עובר לכבלים בתחילת חודש הבא, אבל למה לעזאזל אני צריך לשלם 100 שקל להתקנה?! - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עובר לכבלים בתחילת חודש הבא, אבל למה לעזאזל אני צריך לשלם 100 שקל להתקנה?!

1

Recommended Posts

אני עובר לכבלים אצל חברת תבל דיגיטל בגלל סיבה אחת ברורה: המחיר הרבה יותר זול.

הם אמרו לי שאני צריך לשלם 100 שקל חד פעמי על הרכבת המודם במחשב.

השאלה שלי היא למה לעזאזאל אני צריך לשלם 100 שקל אם אני יודע בעצמי לעשות את זה, אני טכנאי מחשבים וזה

בדיוק 2 דקות לחבר מודם, ודרך אגב אני כרגע בADSL והמודם הוא ויש לי כרטיס אחד במחשב שהוא בשימוש בשביל שיתוף

האינטרנט, האם אני צריך להוסיף עוד כרטיס בשביל המודם של הכבלים? האם אני מקבל מהם כרטיס בכלל?

ואם כן למה שאני ייתן לאיזה טכנאי זוטר של תבל לגעת לי במחשב ולהתקין בעצמו את הכרטיס?

דרך אגב האם המודם של הכבלים יותר אמין משל הADSL USB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני מבין הטכנאי שבא אכן צריך לוודא שהכל עובד, וכדי שלא תגרום לשום חבלה במודם וכדומה.

1. המודמים של הכבלים עובדים ב-2 הפרוטוקולים (USB ורשת), ככה שאתה יכול לבחור מה שנוח לך.

ואם אתה רוצה , אז אכן תצטרך לחבר כרטיס נוסף.

2. כעקרון הם לא אמורים להביא כרטיס , אבל תנסה לבקש, כי אני יודע שלבן דוד שלי היו בעיות עם הUSB אז הטכנאי חיבר לו את זה דרך הכרטיס (כמובן הטכנאי זה שהביא כרטיס רשת).

3. אם הוא אכן אמור להתקין את הכרטיס רשת, אז תגיד לו שיביא לך את הכרטיס רשת ואתה תתקין. אני לא חושב שהוא יתנגד.

4. אמ... תלוי איזה מודם מביאים לך, כי יש להם מעל ל-5 סוגים של מודמים, חלקם טובים יותר חלקם פחות (אבל כולם תומכים ב2 הפרוטוקולים 8))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

הזול הזה הולך להיות לך נורא יקר...זה תחשוב שוב לפני שאתה עובר.

אתה חושב שה100 ש"ח על ההתקנה זה התשלום היחיד? תכין ליתר ביטחון עוד 100 ש"ח.

אל תתן לטכנאי לגעת לך במחשב, לי בזמנו הטכנאי של תבל הרס את פרוטוקול TCP/IP.

תעשה חיפוש בפורום, תקרא את הסיפור. תחשוב שוב אם אתה רוצה לעבור לחברה בעלת שירות מפוקפק כמו תבל.

אני לא אוהד של , אני אפילו מתעב אותם. אבל לעומת השרות שקיבלתי בתבל עם האינטרנט, הם מלאכים.

תחשוב שוב לפני שאתה עושה טעות, אני הייתי צריך להקשיב לחבר שלי שהזהיר אותי לפני ההזמנה. לא הקשבתי ובמשך חצי שנה סבלתי.

לפחות קיבלתי את כל הכסף שלי חזרה, אבל חבל שגם אז הם ניסו לעשות כסף ("אולי בכל זאת נבדוק את התשתית? זה יעלה לך רק 75 ש"ח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשלום לטכנאי הוא עבור פיצול/יצירת נקודת כבלים כדי שתהיה נקודה רק לאינטרנט.

הטכנאי גם צריך לתאם בטלפון את הטרמינציה של המודם מול המוקד של הכבלים ואז לוודא שהוא מתאפס/מסתנכרן.

הטכנאי כמעט ולא נוגע במחשב - רק מחבר את המודם לכרטיס הרשת או ה ועושה ping לשרת של הכבלים כדי לבדוק שהכל עובד כמו שצריך.

