בחירת Storage לסביבה וירטואלית חדשה HP P4000 או NETAPP FAS2020? - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת Storage לסביבה וירטואלית חדשה HP P4000 או NETAPP FAS2020?

ariebel

Recommended Posts

שלום רב חברים ותודה מראש על העזרה,

כיום עומדת בפניי משימה, לאפיין ולהוביל פרוייקט של שדרוג תשתיות בו אני עובד כמנהל .

ברצוני להפעיל סביבה וירטואלית אשר תאכסן שרתי טרמינל ושירותים אירגוניים נוספים, כמו כן שרתים פיזיים נוספים אשר יאכסנו מערכת תקציב/BI.

הדבר הנכון שנראה שצריך לעשות ש-6 השרתים שנקנה יתבססו על וגיבוי ב Storage ולא איחסון מקומי בשרתים.

כרגע עומדת בפנינו ההחלטה לקנות סטורג' וההתלבטות היא בעיקר השניים שלמעלה.

להלן הדרישות:

1. ביצועים(הסביבה תהיה מבוססת על iSCSI, כך שנראה לי שבשניהם יהיו ביצועים טובים, אבל בכל זאת).

2. סקיילאביליות.

3. מודולריות לסביבה(השלכות של עלות וקלות להכניס סטורג' נוסף במידת הצורך).

4. שרידות המערכת(כמה שפחות Downtime, בקר שהולך, דיסק שהולך צריכים להיות שקופים למערכת לחלוטין, או במינימום שאפשר).

5. עלות מול תועלת, בסופו של דבר, אם ה-Netapp נותן דברים שה- Lefthand לא נותן, אבל עולה פי 4, גם זה שיקול.

תודה מראש על התשובות, תתפרעו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

היי

אני מחזיק בארגון FAS2020 כשנה וקצת

שתי מגירות של 360GB*16HD ISCSI

אני יכול לומר היום שהוספת דיסקים למערכת מתבצעת באופן חלק

מערכת ה ONTAP של NETAPP קלה לשימוש הנוחות של ליצור VMFS

קלה הניהול מעולה לאחרונה ביצעתי שדרוג מערכת ל CLUSTER ולא הלך חלק בליתי לילה אבל בסוף עבד

הסנאפשוטים במעכרת אמינים אך גוזלים מקום רב כמו כל סטורג

עם כל הרייד וכל הספרים יש לי אולי 4.5 טרה ככה שמבחינת ניצול נטו המערכת שוחטת

מה גם שאתה חייב לקנות דיסקים ממורשה של נט אפ כי הם חתומים עם SIG

אבל סהכ מערכת נהדרת שנותנת המון דברים יחסית לעלות וכמעט ללא DOWNTIME בדדרוגים ובכלל

ממליץ לעשות netapp fas pro קורס

מוסיף המון לידע וליישום במקום.

*עוד אציין שאני מפעיל עליו שרתים ב CLUSTER על VM והכל מאוחסן על ה סטורג כ 25 שרתים

אם תצטרך עזרה באפיון אשמח לעזור.

הייתי ממש במקום בו אתה נמצא בולל החלפת מערך גיבויים והפרוייקט נעשה בשיתוף עם WE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני מכיר את WE! :)

רק שבמקרה הזה אני גם מנהל הרשת וגם האינטגרטור, כך שאני היועץ של עצמי.

הייתי שבוע שעבר בתצוגה של Lefthand, או במילים אחרות P4500.

הם אומרים שבעצם הגמישות שלהם מול ה-NetApp שהוא Legacy Storage היא עצומה.

למשל, אין צורך ביצירה של Disk Groups או בשיוך LUN לבקר קבוע מראש, כי הכל דינאמי ומתבצע ב-Network RAID.

כמו כן, טוענים שכאשר אתה מאבד NODE(אתה חייב לרכוש 2 בשביל להפעיל Network RAID) שלם בסטורג',

אין לך Downtime כיוון שכל המידע שלך נכתב פעמיים, אבל הביצועים לא נפגעים.

