בלוק לקירור מים - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בלוק לקירור מים

flying_g

Recommended Posts

אני רוצה להכין בלוק לקירור מים. חיפשתי קצת לגבי הנושא הזה בפורומים אבל לא הצלחתי למצוא מידות או משהו בסגנון.

החומר שאני הולך להכין ממנו זה נחושת.

מה המידות של הבלוק צריכות להיות?

חשבתי לעשות 3 חורים מצד אחד לשני (בפאה של הרוחב) ו2 חורים בפאה של האורך. מה שיוצר לי מבוך של נוזל בתוך הבלוק.

האם זה חכם? או שזה מועד להכשל? אם כן, מה הדרך היותר טובה לעשות את זה?

אין לי דרך לקחת שתי חתיכות ולחצוב בהן תעלה מסועפת עם חור כניסה וחור יציאה בגלל שאין לי איך לסטט בנחושת.

מחשבות? עצות? מישהו שכבר הכין בלוק לקירור מים...

הנושא השני זה המשאבה. הסתכלתי על כל מני משאבות מים (בחיפוש 'משאבת מים' בגוגל) ומצאתי בעיקר משאבות לגינות, שזה 600 ליטר נוזל בשעה שזה פסיכי (לא?) משאבת אקווריום בסיסית תספיק לדחיפת נוזל?

אשמח לדעת מה אתם חושבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא אם תעשה זאת דרך מכונת CNC תוותר כבר מראש...

לגבי המשאבה, נתון של 600 ליטר לשעה זה ממש לא "פסיכי", נתון נוסף שצריך לעניין אותך הוא הלחץ ראש מכיוון שבלוקים מוסיפים הרבה התנגדות למשאבה.

כיום נפוצים בקירור מים שני המשאבות הבאות:

Laing D5 - הידוע כMCP655 גם כן, כמות זרימה מאוד גדולה אך לחץ ראש נמוך יחסית.

Laing DDC - הידוע כMCP 350/355/35X, כמות זרימה נמוכה יחסית אך לחץ ראש מאוד גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד ישנם מספר "צורות" לבנות בלוק..אני לא מדבר על הצורה החיצונית והדרך התקנה שלו על הלוח אם..

אלה המבנה הפנימי..אם זה פינים קטנים עם רווח ביניהם..או גלים וצינורת שמוביל את המים מאחד לשני..

מה שכן הדיוק צריך להיות מקסימלי...ולכן אתה צריך לבצע את זה במכונת CNC מקצועית..

לגבי משאבות..הכל תלוי מה בדיוק ואיך אתה הולך לקרר..שני הגורמים החשובים כמו שיונתן ציין הוא זרימת אוויר לשעה ולחץ ראש..

לכל אחת יתרונות וחסרונות..תלוי בשימושים שלך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התשובות.

דבר שני, נניח שאני יכול לשים את הידיים שלי על מכונת CNC (כי אבא שלי עובד עם מישהו שיש לו סדנא רצינית) מה אני אומר לו? איזה תוכניות אני צריך לתת לו?

דבר שלישי, איזה מהמשאבות האלה ניתן להשיג בארץ? לא כל כך בא לי להתקשקש על משלוחים מחול =[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חסר מדריכים בנושא ;D

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=67211

http://www.madshrimps.be/articles/article/1000034/#axzz1Jl4emxos

http://www.overclock.net/water-cooling/338464-waterblock-build-diy-ftw.html

ובארץ אתה לא תשיג את המשאבות האלה בחנויות..או שתרכוש יד שניה..או תזמין מחו"ל..לא כזה סיפור גדול..

יש לך מדריך בסטיקי לגבי זה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך TAOTAO, מידע מאוד מועיל, דיברתי היום עם בן דוד שלי שיכול לתת לי גישה לכרסומת, ז''א שאני יכול להכין דרכו בלוק, מהקישורים שנתת לי יש שם כמה עיצובים פנימיים שלא כל כך הבנתי, אני צריך להגיש לבן דוד שלי סרטוט של איך זה אמור להראות.

אז איך זה אמור להראות מבפנים? מידות, עיצוב וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שתיכנס לאתר של יצרנית בלוקים לדוגמאת SWIFTECH ותראה את הבלוקים שלהם..

יש להם מידות..בגדול יש את החלק המרכזי שהוא בעצם הבסיס (והעיצוב שתבחר) עליו מתלבש מכסה שאליו מתחברים המתאמים של הצנרת..

ועל כל זה יש מסגרת..כאשר המסגרת היא די מודולרית מה שמאפשר להחליף אותה בהתאם לתושבות וכו.

אבל זה כבר אסקטרה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך TAOTAO, מידע מאוד מועיל, דיברתי היום עם בן דוד שלי שיכול לתת לי גישה לכרסומת, ז''א שאני יכול להכין דרכו בלוק, מהקישורים שנתת לי יש שם כמה עיצובים פנימיים שלא כל כך הבנתי, אני צריך להגיש לבן דוד שלי סרטוט של איך זה אמור להראות.

אז איך זה אמור להראות מבפנים? מידות, עיצוב וכו'?

השיטה הנפוצה ביותר כיום היא שיטת הMicro Fins:

InternalsZoom.jpg

די פשוט לתיאור, מעל המיקרו פינים יש בדר"כ פלטות הנקראים Jet Plates, אשר מהווים חריצים קטנים שרכם עובר המים בלחץ תחת התנגדות אבל שיטה זו מוסיפה המון לביצועים.

הנה דוגמה לJet Plates של הEk Supreme HF:

Plates.jpg

וכך הכל נראה ביחד:

Upskirt.jpg

באיזה מתכת אתה הולך להשתמש? אני ממליץ לך להשתמש בנחושת או ניקל בלבד, אל תשתמש באלומיניום מכיוון שיש לו ריאקטיביות גבוהה לקורוזיה תחת שימוש רציף במים.

עוד משהו ששוה לזכור, שים לב שאתה חייב שפלטת הבסיס (זו שבאה במגע עם המעבד) חייבת להיות מיושרת ככל הניתן על מנת להוליך את החום בצורה יעילה, כדי לבחון את מידת היישור פשוט שים סרגל מברזל על הפלטת ותוודא שאין חריצים שנכנס אור דרכם, במידה ויש רק בקצוות זה לא נוראי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכנון שלי זה נחושת (כי אין לי כסף לכסף), כנראה הולך לקחת כמה מאווררים של ולפרק להם את הHEATSINK, יש שם איזה CM של עובי, אז אפשר לקחת שניים כאלה ואחרי זה לחבר אותם.

אם אני מבין נכון זה בעצם לעשות חריצים בצד אחד ואז חריצים הפוכים ככה ששתי החתיכות יישתלבו אחת עם השניה ככה שייוצר המון שטח פנים וקצת מקום לעבור? = לחץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...