REHOBUS - או איך שתרצו לקרוא לזה - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

REHOBUS - או איך שתרצו לקרוא לזה

Overclocker

Recommended Posts

היום (יותר נכון אתמול - שישי), עשיתי REHOBUS לשליטה במהירות המאווררים.

נשבר לי מהרעש של המאווררים, למרות שהוא לא היה כזה רציני פשוט אמרתי די...

יצא דווקא פיצוץ. לא היה לי מקום ¼5 פנוי אז נאלצתי להצטמצם ל ½3. בגלל אילוצי מקום שמתי רק 4 פוטנציומטרים לשליטה ב -4 מאווררים.

גם כך, המאוורים הגדולים אצלי הם רק 4 (אחד של 100 ושלושה של 80, יש גם 80 של הספק אבל אין לי כוח לפרק אותו ולהוציא חוטים מהספק).

בכל אופן יצא ממש טוב ומשתיק את המאווררים, ונראה גם לא רע. (אין כי אין לי כרגע דיגיטלית, אבל תדמיינו 4 כפתורי סיבוב על פנל של ½3...)

עוד דבר שרציתי לשתף אותכם זה משהו שגם יצא לי להתעסק איתו היום וזה מסך 14" ישן משנת 1997.

אז ככה, אח שלי הביא מחבר שלו בגלל שהיה דפוק וחבר שלו קנה חדש.

שאלתי מה היה דפוק והא אמר לי שהמסך לא "מפוקס" כלומר התמונה לא ברורה ונראת לא בפוקוס..

אמרתי נראה, וחיברנו את המסך למחשב הישן שלי והוא באמת לא מפוקס אבל חוץ מזה נראה אחלה מסך.

פתחתי את המסך כדי למצוא שם איזשהו פוטנציומטר לכיוונון של הפוקוס (אני יודע שבדר"כ יש עוד כיוונונים שעושים במפעל למסכים), נחשו מה ?? יש שם איזה 11 פוטנציומטרים, התחלתי לעבור אחד אחד ולשנות אותו קצת ולראות מה קורה (כשהמסך דולק כמובן... צריך להזהר לא התחשמל מכל המתח הגבוה שם וגם לא לקצר דברים ... ).

בסוף גיליתי שיש שם המון כיוונונים שלא קיימים בפאנל של המסך, כמו למשל 3 הצבעים (RGB) שיושבים בדיוק ליד התותח אלקטרונים, ועוד 4 כיוונונים של הסטת המסך ליד סלילי ההטייה, ולבסוף הכיוונון המיוחל של הפוקוס (וגם הגמא) על השנאי מתח גבוה של תותח האלקטרונים... בדיוק המקום האחרון שציפיתי (וגם ניסיתי) לחפש אותו.

קיצקץ, כיוונתי את המסך, וואללה, כמו חדש ...

מיועד לכל מי שיש לו בעיית כיוונון כלשהיא במסך ואין אפשרות לתקן אותה ע"י הכפתורים בפאנל. אני בטוח שאם תפתחו את המסך תמצאו כיוונון כמעט לכל דבר העולה על רוחכם... רק תזהרו לא להתחשמל :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...