הטכנאי גם בודק שהמתחים שמגיעים למודם לא נמוכים מדי, ואם כן - מוסיף מגבר באחד הפיצולים של הכבלים בבית. כשהתקינו אצלי בבית את האינטרנט בכבלים, המתח שהגיע למודם היה נמוך מדי והיה צורך לחבר מגבר. אגב, זה הגביר את איכות האות בכל הטלויזיות בבית.

נכון, המחיר אולי גבוה, אבל זה מה שקורה כשיש רק 2 חברות בשוק (הבנתי שגם לבזק צריך לשלם משהו עבור הפיכת הקו ל ADSL). אולי בעתיד תתאפשר גלישה באינטרנט דרך חוטי החשמל או לווין ואז אולי גם מחיר ההתקנה ירד (או יבוטל בכלל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזול הזה הולך להיות לך נורא יקר...זה תחשוב שוב לפני שאתה עובר.

אתה חושב שה100 ש"ח על ההתקנה זה התשלום היחיד? תכין ליתר ביטחון עוד 100 ש"ח.

אל תתן לטכנאי לגעת לך במחשב, לי בזמנו הטכנאי של תבל הרס את פרוטוקול TCP/IP.

תעשה חיפוש בפורום, תקרא את הסיפור. תחשוב שוב אם אתה רוצה לעבור לחברה בעלת שירות מפוקפק כמו תבל.

אני לא אוהד של , אני אפילו מתעב אותם. אבל לעומת השרות שקיבלתי בתבל עם האינטרנט, הם מלאכים.

תחשוב שוב לפני שאתה עושה טעות, אני הייתי צריך להקשיב לחבר שלי שהזהיר אותי לפני ההזמנה. לא הקשבתי ובמשך חצי שנה סבלתי.

לפחות קיבלתי את כל הכסף שלי חזרה, אבל חבל שגם אז הם ניסו לעשות כסף ("אולי בכל זאת נבדוק את התשתית? זה יעלה לך רק 75 ש"ח)

אבל לפי קריאה בכל מיני ת'ארדים כאן הגעתי למסקנה שהכבלים זה בדיוק כמו רק יותר זול והחסרון הוא האיי פי הקבוע.

הייתי רוצה לדעת למה אתה חושב שהכבלים זה חרא, כי אני את מתעב מאוד, גנבים וסחטנים והשירות גרוע.

אני אשמח לתגובות מאוד אנשים האם כדאי בכלל לעבור לכבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו נגיד ככה ששתי החברות הן לא זהב.

שתיהן לא משהו, רק לכבלים בנוסף חסר כסף אשר מתבטא בקיצוצים בשרות :P

בקשר לIP הקבוע, אז חברות הכבלים מעבירות עכשיו את הלקוחות שלה (אם עוד לא העבירו את כולם) לחייגן, ובחייגן הIP הוא דינמי, ואינו קבוע.

אני אישית גם התחברתי לכבלים לא ממזמן, וביום חמישי אמור לבוא טכנאי, נקווה שיהיה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

הכבלים ובזק זה בדיוק אותו הדבר, חוץ מבקצב שליחה שאצל הכבלים הוא יותר גבוה בחבילה של 1.5M.

אם האפשרות היא תבל או הייתי לוקח את היום, אם יש אפשרות למת"ב או ערוצי זהב אז הייתי מנסה אותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטכנאי גם בודק שהמתחים שמגיעים למודם לא נמוכים מדי, ואם כן - מוסיף מגבר באחד הפיצולים של הכבלים בבית. כשהתקינו אצלי בבית את האינטרנט בכבלים, המתח שהגיע למודם היה נמוך מדי והיה צורך לחבר מגבר. אגב, זה הגביר את איכות האות בכל הטלויזיות בבית.

אוקיי תיקון קל זה ממש לא מתח אלא אות RF עליו מבוססים שידורי הכבלים... הבעיה היא הטלויזיה והאינטרנט עובדים תדרי RF שונים לכן הם גם יכולים לעבוד במקביל על אותו כבל אבל כאשר האות RF חלש או חזק מידי התדר יהיה שונה והמודם לא יצליח להגיע למרכז ולהסתכרן

בקשר לעליה באיכות הטלויזיה מגבר זה לא תמיד טוב כיוון שהמגבר מגביר גם את ה"רעשים" כלומר הפרעות שקיימות על ה"קו"

לפעמים אתה תראה שזה גם יהרוס את השידורי אצלך כנראה לפני היה אות חלש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודם יותר אמין משל הזבל בבזק והשירות גם יותר טוב .....

