מה ההבדל בין SUSPEND ל כיבוי מסך - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין SUSPEND ל כיבוי מסך

Jack_g

Recommended Posts

למה אני שואל את השאלה הזו, מכיוון שהמחשב אצלי כל הזמן דלוק ואני בדרך כלל מכבה את המסך ומדי פעם בודק מה קורה עם המחשב ועושה כל מיני ענייינים.

אז נוצר מצב שאני מכבה ומדליק את המסך דיי הרבה פעמים ביום מה שאין ספק לא בריא למשסך ומקצר את תוכלת החיים שלו בצורה דרסטית.

בגלל זה שאלתי האם ישנו הבדל בצורת העבודה של SUSPEND MODE כשהמסך בעצם גם נכבה אבל ישנה נורה מהבההת וברגע שאני לוחץ על כפתור הוא נדלק לבין זה שאני מכבה אותו ואז מדליק אותו דרך הכפתור.

מבחינה וויזואלית לא שמתי לב להבדל המסך בשניי המקרים מתנהג כאילו הוא נכבה ונדלק ומפיק את אותן הצלילים.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצב SUSOEND המסך כבוי אבל שליחת אות כלשהו תפעיל אותו.

אם אתה מכבה אותו דרך הכפתור אז שום אות לא ידליק אותו. רק לחיצה חוזרת על הכפתור.

אני בכלל לא בטוח שזה מקצר את חיי המסך. סך הכל בשני המצבים הוא כבוי, רק שבאחד מהם הוא יכול להידלק על ידי אות כמו תזוזת העכבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצב SUSOEND המסך כבוי אבל שליחת אות כלשהו תפעיל אותו.

אם אתה מכבה אותו דרך הכפתור אז שום אות לא ידליק אותו. רק לחיצה חוזרת על הכפתור.

אני בכלל לא בטוח שזה מקצר את חיי המסך. סך הכל בשני המצבים הוא כבוי, רק שבאחד מהם הוא יכול להידלק על ידי אות כמו תזוזת העכבר...

כלז ה ידעתי, וכן זה בהחלט מקצ את חיי המסך.

לגמד: כשהמסך בכיבוי ידני אז כן המידע מועבר כאילו המסך מחובר רק אתה לא רואה כלום מנכיוון שהוא כבוי אבל כשהמסך בהשהייה זה שונה הכרטיס מסך לא מעביר מידע למסך וברגע שאתה נוגע בכפתור כלשהו אז עובר אות שאומר לו להדלק ולמחשב לצאת מההשהייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אין לך ממש דרך לבדוק בדיוק עד כמה זה מקצר את חיי המסך שנית ברור שאיזה 3 הדלקות ביום זה לא נורא והמסך בנוי לזה.

אני מדבר אל בערך 10 או יותר הדלקות וכיבויים ביום.

וזה לא בריא למסך מכיוון שעליות וירידות דרסטיות במתח לא לכל רכיב אלקטרוני(גם למחשב עצמו) ובסופו של דבר הולך הפלייבק במסך ראיתי את זה הרבה במסכים של אנשים שהמחשב עובד רצוף והם מדליקים ומכבים אותו הרבה פעמים ביום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

suspend זה בדיוק המצב שהמסך נכנס אליו כשמכבים את המחשב, הוא לא כבויי לחלוטין וכשהוא יוצא מ suspend אין שוק למעגלי המתח הגבוה כפי שיש כשמדליקים אותו מכיבויי מלא.עדיף להשתמש ב suspend.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

suspend זה בדיוק המצב שהמסך נכנס אליו כשמכבים את המחשב, הוא לא כבויי לחלוטין וכשהוא יוצא מ suspend אין שוק למעגלי המתח הגבוה כפי שיש כשמדליקים אותו מכיבויי מלא.עדיף להשתמש ב suspend.

זה בדיוק מה שחשבתי ורציתי לאמת תודה.

עוד שאלה יש תוכנה שבפאשרותה ניתן להקצות HOTKEY ל מצב SUSPEND ושהיא גם לא תיתן לצאת מהמצב הזה אלה רק ע"י הקשה על מקש מוסיים, כי שמתי לב שלפעמים שהמחשב ב SUSPEND אני לא נגעתע בכלל לא בעכבר ולא במקלדת והוא יוצא מהמצב בעצמו( חשבתי אולי זה קשור לעכבר האופטי אבל לא בטוח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר אחת כזאת אבל אולי אפשר לתכנת.

המסך בד"כ נדלק בגלל שהמשטח של העכבר לא חלק או יציב לחלוטן ותנועה קטנטנה נחשבת לתזוזה והמסך נדלק, או תוכנה מסויימת שעושה זאצ (נסו לנגן שירים עם המדיה פלאייר כשהמסך בסספנד). גם אחים קטנים שאוהבים ללחוץ על כל דבר הם חלק מהגורמים :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...