מה צריך בשביל להקים ספק אינטרנט חדש? - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה צריך בשביל להקים ספק אינטרנט חדש?

roeesnir

Recommended Posts

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא בקיא בסכומים, אבל אני בספק רב אם תצליח לגייס מספיק כסף בשביל זה.

לא בכדי כל ספקי האינטרנט בארץ קמו מתוך חברות אחרות.

נטוויז'ן הגיעה מIDB, סמייל 012 הגיעו מיורוקום, ובזק בינלאומי מן הסתם מבזק.

גם הספקיות החדשות, אקטקום הייתה חברה גדולה בתחום לפני שנכנסה כספק , ומן הסתם גם אורנג'.

חוץ מזה מי ירצה להשקיע בתחום כל כך עמוס לא ברור ובעייתי כמו שוק ספקי האינטרנט בארץ? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להקים ספק, מן הסתם צריך הרבה כסף ואישורים ממשרד התקשורת.

אני לא מבין את עניין הניסיון שכולם חוזרים עליו.

אם יש לך מספיק כסף בשביל לקבל את האישורים, מן הסתם אתה יכול להעסיק את אנשים הנכונים.

אם מקימי ושאר הספקים היו עם חזון לתת שירות אמיתי המצב היה יותר טוב. הידע האישי שלהם לא עוזר לנו.

עכשיו בלי להיכנס לשאלה האם אתה באמת יכול לגייס את הסכומים, אני מניח שאתה חולם על שירות שפונה לאנשים בעיקר דתיים.

בשביל באמת להצליח בפלח השוק הזה, כדאי שתביא כמה חתימות מרבנים על כך שאתה "ספק כשר".

כמה שיותר גבוה המעמד שלהם, ככה יפנו אליך יותר לקוחות.

אני לא מאמין שייצא משהו מהחלום שלך, אבל "בהצלחה" לא עולה כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטרנט לחרדים זה רעיון שנכשל מראש.

חרדים תמיד יהיו נגד חופש ומידע שאינו תחת פיקוח הדוק.

והאינטרנט בכל גרסה שלא תהיה גם אם מוגבל מאוד ומסונן, תמיד יהיה קרקע פוריה למידע חופשי וחוסר שליטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע והתמיכה...

אבל בבקשה, שזה לא יהפוך לעוד אחד מהדיונים הלוהטים הפורום "כללי" על חרדים--מדינה-חופש מידע-כפייה (דתית/חילונית)-וכו'...

כולנו יודעים שאין דבר כזה בלי . כולם יכולים לצעוק עד מחר.

אולי בחור ישיבה בן 15 או אפילו 20 שיושב ולומד - לא צריך . ובינינו - מי שלא צריך, וחי טוב בלי זה - שלא יבזבז את הזמן.

אבל מי שעובד ומנהל חיים, לא יכול בלי . זה לא רלוונטי.

חוצמזה, שיש עוד הרבה אנשים (דתיים "רגילים"), חרדים שצריכים אינטרנט, וגם חילונים שיעדיפו סינון. (ברמה כזו או אחרת).

העניין הוא כמו שאמרתי, שמי שנאלץ לחוות את השירות של רימון סובל בשקט. (אני עובד מידי פעם על שמחוברות לרימון, ואפשר גם לכתוב "אינטרנט רימון" בגוגל, ולקרוא קצת תגובות...)

ממה שדיברתי עם אנשים - לא משנה כמה השירות גרוע ונפילות, אף אחד לא יעזוב את רימון כי אין אלטרנטיבה טובה.

וזה לא בסדר !!!!

זה מכעיס מאוד !!!

אני לא אומר שמחר אני הולך להקים ספק חדש. אין לי כלום.

רק נפגשתי עם מישהו שזרק את הכדור, ואמר שהוא יכול לארגן כסף, ואנשים שיתעניינו בזה, ושאל מה זה דורש.

אז באתי לכן, בתקווה לדלות קצת מידע, ולהעביר אותו הלאה.

זהו.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא רגע נעצור את החלומות שהולכים פה

לפתוח ספק זה אומר שני דברים:

א. לבנות את החוות שרתים ולקנות תשתיות כולל משרדים משכורות וכדומה

ב. לעשות הסכם עם אחת הספקיות ולהשתמש בציוד שלהם

אופציה א מבחינתך לא קיימת , סכום כסף כזה אף אחד לא ישקיע אתה לא צריך רק הרבה כסף אתה צריך גם אשראי עצום מהבנק ולרוב מתאים לקבוצות רכישה מאוד מאוד גדולות

אופציה ב יותר הגיונית , תתקשר למכירה עסקית של בזק בינלאומי (הכי טובים ומקצועיים) ותגיע איתם להסדר של משתמשים שאתה תוכל לתמחר אותם בצורה מסויימת ומשם תוכל להתפתח

זה מבחינת הספק

אני אישית ממליץ על פרוייקטים יותר קטנים , לקנות תשתיות גדולות (50/50 מגה הורדה/העלאה בתור התחלה) שקיימות כבר בשוק , עליהם תשים ראוטרים של סיסקו או של חברה אחרת ותנתב אותם על פי זה , אפשר לעשות את זה מול הוט (עדיף מול הוט) ואת התשתית אתה יכול לחבר ראוטרים אלחוטיים באזורים ולחבר את האנשים בצורה אלחוטית (יחסוך הרבה כסף) או לשלם על עבודות תשתית(שיקח כסף אבל פחות מספק אינטרנט) .

