דיון| איך הגענו למצב שהמצב הכלכלי חברתי בארץ רק מדרדר? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון| איך הגענו למצב שהמצב הכלכלי חברתי בארץ רק מדרדר?

Alexkmr

Recommended Posts

עוד שהייתי ילד אי שם באמצע שנות ה90 זכור לי מצב כלכלי טוב בארץ, אנשים הרוויחו משכורות שיכולות לכלכל אותם ואת משפחתם.

מחירי המזון היה הרבה יותר נמוך , מחיר הדלק היה הרבה יותר נמוך.

אנשים נכים, מובטלים קיבלו קיבצאות נורמאליות...

החינוך היה ברמה גבוה יותר.

ואז בשנות 2000 ביבי הגיע התחיל להפריט את נכסי המדינה, הוציא מוצרים מפיקוח, הקטין קיצבאות וכו'

כאילו WTF מה ניסגר? מאז המצב במדינה רק מדרדר.

איך יכול להיות שפוליטיקים שמזיקים לעם נבחרים פעם אחרי פעם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המצב בארץ לא מדרדר. אנחנו מקבלים אשליה של הדרדרות בגלל תקשורת שמאלנית סוציאליסטית. בתחומים מסוימים המצב בארץ השתפר מאוד ב-20 השנים האחרונות. בתחומים אחרים לא. בכל מקרה ביבי הציל את המדינה ממשבר כלכלי קשה. עובדה שבאירופה מנסים לקדם מהלכים דומים. (קיצוץ קצבאות, העלאת גיל הפרישה, הפרטה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב בארץ לא מדרדר. אנחנו מקבלים אשליה של הדרדרות בגלל תקשורת שמאלנית סוציאליסטית. בתחומים מסוימים המצב בארץ השתפר מאוד ב-20 השנים האחרונות. בתחומים אחרים לא. בכל מקרה ביבי הציל את המדינה ממשבר כלכלי קשה. עובדה שבאירופה מנסים לקדם מהלכים דומים. (קיצוץ קצבאות, העלאת גיל הפרישה, הפרטה)

איזה ארץ? מדינת תל אביב זה לא

אני פרשתי לסקנדינביה פה החיים דבש. אתה משלם מיסים באהבה כי אתה יודע שזה חוזר אליך בכל מקרה. אם לא יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון,

לפני שאתה מתיימר לדבר על דברים מורכבים כמו מצב כלכלי, כדאי שיהיה לך לפחות מושג בסיסי בהסטוריה הלא רחוקה כל כך - מי היו ראשי ממשלה במדינת ומתי (עאלק "בשנות ה2000 ביבי הגיע").

כמו שאתה אומר בעצמך - באמצע שנות ה90 היית ילד (לפי הפרופיל שלך בן 6-7 בערך). אני ב-ט-ו-ח שידעת אז הכל על מחירים, קצבאות נכים, משכורות של אנשים ומצב החינוך באותה תקופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הכי עצוב שהבחירות ודעת הקהל בישראל נקבעות כמעט רק על סמך המצע הביטחוני ומי שונא יותר או פחות ערבים

במילה אחת לאומניות. תראו לדוגמא איך כולם שנאו אית ביבי כי הוא דופק את כולם עם הדלק למשל. ואחרי הנאום בארה"ב

דעת הקהל משתנה לטובת

השיטה שהוכיחה את עצמה והיא לתת לאנשים תחושה של איום קיומי והגברת הגאווה הלאומית ותחושת שייכות

מביאים קולות בבחירות והינה ההשואה הבלתי נמנעת למפלגה הנאצית. אפילו שזה צורם לחלק מהאנשים זו האמת

בגלל זה המצב כמו שהוא בשאר תחומי החיים. ואני שמח שאני לא גר במדינה הזאת יותר :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד לך.

Alex-k, אתה יכול לגבות את מה שאתה אומר שמדד כלשהו? נתון סטטיסטי כלשהו שאומר שהמצב הכלכלי הידרדר?

מה זה בכלל "מצב כלכלי"? על איזה היבט כלכלי אתה מדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה ארץ? מדינת תל אביב זה לא

אני פרשתי לסקנדינביה פה החיים דבש. אתה משלם מיסים באהבה כי אתה יודע שזה חוזר אליך בכל מקרה. אם לא יותר

;D

נראה כמה זמן המדינה תוכל לספק חיים דבש כאשר האוכלוסיה בקושי עובדת, לא יולדת (למעט מהגרים) ומקבלת הכל בחינם. רמז: לא הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הגענו לזה ?

שיטת הבחירות.

נתק בין העם לנבחרים.

חוסר אחריות ציבורית.

השיטה הכלכלית.

יחסי הכוחות בין כסף לשלטון.

מערכת המשפט המדשדשת.

ריבוי מחלוקות.

חסמי שינוי.

הנצחת בעיות.

דיכוי החופש.

שליטה בצרכי בסיס.

ניצול ציני של בני אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר פשוט מאוד -אנשים פה חארות וזה הכל

העשירים שומרים על הכסף שלהם קרוב קרוב עד הקבר

במקום לתת טיפים לנותני שרות\מוכרים -הם מבקשים הנחות ורבים על כל שקל ועוד אומרים שאין להם כסף כאילו

בתים של מיליונים ומכוניות חדישות על סטרואידים מעידים על עוני מחפיר שמצדיק וויכוחים על 20 שקל

מהצד השני יש לך עדר שלא משנה הרגלים שדופקים אותו במחירים

עדר שקונה 5+ ואז LIVE וגולד וטריפל זובי ומובי זומבי

עדר שקונה סלולרים מחברות התיקשורת במחיר מופקע כדי לקבל זיכוי לשיחות

עדר שקונה מכוניות חדשות במחיר מופקע בגלל המיסים שמכונית בת 3 שנים נימכרת בהרבה הרבה הרבה פחות

עדר שלא יוצא לרחובות שמעלים את מחירי הדירות למחיר גבוה מבארצות הברית באזורים טובים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זאת הסיבה העיקרית.

