MRI בצה"ל - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

MRI בצה"ל

Judas Iscariot

Recommended Posts

שלום לכולם,

בקצרה: האם מישהו פה אי פעם עבר בדיקת MRI בזמן השירות?

באריכות: קרובת משפחה שמשרתת בתל השומר עברה אירוע מוחי קל(מעין "מיני-שבץ" כפי שהגדיר זאת הרופא מומחה) וכרגע היא עוברת סדרה של בדיקות שמטרתן לגלות מה בעצם גרם לכך. בתוך כל הבדיקות נמצא גם בדיקת MRI, אותה צה"ל לא בדיוק שש לנדב לה. אני מנסה לעזור לה, גם אם זה רק במידע כלשהו, כיצד היא יכולה לקרב את עצמה אל הבדיקה הנכספת.

תודה מראש לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עברתי MRI בזמן הצבא (בהפניה של הצבא) עקב כאבים בברך.

אם יש לה המלצה לMRI מרופא פרטי או משהו בדרך כלל ישארו את זה, על מנת לא להסתבך בתביעות וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה זמן עבר מאז שקיבלת את ההפנייה/המלצה לבדיקה ועד שקיבלת אישור תקציבי/עברת את הבדיקה?

עריכה: יש לה המלצה מהרופא הצבאי/אזרחי שלה - חיילי תל השומר נמצאים בקופת חולים "לאומית" ויש לה המלצה משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא בר"מ 2... אלא בשירות רגיל(גם לא גימלים) - אני חושב שזו חלק מהבעיה, אמרתי לה כבר לבדוק עם הרופאים מה צריך בשביל שתהיה מסופחת ליקר. נראה לי קצת הזוי שאחרי אירוע מוחי משאירים אותה בשירות רגיל לפני שסיימו את כל הבדיקות - זה מצד אחד. מצד שני - היא דואגת שיכול להיות שאם היא "תלחץ" לקבל את הבדיקה הצבא ינתער ממנה עם 21 והיא ממש לא רוצה בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לה שום בעיה, אם יש לה כבר המלצה לMRI אז שתלך לרופא יחידה, תביא לו את זה והוא יאשר לה MRI או יפנה אותה לגורם אחר שיאשר לה,

רופאים מאשרים ב99% המלצות של רופאים אחרים מפחד שלא יתבעו אותם,

ואם הרופא יחידה לא נותן לה אישור ולא מפנה אותה שתלך למי שמעליו, ושתדרוש מהרופא מכתב בו הוא חותם שהוא לא מאשר ואת הסיבות לכך (למקרה שיהיו בעיות אחר כך).

פשוט בדרך כלל בצבא יש נטייה לשלוח אותך לבדיקות לפי הסדר הבא רנטגן->מיפוי עצמות/CT-ואז MRI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CT היא כבר עברה. עכשיו מחכה לMRI.

הבעיה היא לא ברופא, הרופא כבר נתן לה הפניה גם נתן לה בחירה בין בתי חולים. הבעיה היא שבשביל שבית החולים יקבל את ההפניה הוא צריך גם לקבל "אסמכתא תקציבית" שמשרד הביטחון משלם על הבדיקה. זה מה שמתעכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה? רופא צבאי נתן לה הפניה בלי אסמכתא תקציבית? שתחזור אליו ותבקש, אני לא מבין בשביל מה לסבך את העניין

אין דבר כזה שרופא צבאי נתן לה הפניה בלי אסמכתא תקציבית אחרת הוא לא נתן כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עשיתי MRI בראש בזמן הצבא מסיבה הרבה פחות מטרידה מאירוע מוחי קל...

זה היה לפני כמעט עשור אז אני לא זוכר זמנים, לה לא היה מהיר מדי, אבל גם לא הייתי ממש לחוץ בנושא.

שירתי בשירות סדיר כחייל קרבי, ולדעתי רופא היחידה שלח אותי לנוירולוג בר"מ כלשהוא ששוכן בחיפה (נראה לי ליד הכרמל הצרפתי), והוא קבע שאני צריך MRI, לא עשיתי בדיקות רציניות אחרות לפני זה.

למיטב זכרוני, רב העיכוב היה התור הארוך לבדיקה, אבל אני מניח שעכשיו זה כבר פחות בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיילי תל השומר לא מטופלים ישירות על ידי הצבא אלא על ידי קופת חולים "לאומית". ישנם כל מיני טיפולים ובדיקות שלאומית רשאים לנפק בעצמם, ויש הרבה כאלה(במיוחד היקרים, וענייני פטורים למינהם) שצריכים לקבל אישור "סופי" של הצבא. מה שהמומחה של לאומית נתן זו "המלצה" לאשר תקציבית. מי שמאשר תקציבית בדיקות יקרות כאלה זה לא הרופא הישיר אלא מישהו בכיר יותר בחר"פ. במקרה שלה, בגלל שזה צריך גם לעבור איזהשהו משהו דרך "לאומית", אז יש עוד צעד בדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...