הגדלת מתח ליציאות USB - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדלת מתח ליציאות USB

red-x

Recommended Posts

שלום,

לוח אם P4i65G

כאשר אני מחבר 2 התקני אחסון חיצוניים ליציאות , הדיסק הקשיח החיצוני (אחד ההתקנים) מתחיל להשתגע: משמיע קליקים, מתנתק, מתחבר וכו'..

הבנתי שהבעיה כנראה שלא מספיק המתח ליציאות כדי להפעיל את שניהם.

יש אפשרות להגדיל את הכוח המסופק ליציאות בלוח האם שלי? לא מצאתי שום דבר בהוראות יצרן..

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתח ב- הוא מתח סטנדרטי, אין מה לגעת בו.

אתה צריך כבל כזה (שנותן לך כוח משתי יציאות USB)י -

http://cgi.ebay.com/USB-2-0-Mini-5-Pin-Male-Data-Power-PC-HDD-Y-Cable-/190456380959?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c5815be1f

רק שים לב לכניסה שיש לך בדיסק הנייד, שיהיה מתאים לשקע שמתחבר אליו.

toshiba-usb-y-cable-ba82010-300.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיסק קשיח - חצי טרה 2.5".

תודה חבר'ה, נשמע כמו פתרון טוב רק הייתי רוצה משהו שתופס לי פחות יציאות. גם ככה יש לי רק 2 מקדימה במארז..

שמתי לב שאם אני מחבר הכל רק ליציאות מאחורה אז זה לא קורה.0.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיסק קשיח - חצי טרה 2.5".

תודה חבר'ה, נשמע כמו פתרון טוב רק הייתי רוצה משהו שתופס לי פחות יציאות. גם ככה יש לי רק 2 מקדימה במארז..

שמתי לב שאם אני מחבר הכל רק ליציאות מאחורה אז זה לא קורה.0.

היציאות מקדימה הם פיצול של יציאה אחת על הלוח.

זה אולי מסביר את העניין.

בחיבור שני התקנים מאחורה, ביחס לחיבורם מקדימה הפוטנציאל לחשמל הוא כפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתח בחיבור האחורי באמת גבוה יותר (המתח הוא 5 V אבל הוא נופל קצת בדרך מהחיבור של הספק ועד ליציאת תחת עומס)

ניתן לנתק מהלוח את חוט המתח של היציאה הקדמית ולחבר אותו ל 5 V של מולקס - מבטיח מתח מלא ביציאה הקדמית, אבל ללא הגנה במקרה של עומס יתר (ניתן ומומלץ להוסיף פיוז להגנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה דברים קשורים אחד לשני

נניח התנגדות של הקו בלוח + החוטים וכו בדרך מהספק ל היא 0.5 אום

נניח הספק נותן 5.0V

לפי התקן המתח שאמור להיות ב הוא 4.75 V לפחות

ללא עומס המתח ב יהיה 5.0 V

בזרם של 0.1 A (כונן flash) המתח שנופל הוא 0.1*0.5 = 0.05 V. בחיבור נשאר 4.95 V - תקין

בזרם של 0.5 A המתח שנופל הוא 0.5*0.5 = 0.25 V. בחיבור נשאר 4.75 V - גבולי. אם יש עוד קצת התנגדות איפה שהוא (מגעים בתקע ל הכונן לא ממש נקיים) המתח יפול עוד יותר והכונן יכול לא לעבוד

בזרם יותר גדול (שהכונן הקשיח יכול לקחת כשהוא מדליק את המנוע) המתח יכול ליפול גם ל 4.5 V ומטה. מתח כזה לא מספיק לכונן - המעגל של הכונן מגן אליו ומכבה אותו - המתח עולה שוב - הכונן נדלק שוב - וכן הלאה. מזה יש את הקליקים אלה שהכונן עושה כשהוא לא מצליח להידלק. (ולדעתי זה דיי הורס אותו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א - רבים מהמפצלים האלה נותנים זרם קטן מהמוצהר וגם אם זה לא המצב, הם נותנים את הזרם הנ"ל לכל הפורטים במשותף לרוב ולא לכל אחד, כך שלא תוכל באמת לחבר למפצל כזה 10 מכשירים זוללי-הספק כמו דיסק אלא בעיקר עכברים, מקלדות, DOK וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...