חישוב צריכת חשמל באמצעות תוכנה של האל-פסק - אפשרי? - עמוד 3 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חישוב צריכת חשמל באמצעות תוכנה של האל-פסק - אפשרי?

oren

Recommended Posts

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אלו רכיבי הגנת הברקים, לא? הם ירוקים, לא אפורים...

גם מהצד השני לא ראיתי שכתוב משהו, אפשר גם לראות בתמונה שעל הקטן לא כתוב כלום גם בצד השני.

אני אנסה בכל זאת לבדוק יותר לעומק, שוב, כאשר אפתח אותו שוב כדי להחליף , מקווה שעד סוף השבוע...

הזמנתי 9 אמפר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאפ אלה רכיבי הגנת ברקים

לא כתוב אז לא כתוב, אין שם משהוא מיוחד (אבל אני לא מכיר כאלה שלא כתוב כלום)

אני מקווה שהזמנת ספציפית את ה 9 AH שבנויה בגודל של 7 AH ולא 9 AH סטנדרטית (היא לא תיכנס ל UPS)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

וודאי, גם וידאתי מידות בס"מ כדי למנוע בעיות.[br]פורסם בתאריך: 15.02.2011 בשעה 03:11:34

בשעה טובה הגיעה הסוללה והוחלפה.

עליה כתוב מפורשות 9AH.

המחשב עלה והכל נראה בסדר, מוזר לי רק שהתוכנה של האל-פסק מראה שהסוללה טעונה 100%, הן מגיעות טעונות? :nixweiss:

שאלה נוספת - כיצד אוכל לבדוק את מצב הסוללה הישנה? אולי אפשר להשתמש בה לדברים אחרים (קאמפינג, חיבור למערכת אזעקה וכד'...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וודאי, גם וידאתי מידות בס"מ כדי למנוע בעיות.[br]פורסם בתאריך: 15.02.2011 בשעה 03:11:34

בשעה טובה הגיעה הסוללה והוחלפה.

עליה כתוב מפורשות 9AH.

המחשב עלה והכל נראה בסדר, מוזר לי רק שהתוכנה של האל-פסק מראה שהסוללה טעונה 100%, הן מגיעות טעונות? :nixweiss:

שאלה נוספת - כיצד אוכל לבדוק את מצב הסוללה הישנה? אולי אפשר להשתמש בה לדברים אחרים (קאמפינג, חיבור למערכת אזעקה וכד'...)

תתחדש :xyxthumbs:

מה אתה רוצה לבדוק בסוללה הישנה ?

אתה יכול לחבר אותה למודד, אבל חוץ מלהראות שהיא עובדת, זה לא יראה לך שום פרטים(זמן פעולה למשל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה :)

רציתי לבדוק שהיא מוציאה מתחים תקינים ויציבים... איך אוכל לבדוק זאת?

בנוגע לזמן עבודה, אוכל לחבר לה אולי נורה קטנה ולראות כמה זמן מחזיק (כי לדעתי תהיה שימושית לקאמפינג)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסוללות האלה אמורות להגיע טעונות ולהיות טעונות תמיד כדיי שלא יהרסו

לכן, בין היתר, כשיש הפסקת חשמל רצוי לכבות את המחשב כמה שיותר מוקדם ולא לחכות את כל הזמן שה UPS יכול להחזיק, כדיי שהסוללה לא תעמוד ריקה במשך הפסקת החשמל. סוללה כזאת שעומדת ריקה לאורך זמן נהרסת

סוללה ישנה נהרסת ב 3 צורות (חשמלית) :

התנגדות פנימית עולה - היכולת של הסוללה להחזיק זרם יורדת. סוללה חדשה (שטעונה במתח של כ 13.8 - 14.4 V) יכולה להחזיק גם 1A וגם 10A וגם 20A כך שהמתח שלה עדיין לא יורד משמעותית. סוללה ישנה יכולה להחזיק 1A, 2A, תנסה למשוך ממנה 5A והמתח שלה ירד לכמה V בודדים

