הדבר הבא על כוונת הממשלה: מים מינרליים. - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדבר הבא על כוונת הממשלה: מים מינרליים.

nineball

Recommended Posts

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כן, פיניתי לך את החדר שאתה אוהב... :-*

יש דברים בגו, אם אתה חושב שלא תראה לי, זה שאתה ישר תוקף אותי אישית רק מראה שהטיעון שלך חלש...

מישהו יודע למדוד את המינון שכל אחד מקבל? יש את זה במשחת השינים, במים בברז, בשטיפת פה, אצל הרפא שיניים.

בהודו למשל אסרו על זה כי זה עשה נזק לאנשים בשיניים, סלח לי דובי אבל אתה באמת זובי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4077117,00.html

מה תושבי העיר אמורים לעשות בלי מים מינרלים?

והטעם של מים מהברז באמת משתנה ממקום למקום, כשאני פותח ברז במרכז, אני בדרך כלל רוצה להקיא את המים שיוצאים ממנו, אבל בדרום מי הברז טעימים לא פחות (אם לא יותר) ממים מינרלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם הטעם של המים מחורבן בארץ, גם אם מכניסים לשם רעלנים, זה עדיין לא משנה את העובדה שהעלאת מחיר הבסיס למפעלי המים המינרליים מ4.9 ל12 ש"ח לקו"ב לא תשנה את המחיר בפועל.

תחשבו על זה כך, אתם משלמים עבור 1000 ליטרים (קו"ב) נניח כ2000 ש"ח (שנקל לליטר בממוצע), המפעל משלם כ5 ש"ח יענו כ0.005 ש"ח לליטר אז אם הוא ישלם פי שתיים יענו 0.01 ש"ח לליטר זה ישנה את המחיר שלו?! לא, ברור שלא.

אתם לא מבינים שאתם לא משלמים רק על מים (או יותר נכון בעיקר לא על מים) אלא גם על הבקבוק, על העובדים של החברה, על הדלק ועל הנהג שצריך כדי שיחלק את המים ועוד כל מיני דברים, אבל מה העיקר שאתם משלמים שאתם משלמים פי 2000 עבור מים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדוני הדגנרט, כתוב שישוו

(אני מקווה שזה בולט מספיק) את מחיר המים שהחברות משלמות למחיר אותו משלם הצרכן, נסה לקרוא את הכתבות לפני שאתה מגיב.

המשרד להגנת הסביבה שוקל לייקר לחברות המים המינרליים את תעריפי המים לייצור, לתעריף שמשלם צרכן פרטי.

בנוסף, איך הגעת למספרים העלובים האלה?

יש לך ידע/מקור שאתה מתבסס עליו?

אולי ניסיון חיים רחב?

משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם הטעם של המים מחורבן בארץ, גם אם מכניסים לשם רעלנים, זה עדיין לא משנה את העובדה שהעלאת מחיר הבסיס למפעלי המים המינרליים מ4.9 ל12 ש"ח לקו"ב לא תשנה את המחיר בפועל.

תחשבו על זה כך, אתם משלמים עבור 1000 ליטרים (קו"ב) נניח כ2000 ש"ח (שנקל לליטר בממוצע), המפעל משלם כ5 ש"ח יענו כ0.005 ש"ח לליטר אז אם הוא ישלם פי שתיים יענו 0.01 ש"ח לליטר זה ישנה את המחיר שלו?! לא, ברור שלא.

אתם לא מבינים שאתם לא משלמים רק על מים (או יותר נכון בעיקר לא על מים) אלא גם על הבקבוק, על העובדים של החברה, על הדלק ועל הנהג שצריך כדי שיחלק את המים ועוד כל מיני דברים, אבל מה העיקר שאתם משלמים שאתם משלמים פי 2000 עבור מים.

תגיד לי, אתה לא יודע חשבון בסיסי?

