התייעצות בעניין אל-פסק - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות בעניין אל-פסק

bariko

Recommended Posts

שלום רב,

ברשותי אל פסק מתוצרת "אדוויס" , דגם PRPC650

אליו אני מחבר מחשב וכן מסך בגודל 26 אינטש

ספק הכוח במחשב:

Seasonic SS-500ET Active PFC 500W Oem

לאחר כשנתיים של שימוש, הסוללה התרוקנה, ולכן אני שוקל לרכוש מכשיר חדש.

יש לי אפשרות לרכוש את- 750 במחיר של כ-350 שקל. הדגם הזה מעט חזק יותר מהנוכחי, אך כפי שהבנתי, עדיין לא מספיק בכדי להחזיק גם את המחשב וגם את המסך.

לכן, חשבתי על האפשרות לחבר ל-UPS החדש רק את המחשב, ואילו את המסך לחבר בנפרד ל-UPS הישן או למגן ברקים ונחשולי מתח, כדוגמתSC9 ELEC

השאלה שלי- מה דעתכם על סידור כזה, ואיזה מבין שתי האופציות עדיפה כפתרון עבור המסך. האל פסק הישן, או מגן ברקים.

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מדובר במסך 26 אינטש של שיכול לשמש גם כטלוויזיה.

T260HD

מה זה בדיוק מחיר מצחיק על ה- EP1000?

ומה רע ברעיון שלי ,לקחת את ה750 של אדוויס ב350 שקל ולחבר אליו רקמחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה בזה, פשוט כל אל פסק צריך מקום ומרווח נשימה. לשים שניים יקח הרבה יותר מקום.

כל אלפסק גם צורך חשמל לעצמו, לחבר שניים ייצרוך יותר חשמל ויעלה את החשבון חשמל החודשי.

אם הסוללה הלכה באל פסק הישן אז תצטרך להחליף בו את הסוללה, ואז אני לא רואה בכלל טעם לבזבז כסף מקום כשאפשר לקנות מכשיר ואיכותי (אולי יותר איכותי מהאדוויס אפילו) במקום.

תבדוק ב TMS, את שלי קניתי שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי החלפת הסוללה, כבר דיברנו על האופציה הזו באחת הדיונים המקבילים.

זה לא נראה לי כדאי, היות ואינני יודע לבצע את ההתקנה בעצמי. כך שעלות הסוללה, פלוס עבודת מעבדה והוצאות משלוח, כבר עלול לצאת יקר מדי

כל הרעיון הוא שמסך, בניגוד למחשב לא מחייב גם גיבוי, אלא רק שיהיה מוגן בפני נחשולי מתח וברקים.

הגנה כזו, המכשיר הנוכחי עדיין יכול לספק גם ללא הסוללה. רק השאלה היא האם היא תהיה אפקטיבית יותר, מאשר הגנה של מכשיר כדוגמת SC9 ELEC

כמובן שמבחינת צריכת חשמל, השימוש בשני מכשירי אל-פסק יגרום להוצאה כספית גדולה יותר.

עשיתי קצת חיפוש לגבי ה- EP1000. המכשיר מתומחר באזור ה-450 שקל.

אני חייב להודות שיש לי קצת בעיה עם מחיר כזה. מצד אחד, מחיר זול כמובן מקל על הכיס, ומראש לא רציתי להיכנס להוצאות גבוהות מדי.

מצד שני, לרוב המחיר מהווה פונקציה של איכות, ולא רק באלקטרוניקה וחשמל. ככה זה גם במכוניות, ביגוד, תכשיטים ואפילו שחקני כדורגל ;D

אני יודע שמחירי מכשירים מקבילים של אדוויס ( 1000W )כבר מתקרבים לאלף שקל. ככה שזה נראה קצת חשוד.

