מספר שאלות בנוגע לhostname וdomain - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר שאלות בנוגע לhostname וdomain

Zeev86

Recommended Posts

היי. יש לי שאלות שקשורות לתקשורת בין מחשבים ואשמח אם תעזרו לי

1. בניתי תוכנה שצריכה לבדוק איזה מחשבים פועלים ואיזה כבוים. בגרסתה הראשונה היא שולחת בקשה לקבל IP מHOSTNAME של כל מחשב, נגיד מחשב בשם COMP105 מקבל IP הבא: 100.48.4.310. הבעיה שלי היתה שלא תמיד התשובה היתה נכונה, היו מקרים שמחשב מכובה או כזה שבכלל לא מחובר לעמדה, החזיר פינג, כלומר, תשובה שגויה.

אתמול במקרה החלטתי לעשות פינג ישירות לhostname, ולהפתעתי השיטה הזאת עבדה והחזירה תמיד פלט נכון.

השאלה שלי, למה HOSTNAME מחזיר תמיד תשובה מדויקת ופינג לIP לא?

2. מה יכול להאט את הכניסה של המחשב לדומיין? בדקתי בגוגל והתשובה היחידיה שקיבלתי זה שהמחשב מנסה לחפש DNS אבל לפי ההגדרות הכל תקין.

במקרה שלי מדובר על 2-5 דקות. וזה ממש מקשה על העבודה ברגע שאני צריך לחכות כל כך הרבה זמן כדי להיכנס למשתמש שנמצא בדומיין. (מערכת הפעלה בכל המחשבים XP)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית פה טיפה סלט בהכל...

1. אין שום קשר ישיר בין ICMP לבין name resolving. כלי ששולח הודעת ICMP פשוט יודע לפנות לשרת DNS במידה והוא צריך reoslving.

עכשיו לא יכול להיות מצב שמחשב שמכובה מחזיר ICMP reply/echo בכלל. הדבר היחיש שהוא יכול להאזין לו זה magic packet בשביל WoL.

לא ממש הצלחתי להבין את המשפט "השאלה שלי, למה HOSTNAME מחזיר תמיד תשובה מדויקת ופינג לIP לא?". מה זה תשובה מדוייקת בשבילך?

2. בסביבה של Active Directory יש צורך ב name resolving לכל דבר לכן DC חייב להיות גם שרת DNS עם zones מותאמים פנימית.

אם תחנת עבודה מנסה לבצע name resolving לשם של ה domain שלך היא תפנה קודם כל לשרת DNS שמוגדר לה בכרטיס ואם זה לא השרת שקיבלה מDHCP (שגם מוגדר כנראה על הDC) זה יכול להיות דיי בעייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי צודק לא הייתי כל כך מדויק בשאלה הראשונה שלי.

1. גם לי זה מוזר. אבל זה מה שקורה בפועל. תראה, אני לא מנהל הרשת של ארגון שבשבילו אני בונה את התוכנה. אני גם לא למדתי את תחום התקשורת ואני רק לא מזמן התחלתי להיכנס לכל העסק. לכן אין לי תשובה ברורה לך למה זה קורה וציפיתי שאנשים שמבינים יותר ממני בנושא יעזרו לי.

זה מה שקורה בפועל: יש לי רשימה מדויקת של שמות מחשבים. שנעה בין comp1 לcomp20 למשל. אני אומר לתוכנה קודם לגשרת לכל שם של מחשב, ולקבל IP. ברגע שיש לי רשימת IP מעודכנת, אני מתחיל לעשות בלולאה הבאה פינגים לכל מחשב. ונתקלתי בבעיה שמחשב, למשל comp5 שכרגע כבוי, מחזיר לתוכנה שלי פינג חיובי.

עכשיו לגבי פינג לhostname לא הייתי מדויק בהודעה הראשונה שלי. החסרתי פרטים. למעשה התוכנה עושה פינג לcomp5.domain.local ורק אז אני מקבל תשובה אמיתית. כלומר, כל מחשב שמכובה, התוכנה באמת אומרת לי שהוא מכובה, וכל מחשב שפועל, באמת פועל.

כל זה טוב ויפה, אני רק רוצה להבין איך זה פועל. מה הסיבה לזה ששיטה 1 לא עובדת ושיטה 2 כן עובדת. זה הכל.

2. מה זה Active directory וDC? מצטער על שאלות כאלה פשוט אני לא מומחה בדברים האלה. יש לך אולי איזשהו מאמר או מדריך יותר מפורט? תודה (:

עריכה: מה שניסיתי לעשות זה ללכת לכל מחשב ולהגדיר לו ידנית כתובת DNS לconnection. זה לא כל כך עזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנה שלך לא ניגשת למחשב כדי לקבל תשובה של כתןבת IP אלא לשרת DNS.

כמובן שהFQDN של כל מחשב ברשת של Active directory יראה ככה (computername.domain.tld).

אם אתה רוצה לדעת איזה מחשבים דלוקים ותפקדים אז למה לא להשתמש בפתרון מדף מוכך כמו Nagios וזהו? שזה גם יכול לתת לך הרבה יותר עומק מסתם שליחת הודעות ICMP בלולאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנה שלך לא ניגשת למחשב כדי לקבל תשובה של כתןבת IP אלא לשרת DNS.

כמובן שהFQDN של כל מחשב ברשת של Active directory יראה ככה (computername.domain.tld).

אם אתה רוצה לדעת איזה מחשבים דלוקים ותפקדים אז למה לא להשתמש בפתרון מדף מוכך כמו Nagios וזהו? שזה גם יכול לתת לך הרבה יותר עומק מסתם שליחת הודעות ICMP בלולאה.

המטרה של התוכנה שלי לעשות פעולות על מחשבים דלוקים. בדיקה של המחשבים זה רק הצעד הראשון, ולכן Nagios לא יעזור לי כאן, תודה בכל מקרה על ההצעה.

לגבי FQDN, אתה אומר לי שהפיתרון הזה לא יעיל? כלומר, אני רוצה להיות בטוח שלאורך זמן התוצאה שאני אקבל מהDNS יהיה מדויק, ולא כמו במקרה הקודם שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FQDN יהיה הכי עדיף.

במצב שצריך לבצע פעולה כלשהי על המחשב לא חייבים לבדוק קודם כל אם הוא מחזיר תשובה לICMP, אפשר פשוט לפנת אליו בפעולה (RPC או SMB למשל) ואם נכשלת להמשיך לנסות שוב.

Nagios פשוט יעזור לך להבין אם אותו service אכן רץ ומאזין בתחנות הקצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...