התייעצות לגבי קורס מנהל רשתות - MCITP - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי קורס מנהל רשתות - MCITP

yossi21

Recommended Posts

לעשות קורס במכללה זה בזבוז כסף רק אם אתה :

א. לא לומד וישן בשיעורים/לא מתעניין בחומר

ב. מפספס שיעורים

ג. לא עושה מעבדות בכיתה

ד. לא מגיע לתגבורים הנוספים ועובד על המעבדות

ה. לא בונה מעבדה (Virtual PC\Vmware עם Server 2003 ואיזה לנסות איתו דברים ו-GPO לדוגמה) בבית ולא מתרגל את החומר כדי לא לשכוח

ו. אתה לא מסוגל ללמוד חומר טכני מהר או לא מבין אנגלית

ז. לא קורא את הספרים של שקיבלת בקורס

ח. רק רוצה לעבור את המבחנים ללא ידע ממשי בחומר ויכולת להתחיל לעבוד לאחר סיום הקורס

פגשתי טיפוסים מכל הנ"ל, מכל קורס של 20 איש בו למדתי, היו בערך 5-10 שהקשיבו בעיון וחלקם עשו את כל המבחנים. השאר בזבזו עד 20K לחינם.

כל מי שרוצה ללמוד מבלי שהוא התעסק עם זה קודם חייב להבין ש-IT זה חומר עצום, טכני לחלוטין, הכל באנגלית, קשה ואפרורי.

לא מפחיד אתכם? בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 156
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

* לא כולל man boobs

במיוחד לא man boobs :screwy:

תראה, ברור שאפשר להתקדם בלי תואר וישנם הרבה דוגמאות. אבל מה זה בעצם תואר? אסמכתא שניתנת ע"י אוניברסיטה \ מכללה

שמאשרת שלמדת חומר מסויים בנושאים מסויימים בהצלחה. יכול להיות שלאנשים יש ידע כזה מבלי ללכת לאקדמיה - למידה עצמית, ניסיון,

תפקידים בצבא וכולי. אם אתה מספיק טוב אתה תתקדם. אם אין לך מספיק ידע ואתה רוצה להיכנס לתחום ולהתקדם, הרי שהאקדמיה זה המקום

הטוב ביותר להתחיל.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה גם צודק וגם מטעה,

בתור יועץ שמסתובב לא מעט בחברות הייטק ישראליות וחלק מהעבודה היא בחפיפה עם ה IT אני יכול לומר לך שאינטל הם יוצאי דופן מבחינת האנשים שהיא מעסיקה. אני מדבר על הכל, צורת עבודה מסודרת ומתודית, עבודת הכנה מקיפה ויסודית לכל פעולה מתוכננת, יכולת הבנה של המערכת שאותו אדם אחראי עליה וגם ההשפעה על מערכות אחרות רלוונטיות. אני נתקלתי באינטל רק במקרה מסובך יחסית בחיפה, שבכל חברה אחרת היה מסתיים בשבוע עבודה, סיימתי ביום אחד. במקרה מה שעשיתי שם נגע רק לעבודה עם IT ולא עם אנשי הפיתוח שלהם.

ככה שאתה צודק שככה זה עובד באינטל וככה זה אמור לעבוד, אתה טועה כשאתה יוצא מתוך הנחה שככה זה גם במקומות אחרים.

Intel, , , והיום גם כל משרדי הממשלה, ובקרוב הבנקים וחברות הביטוח(אחרי שיעדנו את הוראות המפקח על הבנקים\חברות הביטוח הרלוונטיות ל-IT וא"מ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה גם צודק וגם מטעה,

בתור יועץ שמסתובב לא מעט בחברות הייטק ישראליות וחלק מהעבודה היא בחפיפה עם ה IT אני יכול לומר לך שאינטל הם יוצאי דופן מבחינת האנשים שהיא מעסיקה. אני מדבר על הכל, צורת עבודה מסודרת ומתודית, עבודת הכנה מקיפה ויסודית לכל פעולה מתוכננת, יכולת הבנה של המערכת שאותו אדם אחראי עליה וגם ההשפעה על מערכות אחרות רלוונטיות. אני נתקלתי באינטל רק במקרה מסובך יחסית בחיפה, שבכל חברה אחרת היה מסתיים בשבוע עבודה, סיימתי ביום אחד. במקרה מה שעשיתי שם נגע רק לעבודה עם IT ולא עם אנשי הפיתוח שלהם.

