ATA100 באמצעות RAID HPT372 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ATA100 באמצעות RAID HPT372

vladk

Recommended Posts

על הלוח שלי (+Epox 8k5a2 ) יש בקר RAID HighPoint 372 התומך בעד 4 כוננים דרך 2 יציאות IDE (IDE3, IDE4) ב UDMA ATA100/133 כל אחת.

אני רוצה לחבר אליה HD כדי שיעבוד ב ATA100 -- ללא RAID. הבעיה היא שכאשר הדיסק מחובר ליציאת ה IDE3 המחשב נתקע בזמן ה BOOT במסך של Scanning Drives שבקר ה RAID עושה. הבקר מזהה את הדיסק נכון אבל המחשב לא ממשיך הלאה ואני גם לא יכול להיכנס למסך ההגדרות של הבקר (Ctrl+H).

האם צריך לעשות משהו מיוחד כדי לגרום לזה לעבוד? מה אפשר לנסות?

ועוד שאלה -- האם אני יכול ליצור RAID0 עם שני דיסקים שונים (מבחינת דגם ויצרן) אבל בעלי קיבולת זהה (20GB).

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד שאלה -- האם אני יכול ליצור RAID0 עם שני דיסקים שונים (מבחינת דגם ויצרן) אבל בעלי קיבולת זהה (20GB).

כן

בקשר לשאלה המקורית, תוודא שהכונן מג'ומפר כמו שצריך ואם אתה שם כונן בודד יש לוחות שצריך להגדיר בביוס שהבקר יתפקד בתור בקר IDE ולבטל את ה RAID.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על הלוח שלי (+Epox 8k5a2 ) יש בקר RAID HighPoint 372 התומך בעד 4 כוננים דרך 2 יציאות IDE (IDE3, IDE4) ב UDMA ATA100/133 כל אחת.

אני רוצה לחבר אליה HD כדי שיעבוד ב ATA100 -- ללא RAID. הבעיה היא שכאשר הדיסק מחובר ליציאת ה IDE3 המחשב נתקע בזמן ה BOOT במסך של Scanning Drives שבקר ה RAID עושה. הבקר מזהה את הדיסק נכון אבל המחשב לא ממשיך הלאה ואני גם לא יכול להיכנס למסך ההגדרות של הבקר (Ctrl+H).

האם צריך לעשות משהו מיוחד כדי לגרום לזה לעבוד? מה אפשר לנסות?

תנסה להיכנס לביוס הרגיל ומשם לשנות את האפשרות שלו מraid ל ata או scsi (משום מה אצלי זה ניקרא scsi)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית בדוק שהדיסק מג'ומפר נכון.

שנית כנס ל ותשנה שם שהבקר יתפקד כ BASE ולא כ RAID

באותו מסך סביר להניח שיש לך שם לבחור את הסדר טעינה אז תבדוק ש C או ה CDROM ראשונים וה SCSI או RAID או מה שזה לא יהיה שם

מופיעים אחרונים.

בדוק גם את סדר התחול המחשב שיהיה כונן CD אחריו כונן הדיסקטים ואחריו הדיסק הקשיח.

בצע אתחול למחשב זה אמור לעבוד לך.

אם לא עבד לך אז תוציא בכלל את הג'מפר מהדיסק ותחבר אותו ללא ג'אמפר (עם יש לך דיסק קשיח של אז זה דבר שנתקלתי כמה פעמים בו).

אם גם זה לא עובד אז נסה לראות עם ב IDE של הצ'יפסט הוא מזהה אותו ממשיך הלעה אם הוא לא ממשיך הלעה ונתקה

אז הדיסק שלך ככל הנראה אינו תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...