יהורם גאון: "המוזיקה המזרחית - זבל שהשטן לא ברא" - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יהורם גאון: "המוזיקה המזרחית - זבל שהשטן לא ברא"

simonsix

Recommended Posts

הרוב לא היה מפותח ולא הייתה ברירה -לא היו יותר מידי ערים כמו ירושלים

למען האמת, אם אני זוכר נכון, לפני דוד ירושלים הייתה כפר שכוח אל, במקרה הטוב. דוד בא והחליט להפוך את ירושלים לבירת ממלכתו ומשם הסיפור ידוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 126
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איך תמיד דיונים כאן מתדרדרים לוויכוח על דת ואמונה, כולה אמר שהרמה שם שווה למאיפה שניגבו את הנייר טואלט שכתבו עליו את השיר, איזה דרמה עלק... אנשים תת רמה כותבים מוסיקה תת רמה, שמתחברת לאנשים תת רמה שנהנים להקשיב לתת רמה, ומה זה תת רמה ? על זה אפשר להתווכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין

יש בזה משום פריצות. חוסר בושה לחשוף את גופך בפני אחרים.

אברהם אבינו ובני לא הלכו ערומים, אלא כבני המדבר, שהם דווקא לבושים בשמלות (טליתות בדומה ללבושו של הבבא סאלי).

התורה עצמה לפני 3300 שנה כתבה שבני הלכו בשמלה, שהיא לבוש הרבה יותר צנוע מהלבוש שאנו הולכים היום.

אפריקאים יודעים להכין בגדים, הם פשוט לא טורחים ללבוש בגדים, כי הם לא מתביישים לחשוף את גופם בפני אחרים. זה קשור לתרבות, לא ליכולת.

אם כל זה אתה מאבד את הנקודה.. תתמקד היום "שהתפתחנו" במנטליות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפריקאים יודעים להכין בגדים, הם פשוט לא טורחים ללבוש בגדים, כי הם לא מתביישים לחשוף את גופם בפני אחרים. זה קשור לתרבות, לא ליכולת.

זה מזמן לא נכון

רוב האפריקאים היום לבושים רגיל כמו במערב חוץ ממותגים יקרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בזה משום פריצות. חוסר בושה לחשוף את גופך בפני אחרים.

O___O

אין שום בושה לחשוף את גופך בתרבות שבה כולם ערומים.בושה זה דבר יחסי, אדם מרגיש בושה בחברה כאשר הוא עובר על הנורמות של החברה בה הוא נמצא, כשהוא out of the ordinary. בריטי ממעמד האצולה ירגיש מאוד מבוייש לירוק באמצע הרחוב, אבל בסין למשל אין בעיה עם זה כי כולם עושים את זה דרך קבע.

בושה היא דבר סובייקטיבי. אתה לא יכול לשפוט תרבות כ"כ שונה משלך על פי קוד המוסר שלך, זה פשוט תפישה מעוותת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין.

זה לא מכוון לדרום אפריקה.

עד היום יש שבטים של פרימיטיבים באפריקה.

...................

רציתי לשאול לחבר'ה כאן שמאוד אוהבים לשמוע מזרחית לכל גווניה .האם אתם הייתם רוצים שהטקסטים יהיו ברמה יותר ונכונה יותר בשפה העברית?

כי למשל אני רואה לפעמיים שירים שיוצאים בטקסטים טובים ותמיד התגובות לשיר באות כגעגוע לשירים הללו וחזרה (אותו זמר ) אליהם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

O___O

אין שום בושה לחשוף את גופך בתרבות שבה כולם ערומים.בושה זה דבר יחסי, אדם מרגיש בושה בחברה כאשר הוא עובר על הנורמות של החברה בה הוא נמצא, כשהוא out of the ordinary. בריטי ממעמד האצולה ירגיש מאוד מבוייש לירוק באמצע הרחוב, אבל בסין למשל אין בעיה עם זה כי כולם עושים את זה דרך קבע.

בושה היא דבר סובייקטיבי. אתה לא יכול לשפוט תרבות כ"כ שונה משלך על פי קוד המוסר שלך, זה פשוט תפישה מעוותת.

דיברי טעם... :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין.

זה לא מכוון לדרום אפריקה.

עד היום יש שבטים של פרימיטיבים באפריקה.

בכל ארץ באפריקה היום הרוב לובש בגדים רגילים

תפסיק לחשוב שאפריקה כזאת פרימיטיבית

עניה -כן אבל לא כזאת פרימיטיבית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

השיחה הזאת מתארכת לחינם. מדוע לא להתמקד לעיקר דבריי ,כל דבר לאחוז "כותלי המזבח".

לא ציינתי בכלל רוב, כתבתי שיש כיום היום כאלה.