מחיר של שישיה הוא 12 ש"ח

בכל שישיה יש 9 ליטר

זה אומר שהחברות מוכרות לנו ליטר מים ב 1.333 ש"ח

כרגע קו"ב מים עולה לחברות 5 ש"ח

כלומר הן משלמות 0.005 ש"ח על כל ליטר מים

ע"פ הנתונים, הרווח של החברות על כל ליטר מים הוא:

(1.3333 / 0.005) * 100 = 26,666%

עכשיו נניח המחיר החדש שלהן לקבל קו"ב מים הוא 12 ש"ח

כלומר עולה להן 0.012 ש"ח לליטר

אז מחיר המכירה החדש לליטר יהיה, תוך כדי שמירה על רווחיות זהה:

0.012 / 100 * 26666 = 3.19992

כלומר המחיר החדש לשישיה יהיה 28.79 ש"ח!!

כמובן שזה בחישוב פשוט וגס, שלא לוקח בחשבון רווח קמעונאי וכו', אבל עדיין זה כפי שאתה רואה יותר מפי 2!

....אם הוא ישלם פי שתיים יענו 0.01 ש"ח לליטר זה ישנה את המחיר שלו?! לא, ברור שלא. כן, זה כן משנה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן השכל שלי, עלות המים לצרכן פרטי במדינת היא 12 שקל לקו"ב (+- כל שבועיים זה משתנה בערך במדינה שלנו). שני שקלים לליטר זה בערך מה שמשלמים (תבדוק פחות או יותר ממוצע בחנות מכולת) לליטר מים. המידע הזה לא מסווג בדרגת סיווג סודי ורק צריך להיות אם ידע של ילד בכיתה א' בגוגל.

כל החשבון שלי מתבסס על שלוש נתונים חופשיים, מחיר מים לתעשייה, מחיר מים לצרכן פרטי, מחיר ממוצע של בקבוק מים (אני משלם בממוצע 3 שקל לבקבוק של ליטר וחצי).

ולפני שאתה מכנה מישהו דגרנט, כדי שתלמד הבנת הנקרא. מי שלא יודע למשל המים בחלק מהמקומות ברמת הגולן נלקחים מאותם מקורות של "מי עדן" והם משלמים בדיוק כמו שאר תושבי על מים.

ולתגובה שנוספה מעליי, תגיד לי אתה נכה שכלית? או שקיבלת הקלה שהייתה בתיכון להקראת שאלון, אתה משלם עוד עבור הרבה דברים חוץ מאשר המים, אתה משלם על ההובלה (דלק, נהג, משאית), על המשכורת הנופחת של המנכ"ל, עו"ד,זמן הפרסומת, חברת הפרסום, על המשכורות של העובדים, ועל עוד אלף ואחת דברים שלא עולים לי בראש כרגע.

החשבון שלך נכון כשאתה מדבר רק על המים עצמם, אבל לצערי אתה לא משלם רק על המים, ולכן, אם מי מינרליים עולים כ2000 שקל קו"ב לצרכן, אבל ליצרן הם עולים 4.9 אז מה זה משנה אם זה 5 ש"ח או 12? זה לא חשוב אם הרווח הוא 1995 או ו1988! מי מסתכל על זה?

ואחרי חקירה מעמיקה קצת יותר של התגובה שלך: אתה לא יודע חשבון בסיסי, אל תשכח שכשאתה עובד עם אחוזים אתה עובד עם כפל, ולא עם חיבור וחיסור (כמו שאמורים להסתכל על זה). אם תעלה את המחיר ותשמור על רווח באחוזים זהה אזי שהרווח הסופי שלך יהיה גדול יותר.

סליחה שהנחתי שאנשים יודעים לעשות כפל בפורום לאנשים מחשבים, אבל 0.005*2 זה תוספת של 0.005 ש"ח לליטר יענו פחות מאגורה לליטר אבל היי כשלא יודעים לעשות חשבון אז למי אכפת.