אני עוד צריך לראות את ה-NetApp(למרות שאני כנראה אקח את ה FAS2040 ולא את ה-FAS2020),

כמו כן, קצת התבאסתי שאין ב- תמיכה מובנת ב-NAS ושאתה צריך ליצור מכונה.

מה שכן, הם גם טענו ב-NetApp בשביל לקבל תמיכה ב-DB של Exchange או SQL ל-Snapshots,

צריך להוסיף עוד כסף לרישיון של הסטורג', אתה יכול לאשש את זה?

אגב, אני מצטער אם המינוח שלי לא מדוייק או מוטעה לחלוטין, די חדש לי כל העניין הזה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לומר לך שמבחינת עלות תועלת קבוצת ה **FAS20

מבדיקה שעשיתי בזמנו נותנת יותר מאשר כל סטורג בקטגוריה

אני חשבתי בהתחלה ללכת על ה EMC אירחתי גם את WE וגם את EMC אצלי במקום.

ה EMC מערכת גמישה וסובלת פחות מניצול של מקום ברוטו אבל המחירים בשמיים.

לגבי שיוך הLUN אתה צודק אתה חייב להדביק אותו לבקר קבוע מראש

אני אישית לא רואה בזה בעיה תכנון מראש יפתור את העניין.

אתה אומר שכל המידה נכתב פעמיים שים לב כמה תקבל בסוך בנטו הכל מתבטא בסוף במקום

כמה יעלו לך הדיסקים בטוטל מול כמה נפח נטו תקבל בסוף

הנט אפ עובד נאטיב בצורה מעולה עם NAS

אגב לגבי רשיונות אתה צריך להוסיף גם SQL וגו EXC אם אתה רוצה לגבות אותם

הגיבוי מתבצע ברמת ה DB וה MDB...

תלוי איזו חבילה אתה גם רוכש

אגב אילו כל הרשיונות שניתן לרכוש

שוב תלוי איזו חבילה את לוקח

איגדתי לך פה את כל הרשיונות מה FILER שלי על רשיונות:

ASIS

CIFS

Cluster

Cluster Remote

Compression

Disk Sanitization

FCP

FlexClone

FlexScale

FlexCache NFS

Gateway Hitachi

HTTP

iSCSI

MultiStore

NearStore Option

NFS

Operations Manager

pamii

Protection Manager

Provisioning Manager

SnapManager Domino

SnapManager SQL

snapdrive_unix

snapdrive_windows

SnapLock

SnapLock Enterprise

snapmanager_hyperv

SnapManager Oracle

SnapManager SAP

SnapManager Sharepoint

SnapManager Exchange

SnapMirror

SnapMirror Synchronous

SnapMover

SnapRestore

SnapValidator

SnapVault Applications Primary

SnapVault Microsoft Exchange Primary

SnapVault Primary

SnapVault Marketing Primary

SnapVault ONTAP Primary

SnapVault ONTAP Secondary

SnapVault Oracle Primary

SnapVault Sharepoint Primary

SnapVault SQL Primary

SnapVault Unix Primary

SnapVault Virtualization Primary

SnapVault VMware Primary

SnapVault Open File Manager

SnapVault Primary

SyncMirror

V-Series (Gateway)

Virtualized Local Disk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה, רשמת באותו משפט ISCSI וביצועים? :lol:

בכל מקרה מה הדרישות שלך מה הסטורג'? מדובר פה על שני דגמי Low-End בסופו של דבר... רוחב פס, IOPS, שטח , יכולת גדילה, יתירות, גיבוי ועוד בערך 1000 דברים שונים... NETAPP לSAN לא הייתי לוקח גם סדרה 9, אין להם SAN אמיתי במילא, הם עושים SAN OVER NAS עם הוואפל המחריד שלהם, הביצועים על הפנים בכל קנה מידה אפשרית יחסית לסטורג' אמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שמה שאתה אומר כאן, זה בדיוק מה שאמר לי איש ה-Presale של מבחינת הייתרונות של ה-Lefthand על ה-NetApp.

