עזרה| י"ג-י"ד - הנדסת תוכנה - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה| י"ג-י"ד - הנדסת תוכנה

OZSHIMON

Recommended Posts

שלום,

אני עכשיו בכיתה י"ג הנדסת תוכנה במכללת אורט כפר סבא ב14 למרץ אני מסיים ובאפריל אמור להתחיל י"ד.... לא התקבלתי לבסמ"ח

אבל מצד שני התקבלתי בתור פרויקטנט לחיל האויר

לא ידוע לי הרבה על פרויקטנט בחיל האויר והאמת שאני די מבולבל אם שווה להמשיך למסלול של פרויקטנט בחיל האויר?

כמה זה טוב? איך התנאי שרות בחיל האויר? ואם זה יעזור לי אחרי הצבא?

מי שיש לו נסיון או שיודע דברים על זה אשמח שתשתפו אותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע כלום לגבי השירות בצבא, אבל אני עשיתי הנדסת תוכנה יג'-יד', התקבלתי לעבודה בתחום פיתוח אתרי חודשיים אחרי שסיימתי ואני עובד בתחום מאז (משהו כמו 6 שנים). זו התעודה היחידה שיש לי של לימודים גבוהים וזה הספיק לי בכל מקום שהייתי בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע כלום לגבי השירות בצבא, אבל אני עשיתי הנדסת תוכנה יג'-יד', התקבלתי לעבודה בתחום פיתוח אתרי חודשיים אחרי שסיימתי ואני עובד בתחום מאז (משהו כמו 6 שנים). זו התעודה היחידה שיש לי של לימודים גבוהים וזה הספיק לי בכל מקום שהייתי בו.

היית גם במסלול פרויקטנטים באחת החילות במקרה אחרי הי"ד? ואם לא מה כן עסקת בצבא?

(פשוט אני רוצה לראות את כל הצדדים של העניין)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

היי

אני גם באותו מסלול, התקבלתי לפרויקטנטים של חיל האוויר.

אני ממכללת עמל ב' בפתח תקווה, ומכיוון שהמכללה שלנו עובדת די צמוד עם חיל האוויר, קיבלנו מראש הרבה מאוד פרטים על המסלול, ואנחנו גם מכירים באופן אישי הרבה בוגרים שמשרתים במסלול. בנוסף, התקבלתי גם לבסמ"ח, כך שעשיתי באופן אישי הרבה מאוד בירורים על המסלול ועל היחידה (ובסוף בחרתי בפרויקטנטים).

בגדול... המסלול הוא שאתה במהלך י"ד מכין פרויקט עבור החיל, במקום פרויקט שאתה בוחר לבי"ס... הפרויקט, אגב, עומד להיות ברמה הרבה יותר גבוהה מהפרויקטים שהחברים שלך לכיתה (שהם לא פרויקטנטים) יכינו... המטרה של הפרויקט הזה היא בעצם להכשיר אותך על הטכנולוגיות ועל צורת העבודה של היחידה, וללמד אותך איך לעבוד בפרויקטים רציניים, ככה כשתתגייס ותגיע ליחידה, תתחיל ישר בעבודה ולא תצטרך לעבור הכשרה (או שתצטרך לעבור הכשרה קצרה בלבד).

בקשר ליחידה עצמה... דיברתי עם לא מעט אנשים מתחום ההייטק, ומיחידות שונות בצבא (שקשורות לתכנות), רובם ככולם ציינו שהיחידה הזאת היא יחידה טובה מאוד, עם שם טוב בתעשייה (=הכוונה שם טוב לבוגרים שלה), ככה שכן.. זה יעזור לך אחרי הצבא.

בקשר לתנאים... דיברתי עם כמה אנשים שמשרתים ביחידה (אנשים שהם חברים שלי, שהכרתי עוד לפני שהתגייסו, כך שאפשר לסמוך על מה שהם אומרים), ולא נתקלתי במישהו שלא מרוצה או במישהו שמתחרט...

ואם יש לך עוד שאלות, אתה מוזמן לשאול פה או לשלוח לי מסר... ונקווה שניפגש עוד כמה חודשים בבסיס :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

היי

אני גם באותו מסלול, התקבלתי לפרויקטנטים של חיל האוויר.

אני ממכללת עמל ב' בפתח תקווה, ומכיוון שהמכללה שלנו עובדת די צמוד עם חיל האוויר, קיבלנו מראש הרבה מאוד פרטים על המסלול, ואנחנו גם מכירים באופן אישי הרבה בוגרים שמשרתים במסלול. בנוסף, התקבלתי גם לבסמ"ח, כך שעשיתי באופן אישי הרבה מאוד בירורים על המסלול ועל היחידה (ובסוף בחרתי בפרויקטנטים).

בגדול... המסלול הוא שאתה במהלך י"ד מכין פרויקט עבור החיל, במקום פרויקט שאתה בוחר לבי"ס... הפרויקט, אגב, עומד להיות ברמה הרבה יותר גבוהה מהפרויקטים שהחברים שלך לכיתה (שהם לא פרויקטנטים) יכינו... המטרה של הפרויקט הזה היא בעצם להכשיר אותך על הטכנולוגיות ועל צורת העבודה של היחידה, וללמד אותך איך לעבוד בפרויקטים רציניים, ככה כשתתגייס ותגיע ליחידה, תתחיל ישר בעבודה ולא תצטרך לעבור הכשרה (או שתצטרך לעבור הכשרה קצרה בלבד).

בקשר ליחידה עצמה... דיברתי עם לא מעט אנשים מתחום ההייטק, ומיחידות שונות בצבא (שקשורות לתכנות), רובם ככולם ציינו שהיחידה הזאת היא יחידה טובה מאוד, עם שם טוב בתעשייה (=הכוונה שם טוב לבוגרים שלה), ככה שכן.. זה יעזור לך אחרי הצבא.

בקשר לתנאים... דיברתי עם כמה אנשים שמשרתים ביחידה (אנשים שהם חברים שלי, שהכרתי עוד לפני שהתגייסו, כך שאפשר לסמוך על מה שהם אומרים), ולא נתקלתי במישהו שלא מרוצה או במישהו שמתחרט...

ואם יש לך עוד שאלות, אתה מוזמן לשאול פה או לשלוח לי מסר... ונקווה שניפגש עוד כמה חודשים בבסיס :)

אני גם מקווה שניפגש בבסיס עוד כמה חודשים

רציתי לשאול אותך אם ידוע לך מתי מתחיל הסיווג הביטחוני ומתי מתחילים עם הפרויקטים ?

ועם איזה יחידות בחיל האוויר הפרויקטנטים משתייכים אליהם אם ידוע לך?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

היי, גם אני פרויקטנט בחיל האוויר (הגעתי מעמל ב') שהיום סיים עם הפרוייקט שלו ועוד חודשיים עתיד להתחיל בשירות הצבאי.

אם יש לך שאלות, בכיף תשלח הודעות לפרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני פרוייקטנט עם שאולי (Shbd) :lol:

אם היית שואל אם כדאי להתחיל י"ג, לא בטוח שהייתי ממליץ. :nixweiss:

אבל אם כבר נכנסת לזה, אז פרוייקטנט בחיל אוויר זה הכי טוב שיכול להיות לפי דעתי.

תקבל הרבה נסיון והשירות עצמו מאוד נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...