ציפורים - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ציפורים

dsane

Recommended Posts

אני אתייחס יותר לעניין הקומפוזיציה מאשר לטכניקה

את התמונה הרביעית אהבתי מאוד - במיוחד המשחק עם המיקוד

הראשונה גם רגע מיוחד

השניה והשלישית סתמיות - וגם מבחינת טכניקה לא טובות (חשיפת חסר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל התמונות לוקות בחוסר פוקוס על המוקד...

דבר שני בצילום ציפורים מצלמים את הציפור בהתנהגות טיבעית בטבע ולא על מוצרים של בני אדם כמו אצלך.

התצלומים שלך הם יותר לכיוון התיעוד של הנושא ולא הייתי מגדיר את זה צילום ציפורים.

חוץ מתמונה הראשונה שהיא עוד טיפה אומנותית יחסית כל השאר סתם צילומים של מתחיל.

על תיקח את זה בתור משהו רע, להפך עכשיו תוכל להבין מה אתה באמת צריך לצלםפ ועל מה להתמקד וככה לחפש את כל האלמנטים האלה בשביל להפיק תמונה שראויה שתיקרא צילום ציפורים.

אולי כתבתי את זה קצת מגעיל או לא יודע מה אבל תתיחס רק לתאכלס

צא לצלם בשעות הזריחה והשקיעה (השעות הכי טובות לצילום בחוץ) ועדיף גם תלמד קצת על ציפורים תנסה להבין את ההרגלים שלהם ולתפוס תמונות טבע.

אני מצלם כבר 3 שנים ציפורים אם אתה רוצה אשמח לעזור לך ללמוד את מה שאני יודע

ד"א

תמונות שלי

baker2g.photolight.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל התמונות לוקות בחוסר פוקוס על המוקד...

דבר שני בצילום ציפורים מצלמים את הציפור בהתנהגות טיבעית בטבע ולא על מוצרים של בני אדם כמו אצלך.

התצלומים שלך הם יותר לכיוון התיעוד של הנושא ולא הייתי מגדיר את זה צילום ציפורים.

הבן-אדם צילם שחפים וקרא לזה צילום ציפורים - מה שלגיטימי לחלוטין, אל תכנס כאן להגדרות קטנוניות שרלונטיות לצלמי ציפורים מקצועיים ולא לפורום צילום כללי ב-HWZONE.

מה גם שאצל שחפים התנהלות בסביבה מלאכותית הפכה לטבע לאורך מאות ואלפי השנים האחרונות.

4190716712_9ed54e8cb1_m.jpg

מבחינת הציפור הסביבה הזאת היא סביבתה הטבעית מזה עשרות ולעיתים מאות דורות.

האם צילום של סיס על קיר של בניין היא לא תמונת "ציפורים" לגיטימית? לך חפש סיס חומות בישראל ב-"סביבתו הטבעית"

ד"א - התמונות באלבום שלך מאוד מרשימות.

תוספת לפותח הדיון - צילום ציפורים הוא תחום מאוד תובעני - הן מבחינת הטכניקה שלך כצלם, הכרות עם הציפורים ומקומות המחיה שלהן, סבלנות ולוח זמנים גמיש וכן דורש לרוב ציוד לא זול (עדשות טלהפוטו מהירות יחסית). המלצתי לך להתמקצע ראשית באופן כללי לפני שתנסה להכנס לתחום זה. לציין כמובן שאם אתה עובד בעבודה תובענית ועם לו"ז מטורף (כמוני) אז תשכח מצילום ציפורים רציני מראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבן-אדם צילם שחפים וקרא לזה צילום ציפורים - מה שלגיטימי לחלוטין, אל תכנס כאן להגדרות קטנוניות שרלונטיות לצלמי ציפורים מקצועיים ולא לפורום צילום כללי ב-HWZONE.

מה גם שאצל שחפים התנהלות בסביבה מלאכותית הפכה לטבע לאורך מאות ואלפי השנים האחרונות.

4190716712_9ed54e8cb1_m.jpg

מבחינת הציפור הסביבה הזאת היא סביבתה הטבעית מזה עשרות ולעיתים מאות דורות.

האם צילום של סיס על קיר של בניין היא לא תמונת "ציפורים" לגיטימית? לך חפש סיס חומות בישראל ב-"סביבתו הטבעית"

לדעתי ולדעת רבים ... זה לא ....

וזה שהיא נמצאת בסביבה אורבנית לא עושה זאת לצילום טבע....

תודה על הההתרשמות מהצילומים..

