יום ראיונות - אקדמיזציה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום ראיונות - אקדמיזציה

X-BLADE

Recommended Posts

היי,

אני לומד כעת בשנה השלישית מתוך 4 לתואר הנדסת מחשבים ופיזיקה יישומית בהתמחות מיקרואלקטרוניקה ואופטואלקטרוניקה באונ' העברית (ממוצע 96).

אני לא במסלול עתודה אלא אקדמיזציה (אני עכשיו בן 18).

שלחו לי זימון לסב"ט אך בגלל שאני לא מסיים את התואר השנה, אלא רק עוד שנה וחצי, אז דחו לי את הסב"ט לשנה הבאה.

שלחו לי גם זימון ליום ראיונות. האם גם זה צריך להדחות לשנה הבאה? בטלפון אמרו שלא וזה די מוזר לי.

בכל אופן, רציתי לדעת האם הראיונות יהיו מקצועיים שצריך להתכונן אליהם, או שמא הם ראיונות כלליים עלי? אשמח אם משהו יספר על ראיונות אלו מנסיונו.

כתבו שבסוף יום הראיונות יהיה עליי לדרג את 5 ה"סמכויות" בהן ארצה להשתבץ. משהו יכול לספר על היחידות הכי כדאיות בתחומי פיזיקה-הנדסה?

האם בראיונות אלה יכללו גם חברות אזרחיות כמו רפא"ל? או שלחברות כאלה עליי לפנות לבד (ובו בזמן לחסוך את הצורך לחתום קבע?)

אשמח לכל מידע מועיל :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאני כותב הוא למיטב ידיעתי; אל תקח את זה כעובדה.

כל מראיין מחליט בעצמו אם לשאול שאלות מקצועיות ו/או אישיות.

בכל מקרה השאלות המקצועיות הן לא כמו שאלות במבחן באוניברסיטה אלא כמו חידות שקשורות למקצוע או שאלות פתוחות כמו "תאר ניסוי שאהבת ולמה אהבת אותו" ושאלות דומות. המטרה של השאלות היא לראות את החשיבה שלך ואת עומק ההבנה שלך.

לא צריך להתרגש מזה יותר מדיי. אני מניח שהם יודעים שאנשים מתרגשים בראיונות..

בקשר ליחידות שכדאי לך לבחור: תחשוב מה אתה רוצה לעשות בצבא ותשאל כל מראיין שאלות כדי לראות אם המקום שהוא מייצג הוא כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו אני מקנא בך כל כך שאני לא חושב שתקבל משהו גרוע משם עם כזה רזומה פסיכי...

איזה גאונים יש בארץ שלנו..יש לי תלמיד בן 16 שעושה תואר במתמטיקה בבר אילן..תהיו בריאים.

לגבי הראיון, הכי טוב לגשש אחרי שהמראיין שואל את כל מה שהוא צריך לדעת וגם אני לא בטוח שהצבא ממש נותן אפשרות לבחור, למרות שהיום אולי זה תקופה אחרת ובטח תקבל כמה הצעות לבחור ברמה שלך. אל תהיה חצוף ותנסה לברר כמה שיותר פרטים לגבי המסלולים האפשריים לפני שאתה מגיע להתראיין כדי שתדע מה לשאול בסוף.

אולי יש כאן כמה גאונים שעברו את המסלולים ויכולים לעזור?

אני לא מדבר מניסיון, אבל ההנחה שלי שתשובץ למשהו כמו שעתודאים עושים. לצבא בטוח יהיה חבל "לבזבז" את הטאלנט שלך על קרבי או ג'ובניק.

ופשוט תסיים רגיל במקום ללמוד תוך כדי השירות כמו בעתודה. זה מאוד תלויי בביקוש שיש במפעלים הצבאיים או האזרחיים ביישום צבאי(כגון רפאל)

תנסה בפורום של עתודאים אולי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה על התגובות.

הבעיה שלי היא שאני לא מכיר אף עתודאי בשירות (רק כאלה שעדיין לומדים :( ).

כעקרון אני מאוד רוצה לחסוך לעצמי את השירות בקבע והבנתי שאם אני פונה ישירות ליחידות זה אפשרי.

הבנתי שאחד המקומות הטובים זה רפא"ל.

(אני אישית ממש רוצה ללכת לשם בגלל שמסיימים את היום מוקדם).

אשמח להנחיות כיצד אוכל לפנות לרפא"ל בלי לחתום קבע.

האם חובה להכיר משהו מבפנים או שפשוט אפשר לשלוח להם מייל למדור דרושים?

אשמח גם אם משהו יספר על השירות שם (אני ירושלמי, האם יש מעונות או משהו בסגנון?) וכו'.

