איך אפשר לוודא שמכשיר אל-פסק עדיין תקין? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אפשר לוודא שמכשיר אל-פסק עדיין תקין?

bariko

Recommended Posts

שלום רב,

ברשותי אל-פסק מתוצרת "אדוויס" ,שאותו רכשתי לפני מספר שנים (לא זכור לי מתי במדויק)

על פניו נראה שהכול תקין, אבל עד כמה שידוע לי כאשר המצבר מתרוקן, המכשיר כבר לא מתפקד (לפחות לא בצורה מלאה)

השאלה שלי, כיצד ניתן לדעת שהמכשיר עדיין מעניק הגנה שלמה למחשב ולמסך, מבחינת נפילות מתח וברקים.

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוציא אותו מהחשמל כשהמחשב דולק, אם המחשב נופל לפני שמתבצע כיבוי ע"י התוכנה שבאה עם ה- UPS (לכמה זמן השהייה הגדרת אותה ?) אז הוא לא תקין וכנראה צריך להחליף מצבר.

מבחינת ברקים לא בטוח שהמכשיר שלך בכלל תומך בהגנה כזו, איזה דגם יש לך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה עבור התגובה.

עשיתי כרגע ניסיון, הוצאתי מהחשמל, והמחשב כבה מיד. אין לי מושג לגבי זמן השהיה, כי מעולם לא הגדרתי אותו.

אחר כך כאשר החזרתי לחשמל, בהתחלה המכשיר סירב ללהידלק. בסוף זה התחיל לפעול, רק אחרי מספר ניסיונות שבהם לחצתי בצורה ממושכת על המתג שבחזית.

מה זה בעצם אומר? מה הכוונה להחליף מצבר? האם אפשר להחליף רק את המצבר מבלי להחליף את כל המכשיר? האם זה כדאי בכלל?

על המכשיר רשומים מספר דגמים. אחד מהם מסומן באדום, ולכן אני מניח שזה הדגם שלי:

PRPC650

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד מסוכן להחליף מצבר ל- UPS כשלא יודעים מה עושים. כשאתה פותח את המארז אתה חשוף להתחשמלות, כאילו אתה מתעסק עם שקע חשוף.

בתור התחלה, בדוק אם יש לך עדיין אחריות על המצברים (כמדומני אדוויס נותנת שנתיים אחריות על מצברים ו- 4 שנים אחריות על ה- UPS), אם האחריות בתוקף, שלח את מכשיר לאדוויס והם כבר יחליפו לך מצבר ללא תשלום.

אם האחריות כבר לא תקפה, ולך אין ניסיון בהתעסקות עם אלקטרוניקה/חשמל אני ממליץ בחום לפנות למישהו שיעשה זאת בשבילך (אתה יכול לפנות לאדוויס והם יחליפו לך בתשלום, או שאתה יכול לקנות מצבר בעצמך ולתת לטכנאי אלקטרוניקה וכו' להחליף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד מסוכן להחליף מצבר ל- UPS כשלא יודעים מה עושים. כשאתה פותח את המארז אתה חשוף להתחשמלות, כאילו אתה מתעסק עם שקע חשוף.

בתור התחלה, בדוק אם יש לך עדיין אחריות על המצברים (כמדומני אדוויס נותנת שנתיים אחריות על מצברים ו- 4 שנים אחריות על ה- UPS), אם האחריות בתוקף, שלח את מכשיר לאדוויס והם כבר יחליפו לך מצבר ללא תשלום.

אם האחריות כבר לא תקפה, ולך אין ניסיון בהתעסקות עם אלקטרוניקה/חשמל אני ממליץ בחום לפנות למישהו שיעשה זאת בשבילך (אתה יכול לפנות לאדוויס והם יחליפו לך בתשלום, או שאתה יכול לקנות מצבר בעצמך ולתת לטכנאי אלקטרוניקה וכו' להחליף).

אההה !?!?