אני מחפש שלמות בצילום משתדל לעשות אותו כזה

לך לא מרקיע שלט בצילום או כל דבר שלא קשור לטבע

אז סבבה תהנה. לא ממש אכפת לי מה אתה מצלם או מה אתצה מגדיר תמונה. רק שתדע שיש הבדל בין תעוד לבין תמונה שקשוטרה לנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב טוב אתה יודע הכל

אני מחפש שלמות בצילום משתדל לעשות אותו כזה

לך לא מרקיע שלט בצילום או כל דבר שלא קשור לטבע

אז סבבה תהנה. לא ממש אכפת לי מה אתה מצלם או מה אתצה מגדיר תמונה. רק שתדע שיש הבדל בין תעוד לבין תמונה שקשוטרה לנושא.

מה אתה עף עליו? שלמות שלמות - אתה מצלם יפה אבל גם אתה לא מושלם בצילומים...

הבחור בסה"כ צלם חובב והעלה לביקורת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשור לאיך אני מצלם??

\

למה מה אני לא צלם חובב?<....

הבאתי לו טיפים שהביאו לי בזמנו

ומה אתה קשור בכלל לפה? בא לי להגיד לו מה אני חושב על הצילומים שלו, במיוחד שיש לי יותר ידע וניסיון ממך אז כשתבין מה זה צילום טבע אז תבוא לפה לדבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשור לאיך אני מצלם??

\

למה מה אני לא צלם חובב?<....

הבאתי לו טיפים שהביאו לי בזמנו

ומה אתה קשור בכלל לפה? בא לי להגיד לו מה אני חושב על הצילומים שלו, במיוחד שיש לי יותר ידע וניסיון ממך אז כשתבין מה זה צילום טבע אז תבוא לפה לדבר

כתבת שאתה מחפש שלמות בתמונות , אז רק לגיטימי שגם בתמונות שלך תחפש שלמות...

למה אתה חושב שיש לך יותר ידע וניסיון ממני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתמונה עם השחף שהבאתי כדוגמא הנושא לא היה השחף אלא השילוב שלו עם השלט (לכן הכותרת שנתתי היה "Do not Swim") אבל זה לא משנה.

אתה יותר מדי פרפקציוניסט בנושאים שהם פחות רלוונטיים לצלמים מתחילים ולמעשה בכלל. הסוגיה אם "צילום ציפורים" הוא בהכרח תיעוד התנהגותן בטבע החופשי לחלוטין ממעורבות אנושית (לא שיש דבר כזה היום בישראל בפרט ובעולם בכלל) או פשוט צילום שהנושא העיקרי שלי היא ציפורים היא סוגיה של הגדרה. לא חסר ציפורים בפורומים השונים של עופות בתיבות קינון מלאכותיות, על חוטי חשמל וגדרות (גם אצלך), על קירות בנינים (נתתי לדוגמא את סיס החומות שכמעט לא ניתן לצלם בארץ בסביבתו "הטבעית" - מצוקים תלולים) וכו'. משום מה שאותה תמונה של ינשוף בתיבת קינון היא על ידי חבר "כבד" בפורום עם ניקון D3X ועדשת 600 מ"מ אז היא הופכת להיות לגיטימית...

למרבה הצער, גישה כזאת היא הסיבה שאני (ורבים אחרים) נמנעים מפורומים מסוימים (כמו DSPOT) שהביקורת בהן היא לעיתים פשוט לא עניינית, הורסת ועוסקת בקטנות.

זאת ועוד, בהרבה דיונים של צילומי ציפורים יש שימת דגש רבה על הצד הטכני - שזה אומר שמעבר למיומנות הצלם יש משקל רב למצלמה ובעיקר לעדשה - המשקל הרב על האלמנטים הטכניים האלו הופכים את התחום ללא מתאים לצלמים מתחילים לפי דעתי - גם מבחינה דידקטית וגם מבחינה כלכלית.

לפותח הדיון - תמשיך לצלם דברים שאתה אוהב ותעלה לכאן את התמונות שאתה חושב שהן המוצלחות ביותר לביקורת. תקפיד על טכניקות החשיפה הבסיסיות, על קומפוזיציה טובה ותבחר נושאים שאתה מתחבר אליהם. זכותך לקרוא לתמונות איך שאתה רוצה - מדובר באומנות (וכמו שנאמר על אומנות - "אין דבר כזה שאין דבר כזה"). בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק מהדברים אני מסכים איתם, בהתחלה שהתחלתי לצלם ציפורים אני צילמתי גם כאלה שבעיקרון לא נחשבות צילום ציפורים בטבע. הסבירו לי שאם אני רוצה לקרוא לצילום שלי צילום ציפורים בטבע אז צריך להיות בו ציפור בטבע עם כיוון לזה שהציפור תיהיה הנושא של התמונה ולא עמוד או גדר או שרואים את הציפור מקילומטר.

זהו

הבנתי שהפותח הדיון רוצה ללמוד לצלם ציפורים ומכוון לזה אז אמרתי מה אני חושב על הכיוון הזה

מעבר לזה לא הזכרתי שום דבר.

סהכ תהנו כולם במה שאתם מצלמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...