מספר שאלות על רשתות - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר שאלות על רשתות

BandiT

Recommended Posts

שלום, יש לי מספר שאלות על רשתות.

יש לי כ 30 מחשבים המחוברים לראוטר\מודם של , וכולם מקבלים IP מהראוטר.

השאלה היא כזאת, אין לי אנטיוירוס בכל מחשב, יש איזשהו פתרון לזה? אין לי מספיק תקציב לרכוש רשיון לאנטיוירוס לכל מחשב

האם ניתן להגן על המחשבים בצורה כלשהי? ישנו גם מחשב "שרת" שגם הוא מקבל IP מהראוטר, תפקידו רק להכיל את כל התיקיות המשותפות ולגבות אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להשתמש באנטיוירוס חינם, בגלל שזה רק לשימוש פרטי ולא מסחרי כמו במקרה שלי.

למשל AVAST:

* avast! Free Antivirus is free only for personal and non-commercial use.

אולי יש AV אחר שהוא חינמי ואני יכול להשתמש בו שאני לא מכיר?

ואני חייב אנטיוירוס כי המשתמשים גולשים בכל מיני אתרים שאין לי שליטה עליהם, ונוצר מצב שאני כל כמה שבועות צריך לפרמט להם את המחשב בגלל שהוא בקושי זז בגלל למיניהם.

אז יש לזה פתרון?

יש אפשרות אולי שיהיה לי מחשב אחד ראשי מחובר לאינטרנט ועליו אנטיוירוס, וכל השאר יהיו מחוברים דרכו? ושהוא יתפוס את הוירוסים לפני שהם מגיעים לשאר ה 29 המחשבים או משהו בסגנון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם יש לך משתמשי קצה לא מבריקים במיוחד תקשיח את העמדות קצה שלהם.

יש גם פתרונות UTM לעסקים קטנים שמונועים "בעיות" עוד בדלת הכניסה. אתה לא יכול לבקש תשתית ולא להוציא עליה כסף במקביל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה מתכוון "להקשיח את עמדות הקצה"?

אני לא יכול לחסום להם גישה לאינטרנט כי הם כן צריכים בשביל העבודה.

פתרונות UTM, השאלה אם זה לא יצא יותר יקר מלרכוש רשיונות AV לכל מחשב.

ומה לגבי AV חינם רק לארגונים, מישהו שמע על חייה כזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

group policy אתה מכיר? לא כל משתמש חייב להיות בעל יכולת לעשות כל מה שבא לו המערכת ההפעלה.

כמובן שינן פתרונות AV ארגוניים עם שרת מרכזי ורשיונות ב volume, אבל אני מספק שזה מה שאתה צריך לפי התיאור שלך.

UTM הוא הוא Gateway שמשלב כמה פתרונות , מדניות גישה ואפילו סינון תוכן דינאמי ביחד אם זה לא היה מובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל המחשבים מריצים אתה יכול להתקין את MSE שעד כמה שידוע לי אין שום מגבלה על השימוש בו בסביבה עסקית.

יש גם פתרונות כגון DeepFreeze (ואני כבר מציין שיש פתרונות אחרים ואולי גם טובים יותר, יש גם חברה ישראלית שמציעה שירות שכזה, רק שאני לא זוכר את שמה כרגע). היתרון, המשתמש יכול להתעלל תוכנתית כמה שהוא רוצה במערכת, לאחר ריסטרט הכל חוזר לקדמותו. החסרון - אם נשמרים קבצים באופן מקומי גם הם יאבדו לאחר הריסטרט. אם הכל נשמר לתיקיות משותפות על השרת, אז יש פחות בעיה.

אלו כמובן רק הצעות, ולמען האמת אני לגמרי בעד ההצעה של multicore להקשחת העמדות. יש הבדל בין לספק למישהו גישה לרשת או לביצוע הפעולות שהוא חייב לעשות במסגרת עבודתו/שימושו בעמדת העבודה לבין לאפשר לו לעשות ככל העולה על רוחו מבחינת הרשאות קבצים, התקנות/הסרות של תוכנה ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...