יש לי בעוד כשבועיים צו גיוס.. איפה אני יכול להתכונן למבחנים הפסיכוטכניים שיהיו.. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי בעוד כשבועיים צו גיוס.. איפה אני יכול להתכונן למבחנים הפסיכוטכניים שיהיו..

B0necrack3R

Recommended Posts

שיהיו שמה?

יש אולי איזהשהם ספרים המכוונים במיוחד לפסיכומטרי הצבאי? אתרי אינטרנט?

אני לא מתכוון לסתם מבחני אי.קיו אלא לדוגמאות לתרגילים שמביאים בצבא,בחינות קודמות וכו..

תודה רבה מראש! 8)

כל עזרה תתקבל בברכה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אולי איזהשהם ספרים המכוונים במיוחד לפסיכומטרי הצבאי? אתרי אינטרנט?

קוראים לזה פסיכוטכני דרךאגב, וההבדל בין פסיכומטרי לפסיכוטכני זה שפסיכוטכני לא מודד את רמת הלמידה/ידע שלך, אלא את ה"אינטלגנציה" שלך... שזה בעצם אומר עד כמה אתה טוב בפתרון בעיות מכל מיני סוגים... מילוליות... כמותיות.

לדעתי אתה צריך לחפש ספר שפשוט יש לו הרבה תרגילים דומים. תחפש דווקא את הספרים לגיל יותר צעיר כי הצבא לא בוחר את הרמות קושי הכי גבוהות, לעומת חברות שנותנות מבחנים כאלה לעובדים שלהם.

מנסיון, זה לא היה קשה, דווקא היה קצת מעניין, והמתמטיקה הייתה מעצבנת.... אם אין לך ראש לחשב בנייר מספרים גדולים ומהר, תנסה להגניב מחשבון :P

אה ועוד משהו, תלמד קצת פיזיקה בסיסית בשביל איזה מבחן ספציפי שלא הכרח יש לכולם... משהו על מרכזי כובד וכאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוראים לזה פסיכוטכני דרךאגב, וההבדל בין פסיכומטרי לפסיכוטכני זה שפסיכוטכני לא מודד את רמת הלמידה/ידע שלך, אלא את ה"אינטלגנציה" שלך... שזה בעצם אומר עד כמה אתה טוב בפתרון בעיות מכל מיני סוגים... מילוליות... כמותיות.

לדעתי אתה צריך לחפש ספר שפשוט יש לו הרבה תרגילים דומים. תחפש דווקא את הספרים לגיל יותר צעיר כי הצבא לא בוחר את הרמות קושי הכי גבוהות, לעומת חברות שנותנות מבחנים כאלה לעובדים שלהם.

מנסיון, זה לא היה קשה, דווקא היה קצת מעניין, והמתמטיקה הייתה מעצבנת.... אם אין לך ראש לחשב בנייר מספרים גדולים ומהר, תנסה להגניב מחשבון :P

אה ועוד משהו, תלמד קצת פיזיקה בסיסית בשביל איזה מבחן ספציפי שלא הכרח יש לכולם... משהו על מרכזי כובד וכאלה

עשיתי פסיכוטכני ללימודים שלקח לי לסיים אותו מ 8 וחצי בבוקר עד בסביבות 4 אחרי הצהריים (ועוד סימתי ראשון בקבוצה)

זה היה מורכב ממלא בחנים קצרים ברמות קושי עולות ויורדות , כל מיני סדרות שאתה צריך למצוא את ההמשך וכו' היה גם

פתרון תרגילי חשבון על זמן וכל מיני מבדקים פסיכולוגים מעצבנים

הדבר הכי מעצבן זה הכמות של השאלות והסוג שלהם במיוחד הפסיכולוגים (גורמים לך להתחיל לדמיין איזה כיף זה יהיה לדקור את המדריכה עם העיפרון ::) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי פסיכוטכני ללימודים שלקח לי לסיים אותו מ 8 וחצי בבוקר עד בסביבות 4 אחרי הצהריים (ועוד סימתי ראשון בקבוצה)

זה היה מורכב ממלא בחנים קצרים ברמות קושי עולות ויורדות , כל מיני סדרות שאתה צריך למצוא את ההמשך וכו' היה גם

פתרון תרגילי חשבון על זמן וכל מיני מבדקים פסיכולוגים מעצבנים

זה בערך מה שהרבה חברות מזמינות היום בשביל העובדים הפוטנציאלים שלהם, מנסים למצוא את הטובים ביותר כנראה? :-X

זה לא מה שיהיה בצבא, שם יש קצת תרגילי חשבון אבל לא ברמה גבוהה, אני זוכר שכמו הרבה מהחברים שלי דיי פחדתי מהמבחנים האלה, ואחרי שיצאתי דווקא הרגשתי שזה היה קל יותר ממה שציפיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון לצו ראשון ולא לצו גיוס.

