החלפת 4850CF ב-6950 ? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת 4850CF ב-6950 ?

NuXeR

Recommended Posts

שלום,

המפרט הבסיסי של המחשב הנוכחי שלי מופיע בתמונה המצורפת.

אני משחק על מסך 28" ברזולוציה של 1920x1200.

נכון להיום יש לי 2 כרטיסי HD4850 שעובדים ב-CrossFire עם של AC.

אני שוקל להחליף לכרטיס אחד של HD6950, ולפתוח אותו ל-HD6970... כאשר אולי בעתיד אוסיף לו כרטיס נוסף ל-CF.

1. האם כדאי לבצע שינוי שכזה עם המערכת הנוכחית שלי?

2. האם המערכת שלי מהווה צוואר בקבוק לכרטיס שכזה?

3. האם עלי לדאוג בעקבות עלייה בצריכת החשמל?

4. האם ישנה עדיפות לחברה X או Y במידה ואזמין כרטיס מסך HD6950?

ושאלה נוספת, שאשמח אם תוכלו לחוות דעה אישית היא בכמה מוערכים 2 כרטיסי 4850 היום עם של AC ביד שנייה במידה וארצה למכור אותם.

תודה,

תומר

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק הוא - NeoPower 550W.

אני לא רוצה להחליף כרגע מעבד,לוח או .... זה מהלך שאבצע בנפרד ויהווה שדרוג לכלל המחשב.

כרגע למיטב הבנתי צוואר הבקבוק שלי הוא בכרטיס המסך, במיוחד ברזולוציות גבוהות הכל פשוט "נחנק".....

הרעיון הוא שבעתיד אוכל להחליף את השילוש + להוסיף עוד כרטיס מסך ב-CF.

אשמח אם מישהו יוכל לנסות ולענות על שאר השאלות.... תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל החלפת מעבד תביא לשיפור גדול ביחד עם הHD6970, ולא צריך להחליף הכל בס"כ לקחת מעבד Q9550 ולעשות OC לאזור ה4.0GHZ .

דבר שני יש מצב גדול מאוד שהספק שלך יתחיל להיחנק מי הOC שלך למעבד ביחד עם HD6970, זה לא בטוח אבל גם זה יכול לקרות ועם זה יקרה הספק שלך גם ימות מהר מאוד.

דבר שלישי כשתחליף את השילוש הזה, ובטח גם תירצה לעשות OC שלא נדבר על הHD6970 בCF, אתה תצטרך ספק 850W על בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הספק יספיק ל-6970 עם OC. לא יספיק לשניים.

2. רצוי לעשות OC למעבד. אם אין לך ייעודי אני ממליץ על MUGEN2, אתה יכול להגיע ל-3.6 בקלות וניתן גם להגיע ל-4.0

3. כמו כן עם OC קל המעבד לא אמור להוות צוואר בקבוק בשום מקרה, בטח לא ברזולוצייה גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי החלפה של הכרטיס מסך - אין לי מילה להוסיף.

לגבי הרעיון של להחליף מעבד , לי יש מעבד דומה לשלך , עם OC נחמד , ו285 שהוא כבר קצת ישן אבל אין משחק שלא עובד אצלי חלק !

לכן אני חושב שאין לך מה לרוץ ולקנות מעבד בגלל חשש לצוואר בקבוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם שמתם לב, המעבד הוא E8500 אבל הוא רץ ב-OC של 4.2GHz.....

אין לי טעם להחליפו במעבד מסדרת Q.... אם אחליף זה יהיה את כל השילוש ואעבור ל-i5 או i7.

כפי שציינתי, אכן אני משחק ברזולוציות גבוהות לכן המעבד פחות משמעותי כרגע, וכאשר אשדרג את השילוש ואוסיף כרטיס CF אשדרג גם את הספק, אני מודע לכך.

לגבי מכירת הכרטיסים שלי, 150-300 ש"ח זה מחיר ריאלי ל-2 כרטיסים עם של AC TwinTurbo ? (מצורף בתמונה)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה מי יקנה. קשה להעריך מחיר של חלקים ישנים. כרטיס אחד לא הכי חזק, אבל 2 לא רעים. הבעייה היא שמישהו

יצטרך ספק רציני ולוח תואם. אין טעם להחליף את השילוש היום, כשהמערכת שלך תהיה חלשה תוכל לקנות מעבד מדור חדש יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מכירת הכרטיסים שלי, 150-300 ש"ח זה מחיר ריאלי ל-2 כרטיסים עם של AC TwinTurbo ? (מצורף בתמונה)

150-300 הכוונה היתה מחיר לכל אחד, אם זה לא היה מובן, לא לשניהם ביחד.

תראה אם כרטיס 5850 עולה בחנות 685 ש"ח בלבד, והוא עדיף בהרבה מכול בחינה על שני הכרטיסים שלך ביחד. קונה נבון לא ישלם יותר ממה שאמרתי. אני לא חושב שיש הרבה ערך על סוג הקירור או אם זה גירסת OC ופיצ'יפקס אחרים, הבדלים כאלה מתקזזים לגמרי אם כרטיסים ישנים.

מבחינה אישית סוג הקירור היה אפילו מפחית מהערך על הכרטיסים בגלל שסוג כזה יתפוס שני סלוטים, למרות שלכאורה הוא יותר טוב. אני עצמי הייתי מוכן לשלם עד 150 ש"ח. מדבר בתור אחד שהיה לו בעבר מערך CF כמו שלך.

YOU BEST BET הוא למצוא מישהו שצריך כרטיס דומה או זהה למערך הקרוספייר שלו. מקווה שזה מבהיר לך איפה אתה עומד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמרתי גם את הקירור המקורי ככה שאפשר להחליף במידה וקונה X או Y יעדיף קירור מסויים.

רק לשם הפרוטוקול, גיגלתי קצת והגעתי לביקורת הזו שהינה מול כרטיס 6850 וה-CF לוקח בקצת.

ככה שאני מניח שהוא עומד דיי מקביל ל-5850.

http://www.insidehw.com/Reviews/Graphics-cards/CrossFire-in-Practice-Radeon-HD-4850-CF-vs-6850/Page-3.html

תודה רבה לכולם על העזרה!

שאלה אחרונה:

האם יש עדיפות בין יצרן X ליצרן Y בכרטיסים אלה? הבנתי שעל מנת לבצע פתיחה ל-6970 אני אצטרך לקנות כרטיס "רפרנס". האם יש פרמטר מסויים אולי במק"ט של המוצר שמגדיר מהו רפרנס ומה לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, CF של 4850 מקביל לHD 5850 יחיד. אבל אני אישית הייתי לוקח HD 5850 יחיד חדש באריזה אם אחריות ל3 שנים לעומת CF 4850 משומשים אם מחיר זהה. גם HD 5850 תומך בDX 11 (לא ממש חשטב אבך עוד יתרון קטן), מאוד חסכוני בחשמל, קריר ומאוד שקט).

לכן, נראה לי לא היגיוני לבקש מחיר של HD 5850 עבור מערך שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...