העברת מקום חיישן IR במכשיר חשמלי - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העברת מקום חיישן IR במכשיר חשמלי

mzlbat

Recommended Posts

הי י חברה , מה קורה ?

לאחרונה קניתי ממיר לצלחת לווין אבל הבעיה שהשלט לא קולט טוב , זווית הקליטה מאוד צרה ואני חושב שזה בגלל ששמו את החיישן שקולט את הנפרא אדום מהשלט עמוק בתוך המכשיר

וגם מלבן הזכוכית השקופה מאוד קטנה , כמו שרואים בתמונה ...

אני חשבתי להזיז את הסנסור הזה וחשבתי על כמה רעיונות וצריך את עזרתכם

1. לעשות חור בפלסטיק השקוף בדרמל ולהוציא את הסנסור קדימה ......!!!

2. לעשות חור במצע המממיר ולהזיז את הסנסור וכך אני לא דופק את זכוכית הקטנה או מכער את הממיר ..

3. יש לי במחסן ורציתי לדעת אם יש מצב שאני מפרק את החיישן ועושה לו הלחמה ועושה כמה נסיונות לפני שאני משחק באורגינל של הממיר ... אם אפשר לעשות את זה בחיישן של הטלוויזיה אני צריך קודם לנטרל את הישן או שניים יעבדו על אותם חוטים / זרם והאם אפשר לשים שניים כאלה ( חיישנים )

והרבה תודות לעוזרים

16399398.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכוכית השחורה הזאת (אם תסתכל מול האור היא מעבירה אור אדום כזה) מעבירה את האות מהשלט. אתה יכול לשים מאחוריה את החיישן

תלחים אותו החוצה מהלוח ותאריך אותו אם חוטים כך שהוא יעמוד מבפנים צמוד לחלון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכוכית השחורה הזאת (אם תסתכל מול האור היא מעבירה אור אדום כזה) מעבירה את האות מהשלט. אתה יכול לשים מאחוריה את החיישן

תלחים אותו החוצה מהלוח ותאריך אותו אם חוטים כך שהוא יעמוד מבפנים צמוד לחלון

תודה לך , אז תמיד צריך שיהיה לפני החיישן זכוכית מהסוג הזה , נכון ?

לפי דעתך החיבורים של החיישן הזה יחזיקו עוד אחד ( יענו יהיה שניים כאלה ) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכוכית הזאת היא לעיצוב - כדיי שניתן יהיה לבנות מארז חלק אם חלון ולא מארז אם חיישן בולט ממנו. לחיישן לא משנה אם יש או אין אותה

שתי חיישנים ביחד יכולים לעשות בעיה. תוציא מהמעגל את החיישן הקיים ותלחים אותו לאותו מקום אם חוטים ארוכים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד שאלה ברשותך

יש לי חדש והלד של השלט שלה בצבע כחול כזה , והטלוויזיה קולטת את השלט אפילו בזווית 90 מעלות , בדקתי במכשירים אחרים עם הלד השקוף וזה בקושי 40-50 מעלות ...

השאלה היא האם יש הבדל בין לד האנפרא השקוף או הכחול ?

LED-PT-kb.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שיש הבדל בהספק שהשלט מדליק את הלד או בהספק של הלד - לא קשור לצבע

אתה יכול לראות את הלד נדלק במצלמה דיגיטלית (תסתכל אליו דרך המצלמה של הפלאפון) ותוכל לראות מה בדיוק קורה שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפלאפון שניהם נראים אותו דבר ( עוצמה )

בסוף הארכתי לחיישן של הממיר את הרגליים והצמדתי אותו לזכוכית , עכשיו זה נתן לי עוד איזה 20 מעלות ושיפור משמעותי מקודם , אבל בכל זאת לא כמו הטלוויזיה , ואני חושב שבגלל שהיא LCD וחדשה החייש ןיותר קרוב ושטח הזכוכית של החיישן יותר גדול , וגם יש רכיבים יותר איכותיים ......

החיישן של הדרים ( בטח סיני וזיוף ) נראה כך

IR_Rx.JPG

בטלוויזה הישנה שנסיתי לפרק ממנה את הסנסור זה נראה כך ( שברתי רגל וזרקתי את החיישן , אם הרגל לא נשברה והייתי שם על הדרים אני חושב שהייתי מקבל קליטה יותר טובה )

Ir-Rx+Tx-groot.jpg

אגב בטלוויזיה הישנה בגלל שהחיישן היה יתר עמוק שמו לפניו שפופרת של פלסטיק שקופה באורך 5 ס"מ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיישנים עצמם לא זהים ויכול להיות שיש להם קליטה שונה

אל תקע סתם חיישנים אחד במקום השני הם לא בהכרח מתאימים - תבדוק במפרט שלהם אם זה אותם מקומות של החוטים / אותו מתח / אותו ביט מידע וכו

אם אתה אומר שיש הבדל בזויות שונות תנסה לצלם אם הפלאפון מהזויות האלה ובמרחק שבו אתה נמצא אם השלט במציאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהחיישן לא רואה אותך לא אומר שהוא רואה חושך. כל דבר בחדר פולט IR (ודברים מסויימים גם IR בתחום שהחיישן קולט) - יתכן שהוא רואה כל הזמן אור IR חזק ומתקשה לסנן ממנו את השלט כשהשלט רחוק מדיי (ולא מספיק משמעותי)

אם הבעיה שהחיישן רואה "חושך" (והשלט לא מספיק חזק) העפת ה X הזה תעזור (כמה - לדעתי בין כלום לקצת)

אם הבעיה שהחיישן רואה "אור חזק קבוע" (ולא מצליח לסנן ממנו את השלט כשהשלט לא מספיק דומיננטי) העפת ה X לא תעזור ויכולה להפריע

לא יודע מה מהם קורה שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...