אנשים לא מבינים את גורמי הבעיות ולכן לא יודעים איך לפתור אותם.

אנשים חארות זה לא תיאור גורמי הבעיות.

ולפי זה אי אפשר להגדיר ולמצוא פיתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

;D

נראה כמה זמן המדינה תוכל לספק חיים דבש כאשר האוכלוסיה בקושי עובדת, לא יולדת (למעט מהגרים) ומקבלת הכל בחינם. רמז: לא הרבה.

אני נמצא בפינלנד אחוז המהגרים פה הוא בין הנמוכים בסקנדינביה ועוד הולכים להוריד אותו (מפלגת ימין PS לקחה בגדול בבחירות ועוד צוברת אהדה .מתנגדת הגירה) וסך הכל יש פה יחס ילודה תמותה חיובי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נמצא בפינלנד אחוז המהגרים פה הוא בין הנמוכים בסקנדינביה ועוד הולכים להוריד אותו (מפלגת ימין PS לקחה בגדול בבחירות ועוד צוברת אהדה .מתנגדת הגירה) וסך הכל יש פה יחס ילודה תמותה חיובי

lol, אתה יודע שגם אתה בעצם מהגר.אז הם גם לא ממש רוצים אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד לך.

Alex-k, אתה יכול לגבות את מה שאתה אומר שמדד כלשהו? נתון סטטיסטי כלשהו שאומר שהמצב הכלכלי הידרדר?

מה זה בכלל "מצב כלכלי"? על איזה היבט כלכלי אתה מדבר?

על איזה מדד אתה מדבר? על מדד שקר כלשהו?

וקבל נתון מאד יפה הדירה שלנו עלת לפני כמה שנים 400 אלף שקל עכשיו היא מתקרבת ל900 אלף.

קוטג' עלה 4.9 שקל עכשיו הוא מקרב ל7 וחצי.

מחיר המיים עלה ב130 אחוז.

הפריטו כבישים - כביש 6.

מחירי הדלק הכפילו את עצמם בגלל מיסוי ישיר ועקיף גבוה.

המשכורות עלו? לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה זה שמחיר הדירה עלה אומר שהכלכלה מידרדרת?

באותה מידה אני יכול להגיד ששווי הנכסים שלך עלה בהרבה, אזי שהתעשרת.

לא הבנתי על איזה טווח זמן אתה מדבר בו "הכלכלה מדרדרת". חמש שנים? 10 שנים? 20 שנים? 50?

האם מדובר רק על באופן מוחלט, או על השוואה כלשהי בין המצב בישראל למצב המקביל או המגמה באותו הזמן בעולם המערבי?

שוב, אולי אתה צודק ואולי לא, פשוט אני רואה לנכון שתגבה מה שאתה אומר בצורה מזערית כלשהי.

אני יכול להגיד שהכלכלה התחזקה\השתפרה, אין שום דבר בין מה שאני אומר לבין מה שאתה אומר כל עוד אין לשתי הטענות סימוכין סבירים כלשהם.

יש לך בכלל השכלה כלשהי בתחום? עשית קורס כלשהו בכלכלה או פיננסים (מימון, תמחיר, חשבונאות) אי פעם?

מה הקשר לכביש 6 והפרטתו, כיבכול, לבין מצב הכלכלה? הכביש איננו מופרט בכל מקרה, הוא נבנה בשיטת BOT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סה"כ המצב הכלכלי בארץ היום יותר טוב ממה שהיה בשנות ה-90.

ביבי היה ראש הממשלה בפעם הראשונה משנת 96 (אחרי רצח רבין) ועד שנת 99.

קצת קשה להשוות מחירים בין תקופות שונות, מדד המחירים עלה, יש אינפלציה, המשכורת הממוצעת עלתה יפה.

עליית מחירי הדלק - ראית כמה עולה חבית נפט היום? רמז - סביב ה-100$ לעומת כל שנות ה-80 וה-90 ובעצם עד למלחמת

המפרץ השנייה חבית נפט הייתה עולה 25$. בארה"ב מחיר הדלק עלה יותר מאשר עלה כאן, מדולר בודד לגאלון (ואפילו 25 סנט בשנות

ה-70) ועד למעל 3 דולר לגלון. עדיין יותר זול מבארץ אבל הם ארה"ב.

תראה אפילו את מצב הנדל"ן - מחירי דירות האמירו לרמות שטרם נראו בארץ ובכל זאת אנשים קונים. ראיתי בחדשות אנשים קונים דירות

כאילו זה עגבניות, אפילו לא ידעו בדיוק באיזה קומה הדירה הולכת להיות.

אז נכון, יש עניים ויש זקנים שאין להם מספיק כסף לגמור את החודש (בד"כ אשמתם שלא דאגו לפנסיה) ויש אנשים עם בעיות כלכליות

אבל זה ככה בכל מקום בעולם. אל תשכח שעברנו משבר כלכלי עולמי וכלכלות כמו הפורטוגלית והיוונית במצב גרוע ואפילו אין להם מצב בטחוני

בעייתי כמו שלנו.

אין לנו נפט, אין לנו אוצרות טבע, אפילו לא מים. האבטלה שלנו בשפל של 5.8% מרשימים. השקל חזק ויציב.

הכל בסדר, אין מה לחשוש ולהתרפק על זמנים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...