"שכחתי" איפון אצל בן דוד בקנדה, אפשר להתחמק מהמכס וכו'? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"שכחתי" איפון אצל בן דוד בקנדה, אפשר להתחמק מהמכס וכו'?

MatanFrenkel

Recommended Posts

כי איביי זה שוק חופשי.

האיפון של אותו הבחור מקולקל והוא מוכר ב40..

ואני קניתי בב 40

מה אכפת לי שהשווי שוק שלו זה 10000 דולר?

אותי מעניין בכמה אני קניתי.

ואם הוא משומש אז בכלל..

למרות שלפי זכרוני על מוצרי יד 2 אין מיסים אבל לא סגור על זה

איזה ליצנים אתם. נראה לך שאם אני ישים פורשה למכירה בebay וירשום "יא אללה איזה גרוטאה עברה 40 תאונות עם נזילות שמן ומים ואלף פגיעות בשאסי עם תיבת הילוכים הרוסה ריפודים קרועים ומנוע עם שסתומים קרועים, אז אני מוכר אותה ב100$", הפקיד מכס יראה את האוטו מגיע לנמל במכולה ויגיד מזה פורשה? אה סליחה זה יד שנייה הנה יש פה קבלה של 100$, תעביר אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוו אני אוהב את זה, עוד טראד של מיטב המוחות בישראל הפועלים יחד כדי להבין איך דופקים את המכס.

למה שפשוט לא תקנו מוצר שעולה 300 דולר ותשלמו עליו בשני תשלומים, 299 דולר הראשון, 1 דולר השני ותביאו קבלה רק על התשלום השני?

זהו...דפקנו את המכס!!!

יאללה, יאללה, מה ההתחנחנות הזאת?

בנאדם בסך הכל רוצה שלא יגנבו לו.

כן ! שלא יגנבו לו!

זה שזה החוק לא עושה את זה לא גניבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אסור ליבא לארץ מכוניות משומשות (פרט לעולה חדש). שנית - אם הוא יכריז שהפורש בעייתית, לא יתנו לו להעלות אותה על הכביש.

ברגע שקונה מציג קבלה על מוצר מסוים, חובת ההוכחה לשווי המוצר עוברת לפקיד המכס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק ההפך. עובד המכס הוא "השמאי" במקרה זה. אם הוא במצב רוח טוב הוא יקבל את הגרסה שלך ויקבע כי המוצר הוא באמת יד שניה והמחיר ששילמת עליו הגיוני. או שלא. ואם אתה לא מסכים בא במיוחד סעיף מספר 10:

10. מחלוקת בעניין המסים

על עצם הדרישה לתשלום המסים, או על גובה המסים, ניתן להגיש בקשה לבירור בסניף/בסוכנות הדואר, לפני שחרור החבילה ותשלום המסים.

את הבקשה לבירור - ניתן להגיש בסניף הדואר שבו נמצאת החבילה (ע"ג טופס של חברת דואר ישראל), או לשלוח ליח' מכס דואר חבילות, בציון כל פרטי החבילה.

טופס הבקשה לביקור שיוגש לאחר שחרור החבילה, לא יתקבל.

יצויין, כי מגיש הבקשה רשאי לבקש להיות נוכח בעת בדיקת החבילה בתהליך הבירור, וזאת על גבי טופס הערעור שיגיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אז ציטטת את ההליך הפרוצדורלי...

אני לא רואה דרך בה פקיד המכס ידע להעריך שווי של מוצר יד שנייה, עם פגמים מסויימים. הממשלה הנוכחית ומדיניותה להפחתת המיסים, טרם הגיעו לתקן את חוק המכס, כך ששווי מוצר יקבע בלעדית ע"י פקיד המכס, ללא תלות בכמה שילמת עליו.

דוגמא טובה לטענתי, היא מוצרים הנמכרים בחו"ל במחיר נמוך בהרבה מזה שבארץ - עם זאת, המכס שתשלם יהיה כתלות בכמה ששילמת, ולא במחיר בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אז ציטטת את ההליך הפרוצדורלי...

אני לא רואה דרך בה פקיד המכס ידע להעריך שווי של מוצר יד שנייה, עם פגמים מסויימים. הממשלה הנוכחית ומדיניותה להפחתת המיסים, טרם הגיעו לתקן את חוק המכס, כך ששווי מוצר יקבע בלעדית ע"י פקיד המכס, ללא תלות בכמה שילמת עליו.

דוגמא טובה לטענתי, היא מוצרים הנמכרים בחו"ל במחיר נמוך בהרבה מזה שבארץ - עם זאת, המכס שתשלם יהיה כתלות בכמה ששילמת, ולא במחיר בארץ.

זה פשוט מאוד, המילה האחרונה היא של המכס, אם הבודק במצב רוח טוב, הוא יכול להעביר אותך על 40$, אך בד"כ גם הסיפור של "משומש עם קבלה של 40$" לא עובד (גם אם זה נכון, תלוי בבודק), ברירת מחדל של המכס היא לחשב לפי עלות של חדש (אלא אם זה מוצר שנשלח לתיקון בחו"ל עם המסמכים המתאימים של המכס), ולא מעניין אותם אם תביא להם קבלה על 40$ אם זה לא יראה לבודק הגיוני (או שסתם אין לו כח בשבילך).

כל זה נכתב מניסיון אישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...