לגבי ISCSI וביצועים, לסביבה שאני בונה כרגע ואמשיך לעבוד עליה זה דווקא מספיק מבחינת IOPS ורוחב פס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שמה שאתה אומר כאן, זה בדיוק מה שאמר לי איש ה-Presale של מבחינת הייתרונות של ה-Lefthand על ה-NetApp.

לגבי ISCSI וביצועים, לסביבה שאני בונה כרגע ואמשיך לעבוד עליה זה דווקא מספיק מבחינת IOPS ורוחב פס.

לא יודע מה הפריסייל של אמר לך(אבל הוא משקר, הוא פריסייל :smile1:) לWAFEL יש חסרונות אבל מעבר לזאת לNETAPP יש המון יתרונות בגלל שהם עובדים על בסיס מערכת קבצים מנוהלת בשונה מסטורג' "אמיתי" שעובד על בסיס סלייסים בסופו של דבר כאשר מערכת הקבצים מנוהלת ע"י הלקוחות.

בעניין של גיבוי(למרות שב3-4 שנים האחרונות ובמיוחד בישראל עלויות הרישוי ההיקיפי של NETAPP הפכו להיות פסיכופאטיות פשוט) צד א' קשה למצוא פתרון end-to-end יותר טוב ממה שיש בכל NETAPP פשוט, זה כמובן אם סנאפשוטינג מעניין אותך, ואתה מוכן להתבסס על פתרון backup to disk.

הכל שאלה של תקציב, הצרכים שלך(ביצועים, יכולת גדילה, יכולת שרידות) ושוב אם SAN מבוסס NETAPP מספק אותך מבחינת ביצועים תלך על סטורג' שאתה מכיר, אם אתה כבר מכיר NETAPP(ברמת CLI, לא ליצור LUNים דרך ממשק הWEB של ONTAP כי אחרת עלות התמיכה שלך תיהיה אסטרונומית) תלך על NETAPP.

ואני לא מחשיב את בתור סטורג', לא משנה כמה לקוחות יש להם בארץ, אם זה לא NETAPP, EMC או XIV(ואפשר להחשיב גם את היטאשי כשחקן חזק במיוחד בפתורונות VM של סיסקו) זה לא סטורג :)

בקשר לISCSI ו-SAN יש לי הסתייגות מ-ISCSI, מבחינת ביצועים, שרידות הרשת, ואבטחה ISCSI פשוט דבר בזיונוי יחסית לפיברה.. ואם אתה כבר הולך על ISCSI בחאייט רבעק תעבוד עם HBAים(ולא עם הInitiatior של MS) ותבנה SAN שעובד עם DS-CHAP בשביל אימות הNODEים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה בעניין הגיבוי אני חייב להוסיף

אני אמנם מגבה ON DISK ברמת SNAPSHOTS

אבל בינינו זה לא באמת גיבוי.אם ישרף לך המקום זה שווה בערך לכלום

יש לי כרגע LTO3 יחיד מוציא כל יום קלטת מהארגון

רוצה להשתדרג לרובוט...עניין של מזומנים.

בקשר לISCSI ו-SAN יש לי הסתייגות מ-ISCSI' date=' מבחינת ביצועים, שרידות הרשת, ואבטחה ISCSI פשוט דבר בזיונוי יחסית לפיברה.. ואם אתה כבר הולך על ISCSI בחאייט רבעק תעבוד עם HBAים(ולא עם הInitiatior של MS) ותבנה SAN שעובד עם DS-CHAP בשביל אימות הNODEים..

[/quote']

מסכים בהחלט.

בעניין התמיכה ועלויות אני אישית חושב שחייבים לקחת איזושהיא חבילה של תמיכה

גם בהגדרת ה LUNS SNAPSHOTS וכמו שציין קודמי לעבוד ברמת ה CLI ולא WEB

אמנם לקחתי שירות אבל בסופו של דבר עשיתי 70 אחוז מהדברים ולמדתי המון גם לימים

שבאו לאחר מכן וטופלו באופן אצמעי.