וזה גם לא משנה אז בוא נאמר הכוונה היא לתרבות של אפריקאה בעבר. ואפילו אפריקאים בני ימינו יודו שאבותיהם היו פרימיטיבים מאוד בענייני צניעות ולבוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, תקרא את מה שיואב כתב ותחכים.

זה שמישהו מסתיר את גופו, לא הופך אותו לפחות פרימיטיבי ויותר מוסרי ונאור.

לדעתי, הקהילה החרדית עם העשבים השוטים שבה, מוכיחה את זה מדי יום ביומו

(מקרי אונס, רצח ושחיתות בקהילה קיימים ומתבצעים למרות הצניעות ואמות המוסר הגבוהות כביכול).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד התענוגות הקטנות של החיים היא לעצור ליד אחד כמוך ברמזור ששומע מזרחית בפול ווליום בעונדה שלו עם הכובע נייק פשע שלו כשהכיסא שלו מוטה לתנוחה חצי שכיבה ולהדליק את המערכת שלי בפול ווליום, ואז לראות איך מתנפח לו הווריד מזה שהמערכת שלי קצת יותר חזקה משלו. :hat:

אני כמובן בספק שהמערכת שלך תיהיה יותר חזקה משלי, כי המערכת שלי יותר מושקעת מהרכב עצמו חחח.

אבל פשיייי בכיףףף נשמה, אם תיהיה באמת יותר חזקה, עחרי זה עתה תתעורר בבעוקר בלי סעב ובלי רעמקולים :]

אגב, דבר אחד מאוד חשוב, זה מאוד גס וזה לא בקטע של להעליב או משהו...

לצעוק בישראל שמזרחית זה חרא, זה כמו לעמוד באמצע כפר ערבי ולצעוק : "כל הערבים צנזורה (הספיק לי מיוט אחד מDJ ELECTRIC)".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, תן לי להבין, לך מותר שתהיה לך מערכת מפציצה ושכל העולם ישמע אותך מ 5 ק"מ, אבל אם מישהו אחר חס וחלילה עוצר ברמזור ומגביר יותר ממך, למחרת הוא יתעורר בלי הסאב והרמקולים באוטו?

איזה מין היגיון דפוק זה? הורג אותי שערסים מדברים על "קנאה", שהם הדוגמה העיקרית לזה בכל מקרה אפשרי.....

ובנושא, היום בסופר שקפצתי לקניות איזה עארס צעצוע ב X6 של אבא שלו דאג לחנות חניה כפולה בזמן שהוא מפציץ מזרחית עם פתוחים ומחריש את כל מי שבכניסה של הסופר (כי מותר לו, כמובן, יש לו X6....)

אחרי שהערתי לו שהוא חונה ומתנהג כמו פוץ זכיתי לרצף קללות עסיסיות, אמרתי לו שידחף את זה למקום בו לא זורחת השמש, וחניתי 30 מטר משם.

לא עברו אפילו 10 דקות, המפגר חזר לאוטו, מתחיל להפציץ שוב במזרחית, מסובב את הראש אחורה בשביל לצאת מהחניה, לוחץ על הגז ו..... נכנס עם כל הלב בעמוד שמולו הוא חנה. אני חושב שהגוון של הפנים שלו אחרי זה הופיע באחת הפרסומות של טמבור לאחרונה...

אני חושב שדבילים כאלו היא אחת הסיבות שיהורם גאון יצא בהצהרה שהוא יצא בה, כי מי שדופק לעצמו את השכל כל היום עם המוזיקה הזו (ושוב, בלי הכללה- אני מדבר בעיקר על רוב הדברים שתמצאו בראש המצעדים בישראל, השירים של 4 מילים שחוזרות על עצמן בואריאציות שונות) בווליום מפוצץ, סביר להניח שגם יצא בנאדם דפוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קשור אחי, זו לו קנאה, זה פרנציפ, אני עושה דווקא על דווקא. הוא מדליק את הפתיל - אני מתפוצץ עליו. במקרה הזה תחשוב שאתה שומע בווליום סבבה מוסיקה מזרחית, פתאום עוצר לידך איזה אשכנזי כזה כולו מנומר בנמשים ומדליק בכוונה את ה-GAYTRANCE שלו בפול הווליום? ואללה אני ירגיש שעושים עליי פוזות, אז נחזיר לו בזה שהוא עשה פרסומת של : "יש לי מערכת יותר חזקה משלך, אז יש לך הזדמנות לבוא ולקחת אותה בחינם!!".

אני לא ערס ולא נעליים, ואני לא חונה על חניות כפולות בפוזה כשהרגליים שלי יוצאות מהחלון ואני משחק עם הגז עם היד שלי, לא. דקרתי כולה פעם אחת בחיים שלי חחח(זה בצחוק, כן? :smile1: ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...