כמו כן אפשר גם לדבר עם קבלנים ולעשות תשתית לכל בניין על איזה מודם בבניין שמי שרוצה יכול להתחבר דרכך , אולי לא תגיע לכולם אבל יהיה לך עדיין פלח שוק נחמד .

אני איש סיסטם במקצועי , ואני אומר מראש שיש פה אולי נתונים שלא מדוייקים כי אני פחות מכיר תשתיות, אבל זה הכיוון שהייתי בודק אם הייתי הולך לשם .

להקים ספק תוציא מהלקיסקון , מעטים מעשירי ישראל שיהיה להם גב כלכלי לתמוך בכזה פרוייקט אז על זה אתה לא צריך לחשוב.

לסיכום:

1. תתחיל לבדוק עם הספקיות איזה הסכם אתה יכול להגיע איתם וכמה יעלה X משתמשים

2. תבדוק מהספקיות כמה עולה תשתית אם זה להשכרה או קנייה ומה אפשר לעשות , עדיף מול הטכנולוגיה יותר טובה לזה .

3. תבדוק מחירים של ראוטרים מקצועיים של סיסקו, וראוטרים אלחוטיים כמה יעלה להקים במקום מסויים

4. לאחר הבדיקה של כל הנ"ל תשים לעצמך בדיוק איזה דברים אתה תשקיע וכמה הפרוייקט יעלה תחשיב את כל עלויות הטכנאי שירות להרים את הפרוייקט על הדרך , ותחשב לעצמך כמה כסף נזיל אתה צריך למקרה של תקלות

פרוייקט כזה צריך לעלות לך בהערכה שלי סביבות 500,000 לחודש לא כולל התקנה (לא בדקתי זאת הערכה מהשרוול)

ככה הייתי ניגש לדבר כזה , אם יש אנשים שרוצים לחדד את דבריי או להוסיף אשמח לראותם גם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK.

תודה רבה נשמע מאוד הגיוני.

אבל אם הבנתי נכון את מה שאתה אומר, אני חושב שאתה מניח שהמטרה שלי היא להרוויח כסף, ולתפוס פלח שוק.

אז לא כ"כ . המטרה היא אלטרנטיבה לרימון.

תחרות.

אולי באמת נחכה ונראה מה יקרה עם נצח.

קראתי עליהם קצת, הם עכשיו בשלב הפילוט, למרות שזה נראה לי מפוקפק משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK.

תודה רבה נשמע מאוד הגיוני.

אבל אם הבנתי נכון את מה שאתה אומר, אני חושב שאתה מניח שהמטרה שלי היא להרוויח כסף, ולתפוס פלח שוק.

אז לא כ"כ . המטרה היא אלטרנטיבה לרימון.

תחרות.

אולי באמת נחכה ונראה מה יקרה עם נצח.

קראתי עליהם קצת, הם עכשיו בשלב הפילוט, למרות שזה נראה לי מפוקפק משהו...

אתה צריך להרוויח על זה כסף כדי לממן את זה , עלויות קווים בארץ זה דבר מטורף כדי להרים תשתית , החלטה שלך אם אתה רוצה למכור במחיר עלות או להרוויח , ואתה חייב להרוויח כדי שיהיה כסף נזיל לטיפול בתקלות כמו כן

החברה שאני עובד בה , יש לה ספק , אפשר לקנות כלקוח פרטי שם , אבל היא עובדת רק עם פלח עסקי , היא בגדול עובדת כמו ראוטר אחד ענק שמספק את האינטרנט לחברות , זה הרעיון שאתה יכול לבצע , רק קח בחשבון שמאחוריי הקבוצה של החברה שבה אני עובד יש מיליארדר , ואומנם החברה שאני עובד היא הגיע למצב שהיא מרוויחה בלי השקעה שלו , אבל רק שתבין את כמות הכסף שאתה צריך להשקיע כדי להקים דבר כזה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבוב - תביא את האנשים אליי :)

בקיצור רישיון ממשרד התקשורות עולה בדיוק 1.4 מיליון שקל.

וזה רק רישיון.....והוא גם נטול בספק.

תוסיף לזה קו מינימום שבמינימום 15 אלף דולר ל ATM.

על זה צריך ציוד תקשורות לתחזוקת SDH מתגים ארונות ,שרתי ניהול משתמשים וכל שרת כזה זה מינימום R710 ,שזה שרת שמתחיל רק מ 7K דולרים בלי רישוי בלי שירות.

לזה תוסיף חוות שרתים בנייה חוות שרתים ארונות שרתים ,תקנים UPS שיחזיק את כל הבניין שזה לבד איזה 400 אלף שקל.

והיד עוד נטויה.

חבר צא מזה אתה לא הולך להיות ספק ממישהו שיש לו כסף לקנות איזה BMW :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר צא מזה אתה לא הולך להיות ספק ממישהו שיש לו כסף לקנות איזה BMW :)

ברור, אבל אפנה עם הדברים האלה (הכי ספציפיים ששמעתי עד עכשיו) למי שפנה אלי, ונראה לאן הוא יכול לקחת את זה.

די הגיוני שהוא יגיד - אה, לא חשבתי שזה סכומים כאלה.

לא שאני לא חושב שזה בלתי אפשרי. צריך רק למצוא את האנשים הנכונים (והמשועממים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותם אנשים שמוכנים להשקיע כסף בלי לראות תמורה (1.8 מיליון אמרנו?) הם אנשים טיפשים שרוב הסיכויים כבר "השקיעו" במקומות אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה אנשים שהקימו חברות גדולות.

יש אנשים שהקימו חברות, ועם הזמן הן ניהיו חברות גדולות.

כמו שאף אחד לא נולד גדול, גם חברות לא נולדות גדולות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...