ככה שאתה צודק שככה זה עובד באינטל וככה זה אמור לעבוד, אתה טועה כשאתה יוצא מתוך הנחה שככה זה גם במקומות אחרים.

הדברים שאתה מדבר עליהם נובעים מהעובדה שאינטל היא חברה גלובלית עם תרבות אמריקאית, שאין בה מקום לשיטת ה"סמוך עלי" הישראלית.

מה שאני אמרתי הוא שכדי להגיע לאינטל, או לכל חברה אחרת בסדר גודל דומה בישראל, אין מנוס מתואר ראשון - שום הסמכה לא תעזור לך להתקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן אני לא מסכים איתך ועם דובי. הייתי בראיונות גם בגוגל וגם במשרדי ממשלה (משרד התשתיות ומשרד החוץ אם אתה מבין על מה אני מדבר) ואתם לא צודקים.

הם מזמנים את מי שנראה להם מתאים מקצועית מבחינת קורות חיים ובראיון לא מדבר שטויות.

אפשר לא להאמין לי, אבל תואר לעולם לא ימנע ממך למצוא עבודה ב-IT.

כן גם באינטל(גם שם הייתי בראיון ולא רק למשרות IT). במקרה מנהל ה-IT הוא אחד המנהלים שלי לשעבר מחברה אחרת ומנהל ה-IT שעבד לפניו, עבד איתי באותו משרד כמה שנים בצ'ק פוינט.

בקיצור בוא נסכם, אם חברה רוצה אותך ושלחת קורות חיים ורואים שאתה מתאים מבחינת ניסיון מקצועי - היא תזמן אותך לראיון אפילו שאתה לא עומד ב Guidelines הרשמיים. גם אני הייתי בהלם כשלא רק זימנו אותי לאינטל וגוגל אלא גם התקדמתי בראיונות ואמרו לי בפירוש את מה שכתבתי למעלה. אם רוצים אותך - לא משנה שום דבר, "תמיד נעשה הכל כדי לקבל את הבן אדם הכי מקצועי".

*אגב איפה שלא התקבלתי זה רק כי בסוף בחרו במישהו עם יותר ניסיון. מה לעשות שהתחלתי מאפס עם רק 4 שנות ניסיון טכני ויש עוד הרבה מה ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון שלי זה היה בזבוז כסף !

תוריד את המבחנים תלמד את הראשון תעבור עליו כמה שיותר ותיגש לבחינה

מבחן אם אני זוכר נכון עולה בסביבות ה 220 ש"ח יש בכל הארץ

תחסוך לעצמך אלפי שקלים

ותאמין לי המבחנים ממש לא קשים חוץ מהסרבר 2008

אתה מדבר על עיוני, אבל מה לגבי המעשי? אני צריך להיות בקורס בשביל זה, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ולא הכל תלוי בך אם רמת האנגלית שלך טובה ואם יש לך ראש על הכתפיים אתה גם יכול ללמוד לבד מהספרים דרך האינטרנט או כל מקור אחר

מצד שני יש דברים שרק המרצה יכול להסביר לך אותם ותבין יותר טוב מאשר לבד.

ודרך אגב קורס MCITP לא מספיק בשביל עבודה רצינית וטובה תצטרך גם ללמוד VMWARE שזה קורס בפני עצמו ועוד דברים על הדרך

מה שלא מלמדים אותך כלכך ב MCITP שרוב הקורס שם משתמשים במכונה וירטואלית של מיקרוסופוט כאשר היא לא מועילה בכלל בעבודה בחוץ.