קיבול יורד - היא נגמרת מהר יותר, אם או ללא התראה (התראה = ירידת מתח איטית vs מתח היה תקין ונעלם בפתאומיות). את זה אתה בטוח לא רוצה בקמפינג

מגעים פנימיים שבורים - לפעמים המוליכים בתוך הסוללה מתנתקי ואז היא מתחילה "להיעלם" כלומר לתת 0 V או קרוב לזה בזמנים אקראיים (ואז אתה נותן לה מכה והיא חוזרת למתח תקין - או שלא - וכו) - גם את זה אתה לא רוצה בקמפינג

אם החלפת את הסוללה כשהיא רק התחילה לעשות בעיות, רוב הסיכויים שהיא תעבוד ללא בעיה בעומסים קטנים (אם היא לא מספיקה ל UPS של 650 , היא עדיין יכולה להספיק לכמה מנורות ליבון של אוטו של 5 כל אחת בקמפינג)

אם הסוללה הרוסה כבר הרבה זמן, יכול להיות שהיא הגיע הלשלב שיש לה אחת מהבעיות הגדולות שכתבתי, ואז היא מתאימה להדליק לדים ואוליי גם להדליק מדורה אל ידיי צמר פלדה אבל לא הרבה יותר מזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר המפורט.

לצורך ההמחשה זו הסוללה שרכשתי:

1567273186211975492112985885937G2kxDFptgT9LGYIDg55_m.JPG

876668998109760334612985885954CmBm1Xc3mlFH5m6TWSl_m.JPG

בנוגע למצב הסוללה, היא עדיין לא במצב גרוע, הסימפטום להחלפתה היה שהיא מחזיקה זמן קצר יותר ממה שהחזיקה בעבר, אך החזיקה יציב ולא "צנחה" לפתע.

לכן באמת חשבתי שהיא תחזיק נורה בקאמפינג בצורה טובה וחבל לזרוק אותה, רק אעטוף אותה כמו שצריך ואכין איזה מתקן עם מפסק בשבילה :)

עדיף לחבר אותה לנורת לדים במקום לנורת להט פשוטה? האמת שזה הגיוני, ככל הידוע לי לדים מאירים יותר וצורכים פחות חשמל. מעניין...

מה בנוגע לנורות הפלואורוסצנטיות ה"חדשות" שמחליפות את נורות הלהט - יעבדו עם המצבר או שהן עובדות רק במתח של 220V ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הסוללה הישנה מחזיקה UPS חלק מהזמן אז היא במצב דיי טוב. תשמור אותה טעונה כדיי שהיא לא תיהרס

כשהסוללה הישנה היתה חדשה היא היתה של 7.5 AH (או מה שכתוב אליה, ולא נכון עכשו). תכפיל ב 12 V תקבל 90 VAH או WH (ב DC מתקיים = W). הנתון הזה אומר כמה היא יכולה להחזיק :

בתיאוריה, 90 VAH אומר שהיא תחזיק UPS של 600 במשך 9 דקות, או מנורה של 60 W במשך שעה וחצי, או מנורה של 5 W במשך 18 שעות

במעשה, יש עוד כמה גורמים : מהירות פריקה ומתח סיום. במקום החישוב של ה AH מורידים מהחברה של הסוללה דפי נתונים ובודקים שם בטבלה (לפי 2 נתונים אלה) כמה הסוללה תחזיק. אני ראיתי כאלה של RITAR, תחפש בגוגל datasheet + הדגם של הסוללה החדשה למשל. אמורים להיות כאלה לכל החברות

