MAC Address - שאלה תאורטית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

MAC Address - שאלה תאורטית

Judas Iscariot

Recommended Posts

אני לומד כרגע לאיזה מבחן ניהול רשת - ודיברו קצת על כתובת ואמרו שהיא "ייחודית, פיזית ובלתי ניתנת לשינוי".

השאלה שלי פשוטה:

הכיצד?

יושב לו יצרן מזרח אסייתי אחד, ויצרן מזרח אסייתי שני - המייצרים כרטיסי רשת בכמויות סיטונאיות - האם לא ייתכן מצב ששני יצרנים ייבחרו את אותה כתובת לשני כרטיסים שונים? זה פשוט לא נשמע לי הגיוני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל יצרן מוקצה טווח כתובות של 16 מיליון כתובות, ככה אין מצב ששני יצרנים שונים יתנו אותו כתובת לשני מכשירים

ויצרן אחד המייצר שתי כתובות זהות, אפשרי? ו-16 מיליון? זה ממש מעט, יש הרי מיליארדי מחשבים בעולם... כמה יצרניות כבר יש?

ומי מקצה בדיוק את אותו טווח כתובות? האם אני לא יכול להקים עכשיו מפעל לייצור חומרת ופשוט "לזרוק" כתובות MAC? מה מונע ממני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמקצה את הכתובות זה ארגון שנקרא IEEE(Institute of Electrical and Electronics Engineers)

אם ליצרן מסויים נגמר הכתובות בטווח שהוקצע לו לדעתי הוא פשוט יקבל עוד טווח, יש 2 בחזקת 48 כתובות אפשריות ככה שלפחות בנתיים לא חסר כתובות ריקות (בניגוד לתקן הIP ששם יש רק 2 בחזקת 32 כתובות אפשריות [קצת מעל 4 מיליארד, לשם השוואה 2 בחזקת 48 זה בערך 281 ביליון כתובות] והמאגר עומד להיגמר)

מה מונע ממך? אני מניח ששום דבר.. אבל לא נראה לי שיש איזה סיבה טובה לעשות את זה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שמי שיודע לעשות ip spoofing יודע גם לשנות את header-ים שמקודדים את המק-אדרס. ככה ששינוי פיזי של מקאדרס הוא מיותר...

אבל מה אני מבין בכלל, כל העניין הוא כנראה הרבה יותר מורכב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנו ארגון שמקצה כתובות , ככה שלא אמורה להיות כפילות.

כל יצרן מקבל קוד יצרן, ואז יש לו 2 בחזקת 24 כתובות שונות משלו. אם היצרן מייצר יותר מ- 16 מיליון כרטיסי רשת הוא מקבל קוד יצרן נוסף.

אין בעיה לשנות את הכתובת בהגדרות כרטיס הרשת ב- Windows, ללא שום תוכנת פריצה. אמנם, זה לא משנה את הכתובת שיושבת בזכרון של כרטיס הרשת עצמו, אלא זה משנה את מה שמערכת ההפעלה "תופסת" כהכתובת שלך. בפועל כל ההודעות שאתה מוציא ייראו כאילו הן מגיעות מהכתובת MAC שאתה בחרת, ולא המקורית. יש לכך השפעה ברשת LAN המקומית שלך בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...