יכול להיות שאני טועה, אך לא שמעתי הרבה פידבקים חיוביים על מוצרי האל-פסק מבית FSP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן להחליף את הסוללה לבד, לוקח בדיוק דקה. לפי תמונות שצילם 0r3n Wazzaa ככל הנראה יש שם סוללה של 7 AH או תואמת, סוללה כזאת עולה כ 100 - 200 שקל

מצתרף להמלצות אל FSP - הרבה יותר איכותיים

אתה כן יכול להעביר את ה UPS הישן למסך, כך תוריד כ 80 - 100 מה UPS החדש ויכול ליות שתוכל לקחת את ה EP850 או EP600 של FSP (הם חלשים יותר כי יש להם רק אחת, אבל זה חזקה שיכולה להחזיק 60 A ולא 30 כמו הסוללות הרגילות) שעולים חצי מה EP1000

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברשותך מספר שאלות:

1. למה לדעתך המכשירים של FSP איכותיים יותר מאלו של אדוויס? מילא היית אומר APC שהמוצרים שלהם נחשבים ליוקרתיים, וגם המחירים בהתאם.

במספר שרשורים שקראתי, כתבת שלך עצמך לא יצא להתנסות עם UPS של FSP

2. האם יש יתרון כלשהי במכשירים בעלי שתי סוללות? הרי עקרונית יכול להיות מכשיר עם אחת, אבל חזקה יותר מאשר מכשיר אחר עם שתי .

3. רק כדי לחדד את הנקודה. במידה ואכן אחליט ללכת על UPS פחות חזק שאליו יחובר מחשב בלבד- האם ה- UPSהישן יוכל להעניק למסך הגנה אפקטיבית יותר מאשר מגן ברקים ונחשולי מתח כדוגמת SC9 ELEC?

ברור שמבחינת צריכת חשמל, ה-UPS הישן יכביד יותר על הכיס, השאלה אם זה ישתלם לי בסופו של דבר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1

זה השערה

את ה UPSים מהסדרה PRPC של אדוויס ראיתי פתוחים. רכיבים חלשים, קירור חלש, מיתוג שנראה כמו גל מרובע (ובנתונים כתוב שהגל הוא דמוי sine). דומה לספקים גנריים, כשהרכיבים בפנים חלשים יותר ממה שכתוב בחוץ

אדוויס לא תמיד כותבים נתונים חשובים בדפי הנתונים. בין היתר לא תמיד נאמר מה ההספק W (רק ההספק VA), וברוב הדגמים הזולים לא נאמר איזה סוג של סוללות יש בפנים

ל UPSים של אדוויס יש סוללות חלשות שעובדות בעומס יתר - ב 750 למשל יש סוללה אחת של 7 AH (או תואמת) שהזרם עבודה המקס' שלה הוא כ 30 A ממושך או 70 A למשך 5 שניות בלבד (לפי נתוני יצרן) אבל בעומס מלא אל ה UPS היא תעביר גם 60 A , שהם כמעט ה 70 A האלה, במשך כמה דקות

את ה UPSים של FSP אני לא מכיר, אבל בספקי כוח FSP הם איכותיים ועומדים במה שהם כותבים אל המדבקה. זה כבר אומר שיש מצב טוב שהם יותר איכותיים מהאדוויס

בדפי נתונים של FSP מופיעים הנתונים של ההספק ב W והסוג של הסוללות

ל UPSים של FSP יש סוללות חזקות יותר - ב 650 ו 850 יש סוללה אחת של 9 AH שהזרם העבודה המקס' שלה הוא כ 40 A או 90 A למשך 5 שניות

2

משנה ההספק שהסוללות יכולות להוציא (להספק מקסימלי) והקיבול (לזמן עבודה של ה UPS)

באדוויס עד 850 יש סוללהאחת של 7 AH, שבנויה ל 30 A ממושך (360 ללא עומס יתר, 540 בעומס יתר X1.5)

ב FSP עד 850 יש סוללה אחת של 9 AH, שבנויה ל 40 A ממושך (480 ללא עומס יתר, 720 בעומס יתר X1.5)

בשתי הדגמים 1000 ומעלה יש 2 סוללות של 7 AH (ביחד 14AH), שבנויות ביחד ל 60 A ממושך (720 VA ללא עומס יתר, 1080 VA בעומס יתר X1.5)