מהירות פריקה : הסוללה מתחממת כשהיא מעבירה זרם גדול, ההתחממות הזאת היא בזבוז חשמל ולכן בזרם גבוה (כמו ב UPS) היא תחזיק הרבה פחות מ 9 דקות. בזרם נמוך הסוללה לא מתחממת, עובדת ביעילות גבוהה, ויכולה להחזיק יותר זמן ממה שמחשבים (הנתון של ה AH בדרך כלל מתייחס לזרם בינוני)

מתח סיום : באיזה מתח נחליט שהסוללה ריקה ? 12.2 / 12 / 11.5 / 10 V ? אם אנחנו ממשיכים להפעל את הסוללה המתח שלה ממשיך לרדת ויש לנו יותר חשמל ממנה עכשו, אבל הורדת הסוללה מתחת ל 12 V הרסת אותה לאורך זמן. אם אנחנו רוצים לשמור את הסוללה נוריד אותה למשל רק עד 12.2

מנורות LED לוקחות פחות חשמל, מה שאומר : זרם נמוך יותר - זמן ארוך יותר, ו זרם נמוך יותר - יעילות גבוהה יותר - פחות בזבוז חשמל להתחממות של הסוללה - יותר חשמל

מנורות CFL (פלורסצנט חסכוניות) בנויות ל 240 , אבל : קיימים דגמים (שניתן להזמין במיוחד) ל 12 ו 24 V וכו, אתה יכול לחבר את ה UPS השלם כממיר מ 12 V ל 240 V ולהריץ מנורות של 240 V, ואתה כול לבנות ממיר מתח קטן (שמדליק פלורסצנט / מנורצ כספית / וכו בבהירות נמוכה) משנאי וטרנזיסטור בלי מעגל מסובך. אם תאסוף מספיק יהיה לך 180 - 300 V DC ואל זה תוכל לחבר לזה מנורות (ליבון או CFL אבל לא פלורסצנט רגיל) של 240 והם יעבדו

סוללות כאלה יכולות להגיע לזרם קצר גבוה. רצוי שתחבר אותה אם מפסק אוטומטי כמו B10 או C10 וכו להגנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי כל ניסיונות החיפוש העלו חרס, לא מצאתי מידע מפורט על הסוללה, כן מצאתי מידע על החברה (TopLite) וסוללות שהם מוכרים כיום, אך שום זכר לסוללה הנ"ל.

הנה של הסוללה הישנה:

166084969216735071661297405752wePerxcjUx3nA4o0iVqw_s.JPG

164878409910520348981297405732JEEBi0FoMApIfvMeY9vj_s.JPG

בכל אופן זה לא קריטי.

בקשר לעניין של "מתח סיום", זה אומר שאני אצטרך לקחת איתי מולטימטר לשטח כדי לבדוק את הסוללה כל פעם ולהקפיד שאינה יורדת מתחת ל- 12.2 V ?

בנוגע לעניין של לאסוף מספיק כדי להגיע למתח של 180 - 300 V DC, אני צריך בין 15 - 25 אם כך, לא? אני לא חושב שיש לי מאיפה לאסוף כ"כ הרבה, וגם לסחוב אותן לקאמפינג... קצת מטורף :)

בנוגע לזרם הגבוה שהסוללות יכולות להגיע והמפסק B10 או C10, מה זה, משהו מיוחד?

יש לי כאן כבל רגיל מיותר של 240V שיש לו בקצה חיבור למנורת להט רגילה (ליבון) ובמרכזו מפסק, חשבתי להשתמש בו ככה (לחבר פשוט לפלוס ומינוס של הסוללה) עם נורת ליבון פשוטה. היא תעבוד בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כאן כבל רגיל מיותר של 240V שיש לו בקצה חיבור למנורת להט רגילה (ליבון) ובמרכזו מפסק, חשבתי להשתמש בו ככה (לחבר פשוט לפלוס ומינוס של הסוללה) עם נורת ליבון פשוטה. היא תעבוד בכלל?