תבקש ללא התקנה במת"ב דיגיטאל אני חיברתי לבד את המודם .... פשוט התקנתי אותו ואחר כך חיברתי לכרטיס רשת

הכל עובד גם דרך וגם דרך הכרטיס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

מה רע בסמסונג שבזק נותנים? הוא יותר קטן, יותר יפה ולא עושה בעיות כמו המטורולה 4200 שתבל מחלקים.

תבל גם לא מסכימים לתת ללקוח אפשרות להתקין את המודם לבד, ככה הם עושים עוד כסף על הלקוחות.

ערוצי זהב דווקא כן נותנים כזאת אפשרות, הטכנאי רק מחליף את התשתית במידת הצורך ונותן ללקוח את המודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודם יותר אמין משל הזבל בבזק והשירות גם יותר טוב .....

תבקש ללא התקנה במת"ב דיגיטאל אני חיברתי לבד את המודם .... פשוט התקנתי אותו ואחר כך חיברתי לכרטיס

הכל עובד גם דרך וגם דרך הכרטיס

כמה שאלות לגבי התקנה עצמית:

יש לי נקודה בחדר, זאת אומרת לא בדיוק נקודה, באו מתבל והעבירו לי כבל מנקודה בחדר אחר ועשו לו מאין נקודה עם קופסא.

אבל שם יש רק יציאה אחת לטלויזיה, איך אני יכול לחבר גם למודם אחד? כמובן אפשר בעזרת מפצל אבל זה לא יוריד את איכות השידור לטלויזיה שלי?

עוד שאלה היא מה אני צריך לדעת עוד לפני שאני מחבר את המודם למחשב, והאם בכלל הם יתנו לי להתקין לבד?

אם כן האם הם אמורים להביא לי את המודם הביתה?

ובכלל לא הבנתי משהו בקשר למודם, באותו מודם יש לי אפשרות לחבר אותו או לUSB או לכרטיס , או שצריך מודם אחר?

מצטער על ריבוי השאלות, ותודה על העזרה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

הם מפצלים לך את הנקודה, האיכות לא אמורה לרדת.

הם לא יתנו לך להתקין לבד את המודם, ככה הם עושים כסף ממך.

באותו מודם יש לך גם אפשרות לUSB וגם לרשת, תקווה שתקבל את המוטורולה 5100.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצר התקשרתי למוקד שרות של תבל דיגיטל שמשום מה נקראים כיום "הוט" - חיבור של שלושת החברות, והמבצע שיש להם

זה 119 ש"ח לשנה כולל ספק, 99 ש"ח לטכנאי חד פעמי ואין אפשרות להתקין עצמאית.

האם המבצע הזה הכי טוב שאפשר למצוא היום לכבלים? והאם יש לכם דגם ספציפי של מודם שאתם ממליצים לי לבקש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

119 כולל ספק=119 שקל לחברת הכבלים + אקוונט, לפחות זה מה שהיה כשאני עשיתי את האינטרנט...

אקוונט מספקת בכבלים בחינם אבל כידוע שום דבר שבחינם לא שווה כלום... מהירות הורדה מחו"ל 30 קילובייט (לא משנה באיזה חבילה אתה, כל החבילות עלות אותו דבר) ומהירות הורדה בארץ גבוהה... שוב, זה מה שהיה כשאני עשיתי כבלים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם מפצלים לך את הנקודה, האיכות לא אמורה לרדת.

לא יודע אם מרגישים באיכות, אבל כפי שאני זוכר יש ירידה של כ-3dB בכל פיצול.

119 כולל ספק=119 שקל לחברת הכבלים + אקוונט, לפחות זה מה שהיה כשאני עשיתי את האינטרנט...

אקוונט מספקת בכבלים בחינם אבל כידוע שום דבר שבחינם לא שווה כלום... מהירות הורדה מחו"ל 30 קילובייט (לא משנה באיזה חבילה אתה, כל החבילות עלות אותו דבר) ומהירות הורדה בארץ גבוהה... שוב, זה מה שהיה כשאני עשיתי כבלים...

אני לא יודע מה לך הציעו, אבל אני התחברתי במבצע הזה ל750K דרך זהב.

וכמו שאמרתי מחר מתקינים לי ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...