כל מידע בעניין ממש יעזור לי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חושב שאתה מתאים לשם, תשנס מותניים כווץ עפעפיים תרים ררש , זקוף קומה, תתקשר לכוח אדם שלהם ותקבע פגישה עם כוח אדם כמובן תזרוק לו בנון שלנטיות על זה שאתה מסיים את התואר הזה בגיל הזה, תתחיל משם ואם לא, כדאי לך לפנות לייעוץ בנושא-תפנה לעתודה עצמה בצבא ותנסה לקבוע פגישה למישהו שיעזור לך לכוון אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמעתי אף פעם שאפשר לפנות ישירות ליחידות וככה לא לחתום קבע.

נראה שאתה רוצה להיות בצבא כמה שפחות.

אם יש לך סיבה טובה (בעיות אישיות וכו) אז זה בסדר ויתחשבו בך. אם אין סיבה טובה אז זה לא בסדר.

אני מבין שלהיות בצבא זה לא כיף והיה הרבה יותר טוב אם היה שלום ולא היה צורך ללכת לצבא; אבל זה לא המצב.

זו חובה מוסרית וחברתית של כל אחד ללכת לצבא ולתרום כפי יכולתו.

ממוצע 96 זה יפה, אבל להיות אדם טוב ומוסרי זה גם חשוב ומעיד על האינטליגנציה והרמה האישית של אדם.

אם יש לך סיבה טובה לרצות לשרת כמה שפחות אז אתה יכול להתעלם מהפסקה האחרונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקטע של לא לחתום קבע, זה בסדר גם ככה 3 שנים זה המון זמן למישהו צעיר, אתה אולי לא זוכר את עצמך בגיל הזה הTHEFLY, אבל אצלי לפחות המחויבות והאחריות המוסרית באה עם השירות עצמו וגם אחריו. לדעתי לעשות שירות קרבי זה לא פחות חשוב מלהיות ג'ינייס באיזה יחידת מחשבים סודית-וגם ככה לא חייבים לחתום קבע, ככה שזה יכולה להיות אפשרות לדעתי.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמעתי אף פעם שאפשר לפנות ישירות ליחידות וככה לא לחתום קבע.

נראה שאתה רוצה להיות בצבא כמה שפחות.

אם יש לך סיבה טובה (בעיות אישיות וכו) אז זה בסדר ויתחשבו בך. אם אין סיבה טובה אז זה לא בסדר.

אני מבין שלהיות בצבא זה לא כיף והיה הרבה יותר טוב אם היה שלום ולא היה צורך ללכת לצבא; אבל זה לא המצב.

זו חובה מוסרית וחברתית של כל אחד ללכת לצבא ולתרום כפי יכולתו.

ממוצע 96 זה יפה, אבל להיות אדם טוב ומוסרי זה גם חשוב ומעיד על האינטליגנציה והרמה האישית של אדם.

אם יש לך סיבה טובה לרצות לשרת כמה שפחות אז אתה יכול להתעלם מהפסקה האחרונה.

זה לא שאני לא רוצה לשרת, אני מאד רוצה לתרום. אני פשוט לא רוצה לחתום קבע (דבר שאני לאחייב לעשות, בניגוד לעתודאים. הצבא לא עוזר לי כרגע כמו לעתודאים. אני עובד בכמה עבודות כדי לשלם שכר לימוד, לכן אני לא מחויב יותר מכולם).

אני רוצה בעתיד להיות פיזיקאי תיאורטיקן, ולכן אני לא רוצה להעביר עוד שנתיים שלוש בעבודה טכנית בקבע. אני רוצה להתחיל לימודים לתארים מתקדמים כבר בגיל 23.

ראיתי ברפאל שיש כמה משרות בפיתוח מודלים עיוניים במערכות אופטיות וכדומה, לכן נמשכתי למקום כזה.

אם אתה חושב שאתה מתאים לשם, תשנס מותניים כווץ עפעפיים תרים ררש , זקוף קומה, תתקשר לכוח אדם שלהם ותקבע פגישה עם כוח אדם כמובן תזרוק לו בנון שלנטיות על זה שאתה מסיים את התואר הזה בגיל הזה, תתחיל משם ואם לא, כדאי לך לפנות לייעוץ בנושא-תפנה לעתודה עצמה בצבא ותנסה לקבוע פגישה למישהו שיעזור לך לכוון אותך.

חובה לעשות את זה לפני היום ראיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לא ראיתי שציינת מה מעניין אותך. לפי הרזומה המאוד מרשים בגיל צעיר,אני דווקא חושב שהצבא יגיע אליך ויציע לך מספר דברים מעניינים.

אחרי שתעבור סב"ט אני חושב שתוכל להיות הרבה יותר חכם,כי פשוט יש הרבה תפקידים שלא חשופים בפני מלש"בים בלי מיון וסינון קפדני,ולא תקבל עליהם מידע (וטוב שכך). בלי קשר רצוי שאם אתה רואה לנכון שלא מכווינים אותך למסלול איכותי,עדיף שתיקח יוזמה ותרים טלפונים לאגף ובעיקר למודיעין.

