פסיכומטרי בטירוף שלנו - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פסיכומטרי בטירוף שלנו

דין1211

Recommended Posts

לא באמת בטירוף, טוב אולי קצת, אבל לא הצד הטוב של הטירוף..

קיצר איפה אתם ממליצים ללמוד לפסיכומטרי?

יש מכון מומלץ? אני מכיר היי קיו, לחמן, יואל גבע..

מה הכי עדיף באיזור השרון? איפה אתם עשיתם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא לעניין להמליץ ללמוד לבד מבלי להכיר את הבנאדם.

לא לכולם זה מתאים ולהיפך, זה רק יכול לעשות רע אם אתה לא בנוי לזה.

פסיכומטרי באיזור השרון:

1. קידום

2. לחמן

3. יואל גבע

4. זיו כספי

יש שרשור בפורטל פסיכומטרי שמאוד יכול לעזור לך, בהתאם למטרה שלך. אין קישור להודעה ספציפית אבל קוראים להודעה 'פסיכו באיזור הדרום'

וניב רווח (שהוא מדריך פסיכומטרי או כותב חומרים או משהו כזה) מתייחס להבדל שבין המכונים

http://www.psychometry.co.il/psychometry/forum.php

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זה מאוד לעניין - אני למדתי במכון (לא נזכיר את שמו) - הגעתי לציון עלוב

כשלמדתי לבד (מספרים והרבה מאוד תרגול) - הוצאתי ציון גבוהה מאוד (740).

מאז אני ממליץ ללמוד לבד.

המה גם שזה מאוד זול (ללמוד לבד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לומד כרגע בהיי קיו ומרוצה מאוד.

הלכתי בעקבות המלצות של הרבה חברים שלי שהוציאו ציונים יפים מאוד ובנוסף גם נהנו

ממליץ בחום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי דין,

למדתי ביואל גבע ואני מרוצה. עם זאת, כפי שנאמר בפוסטים מעליי, מסגרת שמתאימה לאחד, לא בהכרח מתאימה לאחר.

אישית, כשניסיתי ללמוד לבד ראיתי שאני לא יודע מה צריך ללמוד, כמה צריך לתרגל, ומהי הדרך הטובה ביותר לתחקר את הטעויות שלי.

לדעתי לימודים במסגרת (לא חשוב באיזה מכון) מקנים משמעת שעורי בית טובה יותר (אבל שוב - זה אישי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו תודה רבה על ההיענות המהירה.

ללמוד לבד זה הכי לא אני בעולם, זה כמו לשלוח אותי לאונ' הפתוחה, אין לי כח רצון בכלל בכלל.

גם אני שמעתי שגבע זה בין המומלצים, ותודה - אני אלך לשרשור ההוא שאמרתם מפורום פסיכו,

תודה רבה!

אעדכן אתכם מה החלטתי.. (גם אם זה לא מעניין אותכם באמת חח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואל גבע זה סוג של מותג בעולם הבגרויות והפסיכומטרי. לרוב האנשים אין בסיס להשוואה והם חושבים שקורס יקר יותר בהכרח טוב יותר. לדעתי כל הקורסים אותו הדבר. הציון תלוי ביכולת אישית ובמידת השקעה. אם יש אפשרות ללמוד דרך וואצ'ר לך על זה. חבל לשלם פי 6 ליואל גבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואל גבע טוב מאד אבל נורא יקר.

רוב המכונים מלמדים בקבוצות, ויכול להיות שזה מתאים לך, אבל יש בי"ס בשם "אחד על אחד" בו אתה מקבל מדריך אישי שמלווה אותך עד לבחינה.

ממליץ לך לרכוש ערכת ספרים משומשים של יואל גבע בזול ממישהו שכבר סיים ורוצה למכור,

לשבת וללמוד בלימוד עצמי ולהגיע למכון הנ"ל כאשר עברת את הרמה הבסיסית ואתה כבר יודע במה מדובר.

זה יקצר את מספר השיעורים.

הבן שלי עשה את המסלול הזה וקיבל בבחינה הראשונה 743 ובשניה 800.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייל משוחרר טרי.

סיפרתי למישהו שהתייעצתי איתו לגבי מסלול לתואר וכשסיפרתי שאני עושה פסיכומטרי בלחמן הוא ענה לי משהו מפתיע וקצת מערער ת'אמת.

מה אתם חושבים?

איזה קורס אתה עושה? בואוצ'רים של הצבא יש רק קידום או לחמן לא?

תראה אני אתן לך עצה - זרוק את הואוצ'ר, ולך תעשה קורס ביואל גבע. כן הם הכי יקרים וזה יעלה לך 6800 שקל (אחרי הנחת חייל משוחרר), אבל זה שווה כל שקל.