אבל היי, אנחנו הצרכנים הקטנים במדינת חייבים לצעוק "דופקים אותנו" בלי קשר אם זה נכון בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה משלם על שישיה של ליטר וחצי 18 ש"ח? :lol:

לפעמים אני קונה מים מינרליים לא בשישייה אלא בתפזורת ואז בקבוק מים עולה נניח 3 שקל, לפעמים אני קונה חצי ליטר וגם אז הוא עולה 3-4 שקל (כי יש לו "פקק מגניב"...), בממוצע בערך זה יוצא שני שקל (וגם אז שקל וחצי זה לא באמת קריטי ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולתגובה שנוספה מעליי, תגיד לי אתה נכה שכלית? או שקיבלת הקלה שהייתה בתיכון להקראת שאלון, אתה משלם עוד עבור הרבה דברים חוץ מאשר המים, אתה משלם על ההובלה (דלק, נהג, משאית), על המשכורת הנופחת של המנכ"ל, עו"ד,זמן הפרסומת, חברת הפרסום, על המשכורות של העובדים, ועל עוד אלף ואחת דברים שלא עולים לי בראש כרגע.

נכון, וזה למה אמרתי שזה בחישוב גס שלא לוקח בחשבון את כל אותם פרמטרים.

החשבון שלך נכון כשאתה מדבר רק על המים עצמם, אבל לצערי אתה לא משלם רק על המים, ולכן, אם מי מינרליים עולים כ2000 שקל קו"ב לצרכן, אבל ליצרן הם עולים 4.9 אז מה זה משנה אם זה 5 ש"ח או 12? זה לא חשוב אם הרווח הוא 1995 או ו1988! מי מסתכל על זה?

ואחרי חקירה מעמיקה קצת יותר של התגובה שלך: אתה לא יודע חשבון בסיסי, אל תשכח שכשאתה עובד עם אחוזים אתה עובד עם כפל, ולא עם חיבור וחיסור (כמו שאמורים להסתכל על זה). אם תעלה את המחיר ותשמור על רווח באחוזים זהה אזי שהרווח הסופי שלך יהיה גדול יותר.

אה?!

ברור שאם תעלה את מחיר המכירה לצרכן ותשמור על רווחיות זהה אתה תצא ברווח נקי גבוהה יותר, אבל שכחת שכל הענין פה שיש גם עלויות פי 2 גבוהות יותר ליצרן? :facepalm:

ולא יודע על מה אתה מקשקש באחוזים כפל חיבור וחיסור.. אין לי בחישוב שום חיבור או חיסור אחד. הכל באחוזים.

סליחה שהנחתי שאנשים יודעים לעשות כפל בפורום לאנשים מחשבים, אבל 0.005*2 זה תוספת של 0.005 ש"ח לליטר יענו פחות מאגורה לליטר אבל היי כשלא יודעים לעשות חשבון אז למי אכפת.

:lol: :lol: :lol:

אתה ממש גאון. יפה שאתה יודע לעשות 2 * 0.005!

רק שכחת שזה משקף את עלות הליטר החדש ליצרן! ולא לצרכן! אתה שוכח שלצרכן מתגלגלת עלות מטורפת של מאות אחוזים על המים. ואתה פשוט לא יכול לקחת את זה בחשבון כשאתה עושה עלות לליטר כפול 2 :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני מנסה להסביר פה, זה שהמים שאתם שותים לא עולים כסף לחברות (כאילו ממש קצת), סך כל העלות של המים בבקבוק היא 0.005 ש"ח נכון להיום, גם אם יוסיפו 5 שקל לקו"ב את מחיר המים בבקבוק זה יהיה 0.01 ש"ח מסך העלות שלו, כלומצר למבפעלים על מנת לשמור על רווחיות זהה הם יצטרכו למכור את הבקבוק בתוספת של חצי אגורה, כלומר חסר השפעה בעליל על הצרכן.