יותר מזה אין סיכוי שתקבל מידע בפורום ציבורי מעל גבי האתר,וטוב שכך.

כמו כן אני מציע לך להשמיט את חוסר עניינך בקבע,למען פתיחת תפקידים,אחרי זה תמיד אפשר להתחמק.

בהצלחה,כמו כן אתה מוזמן לפנות לדיון שהיה פה על יחידות מיחשוב בצה"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עתודאי בשירות.

אין שום סיכוי בעולם שתוכל להיות ברפאל כעובד מן המניין בלי לשרת בצבא ועוד על חשבון השירות הצבאי כשאתה פונה בעצמך לרפאל. אתה חייל ולכן אתה רכוש צה"ל על כל המשתמע מכך. צה"ל קובע איפה תהיה בהתאם לצרכיו, בהתחשב בעובדה שאתה מוכשר מאוד, צה"ל ישים אותך במקומות הכי טובים שהוא יכול להציע (לא מפרט בכוונה).

קיימים מקומות שמקבלים עתודאים שמתבססים על העובדה שאתה רוצה להעמיק את המחקר התאורטי שלך ולעשות תואר שני \ שלישי תוך כדי שירות ואתה רוצה לזה זמן פנוי. אתה רק צריך להבהיר את זה בראיונות שלך.

אם תביע בגלוי את חוסר הרצון שלך לשרת בקבע, אף אחד לא ירצה להשקיע בך.

יש לי ביחידה כמה אנשים במסלול אקדמיזציה, והם אכן חתומים קבע. זה שהצבא "לא נותן לך כלום" זה ממש לא נכון. הוא נותן לך זמן להשלים את התואר שלך, בין אם זה נראה לך הגיוני או לא, מבחינת הצבא הוא כבר נתן לך מספיק בשביל להחתים אותך קבע. בכל אופן תבדוק שאתה באמת לא מחויב לקבע, שזה לא יבוא לך בהפתעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיכוי בעולם שתוכל להיות ברפאל כעובד מן המניין בלי לשרת בצבא ועוד על חשבון השירות הצבאי כשאתה פונה בעצמך לרפאל.

התכוונת בלי לשרת בקבע נכון?

מפורומים אחרים הבנתי שיש אפשרות לשרת ביחידות מסוימות, אם אני פונה אליהם ישירות ולא דרך מתור עתודה, בלי להתחיייב לקבע האם זו שטות?

אם נעזוב לשנייה את העניין הקבע, רציתי לברר האם יש עוד יחידות אזרחיות כמו, רק שהן באיזור ירושלים\המרכז?

מה שמעניין אותי זה בעיקר תחומים פיזיקלים-הנדסיים (אלקטרואופטיקה, תקשורת אופטית, DSP,אנטנות, VLSI, מיקרואלקטרוניקה).

אשמח לתשובותיכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אתה צריך לברר אם יש או אין לך קבע מול הצבא, אבל אתה לא יכול להיות עובד מן המניין ברפאל בזמן השירות חובה או קבע בכל מקרה.

יש יחידות שאתה בהחלט יכול לפנות ולבקש ראיון. אבל לדעתי יום הראיונות כולל את כל היחידות שגם ככה תראה להתראיין איתן. אם אתה רואה שיש משהו שאתה רוצה ונציג שלו לא הגיע ליום ראיונות, תשאל במדור עתודה איך אתה יוצר איתם קשר. זה הליך מקובל.

מקומות שלא יחייבו אותך לקבע בעתודה זה לא קיים. בנוגע לאקדמיזציה, במיוחד במקומות מאוד מחקריים, זאת אולי אופציה - תברר.

יחידות אזרחיות לא חסר. אבל ממקור ראשון יש מקומות מובילים טכנולוגית ברמה עולמית בצבא "הרגיל". תזכור שאתה צעיר והדעה שלך עוד יכולה להשתנות, ככה שאל תטרוק לעצמך דלתות ותחסום לעצמך אפשרויות להתפתח. יכול להיות שעכשיו אתה רוצה קריירה מחקרית, אבל זה רק בגלל שעוד לא יצא לך לעשות שום דבר מעשי (לא מזלזל, אבל האקדמיה והתעשייה \ תפקיד טכנולוגי בצבא הם שונים בתכלית). בכל אופן אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שלא מבין בנושא וסתם זורק השערות על בסיס הדברים שנראים לו נכונים - אל.