ב UPSים זולים לא תמצא כאלה שעובדים בתחום של הנתוני יצרן של הסוללה כשהם בעומס מקסימלי. אבל UPS עובד אל (ליותר מכמה שניות) לעיתים רחוקות (הפסקות חשמל), וניתן להעמיס אל הסוללה עד פי 1.5X בערך בלי לקצר את אורך החיים שלה בצורה משמעותית

3

למגן ברקים יש הגנת ברקים טובה יותר מזאת של UPS (במקרה של SC9 ELEC ו UPS מהדגמים שיש עליהם דיון כאן). אם מחובר SC9 ELEC לאותו מפצל שממנו מחוברים 2 ה UPSים (ה UPSים לא מחוברים מתוך המגן ברקים אלא משקעים מקבילים במפצל), ההגנה של המגן מתפשטת גם ל UPSים ולמה שאחריהם

למגן SC9 יש השהיה ארוכה (כ 4 דקות) שבזמן ההשהיה הוא מכבה את המתח למחשב או למסך (כיבוי לא מסודר במקרה של המחשב). ל UPS אין השהיה אלא הוא עובר לסוללה וממשיך לתת מתח ללא השהיה, ולא מכבה את המחשב

ל UPSים מהדגמים האלה יש הגנות מתח גבוה / נמוך טובות בהרבה (רמה אחרת) מאלה של כל מגיני הברקים

אם תחבר את המחשב ל UPS ואת המסך למגן ברקים, בהפסקת חשמל המחשב ימשיך לעבוד אל ה UPS והמסך יתכבה, מה שאומר שתצתרך לעשות שמור ולצאת בצורה עיוורת ללא מסך (או לסמוך אל הכיבוי האוטומטי מהתוכנה של ה UPS, שלא בטוח שיעשה שמור בתוכנות הפתוחות)

הדרך שאני ממליץ היא לחבר את המגן ואת ה UPS לשקע משותף (כדיי לשתף את הגנת הברקים), מחשב ומסך ל UPS (לקבלת כל ההגנות של ה UPS + הגנת ברקים בלבד מהמגן ברקים), ואת היתר (ראוטרים וכו) לשקע של המגן ברקים כך שיקבלו את כל ההגנות של המגן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מנסה בכלל לחלוק עליך מבחינה טכנית. נראה לי שיש פה מעט מאוד אנשים שמסוגלים להתחרות עם הידע שלך :)

הבעיה שלי זה המחיר. לא יודע אם קראת מה שכתבתי באחת ההודעות הקודמות. ברור שמחיר זול תמיד מפתה. הרי כל אחד רוצה לשלם כמה שפחות. מצד שני זה גם מאוד חשוד ומזכיר קצת את מוצרי "המדבקה" בתחום של אלקטרוניקה בידורית.

אגב, העובדה שליצרנית כלשהי יש ליין חזק ואיכותי בתחום אחד, לא מחייב שכך יהיה גם בתחומים אחרים.

סתם דוגמא- WD היא מותג מוביל בתחום של אמצעי איחסון, אבל הסטרימר שהם הוציאו (WD TV) פשוט קטסטרופה.

לסיכום, בוא נגיד שאם הייתי מוצא אל-פסק של APC בהוזלה משמעותית (נניח במסגרת מכירה קבוצתית), הייתי קופץ על ההזדמנות, בלי יותר מדי ספקות ותהיות

אם אני מבין נכון את הסיפא של דבריך בסעיף 3, אז אתה בכל זאת ממליץ ללכת על UPS חזק שאליו ניתן לחבר גם את המחשב וגם את המסך, נכון?

זה בעצם אומר שהרעיון שלי לרכוש UPS בסדר גודל של 650-750 ולחבר אליו רק מחשב, ואת המסך לחבר ל-UPS הישן- יהיה פחות טוב?

האם UPS של 1000 יוכל להחזיק בכבוד גם את המסך 26 אינטש, וגם את המחשב?