היא תעבוד, חלש מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתונים של הסוללה :

http://www.yuasa.com.tw/_english/03_vrla/03_detail.php?vd=15

בכל עמודה בטבלה ההבדלים בין המספרים לא גדולים - למשל אם אתה הולך להדליק את המנורה 10 שעות (עמודה 10 H בטבלה). אם אתה מחבר 7.67 W היא תרד ל 10.8 V, אם 7.83 W היא תרד ל 9.6 V - כלומר כמעט לא קיבלת יותר הספק אבל אתה מוריד את הסוללה הרבה יותר. אל תוריד מתחת ל 11 V, ואחריי שהורדת רצוי להטעין בהקדם - כבר באותו יום שחזרת הביתה תחבר למטען

ב מפסק אני מתכוון למפסק אוטומטי (הגנה נגד קצר) כמו שיש בלוחות חשמל של 6 או 10 A (יותר טוב כמה שיותר נמוך), כמו B10 או C10 (יותר טוב B) או L10 וכו - משהוא שיקפוץ אם יקרה קצר ולא יתן לחוטים ולסוללה להתחמם ולהישרף (סוללה כזאת כשהיא חדשה בכיף מוציאה זרם שיכול להצית אש בסוללה או בפלסטיק של החוטים). ניתן לשים פיוז אבל לדעתי עדיף משהוא שלא תצתרך להחליף באמצע קמפינג בגלל טעות חיבור טיפשית

במתח גבוה הזרמים נמוכים, אני לא בדקתי אבל בהזדמנות אני אנסה לאסוף כמות של "סבירות" AA מפח מיחזור ולחבר לזה CFL לראות מה קורה (אגב בפחים האלה ניתן הרבה פעמים למצוא של פלאפונים במצב סביר, סוללות נטענות NIMH שזרקו אחריי שימוש אחד, וסוללות AA שעדיין טובות לדברים קטנים כמו שלטים וכו)

ברוב המנורות ליבון של 240 V אתה אמור לחבר משהוא כמו 24 V כדיי לראות חוט להט אדום בחושך (במנורות הכי קטנות כמו 5 W יכול להיות שתראה משהוא גם גם 12 V). לד אדום 1 נותן יותר אור מזה בפחות חשמל

אתה יכול לשים בכבל הזה מנורת ליבון 24 V של מקלט והיא תידלק דיי חזק, אבל תגמור לך את הסוללה מהר (היא לוקחת זרם גדול משהוא כמו 1.2 A למנור 24 V 40 W)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד, איזה יפי שמצאת את הטבלה באתר שלהם!

יותר מדי הסתמכתי על שאפילו להיכנס פשוט לאתר החברה ולאתר שם את הסוללה לא ניסיתי :kopfpatsch:

למדתי משהו :yelclap:

לפי מה שאני מבין כעת, צריך נורה של כ- 7 W כדי להאיר בערך 10 שעות, זה סביר מאוד, לטעון את הסוללה לפני קאמפינג, לארגן 12V 7W מ- DealExtreme בכמה שקלים ולחבר כך.

תודה רבה על העזרה :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל זה כשהסוללה חדשה. הסוללה שלך בטח לא תגיע ל 1/4 מהנתונים האלה

מנורה של "7W" (של אוטו) יכולה לקחת הספק שונה מאוד מ 7 W - למשל בסוללה טעונה שיש לה 13.5 V ומעלה המנורה תיקח יותר מ 7 W

לקמפינג הייתי מחפש אם ניתן לשים לדים (בבניה עצמית או בספוט ל 12 V) או ממיר (כל ה UPS) + פלורסצנט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שיש לי 2 נורות לדים שכל אחת 5V , אני חושב לנסות לחבר אותן בטור ולראות אם עובד.

בנוגע לפלואורסצנט, ברגע ההדלקה היא דורשת הרבה כח, לא? וצריך, כמו שאמרת, ממיר והשקעה נוספת. אני מעוניין במינימום השקעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...