מה יותר טוב ל-HDD , מצב AHCI או IDE ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יותר טוב ל-HDD , מצב AHCI או IDE ?

JentuS

Recommended Posts

שלום לחברי הפורום

מתוך קריאת פוסטים אני ראיתי שיש אפשרות להגדיר שני מצבים להרדיסקים ונראה לי שגם הבנתי שבהגדרת AHCI ההרדיסקים נותנים יותר ביצועים , אז רציתי לקבל ממי שמבין בעניין מידע יותר מפורט לגבי ההגדרות האלו , מה כל אחת מהן אומרת , האם זה תקף ל-HDD או רק ל- .

אני רק אוסיף כי מערכת ההפעלה שלי הותקנה על הגדרת IDE , וכרגע אני על הגדרה זו , האם באמת אפשרי להרדיסק לעבור להגדרת AHCI וזה באמת משפר את הביצועים אז איך בדיוק עושים זאת ?

אשמח לקבל ממכם מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תריץ את זה http://support.microsoft.com/kb/922976

ואז תחליף לAHCI/RAID בביוס.

במקרה שזה לא יעבוד משום מה והוינדוס לא יעלה, תחזיר לIDE והוינדוס יעלה שוב.

ולמי שיש צ'יפסט של אינטל ועושה את המעבר, התקנה של זה אמורה לעדכן את הדריוורים של הבקר.

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=19607&ProdId=2101〈=eng

אני מניח שללוחות של יש גם אפשרות לעדכן דריוורים לבקר/צ'יפסט.

אז אם כבר עושים את המעבר מIDE לAHCI/RAID זה זמן טוב לעדכן את הדריוורים שקשורים בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי תודה Art Tatum על תגובתך המהירה , אני לפני שפתחתי את הנושא הזה , נכנסתי לביוס ושיניתי שם למצב AHCI , להגיד את האמת ששמתי לב שאחרי שעשיתי אתחול למחשב , מההתחלה ועד לחלון בו עולה הלוגו של מע' ההפעלה עבר פחות זמן מאשר במצב IDE (ז''א שמתי לב שב-AHCI זה יותר מהיר בכמה שניות) אבל , כשזה הגיעה למסך בו הלוגו של המערכת עולה פתאום יש תקיעה ומייד מופיע מסך מוות כחול לשבריר שנייה והמחשב מאתחל את עצמו , ניסיתי כמה פעמים והמערכת פשוט לא עולה .

אז עכשיו הלינק שהבאת לי , עשיתי כמו שהיה רשום שם ואני מקווה שזה יעזור , בקיצור אני הולך עכשיו לאתחל את המחשב , אכנס לביוס ואשנה ל-AHCI , ונראה עם המערכת עולה , אני מקווה שזה יעבוד , בכל מקרה אני אעדכן פה עוד כמה דקות :)

אז הנה העדכון

אכן כן , הלינק שהבאת לי עזר לפתור את הבעיה , אחרי ששיניתי בביוס למצב AHCI המחשב עלה כמו שצריך , ישר המערכת התקינה חדשים לבקר ה-AHCI , לצורבים שלי ולהרדיסקים ואחרי התקנתם התבקשתי לעשות אתחול למערכת , עשיתי והכל עובד :yelclap:

עכשיו במנהל התקנים תחת IDE ATA\ATAPI controllers מפיעה לי הדרייבר החדש של הבקר ורשום שמותקן Standart AHCI 1.0 Serial ATA Controller :) , רק אני מקווה שזה באמת יוסיף עכשיו לפחות קצת לביצועי ההרדיסקים שלי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב , הביצועים , פשוט בלילה כבר לא היה לי כוח לעשות את זה , אז בדקתי עכשיו (חבל שלא עשיתי את הבדיקה כשהייתי במצב IDE אבל לא משנה , לפחות עשיתי את הבדיקה עכשיו במצב AHCI ) והבדיקה עם התוצאות היא :

לקחתי תיקייה עם הרבה קבצים בגודל של 12.5GB ועשיתי לה העתקה מהרדיסק אחד להרדיסק , זמן העתקת התיקייה היה 152 שניות שזה יוצא בערך 84MB\s האם זו מהירות נורמאלית או איטית או יותר מנורמאלית להרדיסקים כאלו ? , כי אני לא מבין גדול כל כך בבדיקת הביצועים לכוננים , אף פעם עוד לא עשיתי זאת ודרך אגב , תנו לי הצעה לתוכנה טובה לבדיקת הביצועים להרדיסקים שתיהיה לי , תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

קבל

HDTUNE

נראה לי שיש לך עודף זמן :)

למה לתקן דברים שעובדים ?

ה - AHCI נועד בעיקר לאפשר HOT PLUG של דיסקים, לא לשפר ביצועים,

אם כי זה יכול להיות פועל נלווה.

בעצם זה זמן שלך, תהנה.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת , עכשיו כשאני עובד זמן מה עם ההרדיסקים במצב AHCI אני לא כל כך רואה הבדלים בביצועים , אבל עכשיו כשהבאת לי את התוכנה דרך אגב תודה לך , אני אעשה בדיקות איתה להרדיסקים בשני המצבים ונראה מה התוצאות

עוד משהו , אמרו לי שקצב העתקת הקבצים בין הדיסקים אצלי שהוא 85MB/s זה איטי לדגם של הדיסקים שלי (WD Caviar Black 1TB 64MB Sata III כל אחד) , האם זה נכון או שזאת מהירות בסדר לדיסקים שלי ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת מהירות טובה יחסית.

אתה צריך להבין שהמהירות משתנה בהתאם לנסיבות.

הדיסק הוא עגול והמהירות בצד החיצוני יותר גבוהה מהצד הפנימי בגלל דחיסות המידע ביחס לקצב הסיבוב.

בנוסף זה תלוי במורכבות השביל/שבילים שהראשים צריכים לעשות כדי לגשת אל המידע.

וכשיש פעולות נוספות ברקע על אותו הרדיסק זה כמובן ישפיע על מסלול תזוזת הראשים ועל הביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...