AMOLED - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMOLED

tarpon57

Recommended Posts

אשמח לדעת האם מישהו יודע על מסך עתידי של סמנסוג עם פנל ????

עדיף כמובן amoled

למי שלא מכיר או לא יודע מה זה, זה פנל התצוגה שיש בסלולרים מסוג גלגסי של סמסנוג.

מומלץ לראות כדי להנות (אזהרה קטנה - צפיה ממושכת באיכות הזו עלולה לגרום להרבה הירהורים ומחשבות על המסך שיש לכם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום דבר באופק ואין למה לחכות.

מסכים לסלולרים כמו שציינו כאן הם בעלי צרכים אחרים לגמריי מאשר מסכים למחשב, בעיקר בכל מה שקשור לגודל, זמן עבודה ואורך חיים.

יש לי מסך כזה בטלפון ואני חייב להגיד שזה לא גורם לשום הרהורים לגבי המסך מחשב שלי :) הניגודיות טובה מאוד אבל זה לא גורם לשום הרגשה של משהו שחסר במסך הרגיל, זו רק הרגשה של "הנה משהו יותר טוב" וזה הכל לפחות אצלי. זה לא אומר שאני לא נוהג לחפש גם בקטנות, בעיקר מה שיפה במסך הזה שהשחור אמיתי ולמעשה אם רואים למשל קטע עם פסים שחורים למטה ולמעלה - אז השחור בפסים האלה הוא בדיוק בצבע השחור של המסגרת של המסך וזה בעיקר התחום הבולט שבו שמים לב לשחור האמיתי של הAMOLED, מעבר לזה, בתוך התמונה של מסך המחשב (לא בקצוות ליד המסגרת) האשלייה האופטית גורמת לשחור להראות שחור :).

אז כולנו מקווים שהעתיד יאפשר לנו מסכים עם איכות כזו במחיר המוני אבל זה בעיקר "יותר טוב" מאשר גורם להרהורים.. לפחות אצלי (אני עם פאנל VA).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בדיוק נכון, לייצר אפשר וכבר הוציאו מסכי של 40 אינטש כאבות טיפוס. יש כמה דברים טכנולוגים שצריך להתגבר עליהם ואז כמובן צריך להגיע שלב הייצור ההמוני. זה לא שזה בלתי אפשרי, זה פשוט לוקח זמן לעבור שני שלבים כאלה (לכל טכנולוגייה).

מה שמבטיח מסכים כאלה, חוץ מהתקדמות לא רעה שמי שעוקב מכיר, זה שני דברים: האחד הוא ששיטת הייצור בשלב של ייצור המוני היא די זולה ופשוטה, יותר מאשר LCD והדבר השני: המון המון כספים מושקעים בטכנולוגייה הזו, אף אחד לא יעצור משהו כלכך יקר שכבר נראה שיש לו אופק.

לגבי איכות גבוהה כפונקצייה של קושי לייצר, אני חושב שזה הוצאת דברים מהקשרם. דווקא שיטת הייצור של היא יותר זולה, רק שצריך לעבור את שני השלבים שציינתי בשביל להגיע אליה (LCD כבר שם די ממזמן כשדווקא אותו יותר מסובך לייצר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהתגובה הראשונה שלי יוצרת רושם שיש בעיה לייצר מסכי גדולים, אז אני אבהיר:

כרגע מסכי בגודל העולה על 4 אינצ' יקרים מדי בכדי לשלב אותם במוצרים הנמכרים ללקוחות.

כלומר, אחוז המסכים התקולים בייצור הוא גבוה, מה שגורר מחיר גבוה. ככל שהמסך גדול יותר כך גם הסיכוי שהוא יהיה תקול גדל.

אם אני לא טועה מסכי ה-LCD סבלו מאותה הבעיה עד שפיוניר מצאו פיתרון לבעיות הייצור.

(תשאלו את סוני שניסו למכור טלוויזיית בגודל 11 אינצ' ב-1800 דולר, וגם אז הם יכלו לייצר רק 2000 יחידות לחודש).

אם זה היה משתלם היינו רואה את סמסונג משלבים את המסך בטאבלט שלהם. לא סתם הם בחרו ב-LCD.

מניסיון עבר, ככל שיעבור הזמן כך גם יפתרו הקשיים.

השלב הבא יהיה מסכים לטאבלטים. לאחר מכן מסכים לנטבוקים ומחשבים ניידים ורק לאחר מכן למסכי נייחים וטלוויזיות. לכו תדעו אם עד אז לא תצוץ איזו חדשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...