התיעצות לגבי מפרטים 3000 ש"ח ועוד - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התיעצות לגבי מפרטים 3000 ש"ח ועוד

shlomom

Recommended Posts

לגבי RAID 0 אם אתה שואל למה לא לעשות את זה לאכסון, אז זה סימן שאתה לא מבין את אופן העבודה שלו. האופן בו זה עובד הוא כזה: המידע נכתב על הקשיחים בשיטת "אחד לפה אחד לשם", מדובר בRAID לטובת ביצועים, שכן מהירויות הקריאה והכתיבה בערך מוכפלות / או אפילו יותר בהתאם לבקר ולמספר הקשיחים. למה זה לא טוב לאכסון? כי ברגע שאחד מהשניים או יותר קשיחים הלך - כל המידע על שני הקשיחים (או יותר) הולך פייפן. RAID 0 משמש לביצועים עם מינימום שרידות מידע במקרה של כשל. יש עוד כמה בעיות עם זה, אבל עקרונית זה RAID שמשמש אנשים לביצועי מערכת גבוהים יותר, ועד לתחילת עידן הSSD שימש רבים ליצרת כונן מהיר למערכת ההפעלה והSYSTEM. לגבי RAID 1 - הדרך הבטוחה, המידע נכתב בשני עותקים במקביל, ותלוי בבקר מהירות הקריאה יכולה להיות גבוהה כפי 2. בפועל מה שמתקבל אבל מזוג כוננים בנפח 1TB במקום 2TB של נפח, זה 1TB. כן אפשר לקחת זוג קשיחים של 1TB ופשוט לעבוד איתם כמו שהם בלי שום RAID, אבל זה גם יותר יקר בדרך כלל וגם יותר רועש במקרה של ה103SJ. אם זה לא יוצא יותר יקר שווה לשקול את זה.

לגבי הG210 - הוא אמנם תומך בCUDA, אבל מדובר בליבה מאד חלשה. אני לא יודע כמה יצא לך לפגוש כרטיסים עם הקירור הנ"ל, אבל הם בדרך כלל רועשים מאד, לעומת ה5450 הפאסיבי - הם ממש לא באותה מידת רעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכל מקרה לא שוקל RAID.

אבל אני כן חושב בכיוון של 120GB למערכת הפעלה.

יקר בטירוף (מבחינתי) אבל נראה לי ששווה לנסות סוף סוף את הפלא החדש :cool2:

לגבי המעבד במערכת הראשונה.

האם המעבד G6950 לא חלש מדי למערכת (כן ואינטרנט) יחסית ל-i3 540 או 550?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הSSD - אני לא התאפקתי, הוספתי לפני 3 חודשים בערך של 64GB - לא רע בכלל. לגבי ה120GB, חשבתי על זה, אבל המחיר טרם נמצא בטווח שאני מוכן לשלם.

לגבי G6950 - הוא אמנם איטי יותר מהI3, אבל עדיין צריך לעמוד במשימות הנ"ל בלי בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מה אני יגיד, תודה YZ על המידע הזה למדתי משהו חדש :yelclap:

לגבי הG6950, למעבד שכזה זאת ממש לא בעיה השימושים האלו, אני גם דיי בטוח שעם תחבר את הHD4850 לG6950 תקבל ביצועים יפים מאוד במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...