הנה מפרט המחשב המקורי:

מעבד: Intel i5 Processor i5-750 2.66GHz 8Mb Quad LGA 1156

קירור למעבד: Arctic Cooling The Freezer 7 Pro Rev.2 Intel and all Socket

לוח אם:

GA-P55A-UD3 P55 Chipset LGA 1156 3.0 SATA 27285

III Model GP55AUD3

זיכרון: Team 4GB Kit 1600Mhz CL8 Dark TXD34096M1600HC8DC-D

דיסק קשיח: 1TB 32MB 7200RPM SATA II HD103SJ Spinpoint F3

כרטיס מסך: HIS HD 5750 1GB iCooler IV PCIe

צורב: SAMSUNG -RW SH-S223F x22 SATA Black OEM

מארז: Three Hundred - The Versatile Case

ספק כוח: Seasonic SS-500ET Active PFC 500W Oem

מערכת הפעלה: 7 Home Premium 64-bit Hebrew – OEM

לכך צריך לצרף דיסק קשיח נוסף שאמורים להתקין לי במעבדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לדברי, אם בסופו של דבר אגיע למסקנה שעדיף UPS אחד שאליו מתחבר גם מחשב וגם מסך, ובהנחה שהספק של 1000VA יחזיק היטב את שניהם, מה דעתכם על ה- PRD 1050 מבית אדוויס?

http://www.telyacom.co.il/product/11332,0,10356.aspx

המפרט נראה מרשים,( לפחות בעיניי הבלתי מקצועיות)ו יש 4 שנים אחריות שמהן שנתיים בבית הלקוח.

אגב אני לא יודע מה ההבדל בין הסדרה הזו, לבין ה- PVR

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחשב איך דברים אמורים להיות במצב הטוב ביותר

לפי האתר http://antec.outervision.com ובלי לקחת מקדמי בטחון חוץ מאלה של האתר, המחשב לוקח 270 W לא כולל הספק

הספק 80+. נכפיל ב 1.25 ונקבל 337 W

הספק Active PFC (וזה מאוד לטובתך כאן). נכפיל ב 1.1 ונקבל 371 VA (אם הספק היה ללא PFC היינו אמורים להכפיל ב 2 ולקבל 675 VA)

המחשב ללא מסך לוקח 337 W ו 371 VA. זרם סוללה ב UPS הוא 30 A

המסך לוקח 110 W (ה samsung 26 הראשון שנמצא בגוגל). הוא ללא PFC ולכן נכפיל ב 2 ונקבל 220 VA. זרם סוללה ב UPS הוא 18 A

ביחד המחשב והמסך לוקחים 447 W ו 591 VA. זרם זוללה ב UPS הוא 48 A

הספק הוא Active PFC ותאורטית מחייב UPS שנותן גל שלבים דומה ל sine. המסך ללא PFC ויכול לעבוד אם כל UPS

האדוויס 650 שיש לך עכשו, אם תחליף לו סוללה (מחיר הסוללה 100 - 200 שקל ואתה יכול להחליף לבד בכמה דקות) והאדוויס 750 שכנראה שונה ממנו משמעותית רק במה שכתוב אל המדבקה :

http://www.advice.co.il/data/files/specifications partnerpche.pdf

מתאים מבחינת VA למחשב ולמסך (אם נשאיר בצד איכות בניה גנרית ורכיבים פנימיים אנורקסיים)

מתאים מבחינת W למסך בלבד

מתאים מבחינת זרם סוללה למחשב בלבד או למסך בלבד

מתאים מבחינת צורת מתח למסך בלבד

ה FSP 650 (ב wellcom 270 שקל)

http://www.fspgroupusa.com/ep-650/p/624.html

מתאים מבחינת VA למחשב ולמסך

מתאים מבחינת W למחשב או למסך, אבל לא שתיהם

מתאים מבחינת זרם סוללה לשתיהם ביחד (בעומס יתר לא משמעותי של 48 A אל סוללה שבנויה להחזיק 40 A)

מתאים מבחינת צורת מתח למחשב ולמסך

ה FSP 850 (לא מוצא באף מקום בארץ, אבל יתכן שיש)

https://www.shopfsp.com/ep-850/p/651.html

מתאים מבחינת כל הנתונים למחשב ולמסך (בעומס יתר לא משמעותי של 48 A אל סוללה שבנויה להחזיק 40 A)