בוא נגיד ככה עם אתה אדיוט אז גם מקל מטאטא יכול להרוג אותך

בקיצור לפרק בעדינות את המכשיר לנתק את המצבר ..

לתת הדלקה למכשיר ..כשהוא לא מחובר לחשמל ומנותק מהצבר ולהחליף בעדינות את המצבר רק לא לגעת באיזור של קבלי ההספק ..

תאמין לי אתה לא רוצה להרגיש מזה פריקה של קבל שעוברת דרכך לא נעים ולא רצוי

חוצמזה לא אמור להיות מסוכן :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ אתה לא יכול להמליץ לאנשים לפרק UPS מבלי לדעת למי אתה ממליץ. לכתוב "בזהירות..." מבלי לפרט, זה ממש חוסר אחריות.

מה שאתה רואה כפשוט וחסר סיכון, אולי לא כזה ברור למי שקורא את התגובות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אחד חבר'ה

לפני שאנחנו קובעים נחרצות שהמצבר כבר סיים את דרכו, כדאי שאתאר לכם בדיוק מה עשיתי קודם. אולי המצבר עדיין בסדר.

ובכן, כאשר adiz ביקש לדעת באיזה דגם מדובר, הייתי חייב לנתק את המכשיר מהחשמל ומכל החיבורים, בכדי לקרוא מה רשום מאחור.

בזמן שהמכשיר היה מנותק מהחשמל למשך מספר דקות, הוא השמיע צפצופים, שאחר כך פסקו.

אחר כך חיברתי שוב הכול מחדש, הכנסתי את התקע לחשמל, והפעלתי את המחשב.

כאשר מערכת ההפעלה כבר עלתה, הוצאתי את תקע החשמל של האל –פסק, ואז המחשב נפל.

השאלה- האם יתכן שהמצבר התרוקן באותו פרק זמן של מספר דקות, שבו המכשיר לא היה מחובר לחשמל?

ואולי זו הייתה הסיבה שהמחשב נפל מיד, כאמור בגלל שהמצבר היה מרוקן באותו עת?

ודבר נוסף- אולי המחשב נפל מיד, בגלל שלא הגדרתי בכלל זמן השהיה כלשהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כששום דבר לא מחובר ל- UPS, הוא אמור להחזיק יותר מכמה דקות והוא לא היה אמור ליפול לך מיידית. המחשב היה צריך להשאר דלוק בלי קשר לאם הגדרת לו תוך כמה זמן להתכבות או לא.

כדי להיות בטוחים, תן לו להטען ונסה שוב מחר להוציא את התקע שלו מהחשמל, ותראה אם הוא מחזיק את המחשב דלוק לכ- 5 דקות לפחות (יעזור אם תפרט איזה יש לך במחשב, והאם רק המחשב מחובר אל ה-UPS, אם לא, מה עוד מחובר ?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקח ל UPS הזה כמה ניסיונות לחיצה אל המפסק להידלק כשהוא היה בחשמל, מה שאומ שיכול להיות שלא רק הסוללה דפוקה

כדיי לא להתחשמל כשאתה םותח את ה UPS : תנתק אותו מהחשמל ותכבה את המפסק שלוף כך שאף אחת ממנורות לא דולקת. כשה UPS פתוח, אל תיגע ברכיבים אלקטרוניים במעגל או בחיבורים של השקעים

יכול להיות שיהיה ניצוץ כשתחבר את החוטים לסוללה החדשה, זה תקין לגמרי (תוודא שלא הפכת + ו - !!!!)