חלק מהיחידות מקבלות הקצאות לחיילים במסלול אקדמיזציה כהקצאת בונוס ואין שום סיכוי ש-כן כן גם ברפא"ל- יוותרו על אחד כזה, ולא זה לא שהוא מנסה להשתמט מהצבא או מהחובות שלו. הוא פשוט מאוד לא מחויב לשירות קבע של עתודאים מהסיבה הפשוטה שהוא לא עתודאי. הוא לא למד על חשבון הצבא ולא התחייב לו לכלום. בסה"ך דחה את השירות הצבאי לאחרי הלימודים.

זה שמעליי - מאיפה הבאת את זה שהוא לא יכול להיות עובד מן המניין בזמן השירות? סתם משהו שנראה לך הגיוני? נכון הוא לא יכול להיות עובד מהבחינה הזאת שהוא יקבל שכר ותנאים כמו של אזרח, אבל למעט הבחינה הזאת הוא יכול לשרת כעובד ברפא"ל שחוץ מזה שיש לו חוגר בכיס אין לו שום הבדל מעובדים אחרים (והשכר כמובן...). זה שאתה עתודאי לא אומר שאתה מכיר את צה"ל על מגוון יחידותיו וצרכיו, ואתה ממש לא מכיר את מגוון מסלולי השירות שצה"ל מציע למשרתיו, כולל אקדמיזציה ועתודה (שוב - זה שאתה עתודאי לא אומר שאתה יודע הכל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלמד מהי ההגדרה של עובד מן המניין, תמצא משהו לא נכון בתגובה שלי, ותגיב שוב. אין לי שמץ של מושג מה אתה רוצה.

אתה כנראה לא מבין שעצם העובדה שצה"ל נותן לו להמשיך את התואר במקום להתגייס כבר שוללת מהיסוד את הטענה שלך:

הוא פשוט מאוד לא מחויב לשירות קבע של עתודאים מהסיבה הפשוטה שהוא לא עתודאי. הוא לא למד על חשבון הצבא ולא התחייב לו לכלום. בסה"ך דחה את השירות הצבאי לאחרי הלימודים.

אבל רגע רגע, אתה רומז שה-24 אלף שקל שהצבא נתן לי במהלך התואר, בנוסף לדחיית השירות, מסתכמים ב-36 חודשי שירות נוספים? הצבא נותן לך דחיית שירות בשביל שתסיים את התואר בראש ובראשונה בשביל שיהיה לו חייל משכיל יותר. צה"ל רוצה לשמור חיילים כאלה קרוב, לכן כל מה שאמרתי לו הוא לבדוק טוב מאוד אם הוא מחויב קבע או לא, ואם זה תלוי יחידה. יש לי מספר חברים במסלול הזה, ואפילו הסתייגתי בתגובה הקודמת שלי ואמרתי שיכול להיות שבמקומות אחרים אולי לא מתחייבים לקבע.

א. תתחיל לקרוא את התגובות שלי מהתחלה ועד הסוף לפני שאתה מגיב.

ב. לפחות תטרח להבין מה שאני רושם, זה לא מסובך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כנראה לא מבין שעצם העובדה שצה"ל נותן לו להמשיך את התואר במקום להתגייס כבר שוללת מהיסוד את הטענה שלך:

יש הבדל בין דחיית שירות, לבין עתודה.

אם יקבל דחיית שירות וילך לסיים את התואר על חשבונות,

לא אומר שאחרי התואר יחייבו אותו בקבע.

הוא בסה"כ יצטרך להשלים את 3 השנים של שירות חובה, פשוט מאוחר יותר.

אבל רגע רגע, אתה רומז שה-24 אלף שקל שהצבא נתן לי במהלך התואר, בנוסף לדחיית השירות, מסתכמים ב-36 חודשי שירות נוספים?

הוא אולי רמז או אפילו לא טען את זה בכלל.

אבל זאת בדיוק הסיבה שבגללה מחייבים אותך לקבע בשכר מגוחך ביחס לשוק.

מכיוון שלמדת על חשבון הצבא וזה לא שרודפים אחריך כי אתה כזה מושכר.

אצלינו המצטיינים בשכבה, עשו רגיל ותקתקו את התואר ובגיל 25 כבר עובדים בהיי-טק במשכורות עתק.

דווקא התלמידים הסבירים אצלינו(לא התותחים, הממוצעים) הלכו למסלולי העתודה השונים.

צא מהסרט שעתודה זה איזשהו סוג של מצטיין, כי זה לא.

מספיק להסתכל על מסלולים כמו תלפיות, כדי להבין מה זה עתודאי.

בדיוק כמו שקורה לאנשים שהלכו ללמוד הנדסאי י"ג-י"ד ונשארים אחרי זה שנה וחצי קבע,

גם הם כוכבי על בתחום? אולי הם כן, אבל אין לזה כל קשר בין זה, לבין המסלול בו הם בחרו לשרת.

לעומת הבחור כאן, שבגיל 18 כבר מסיים תואר ראשון בתמטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...