רכישת מחשב נייד לנער בן 13.5: בין 3,000 ל - 4,000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת מחשב נייד לנער בן 13.5: בין 3,000 ל - 4,000 ש"ח

assiff

Recommended Posts

אני בן 13.5. מבקש לרכוש מחשב נייד מכספי מתנת בר מצווה. אין לי ידע כלל בנושא. אבא שלי מציע לי מפרטים למחשב נייח אבל אין לי מקום בחדר.

לא מחפש מחשב נייד למשחקים, כי הבנתי שהוא יהיה יקר מאד. מעדיף מחשב קטן אבל אז המסך יהיה קטן מדיי. חשוב לי מעבד חזק, גלישה מהירה באינטרנט, כרטיס מסך סביר ושקל יהיה לקחת את המחשב ממקום למקום (למשל לטיולים - שלא יהיה כבד מדיי). שתהיה אפשרות להתחבר עם WIFI. אין צורך בצורב. כונן קשיח מעל 250 גיגה. רוצה שיעבו מהר, כלומר הרבה זכרון. שיוכל להפעיל מערכת הפעלה חלונות 7 + אופיס.

סרטים אני מוריד מהאינטרנט וצופה באמצעות DOK אז נראה לי שכונן מיותר לי.

הבנתי שיש היום מחשבים ניידים עם מצלמה מובנית.זה יכול להיות טוב גם עבורי. ראיתי אצל חבר גם אפשרות לחבר עכבר עם רכיב שמתחבר למחשב (נראה כמו DOK). אני חייב לעבוד עם עכבר כי עם האצבע זה מעצבן אותי....

אני מתלבט לגבי התקציב. אני יכול לכתוב 5,000 ש"ח אבל אבא שלי טוען שזה בזבוז. אז נניח בין 3,000 ל - 4,000 ש"ח. האם סביר?

אשמח לקבל הצעות או מידע להתחיל לחפש לפיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעבור על זה בבקשה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=209675.0

ציינת טיולים:

א. לא הכי נוח להיסחב בתיק עם נייד במשקל 2-2.5 ק"ג.

ב. כל מיני זעזועים/הליכה יכולים לפגוע וקצר את חיי הדיסק קשיח - לכן עדיף להימנע ומטיולי טרקים למיניהם עם הנייד.

תגדיר בדיוק מה זה טיולים ותענה על השאלון שיהיה מפורט.

צריך לכלול מע' הפעלה? שאתה יודע להתקין לבד (יכול לחסוך כמה מאות בתקציב).

נייד עד 4000 יש עם כרטיס מסך חיצוני ואפשר לשחק בו משחקים, כך שזה לא צריך להדאיג אותך.

מבחינת סוללה - אז מרבית המחשבים עובדים עד 2.5-3 שעות כיום עם סוללה סטנדטית 6 תאים, זה יספיק לך?

מצלמה מובנית יש בכל הניידים היום עם מיקרופון, מספקים אפילו ברזולוציה גבוה 2MP/HD בסיסי (שיתבטא יותר טוב בהתאם לחיבור האינטרנט שלך).

עכבר אלחוטי טוב יהיה מבית ויעלה החל מ-200 ש"ח עם חיבור NANO (שזה קטן מאד שתורם לניידות ולא תופס מקום או נשבר כי הוא בולט יותר מידי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעבור על זה בבקשה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=209675.0

ציינת טיולים:

א. לא הכי נוח להיסחב בתיק עם נייד במשקל 2-2.5 ק"ג.

ב. כל מיני זעזועים/הליכה יכולים לפגוע וקצר את חיי הדיסק קשיח - לכן עדיף להימנע ומטיולי טרקים למיניהם עם הנייד.

תגדיר בדיוק מה זה טיולים ותענה על השאלון שיהיה מפורט.

צריך לכלול מע' הפעלה? שאתה יודע להתקין לבד (יכול לחסוך כמה מאות בתקציב).

נייד עד 4000 יש עם כרטיס מסך חיצוני ואפשר לשחק בו משחקים, כך שזה לא צריך להדאיג אותך.

מבחינת סוללה - אז מרבית המחשבים עובדים עד 2.5-3 שעות כיום עם סוללה סטנדטית 6 תאים, זה יספיק לך?

מצלמה מובנית יש בכל הניידים היום עם מיקרופון, מספקים אפילו ברזולוציה גבוה 2MP/HD בסיסי (שיתבטא יותר טוב בהתאם לחיבור האינטרנט שלך).