זה פשוט הקורס הכי טוב, ואני אומר את זה לא רק כי אני משוחד ועשיתי אצלם, אלא כי היו אצלנו אנשים בקורס שזה היה הקורס השני שלהם, והם עשו כבר קורס לפני זה בקידום / היי קיו / לחמן / אנקורי - וכולם אמרו דבר אחד: בקורסים האלה מלמדים אותך טריקים איך לפתור תרגילים, ואז במבחנים הם מתאימים את התרגילים לטריקים. ומה שקורה בפועל זה שאתה בא למבחן ולא מצליח לפתור הרבה שאלות כי הטריקים האלה לא באמת עובדים במבחנים של המרכז הארצי - אתה מבין המרכז הארצי זה גוף של אנשים מאוד חכמים שיודעים לבנות שאלות בצורה שקשה מאוד לחיקוי, ויואל גבע עושים את החיקוי הזה הכי טוב (בין היתר זה מתאפשר כי רוב הכסף שאתה משלם הולך על מחקר - הם חוקרים את המבחנים של המרכז הארצי כדי לבנות תרגולים יותר דומים למציאות). ביואל גבע מלמדים אותך לפתור תרגילים באמת, לא מלמדים טריקים. עשיתי מבחן פעם אחת ובאמת שלא הייתה שאלה שלא ידעתי איך לפתור (אם היה לי מספיק זמן הייתי פותר הכל).

זה נכון שאתה יכול לעשות בקידום או משהו ולקבל את ה-650 שלך, אבל אם היית עושה ביואל גבע בדוק היית מקבל יותר.

אבל אם עניין הכסף מרתיע אותך, תעשה עם הואוצ'ר ומקסימום תוכל לגשת שוב באוקטובר למבחן נוסף.

יש לי גם ממוצע בגרויות 105, וקיבלתי בפסיכו 661. ועשיתי רק פעם אחת את המבחן ואין לי ספק שבקורס שהוא לא יואל גבע הייתי מקבל פחות...

הסוד הוא אגב לחרוש בבית, להגיד שלום למשפחה ולחברים לשלושה חודשים ופשוט לחרוש. רק אם תלמד 10-12 שעות ביום זה יעבוד. אלא אם אתה גאון ואז זה סיפור אחר...

מישהו שעשה בלחמן יכול להעיד על השיטות והטריקים? איפה הם הכי עזרו לכם ואיפה בכלל לא? אני עושה בירושלים במסלול חד שבועי שמתחיל ב-1 באפריל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני למדתי בלחמן בירושלים (מועד ספטמבר האחרון, קורס של פעמיים בשבוע) ואני חושב שהיה בסדר גמור.

עם זאת, כדאי לציין שלא היה לי אכפת יותר מדי מהקורס ואני לא באמת חושב שהוא עזר לי אישית הרבה (פשוט כי אני לא הייתי צריך את זה)

כנראה שהייתי מוציא בערך את אותו ציון אם הייתי לומד לבד, אני עשיתי את הקורס רק בשביל שתהיה לי מסגרת כלשהי שתכריח אותי ללמוד (שזה גם חשוב)

הבעיה זה שאנשים לא מבינים שהמבחן הפסיכומטרי נועד להכשיל אנשים והמבחן כולו בנוי על כך שאתה

מתכונן אליו ומנסה ללמוד ולמרות זאת לא מוציא את ה-700+ שאתה כנראה רוצה.

למה? כי רק 5% מהאוכלוסיה יוציאו מעל 700, כי ככה זה עובד.

המבחן עצמו קשה בעיקר בגלל לחץ של זמן ואני לא חושב שזה ממש משנה איפה אתה לומד, בסוף

כשיש לך דקה לפתור שאלה (במתמטיקה) ואפילו פחות מדקה (בעברית ובאנגלית) אז בכל מקרה אין לך

זמן להתחיל לפתור תרגיל בצורה "נורמלית" ואם תוך 20 שניות המוח שלך לא חושב על פתרון שום קורס לא יעזור לך

בסוף, קורס יכול רק לעזור לך לממש את הפוטנציאל הטמון בך ואם הפוטנציאל הזה הוא 650 אז זה מה שאתה תוציא,

עד כמה שזה לא נחמד להגיד את זה - לא כולם יוציאו מעל 700 בפסיכומטרי, כי זה פשוט לא עובד ככה.

אגב,

650 זה לא רע בכלל, רק 15% מהאוכלוסיה מקבלים 650 ומעלה.

אז נכון, כולם רוצים להיות גאונים (או לפחות שיחשבו שהם גאונים), אבל שוב, הבחינה הפסיכומטרית נועדה

להכשיל אנשים כי היא נועדה לייצר פילוג נורמלי של האוכלוסיה. זה ממש לא כמו מבחן בבי"ס שבו אם אתה יודע את החומר

טוב אז אתה תוציא 100 (או לפחות תעבור את ה-90), הפסיכומטרי פשוט לא עובד ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...