החל מה-1 בינואר: מכשירים סלולרים ללא נעילת לחברה מסויימת ואיסור על חסימת סקייפ - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החל מה-1 בינואר: מכשירים סלולרים ללא נעילת לחברה מסויימת ואיסור על חסימת סקייפ

infer73

Recommended Posts

לא כל כך הבנתי אותך פה.. אני אמרתי שבמידה ותרצה להיות מחובר וזמין 24 שעות בתוכנת VOIP, בלי לפחד מעלויות הגלישה, ניתן להתחבר לחבילת גלישה ללא הגבלת נפח. לדוגמא באורנג' (148 ש"ח):

http://www.orange.co.il/he-il/cellular/packages/packages/mobile_internet/

הפואנטה שלי הייתה שלהסתמך על VOIP בלבד זה לא עסק משתלם ל-99% מהאוכלוסיה, אם לא יותר מזה (למרות שבאופן מעשי יספיקו חבילות של ג'יגה באזור ה-80 שקל בחודש)...

לא חסרות שמתחברות למספר רב של תוכונות VOIP במקביל (לדוגמא Nimbuzz). וכשמתקשרים "למספר אמיתי", כמו שאמרת, התעריף זול. למעשה ניתן לקנות דרך סקייפ חבילת "דבר כפי יכולתך" למספרים נייחים בארץ ב5.74 יורו לחודש (כ28 ש"ח). אפילו לא מתחרה במחיר הזה.

http://www.skype.com/intl/en/prices/pay-monthly#IL

ואני מאמין שגם זה רק שאלה של זמן עד שתהיה חבילה כזאת למספרים (בארה"ב ובמדינות נוספות זה כבר קיים).

ושוב, המטרה היא לא להתנתק לגמרי מחברת הסלולר, אלא פשוט לצמצם את החשבון החודשי.

אני מכיר את כל הפתרונות האלה - אבל עוד פעם, הם משתלמים מאוד בהנחה שיש לך גישה קבועה ויציבה לרשת WIFI. ברגע שאתה מתחיל לשקלל את עלויות חבילת הגלישה זה הופך להרבה פחות משתלם.

העובדה שהן פונות לאפיקים נוספים טובה לכולנו מכיוון שהן יוצרות תחרות בכל אותם תחומים חדשים בהן הן פועלות. אבל שמירת\הגדלת הרווחים כבר לא תתבסס על שיחות בלבד.

האמת שזה נכון מזמן. ההבדל הוא שעכשיו יש הרבה יותר תחרות ולכן אתה מרגיש את זה יותר. אתה לא זוכר שאם קנית טלפון מאורנג' לפני 5-6 שנים היית מקבל 30 שקל בחודש ל-3 חודשים להורדות מהאתר? קטע, כבר אז היה לאורנג' אפשרות להוריד , משחקים ואפליקציות למכשיר. פשוט אז לא קראו לך קניון האפליקציות, והמחירים היו הרבה יותר חצופים מהיום. החברות מעולם לא התבססו על הכנסות משיחות של לקוחות פרטיים (בתעריפים חצופים ככל שתדמיין), כי אם הן היו מסתמכות על זה הן היו קורסות מזמן.

תמיד הגיקים ו"הלקוחות החכמים" יהיו החלוצים כאשר חדשה פורצת. לכמה מהאוכלוסיה היה פלאפון לפני 15 שנה? אני משער שלא יותר מ5%. וכמה היום?

ואין כאן כל כך התעסקות או סבל לדעתי.. הפרינג פועל ברקע.. להתקשר דרכו זה בדיוק כמו להתקשר לכל מספר אחר. ואם מתקשרים אלי דרכו זה רק לקבל את השיחה..

אני לא יודע מה איתך.. אבל את השיחות הארוכות והחשובות שלי אני עושה למספר מצומצם של חברים, שלרובם כבר יש פרינג (ולזכותי יאמר שיש לי חלק בזה :P) ושאר השיחות הם שיחות קצרות יחסית.. שהם אלה שממנים, ברובו, את חברת הסלולר שלי.

אתה צודק ולא צודק. הבעיה הכי גדולה עם הסלולרי בראשית דרכו הייתה המחיר - לדקת שיחה שילמת מחירים שהיום אתה משלם לחבילות של עשרות ומאות דקות, והטלפון עלה אלפי שקלים של 1990-1995 (כלומר, הרבה יותר מהיום באופן יחסי). נכון שיש פה אלמנט של גיקים, אבל כמו כל מוצר - הוא התחיל את הפריצה שלו ברגע שהמחירים ירדו. בדיוק כמו מחשב - מאז שהמציאו אותו היו גיקים שדחפו ופיתחו אבל מה שעשה את ההבדל היה המחיר שנפל והפיכת המחשב למוצר ביתי הכרחי. תוכנות ה-VOIP יכולות לעבור בדיוק אותו תהליך, אבל בשביל זה צריך שרוב האנשים יעברו לסמארטפונים (עסק הרבה יותר יקר ממכשיר טיפש - ועוד פעם, אתה צריך לקחת בחשבון שהמתמש הממוצע לא יוציא 1200 שקל על טלפון חכם בסיסי שאפשר לקנות טלפון "טיפש" ב-700, אפילו אם בטווח הארוך זה יחסוך לו המון כסף - כי הלקוח הממוצע הוא בד"כ לקוח טיפש ולא חושב חודשים ושנים קדימה) ויהיו מוכנים לסבול את ההתעסקות (כי להפעיל את התוכנה כל פעם - אפילו אם היא רצה ברקע, זה הרבה יותר התעסקות מאשר ללחוץ 0541234567 ומקש ירוק), ואל תשכח שרובם המוחלט של המשתמשים הם טכנופובים שילמדו את זה רק כאשר אין להם ברירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...