המבחנים הפסיכוטכניים באמת לא קשים כמו שאמרו, אבל הם ארוכיייייים. לפני שאתה נכנס תוודא שאתה לא צמא/רעב ולך לשירותים לפני כי לא יתנו לך לצאת.

כל סדרה של שאלות אתה חושב שזהו, נגמר, ואז באה לך עוד אחת... זה לא נגמר הדבר הזה. והכי גרוע זה שצריך לשבת ליד מחשב עם מסך 14" בקצב ריענון של 60 הרץ שקורע לך את העיניים במשך כמה שעות טובות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתרגש מהמבחנים האלה, זה סתם, הקטע הכי קשה בהם זה לשבת שעתים לענות על שאלות שבד"כ טריואליות

(והמסך כמו שכבר אמרו)

ואל תמהר, זה עוד לא צו גיוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בערך מה שהרבה חברות מזמינות היום בשביל העובדים הפוטנציאלים שלהם, מנסים למצוא את הטובים ביותר כנראה? :-X

זה לא מה שיהיה בצבא, שם יש קצת תרגילי חשבון אבל לא ברמה גבוהה, אני זוכר שכמו הרבה מהחברים שלי דיי פחדתי מהמבחנים האלה, ואחרי שיצאתי דווקא הרגשתי שזה היה קל יותר ממה שציפיתי.

אכן זה לא אותו הדבר , והקושי זה לא הרמה של התרגילים כי ככל שאתה פותר יותר אתה מתחיל לעשות אותם כמו מכונה משומנת ,במיוחד אחרי שעברת את ה 50 - 60 - 70 הראשונים

:P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה להתאמן ? :o

אם אתה כזה לחוץ זה משהו בסגנון של המבחני הדסה האלה שעושים בכיתה ט או י או וואט אוור..סדרות,צורות ,מכניות {גלגלי שיניים לאן הוא יזוז ולאן ההוא יזוז}ועוד כל מיני ..לך לאיזה חנות תראה אם יש להם ספרים עם תרגילים בנושאים כאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אני עשיתי את המבחנים האלה אחרי שלא ישנתי כמעט בלילה והייתי עם האנג-אובר

ואחרי זה המפקד לשכת גיוס צעק עליי על למה בן-אדם עם ראש כמו שלי מבזבז את עצמו ככה אז כניראה שהצלחתי לא רע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי לשכה לפני 4 חודשים לערך,ואני מניח שהצלחתי די בסדר כי לפני שבוע הגיע הזימון לצוות אוויר (קורס טיס= 54 קב"א לפי ידיעתי)

אוקיי כמה תיקונים והצעות

א' לא קוראים לזה צו גיוס,קוראים לזה צו ראשון.

ב' לגבי השאלה שלך,אכן יש ספר,אמא שלי קנתה לי אותו בתקווה שזה יעזור לי בבחינות אבל לא השתמשתי בו כלל,בכל אופן הוא מהוצאת קידום (האלה של הפסכיומטרי) ונקרא הכנה לבחינות המיון בצה"ל.

מחירו סביב 100 שקלים,והוא מציג בצורה טובה יחסית הסבר לכל מיני סוגים של בחינות פסיכוטכניות (למשל אנלוגיות צורניות,הבנת פקודות מתמטיקה וכו') ואחרי זה מבחנים.

אם אתה באמת חושב שזה יעזור לך אז תשקיע בזה,לפי דעתי האישית חוץ מלהוריד לך את מפלס העצבים מפאת הידיעה מה מחכה לך (איזה סוגי בחינות) הספר לא יעזור יותר,מכיוון שהבחינה בוחנת אינטלגנציה וחרישה לא ממש תעזור...

עצות ללשכת גיוס:

המסלול שלך ילך ככה-אתה תגיע,תקבל כרטיס עם מס' סידורי,הקפד תמיד להעביר אותו בכל תחנה כדי להכנס לתור,ותעביר אותו בצד הנכון

כי אחרת שמך לא יקלט.

בכל תחנה יש מחשב שבו תעביר את הכרטיס ותכנס לתור,בכל תחנה יפנו אותך לתחנה הבאה.

תחנה ראשונה-אחרי שאתה מגיע עליז ושמח ללשכת הגיוס אתה נכנס לאימות הנתונים,שם כמה בחורות נחמדות ישאלו אותך פרטים עלייך

מה אתה לומד כמה יחידות כמה שפות אתה יודע וכד'.

