול להגיד חופשי "חרה של זיכרונות" אבל הפקטור הכי חשוב בזה זה לקחת כמה שיותר נפח בכמה שפחות כסף, בעצם אני גם מאמין ש2 הסטיקים שהמלצתי של הKINGSTON של ה8GB לעומת ה4GB של GEIL גם זולים יותר, ועם זה באמת ככה אז את סתם שורפת כסף בחנות היקרנים הזאת.

כמו כן עוד פעם, "ברוס לי" אני נותן את הדעה שלי לגבי השקט ואני מציין "בערך" ככה שלא תכניס לי מילים לפה, זה שאתה לא יודע להרכיב מפרטים זה לא אשמתי אז אל תבלבל את המוח עם השטויות האלו, אתה רוצה לעזור תענה לה אל השאלות עם אתה לא יודע אל תתערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפעת, אם לא אכפת לך מהכסף, אני אתן לך את הכתובת שלי ותשלחי לי צ'ק.

אנחנו רוצים לתת לך מפרט טוב והגיוני.

אני רק יכול לומר שהמפרט שהציעו לך גרוע, עם חלקים ממש לא משתלמים וכמובן שתוכלי בפחות כסף להוציא יותר ביצועים (לטובתך).

תעני על השאלות בסטיקי כנדרש בחוקי הפורום עם דגש על פירוט התוכנות בהן את משתמשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...