לכן לדעתי חייב להיות לך לפחות מענה כשהמערכת ב PRODUCTION.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה הפריסייל של אמר לך(אבל הוא משקר' date=' הוא פריסייל :smile1:) לWAFEL יש חסרונות אבל מעבר לזאת לNETAPP יש המון יתרונות בגלל שהם עובדים על בסיס מערכת קבצים מנוהלת בשונה מסטורג' "אמיתי" שעובד על בסיס סלייסים בסופו של דבר כאשר מערכת הקבצים מנוהלת ע"י הלקוחות.

בעניין של גיבוי(למרות שב3-4 שנים האחרונות ובמיוחד בישראל עלויות הרישוי ההיקיפי של NETAPP הפכו להיות פסיכופאטיות פשוט) צד א' קשה למצוא פתרון end-to-end יותר טוב ממה שיש בכל NETAPP פשוט, זה כמובן אם סנאפשוטינג מעניין אותך, ואתה מוכן להתבסס על פתרון backup to disk.

הכל שאלה של תקציב, הצרכים שלך(ביצועים, יכולת גדילה, יכולת שרידות) ושוב אם SAN מבוסס NETAPP מספק אותך מבחינת ביצועים תלך על סטורג' שאתה מכיר, אם אתה כבר מכיר NETAPP(ברמת CLI, לא ליצור LUNים דרך ממשק הWEB של ONTAP כי אחרת עלות התמיכה שלך תיהיה אסטרונומית) תלך על NETAPP.

ואני לא מחשיב את בתור סטורג', לא משנה כמה לקוחות יש להם בארץ, אם זה לא NETAPP, EMC או XIV(ואפשר להחשיב גם את היטאשי כשחקן חזק במיוחד בפתורונות VM של סיסקו) זה לא סטורג :)

בקשר לISCSI ו-SAN יש לי הסתייגות מ-ISCSI, מבחינת ביצועים, שרידות הרשת, ואבטחה ISCSI פשוט דבר בזיונוי יחסית לפיברה.. ואם אתה כבר הולך על ISCSI בחאייט רבעק תעבוד עם HBAים(ולא עם הInitiatior של MS) ותבנה SAN שעובד עם DS-CHAP בשביל אימות הNODEים..

[/quote']

מה זה WAFEL?

מה זה אומר "על בסיס סלייסים"?

אני לא מכיר את ה-NetApp בכלל, ברמת CLI בפרט.

למה לא היית מחשיב את ה- כסטורג'?

Pink Panther, יש לך איזשהם חומרי קריאה על הסטורג' של NetApp?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהו WAFL קצר וקולע

http://blogs.netapp.com/dave/2008/12/is-wafl-a-files.html

אם אתה לא מכיר את ה ONTAP\CLI לא כדאי לך ללכת למהלך בלי יעוץ...

האמן לי זה יעלה לך ביוקר

ברמה של להרים CLUSTER במערכת שידרוגים וכו

קבל סיפור קטן ניתן בנטאפ להגדיר PREVIOUS VERSION פר יוזר ה WIN7 בארגון

לא אכל לי את הגרסאות הקודמות,דרך הוובי אתה לא ממש יכול להפעיל פאטשים אלא רק דרך ה CLI

אם לא הייתי יודע איך לרוץ על פקודות בסיסיות הייתי אוכל קש ויאללה פותחים גוגל וחיפושים אינסופיים מי כמונו יודע.

אז אתה חייב לרכוש לך ידע בסיסי.

עריכה:

רצית קצת חומר

http://media.netapp.com/documents/fas2000.pdf

קצת על DIDOP

http://media.netapp.com/documents/wp_3298.pdf

http://www.netapp.com/us/products/storage-systems/fas2000/fas2000-tech-specs.html

אגב אם בא לך יש לי מערכת וירטואלית של ONTAP

לשחק קצת עדכן אותי בפרטי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...