מערכת זהה הספק שונה, צריכת חשמל שונה? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת זהה הספק שונה, צריכת חשמל שונה?

Jules Winnfield

Recommended Posts

זה נראה לי שייך יותר לפילוסופיה, אבל בתכל'ס - מעניין :)

מעקב.

עד שיהיה לי , אם יהיה :silly: מה לתרום.

עריכה : ההיגיון אומר לי שלא, במידה והמערכות זהות, ואני גם אחדד,

שתיהן עובדות בצורה מושלמת גם עם 350 וואט, אז לא צריך / לא אמור

ליהיות שינוי בצריכת חשמל.

פשוט מערכת עם ספק של 750 וואט " ערוכה " לתת אנרגיה גדולה יותר

לכשתצתרך.

לפחות זאת דעתי, כרגע.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצריכה תהיה טיפה שונה. היעילות של הספק היא לא 100% ולכל ספק היעילות משתנה לפי העומס שצורכת המערכת. בכל מקרה אם שני הספקים איכותיים (עם תקן 80 פלוס למשל) אז ההבדל יהיה באחוזים בודדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נצא מהנחה שהספקים באותה רמה, לא אחד איכותי ואחד גנרי כי אז מובן איפה ההבדל

הצריכה העצמית של הספק מסובכת אבל ניתן בגדול מאוד (ובפישוט יתר) להסתכל אליה כמו אל 2 דברים שקורים ביחד :

צריכת חשמל של פיקוד/בקרה פנימיים של הספק, המאוורר של הספק וכו : תלויה בגודל של הספק אבל נשארת קבועה לא משנה איזה עומס יש אל הספק

ספק לדוג' (סתם נתתי מספרים לדוגמא) של 500 W לוקח 25 W כל הזמן, לא משנה מה העומס שיש לו

התחממות של הרכיבים תחת עומס : תלויה בגודל של הרכיבים (התנגדות שלהם) ובעומס אל הספק

אותו ספק לדוג' מתחמם ב 0.0005P^2 לכל P ואט שלוקחים ממנו. ללא עומס אין התחממות, ב 100 W יש 5 W התחממות, ב 200 W יש 20 W, ב 300 W יש 45 W, ב 500 W יש 125 W. כפי שניתן לראות המספרים גדלים מהר לקראת הסוף

כששמים ספק גדול מדיי, הספק לא מבזבז חשמל להתחממות ובכלל מעביר הספק נמוך מאוד, אבל בגלל שהוא גדול יש לו צריכת חשמל קבועה גדולה, והגודל שלה הוא תוספת משמעותית לצריכת חשמל של המחשב. בספק בגודל הנכון הצריכת חשמל העצמית תהיה קטנה יותר

כששמים ספק קטן מדיי, הרכיבים שלו (אם התנגדות גבוהה מדיי) מתחממים כשהם עובדים וההתחממות הזאת היא כמות של חשמל שמתבזבז. לספק בגודל הנכון יש התנגדות נמוכה יותר והוא פחות יתחמם, כלומר פחות יבזבז חשמל

ברוב הספקים האיזור שבו יש בערך איזון הוא באמצע. כלומר ספק 500 W יעבוד ביעילות מקס' באיזור ה 200 - 300 W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באותו עניין רציתי לדעת

מה ההבדל בין צריכת חשמל של (ספק 90 Wׂ ) ומחשב נייח (ספק 500W או 'W450 )

האם נכון לאמר שצריכת החשמל - תהיה תמיד גדולה פי 5 מהנייד או אולי מכיוון והנייד צורך כל הזמן 90 W כצריכת מינימום ואילו הנייח הנל יכול להסתפק ב 250 W בממוצע לצריכה רגילה (כמו שנכתב למעלה בתגובה 11010010110) למרות שהספק שלו 500 'W - אז צריכת החשמל היא בדרכ פי 2.5 (אם בדרכ לא משחקים כלומר לא מפעילים הרבה כרטיס מסך)?

ושאלה נוספת - האם נכון לאמר שבהנחת שימוש באינטרנט של 12 - 14 שעות ביום למשך 30 יום , שצריכת 90 W לחודש- תעלה כ 20 שח

ואילו מחשב נייח עם 500 W - תעלה 100 שח לחודש (בהנחת פי 5 כנל) ? (או פי 2.5 במידה והתשובה למעלה שונה כלומר 50 שח לחודש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל החומרה של הנייד מותאמת להספק נמוך יותר - מעבד מובייל, מסך אם תאורה חלשה יותר, 2.5, כרטיס מסך חלש . . . אם תבנה מחשב דסקטופ אם רכיבים דומים גם הוא יקח הרבה פחות חשמל

מחשב גם לוקח הרבה פחות. למשל בנייד שלי יש 29WH שמספיקה ל 2.5 שעות ב IDLE - זה 11.6 W (הספק של המחשב הוא 60 W, כדיי שהוא יחזיק את המחשב בעומס מקס' + בהירות מסך מקס' + טעינת מ 0 בו זמנית)

באותה צורה גם דסקטופ ממש לא לוקח את המקסימום. כשמחשבים ספק למחשב לוקחים עומס מקס' של המחשב + מקדמי ביטחון, המחשב ממש לא עובד בהספק הזה כל הזמן

ניתן להוריד הספק אל ידיי כיבוי המסך, הורדת מתח ומהירות למעבד, כיבוי הכונן הקשיח בהפסקות (שמירה לזיכרון) - אבל אם אתה תכבה ותדליק אותו הרבה פעמים אתה תדפוק אותו וכונן חדש יעלה יותר ממה שאתה חוסך

ותגדיר למחשב לעשות sleep אוטומטי כשהוא לא בשימוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לניתוח שסיפקת מקודם במענה של שאלה הראשונה ( של פותח הדיון ),

מה השורה התחתונה ?

כלומר הבנתי שיש שוני בצריכה, אני יותר מתייחס לביזבוז אנרגיה כאשר הספק כח

עובד קרוב לשיא ההספק שלו.

נניח שעשיתי חישוב הספק למחשב ע"י אחד מהמחשבונים שברשת ועם טווח ביטחון יצא לי 400וואט.

איזה ספק עדיף לקחת ( מבחינת צריכת חשמל ) 500 וואט - שבמקרה הזה זה יבזבז יותר אנרגיה

כתוצאה מהתחממות , או נגיד 650 וואט, שאז הספק יעבוד קרוב לאמצע של ההספק שלו ויבזבז

פחות ?

זה גם מקרין על בניי מפרטים, לדעתי, שהרבה פעמים אומרים על ספק כח שהוא אובר קיל, שזה

נכון מבחינת ההספק שצורך מחשב, אבל מתעלמים מביזבוז של צריכה.

בתודה מראש :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שיצא לך 400 W לוקח בעומס מקס' אל המעבד והכרטיס מסך קצת פחות מ 400 W. אבל כשהוא ב IDLE (כמו שהוא רוב הזמן) הוא יקח הרבה פחות

אם תיקח ספק 500 ואפילו 400 W אז בהספק המקס' הספק לא יעבוד הכי ביעילות, אבל כשהמחשב ב IDLE ולוקח פחות זה יפול בערך לתחום שבו הספק כן הכי יעיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...