ה FSP 1000 וה ADVICE 1000 (ב wellcom 450 שקל ל FSP, ב ZAP החל מ 750 בערך לאדוויס)

http://www.shopfsp.com/ep-1000/p/623.html

http://www.advice.co.il/data/files/specifications partnerpche.pdf

מתאימים מבחינת כל הנתונים (חוץ אוליי מצורת מתח באדוויס) למחשב ולמסך, כולל מקדמי ביטחון גדולים וללא עומס יתר

עכשו נבדוק אם ניתן לחתוך פינות כדיי לנסות להגיע ל 3 מטרות אפשריות : שימוש באדוויס הקיים בלבד, שימוש ב FSP 650 בלבד, ושימוש באדוויס הקיים למסך + FSP 650 למחשב

לפי האתר http://www.legitreviews.com/article/1177/12/ המחשב שיש בו את הכרטיס הזה (ויש לו מעבד ולוח הרבה יותר חזקים משלך http://www.legitreviews.com/article/1177/3/ ) לקח 276 W כולל הספק בזמן בנצ' לכרטיס מסך (אבל ללא עומס אל המעבד)

פל-קל רמה 1 : נניח שיש מעבד חלש יותר אבל בעומס, נקבל 300 W ו 330 VA, ו 27 A מהסוללה

פל-קל רמה 2 : נניח שהמעבד והכרטיס מסך לא יהיו בעומס מקסימלי בו זמנית בזמן הפסקת חשמל, נקבל 276 W ו 303 VA, ו 25 A מהסוללה

מסכיי LCD בדרך כלל לא טוחנים הרבה חשמל, והמסך של ה 110 W כנראה לא עובר את ה 70 W ו 140 VA בהתאמה

ללא מקדם ביטחון המסך לוקח 70 W ו 140 VA, ו 11 A מהסוללה

בפורום יש הרבה משתמשים שיש להם אדוויס 750 וספקים של seasonic ו (אם active pfc), ואני לא רואה דיונים שבהם נאמר אל בעיות שבתכלס קרו למישהוא (למרות שייתכן שיש נזק מצתבר לספקים בזמן הפסקת חשמל שעדיין לא נראה)

נתעלם מהתאמה או אי התאמה של צורת המתח

מטרה 1 : שימוש באדוויס הקיים בלבד

אם פלקל רמה 2 במחשב והורדת מקדמי בטחון במסך ובצורת מתח, מקבלים 346 W ו 443 , ו 36 A מהסוללה

ב : מתאים

ב W : כמעט מתאים (בניחוש שה UPS הוא כ 300 - 320 W וזה לא כתוב בנתונים), אם העומס לא מקסימלי אז מתאים

ב A סוללה : עומס יתר לא משמעותי (זרם 36 A בסוללה שבנויה להחזיק 30)

מטרה 2 : שימוש ב FSP 650 בלבד

אם פלקל רמה 1 במחשב והורדת מקדמי בטחון במסך ובצורת מתח, מקבלים 370 W ו 470 , ו 38 A מהסוללה

ב : מתאים

ב W : מתאים (חריגה לא משמעותית של 10 W)

ב A : מתאים ללא עומס יתר

מטרה 3 : שימוש באדוויס הקיים למסך וב FSP 650 למחשב

ללא פלקל, ללא עומס יתר וללא הורדת מקדמי בטחון, מתאים בכל הנתונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, המון תודה עבור הניתוח המעמיק והיסודי שערכת עבורי :yelclap:

לא ממש הבנתי את המושג של פלקל.

גם לא ממש ברור, מה השורה התחתונה-

האם עדיף UPS של 650-750 עבור המחשב בלבד, כאשר המסך יחובר ל-UPS הישן

או שעדיף להשקיע עוד כסף, לקחת UPS חזק יותר שאליו יתחבר גם מסך וגם מחשב.