חשוב מאוד מאוד לא לשקר! הצבא יודע מהכל ואם הוא מוצא ששיקרת,חבל לך ולקב"א שלך על הזמן.

אחרי זה תמלא כמה שאלונים נחמדים ואופטימיים -כמו למי להעביר את המשכורת במידה שתמות והלאה.

מיד אחר כך יבוא הצד"כ (ציון דרך) שבוחן את רמת העברית שלך,

אתה תקרא כמה משפטים ואחרי זה תנסה להסביר אותם במילים נרדפות.

אם רמת העברית שלך בינונית פלוס אז אתה תעבור בלי בעיה.

שתי עצות-א) אל תזלזל בצד"כ כי הוא מרכיב חלקי בקב"א

ב)גם אם הבוחנת אומרת לך שהמילה שאמרת לא נכונה ותנסה שוב,אל תתייאש ותחשוב קצת,בסוף אתה תגיע לפתרון.

תחנה שנייה-התחנה השנייה היא אצל הרופא,שם יבדקו לך גובה משקל וכו'.

תדאג לשלוח מראש את הטופס שקיבלת עם הבדיקת רופא,אני נזכרתי ממש מאוחר ובמזל קיבלו אותו.

אם לא דאגת לבדיקת רופא אולי ישלחו אותך לרופא ואולי יבדקו אותך בלשכה,בשני המקומות הבדיקה תהיה הרבה יותר מחמירה מבדיקה של רופא שמקסימום יבדוק לחץ דם ותוכלו לבלף לו קצת כדי להשגי את הפרופיל הנדרש (97).

אם שלחת,אז הבדיקה אמורה להיות קצרה במידה ואתה בריא (5 דקות),אבל אם אתה יודע על בעיות ,אני לא מציע לשחק ולהסתיר אותם כי אתה תגרום לעצמך נזק.

הבעיות מתחילות במידה ואתה סובל מבעיות שונות,כי אז יתחילו לתזז אותך הלוך וחזור ללשכה,אני ממש מרחם על חבר שלי שכבר היה 8 (?!) פעמים בלשכה חוץ מצו ראשון...

במידה ויש לך פרופיל 97 הם יגידו לך את זה במקום.

תחנה שלישית תהיה בדיקות שתן,שאמורות לגלות אם אתה צורך סמים או אם יש לך עודף סוכר או חומר אחר בדם או שמא מחסור,רק עצה,

אני מניח שהציעו לך לעשות בדיקת שתן מוקדמת ולשלוח,תעשה את זה!!!

יש אנשים שנתקעים חצי שעה ואז הם שותים המון המון מים כדי שיהיה להם שתן בשביל הבדיקה,ואחרי זה הם חייבים להשתין בכל הפסיכוטכני,לא נעים ולא כיף.

תחנה רביעית היא המאבחנת הפסיכוטכנית.

מכיוון שהמאבחנת היא בערך שליש מהקב"א לפי מה שצה"ל טוען,ולפי שמועות ששמעתי הוא המרכיב העיקרי בקב"א,חשוב לככב שם.

תמיד תזכור שהמאבחנת הפסיכוטכנית היא לרוב לא טיפשה,רובן בעלות קב"א גבוה ועברו קורס אבחון פסיכולוגי,מה שאומר שהן אמורות לאבחן אותך רק על סמך התנהגותך בעת הראיון.

חשוב לדעת כמה דברים בשביל הראיון,

אם אתה רוצה ללכת לקרבי מובחר ואתה יודע שיש לך את הנתונים המתאימים (לא סובל מבעיות בריאותיות),אז תציין את זה.

אם אתה יודע שהפרופיל שלך לא יהיה קרבי,ציין שאתה רוצה ללכת למשהו מובחר בתחום הלא קרבי.

בכל מקרה כפי שהבנת רצוי להצהיר על מוטיבציה גבוהה ורצון להגיע רחוק,זה רק יוסיף.

דבר נוסף שכדאי לספר זה כמה טוב לכם בחיים,אפילו אם רע לכם ומר לכם והחברים מרביצים לכם בבית ספר ואבא מרביץ לאמא ואתם חברים בכת השטן ושורפים חתולים להנאתכם....תשמרו את זה לעצמכם.

מה שהצבא צריך לדעת זה שאתם ילדים טובים וחמודים שעושים ש.ב,עוסקים באיזה תחביב לא מזיק כלשהו וגם מסגרת התנדבותית רק תתן קרדיט (מדריכים בצופים,נוע"ל התנדבות בעמותות ובמשא"ז-זה הזמן לפתוח את הפה).