ה UPS יכול ליפול ישר מ 2 סיבות :

כשבדקת אותו מקודם גמרת את הסוללה, והיא היתה עדיין ריקה (לוקח כמה שעות עד כמה ימים להטעין את הסוללה עד הסוף)

סוללה דפוקה יכולה להחזיק כמה דקות UPS שעובד בעצמו (זרם של כ 1 A או פחות), אבל לקרוס מייד כשמחובר אליה מחשב (זרם של עשרות A)

אם אתה פותח את ה UPS, מבקש תמונות

אם אתה רואה נזק בסוללה זה יכול להראות יותר מה היתה הבעיה :

סוללה מנופחת / סדוקה - התייבשה מהתחממות קבועה של ה UPS או מטעינת יתר

רעש של משהוא נשפך או משוחרר בתוך הסוללה כשאתה מנער אותה - התייבשה

פלסטיק נמס (במיוחד בקצוות או באיזור של המגעים) - עומס יתר בזמן הפסקת חשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה לכם,.

מחר אעשה ניסיון נוסף להוציא את התקע מהחשמל.

כעקרון כמה זמן לוקח למצבר להיטען מחדש, עד לתפוקה מלאה?

ספק הכוח במחשב שלי:

Seasonic SS-500ET Active PFC 500W Oem

אני מחבר לאל פסק גם מסך 26 של סמסונג

כאשר רכשתי את האל פסק היה לי מסך קטן יותר. בדיעבד יכול להיות שהמכשיר לא מיועד לתת הגנה גם למסך בגודל כזה.

אם נניח נגיע למסקנה שאכן המצבר אצלי הלך, כמה עולה אחד חדש?

אני בשום אופן לא מתכוון לבצע הרכבה בעצמי ואפילו לא לפתוח אותו רק לצורך בדיקה.

כך שיכול להיות שכבר יהיה עדיף לי לרכוש אל פסק חדש, מאשר לשלם על מצבר פלוס עלות עבודת טכנאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה UPS הזה חלש ברמות בשביל ספק 500 בעומס מלא, אפילו בלי המסך

מה המפרט של המחשב ?

כשה UPS חדש לוקח לו כמה שעות עד חצי יום, כשהסוללה ישנה יכול לקחת עד כמה ימים (ולפעמים דווקא כמה דקות, אבל אז זה אומר שהסוללה גמורה כי היא נטענת מהר ונגמרת מהר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן מפרט המחשב שמבוסס על המלצות שקיבלתי כאן בפורום "מפרטים":

מעבד: Intel Core i5 Processor i5-750 2.66GHz 8Mb Quad Core LGA 1156

קירור למעבד: Arctic Cooling The Freezer 7 Pro Rev.2 Intel and all Socket

לוח אם:

Gigabyte GA-P55A-UD3 Intel P55 Chipset LGA 1156 USB 3.0 SATA 27285

III Model GP55AUD3

זיכרון: Team 4GB Kit DDR3 1600Mhz CL8 Dark TXD34096M1600HC8DC-D

דיסק קשיח: Samsung 1TB 32MB 7200RPM SATA II HD103SJ Spinpoint F3

כרטיס מסך: HIS HD 5750 1GB GDDR5 iCooler IV PCIe

צורב: SAMSUNG DVD-RW SH-S223F x22 SATA Black OEM

מארז: Three Hundred - The Versatile Case

ספק כוח: Seasonic SS-500ET Active PFC 500W Oem

מערכת הפעלה: 7 Home Premium 64-bit Hebrew - OEM

עוד מספר שאלות ברשותכם:

1. אם האירוע שאותו תיארתי בפרוטרוט קודם, התרחש אתמול , קצת אחרי חמש בערב, מתי אתם מציעים שאבצע את הניסיון הנוסף, וכמה זמן להחזיק את התקע של ה- UPS בחוץ?

2. מהו בד"כ "אורך החיים" של מוצרים כאלה? לפני המוצר הנוכחי, היה לי אחד אחר (לא זוכר איזה דגם) שגם החזיק איזה שנתיים, ואחר כך אמרו לי שאני כבר יכול לזרוק אותו לפח, כיוון שהמצבר שלו גמור...