אגב, קצת מוזר לי שהמוצרים של FSP לא מופיעים בכלל בזאפ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי בתקציב שלך

גבוה : תקנה FSP 1000

נמוך יותר : תקנה FSP 650 + לאדוויס הקיים שלך

נמוך : תקנה FSP 650

נמוך מאוד : תקנה לאדוויס הקיים שלך ותנסה לא להעמיס את הכרטיס מסך והמעבד בו זמנית כשיש סערה

פלקל - שיטה לבניית בניינים שמתמוטטים, כלומר - העפת מקדמי בטחון (לא מדוייק - בשיטת הבניה פלקל הבעיה היתה בטכנולוגיה ולא בחישוב מקדמי הביטחון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה ידידי.

בסופו של דבר בחרתי באופציה הבינונית, ורכשתי מכשיר של 700VA

אליו חיברתי את המחשב.

המסך מחובר בינתיים ל-UPS הישן. יתכן שבהמשך אשקול גם החלפת סוללה. תלוי גם בעלות.

ההמלצה שלך,היא "לתגבר" את ה-UPS בהגנה נוספת נגד ברקים, וזאת באמצעות מגן כדוגמת SC9 ELEC , נכון?

רק לא הבנתי בדיוק כיצד לבצע את החיבור הזה.

ההיגיון שלי אומר שה- SC9 ELEC יחובר ראשון לשקע בקיר, אליו יתחבר מפצל עם כמה שקעים ואז שני מכשירי ה-UPS יחוברו אל השקעים שבמפצל.

האם כך צריך לעשות?

כעת, לאור הסערה הגדולה הצפויה לנחות כאן בימים הקרובים, חשבתי שאולי כדאי לחזק גם את ההגנה בסלון. יש לי שם ציוד קולנוע ביתי יקר מאוד, שכרגע מוגן רק ע"י SC9 ELEC.

בחיפוש שעשיתי, מצאתי שני מוצרים שעשויים להתאים.

הראשון הוא מגן עם השהיה מהסוג הזה:

http://www.mediagalaxy.co.il/rec/1112-רב-מגן-אלקטרוני-כולל-השהייה-עם-8-שקעים-וכב

והשני מייצב מתח AVRPRO1200

מבית אדוויס

http://www.tamlil2100.co.il/Product.aspx?cID=219&pID=1273

איזה מבין השתיים יעניק הגנה אפקטיבית יותר לציוד שבסלון, ואולי יש אופציה אחרת, שעדיפה על השתים הללו?

הערה:

אם סוגיה זו מהווה סטייה גדולה מדי מהנושא המקורי, אפתח שרשור חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי היה עדיף שתקנה את FSP 650 ולא את אדוויס 700 - ה FSP נראה לי איכותי וחזק יותר

החיבור של המגן ברקים שונה ממה שאתה מתאר :

מפצל 1 מחובר ישר לשקע

למפצל 1 מחוברים UPSים ומגן ברקים

ל UPSים מחוברים חשב ומסך

למגן ברקים מחובר מפצל 2

למפצל 2 מחוברים ראוטר / וכו

המגן SC9 נותן הגנה דיי טובה. ההבדל העיקרי בינו ל AVR הוא כשהמתח כבר לא תקין :

ה SC9 ינתק אותו לגמרי במתח נמוך או יישרף ויקפיץ את החשמל של הבית במתח גבוה (וכך ינתק את המתח)

מגן ברקים שיש לו הגנת מתח גבוה מלאה (כנראה עוז און פרוטקשן) ינתק בלי להישרף גם במתח נמוך וגם בגבוה

מייצב AVR יעלה או יוריד את המתח בהתאמה וימשיך לתת מתח לציוד בלי לכבות (אם המתח לא רחוק בצורה שה AVR לא מתמודד, במקרה כזה הוא יכבה לגמרי)

לטלויזיה וכו לא נגרם נזק מכיבוי פתאומי אז אין סיבה מיוחדת לשים הגנה גדולה יותר

רצוי לנתק מהחשמל את התקעים כשיש ברקים כי ההגנות לא מושלמות

המגן של השקעים הוא של GPT ואם מפרט דומה ל SC9, יש סיכוי גבוה שהמעגל בפנים זהה ל SC9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...