לא צריך להגזים בחנוניות,אבל לא לספר דברים רעים עליכם,ותדאגו תמיד לשמור את מסלול השיחה בכיוונכם,כלומר שאתם תמיד תוכלו לדעת לאן הולכת השיחה ולהתכונן בהתאם (לא להקלע למצבים של שתיקה).

שלושה דברים שאסור אבל אסור בתכלית האיסור לעשות,

אל תחשבו שהמאבחנת היא חברה שלכם,היא בנאדם מקצועי שיש לה מספיק חברים והדבר האחרון שהיא צריכה זה ילד קטן ומציק שחושב את עצמו ומנסה לפלרטט איתה.

מי שינסה את זה ימצא את עצמו מנקה שקליות....

דבר שני הוא שאף פעם אבל אף פעם כפי שציינתי אל תחשבו שהיא פסיכולוגית שלכם,וצריכה להקשיב לבעיות שלכם...חבר שלי חשב ככה והוא עדיין מחכה לזימונים....

דבר שלישי- אל תשקרו,אם תשקרו הצבא יעלה על זה ובגדול והקב"א שלכם יבצע קפיצת התאבדות.

כן כדאי לייפות עובדות (בנאדם שמשחק כל היום במחשב שיספר שהוא מבלה עם חברים כל היום בשכונה) ,אבל בהחלט לא לשקר לגבי דברים שאפשר להוכיח אותם.

עצה אחרונה היא שתתכוננו טוב לשאלה מסוג של מה אתה רוצה לעשות בצבא,ולאחריה לשאלה מה יקרה אם לא תקבל את מה שאתה רוצה,

אני מציע להשיב בצורה של עדיין אני אשאף לטופ להצטיינות בכל מקום אשר אלך בצבא,אם זה לא יתן קרדיט זה בהחלט לא יזיק.

ולסיום תמיד ציינו את התכונות החשובות שבצה"ל אוהבים לשמוע

*אני רוצה להתגייס מתוך ציונות ואהבת המדינה

*אני רוצה להגיע כמה שיותר רחוק שאוכל כדי שאוכל לתרום כמה שיותר למדינה

ואני בטוח שאתם יכולים לחשוב על כמה כאלה בעצמכם...

לסיום התחנה האחרונה-המבחנים שעליהם שאלת,לפניהם קח רגיעה קטנה,תשתין או תחרבן למה זה נורא מלחיץ שם

ותאכל משהו אם הבאת.

המבחנים עצמם נעשים מול מחשב,אתה תקבל דף נייר ועט שישמשו לך כלי חישוב,ותתחיל לעסוק במבחנים.

המבחנים מתחלקים לכמה נושאים...אבל זה כבר מחוץ להסבר.

כמה עצות למבחנים-תשתדל לסיים בכל מחיר את המבחן,אם לא אתה בצרות צרורות.

תעשה זאת על ידי תכנון נכון של הזמן לכל מבחן (יש לך שעון בצד)

תנסה להמר אם אתה לא יודע,הצבא אוהב אנשים שלוקחים סיכונים.

נסה לא לדלג על שאלות כי זה מראה על חוסר ביטחון,רק אם שאלה אחת לוקחת לך יותר מדיי אז דלג

אני ממליץ לנחש אם אתה לא מבין או לא מצליח.

השתדל לעשות את המבחן על הצד הכי טוב שאתה יכול,תישן טוב בלילה לפני תאכל ארוחת בוקר טובה ותגיע ערני

המבחן הזה ממש חשוב

השתדל גם כמה שפחות לחזור אחורה,זה מראה שוב על חוסר ביטחון.

אחרי שתסיים את המבחן אתה יכול לצאת,בתקווה שלא תראה את לשכת הגיוס עוד....(יש סיכוי לא קטן שתראה)

אני מניח שאתה בי"א אז יכול להיות שייקח המון זמן עד שתקבל זימון למשהו,וגם זה תלוי באיך שהלך לך במבחן ובראיון.

הכי חשוב קח את הכל באיזי,בלי לחץ ותעשה את מיטב יכולתך.

אני מניח שהזימונים השונים יגיעו אלייך אם תעשה זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שלא יהיה אם יש לך ואתה צריך לשים את החומר הזה בעיניים כדי שיפתח לך את האישונים תתעקש לשים את זה אחרי המבחנים !

אני שמתי את זה לפני המבחן ובקושי ראיתי את המסך .... את הפרק האחרון כבר לא יכולתי לעשות :(

אין מה להתכונן למבחן הזה .. בהצלחה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...