3. ברור לי שאם המצבר אכן סיים את דרכו, המכשיר לא יכול לתת יותר גיבוי במקרים של הפסקות חשמל. אבל מה לגבי הפונקציות האחרות? האם אמשיך לקבל את ההגנה מבחינת ברקים וייצוב מתח?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה UPS הזה הוא 600 , היצרן לא אומר כמה W אבל בטח משהוא כמו 300

המחשב לוקח 300 W בעומס מלא, 375 כולל הספק, 400 - 425 כולל מסך. כשהמחשב בדסקטופ אתה בדיוק נכנס להגבלה של ה UPS, כשיש עומס משמעותי ה UPS בעומס יתר ויתכן שבגלל זה הוא מתכבה גם אם הסוללה טובה

1. תטעין כמה ימים, תשאיר את התקע בחוץ דקה - 2 דקות (כשהמחשב בדסקטופ והמסך עובד)

2. ב UPSים מאיכות נמוכה (כמו אדוויס), הסוללה נהרסת מ 2 דברים :

התייבשות - ה UPS חם כל הזמן, והמטען שיש בפנים לא מתכבה כשהסוללה טעונה עד הסוף. הסוללה מתייבשת ולפעמים חתיכות מהלוחות בפנים מתפרקות (לפעמים ניתן לראות שהסוללה מנופחת או סדוקה ושיש רעש של משהוא משוחרר בפנים אם אתה מנער אותה)

ב UPS מאיכות נמוכה מתייבשת תוך 2 שנים ואפילו פחות. ב UPSים טובים הסוללה יכולה להחזיק 5 שנים ויותר

התחממות יתר - בהפסקת חשמל (וכשהמחשב בעומס גבוה באותו זמן - לא נראה לי כמו המקרה אצלך) הסוללה עובדת בזרם ענקי (לעיתים קרובות פי 2 ממה שהסוללה בנויה להחזיק) והרכיבים הפנימיים שלה (לוחות בידוד וכו) נמסים והחומצה מתנדפת החוצה. לפעמים ניתן לראות גם מבחוץ עיוותים בפלסטיק של הסוללה, אבל לא נראה לי שהמקרה הזה מה שקרה לך כי המפרט שלך דיי נמוך

הסוללה לא נמצאת בעומס חוץ ממתיי שיש הפסקת חשמל. במקרים קיצוניים מספיק הפסקת חשמל אחת כדיי לשרוף את הסוללה, ובגלל זה ההמלצה לקחת UPS שיש לו 2 סוללות למפרטים חזקים יותר

3. הגנת ברקים - לא קשורה לסוללה, אבל מגיני ברקים נותנים הגנה טובה יותר מ UPSים של אדוויס. הגנת מתח גבוה / נמוך - אמורה להישאר ללא שינוי, וטובה בהרבה ממה שתקבל במגן ברקים. הגנת השהיה - אין ללא (ב UPSים מסוימים אין בכלל)

תפתח את ה UPS, תראה שאין סימנים אחרים של נזק חוץ מהסוללה, ותחליף את הסוללה. אם ה UPS תקין רוב הסיכויים שהוא יחזיק את המחשב (אם המחשב לא בעומס אותו רגע, רוב המחשבים לא לוקחים הרבה חשמל רוב הזמן) לפחות מספיק זמן כדיי לגשר מעל נפילות חשמל קצרות, ויכול להיות יותר מזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

11010010110

לא לגמרי הבנתי את המסקנה מהניתוח שעשית של ההספקים- האם השורה התחתונה היא שהמכשיר הנוכחי לא חזק מספיק עבור המחשב שלי,פלוס מסך 26 ?

במידה והתשובה היא שזה לא מספיק, אצטרך לרכוש UPS חדש (גם אם בסוף יתברר שהמצבר עדיין תקין) .במקרה כזה אפתח שרשור חדש ובו אבקש את המלצות המומחים.

שאלה נוספת לגבי הגנת ברקים. האם כדאי לרכוש מגן ברקים שיהיה מחובר לחשמל ראשון, ואליו יתחבר ה-UPS?

איזה מגן ברקים מומלץ?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...