תנסה ללמוד לבד לא ילך לך גש ללמוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.תוריד סרטונים של CBT Nuggets מאוד מועיל

בקשר לספרים את יכול להזמין דרך האינטרנט או ספריה /חנות ספרים.

באתר הזה אתה נרשם לבחינות [/f/www.prometric.com/default.htm

אתה גם יכול למצוא מידע פה http://www.microsoft.com/learning/en/us/certification/mcitp.aspx#tab1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אני מקווה שזה בסדר שאני מקפיץ את הנושא...

אני גם כמו פותח האשכול ואחרים השתחררתי מהצבא ומחפש כיוון להכנס לעולם המחשבים (לא רוצה להשתמש כרגע במילים הייטק או IT וכו).

אני מבין שכמובן תואר הוא יתרון גדול מאוד ומשמעותי מאוד. אך לצערי אני לא הכי טוב במטמתיקה והאמת לא כל כך רואה את עצמי ממשיך ללמוד עוד כ 4 שנים לאחר אכזבה מלימודי הנדסאי חשמל לפני הצבא.

אני שוקל ללמוד ניהול רשתות (MCITP) ולא הולך לוותר על CCNA...

אני לא יודע איך האחרים כאן אך אני אומנם לא כמו הבחור שציינו שלמד בעצמו והיה סוג של גיק ועשה רלוקיישון וקיבל כאן את תואר אחד ההאקרים החזקים הישראלים...

ולעומת זאת יש לי ידע לא קטן ודי נרחב מהבית בפירוק בניית מחשבים התקנת תוכנות מערכות הפעלה ולא מאט דברים ואני כל הזמן מתעניין ומשתדל ללמוד דברים חדשים. אני מאמין שפה יש לי את היתרון. אני מבין שחלקכם יגיד לי לעשות לבד את ההסמכות מהבית בלי קורס אך כמו שאני מכיר את עצמי אני כן צריך לפחות בהתחלה להתחיל בקורס...

הבעיה העיקרית שלי שאני מתלבט בעיקר בין ג'ון ברייס לנס... הייתי בשני המקומות ובג'ון ברייס אומנם מכניסים בקורס סעיף של אבטחת מידע בצ'קפוינט אבל מצד שני מבחינת סיסקו זו רק התחות אחת מכמה בבחירה בסוף הקורס וזה לא מקנה CCNA במלואו כמו שהבנתי. לעומת זאת בנס זה גם MCITP וגם CCNA אך שם אין אפשרות ללמוד מכסף הפיקדון של הצבא ורבים שמעתי לא הכי מרוצים מנס

האם מישהו אולי יוכל לזרוק לי עוד איזה קצת מידע אולי מה באמת עדיף? אני מאמין שאם אלך לג'ון ברייס בסוף כבר כן אצליח בעצמי גם להשלים ל CCNA...

אשמח מאוד אם תעזרו לי קצת פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקומך הייתי מנסה כבר למצא באיזה משרה בסגנון ENTRY LEVEL בחברה עבודה ואז דרך המקום עבודה לעשות הסמכות ולא לעשות הסמכות ולקוות שתתקבל לעבודה.

רמז - תפקידים בכירים אין בין יוצאי הקורסים האלו.

(אם בכלל יש עבודה שהיא לא איזה QA באאוטסורסינג)

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקומך הייתי מנסה כבר למצא באיזה משרה בסגנון ENTRY LEVEL בחברה עבודה ואז דרך המקום עבודה לעשות הסמכות ולא לעשות הסמכות ולקוות שתתקבל לעבודה.

רמז - תפקידים בכירים אין בין יוצאי הקורסים האלו.