עכבר אלחוטי טוב יהיה מבית Logitech ויעלה החל מ-200 ש"ח עם חיבור NANO (שזה USB קטן מאד שתורם לניידות ולא תופס מקום או נשבר כי הוא בולט יותר מידי).

שלום Chevy,

אני מניח שאתה צודק לגבי טיולים. הכוונה יותר לנסיעות, למשל עם המשפחה (לחופשה למשל).

מה זה כרטיס מסך חיצוני? מחוץ למחשב?

אני חושב שאבא שלי יוכל להתגבר על התקנת מערכת הפעלה לבד. אבל האם הכוונה שרכישת המחשב תהיה ללא מערכת הפעלה? כלומר, שאנחנו מביאים אותה בעצמנו, או שהמחיר כולל מערכת הפעלה בנפרד ויש תשלום נפרד על ההתקנה שלה?

לגבי שאר השאלות בקיצור שצרפת:

* גודל המסך - לא מכיר את הגדלים. אצטרך ללכת לחנות ולראות כמה כדי להחליט. בכל מקרה, אני מבין שאם המסך גדול, אז גם המחשב יהיה גדול/מסורבל?! אולי 13.3 או 15 זו אחת האפשרויות.

מטרות המחשב? אינטרנט ואופיס. לא עריכה גרפית. לגבי משחקים - אם אני מוותר על כונן אז אפשר בכלל לחשוב על משחקים במחשב כזה?

* משקל רצוי? 2-3 ק"ג? בעיקרון זה יהיה במקום מחשב שולחני אבל לא רוצה משהו מאד כבד.

* האם נדרש זמן סוללה ארוך (מומלץ להגדיר מהו זמן סוללה ארוך לטעמכם)? ראיתי מחשב מחברת עם סוללה שתחזיק 10 שעות אז הייתי רוצה זמן סוללה גדול יותר ממה שכתבת.

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? (DVI, וכו). לא.

* בלוטות? אין צורך.

* גודל מינימלי של כונן קשיח? לפחות 300 גיגה.

* צורב DVD? לא

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? לא.

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? עדיף אחת מהידועות יותר. DELL?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הרוב המוחלט של הניידים נמכר עם מערכת הפעלה מותקנת מראש. לפעמים יש דגמים שלא, או דגמים שניתן לבחור להזמין אותם ללא מערכת הפעלה. דגמים אלו יהיו זולים בכ200 שקל בערך מהדגמים הכוללים מערכת הפעלה, אבל יצריכו התקנת מערכת הפעלה עצמאית. מן הסתם, זה גם אומר שצריך להשיג אותה\לקנות אותה באופן עצמאי.

2. כרטיס מסך "חיצוני" - הכוונה היא חיצוני ביחס ללוח האם. יש לוחות שבהם יש כרטיסים מובנים בתוך הלוח. אלה כרטיסים חלשים יחסית, אך זולים וחסכוניים בחשמל. מצד שני, יש כרטיסים שקיימים בתוך רכיב נפרד. אלה לרוב חזקים יותר (אם כי זה תלוי מאוד בכרטיס), אך יקרים יותר ולרוב מקצרים את זמן הסוללה ומוסיפים משקל (בעיקר עקב מערכת הקירור).

3. נכון, יש מחשבים שמסוגלים להחזיק שעות רבות על סוללה (לא מכיר 10, אבל 8 יצא לי לראות), אך קח בחשבון שאלו מחשבים מאוד חלשים. מה לעשות - רכיבים חזקים דורשים יותר חשמל. יותר מזה - זמן הסוללה המירבי מושג ע"י העמסה מינימאלית של המחשב. בעומס מירבי, כגון במשחקים, זמן הסוללה מתקצר בערך בחצי.

4. אתה לא חייב לוותר על כונן, וגם אם כן אתה לא חייב לוותר על משחקים - הרי ממילא רוב המשחקים זמינים (חוקית) להורדה ולא רק על דיסק.

לדעתי הפשרה הכי טובה כיום בין עלות, משקל וביצועים היא זאת:

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-vostro-3450-a2410m.htm

מעבד חזק, כרטיס מסך חזק למדי, יחסית קל וקומפקטי, אחריות ל3 שנים - אך מגיע ללא מערכת הפעלה (עם מערכת הפעלה - תוספת של 285 ש"ח).

עם מערכת הפעלה, במסגרת התקציב, יש את זה:

http://ksp.co.il/hmain.php?uin=12392

יש אותו בחלק מהחנויות עם הרחבת אחריות ל3 שנים תמורת תוספת למחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...