החשבון שלך באחוזים הוא לא נכון והוא מטעה, לדוגמא אם תפוח עולה שקל ליצור ואתה מוכר אותו ב10 אז הרווח שלך תשעה שקלים, אם הועלה מאיזו שהיא סיבה מכיר יצור התפוח ב1000% (פי עשר) כלומר לעשרה שקלים לא צריך להעלות את מחיר התפוח פי 10 על מנת לשמור על רווחיות זהה, אלא כולה להוסיף לו 10 שקל (ולא 90 ש"ח כדי לעלות את המחיר לפי 10).

לכן מה שעליך לעשות הוא להוסיף את התוספת למחיר, וכיוון שהתוספת היא פחות מאגורה אין שום סיבה שזה ישפיע.

רווח באחוזים הוא אף פעם לא נכון, כיוון שרווח זה תוצאת חיסור ואילו אחוזים זה כפל.

מכאן שלא רק שהחשבון שלך מוטעה מיסודו, כיוון שהמים אינם החלק הארי במחיר הסופי לצרכן, אלא גם הוא מוטעה בחישוב שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מר DMX בן ה-12 וחצי שלום רב,

אני אנסה להסביר לך את כל הדיון הזה בקצרה -

בשפה שגם אתה תבין,

המחיר של בקבוק לצרכן אכן כולל בתוכו את כל ההוצאות (שינוע, פרסום, משכורות, וכו')

אבל זה לא משהו שמעניין אותנו בתור צרכנים, אותנו מעניינת רק השורה האחרונה

וזה המחיר לצרכן.

בקצרה, אפילו שהמחיר של הדלק עלה לאחרונה במשהו כמו 2-3 שקלים (מאזור ה5.5 ל-7.5)

אתה בטח אומר לעצמך "נה, הם יספגו את זה"

אז זהו שלא ידידי, החברות הגדולות, בניהם גם חברות המים לא סופוגות כלום.

את העליה של מחיר הדלק אתה מרגיש בכל מוצר שאתה קונה בסופר. (וקונה בכלל)

(אבל בעצם זה בטח לא נוגע אליך, כי אתה לא עושה קניות לכל המשפחה ומרגיש בצורה חדה מאד איך כל המחירים עלו)

אותו דבר לגבי המים, המחיר של המים עולה באיזה 150%, מי לדעתך יספוג את העליה הזאת?

אז נכון, המחיר של המים מהווה נגיד 'רק' 30% מהמחיר הסופי לצרכן,

זה עדיין כסף שכולנו נשלם, ככל הנראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החשבון שלך באחוזים הוא לא נכון והוא מטעה, לדוגמא אם תפוח עולה שקל ליצור ואתה מוכר אותו ב10 אז הרווח שלך תשעה שקלים, אם הועלה מאיזו שהיא סיבה מכיר יצור התפוח ב1000% (פי עשר) כלומר לעשרה שקלים לא צריך להעלות את מחיר התפוח פי 10 על מנת לשמור על רווחיות זהה, אלא כולה להוסיף לו 10 שקל (ולא 90 ש"ח כדי לעלות את המחיר לפי 10).

פה בדיוק הטעות שלך. רווחיות לא הולכת ע"פ מחיר קבוע אלא ע"י אחוזים.

בדוגמא שלך לפני העלאת המחיר:

- מחיר תפוח: 1 ש"ח

- מחיר מכירה: 10 ש"ח

- רווחיות: 1000% (10 חלקי 1, כפול 100)

לאחר העלאת מחיר:

- מחיר תפוח: 11 ש"ח

- מחיר מכירה (ע"פ מה שאתה אומר): 20 ש"ח

- רווחיות חדשה: 181% (20 חלקי 11, כפול 100)

רואה איך הרווח שלך ירד דרסטית?

קרא: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%95%D7%95%D7%97_%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%99

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...