(אם בכלל יש עבודה שהיא לא איזה QA באאוטסורסינג)

ליביו

מחזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולעומת זאת יש לי ידע לא קטן ודי נרחב מהבית בפירוק בניית מחשבים התקנת תוכנות מערכות הפעלה לינוקס ולא מאט דברים ואני כל הזמן מתעניין ומשתדל ללמוד דברים חדשים. אני מאמין שפה יש לי את היתרון. אני מבין שחלקכם יגיד לי לעשות לבד את ההסמכות מהבית בלי קורס אך כמו שאני מכיר את עצמי אני כן צריך לפחות בהתחלה להתחיל בקורס...

הבעיה העיקרית שלי שאני מתלבט בעיקר בין ג'ון ברייס לנס... הייתי בשני המקומות ובג'ון ברייס אומנם מכניסים בקורס סעיף של אבטחת מידע בצ'קפוינט אבל מצד שני מבחינת סיסקו זו רק התחות אחת מכמה בבחירה בסוף הקורס וזה לא מקנה CCNA במלואו כמו שהבנתי. לעומת זאת בנס זה גם MCITP וגם CCNA אך שם אין אפשרות ללמוד מכסף הפיקדון של הצבא ורבים שמעתי לא הכי מרוצים מנס

דבר ראשון תבחר כיוון. לפי מה שאני רואה, אתה צריך לקחת קורס ניהול רשתות LINUX והלתמקד בזה דווקא.

לאחר סיום הקורס, חפש ואל תתפשר תפקיד של מנהל רשת לינוקס זוטר או עוזר מנהל רשת וכדומה. תסיים CCNA ותהיה שווה זהב מול כל מי שסיים הסמכות מיקרוסופט.

באשר איפה ללמוד? האמלת אני למדתי בכל מקום אפשרי, התחלתי במכללת היי-טק בהצליה ואח"כ למדתי ב SEC PRO ואחרי זה ב-SELA.

הכי נהניתי ב SEC PRO ממרצה בשם גלעד ליבוביץ'. בסופו של דבר איפה שהקורס עולה יותר, המרצה מקבל יותר ואיפםה שהמרצה מקבל יותר בוחרים את המרצה הכי טוב, נכון שיש יוצאים מהכלל אבל אם המרצה הזה עדיין מלמד שם, תרים אליהם טלפון. זה הכיוון:

http://www.secpro.co.il

יש שם את כל הקורסים החשובים, ותקשורת ואבטחת מידע. מבטיח לך שאם תקרע את התחת ויהיה לך ברזומה CCNA ו ואני מתכוון לידע מעשי בזה שתדע לענות על שאלות ששואלים בראיון למשרות זוטרות של לינוקס (פקודות, איך מנהלים רשת, משתפים קבצים ועוד מלא דברים שאתה לומד), תתקבל בכיף.

אם במקרה תעשה גם CCSA של צ'ק פוינט, זה זהב כי ההסמכה הזאת מקנה אפשרות לחברה כולשהי לפתוח קריאת שרות על תקלה בחברת צ'ק פוינט וחברות אבטחת מידע ישראליות ובעולם מחפשות בנרות אנשים עם זה כדי שבכלל יוכלו לעבוד מולה (המערכות שלה מאוד נפוצות בישראל).

בקיצור . . . בסיסי+LINUX SYSTEM ADMINISTRATOR+תקשורת+אבטחת מידע = כסף. כל עולם המיקרוסופט(ואני התחלתי ממנו ויודע על מה אני מדבר(לא שהאחרים לא) זה שכר גרושים לעומת תפקיד שבסוף משלב את שלושת הגורמים שהזכרתי מקודם משהו בסגנון "מנהל רשת LINUX" שצריך לדעת ולהתמודד עם ניתוב, ניהול מערכות ואבטחת מידע בעולם המבוסס על .

אגב למה זה? כי זה עניין שגרתי של היצע וביקוש. זה ממשק גרפי שקל לאנשים להבין? הרבה אנשים לומדים מיקרוסופט? יש עודף היצע שלהם בשוק=משכורות נמוכות. מעט אנשים יודעים תקשורת וLINUX ואבטחת מידע ואלו תחומים קשים? המשכורות שלהם בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...