הלחמת כבל 6-PIN לספק - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הלחמת כבל 6-PIN לספק

Overshot

Recommended Posts

שלום לכולם.

מכיוון שאני עובר ל-HD4890 של ATI, שדורש שני 6-PIN יציאות, ויש לי רק 6-פין יחיד, אני הולך להלחים עוד אחד כזה לספק. ספק טוב וחבל לי לקנות אחד חדש (מעבר לגבולות התקציביים שלי)

אז פה אני יבצע את הפרוייקט הזה, עוד מעט.

שאלה : האם כדאי בכלל לעשות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הספק מתאים מבחינת הספק (כללי ובמסילה הספציפית שאליה אתה מוסיף את החיבור) אז בסדר

למה לשים לב בחיבור ?

לאיפה אתה מחבר את החוטים - בספק של כמה מסילות 12 V יש יציאות נפרדות לכל מסילה. תחבר את החוטים למסילה הנכונה שיש בה מספיק מקום פנוי, ותוודא שכל החוטי 12 V של החיבור החדש מחוברים בקבוצה אחת ולא למסילות שונות (אחרת אתה עושה קצר בין המסילות)

יש כאן זרם גבוה שיכול להגיע ל 10 - 16 A. תוודא שלכל האורך של המסלול יש עובי מספיק של המוליכים - למשל בספק תלחים את החוטים לאיזור הרחב של היציאות של המסילה, לא לאיזור בצד שהקו בלוח שהולך אליו דק מדיי. יתכן שתרצה לחתוך חיבורים אחרים שאתה לא צריך ולחבר אליהם את החוטים אם קלמה - שוב תוודא שאתה לא מעמיס באיזה שהיא נקודה אל מוליך אחד את כל העומס

ה 3 חוטי 12 V מחוברים במקביל. הם אמורים להיות מחוברים כקבוצה ובאותה איכות חיבור - למשל אם אחד מהחוטים מחובר גרוע יותר מהאחרים אז הוא יקח פחות זרם והחוטים האחרים יתחממו (יכולים להתחמם גם במקום אחר ולא באותו קצה שבו נמצא החיבור הבעייתי). או אם חוט אחת מחובר משמעותית טוב יותר אז הוא יכול לקחת יותר זרם מהאחרים ולהתחמם. פשוט תחבר את החוטים כקבוצה ורצוי להלחמה משותפת ואז זה לא יקרה

החוטים ברוב הספקים הם אלומיניום ולא נחושת - הם יותר רגישים לחיבור בעייתי ומתחממים הרבה יותר אם יש בעיה. חוטי אלומיניום ניתן לחבר בצורה אמינה רק אם ברגים או הלחמה, לא בקשירה ולא בחיבורים קפיציים שמיועדים לחוטי נחושת בלבד

תדאג לכל זה גם בחוטי אדמה, הם לא פחות חשובים מה 12 V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הספק מתאים מבחינת הספק (כללי ובמסילה הספציפית שאליה אתה מוסיף את החיבור) אז בסדר

למה לשים לב בחיבור ?

לאיפה אתה מחבר את החוטים - בספק של כמה מסילות 12 V יש יציאות נפרדות לכל מסילה. תחבר את החוטים למסילה הנכונה שיש בה מספיק מקום פנוי, ותוודא שכל החוטי 12 V של החיבור החדש מחוברים בקבוצה אחת ולא למסילות שונות (אחרת אתה עושה קצר בין המסילות)

יש כאן זרם גבוה שיכול להגיע ל 10 - 16 A. תוודא שלכל האורך של המסלול יש עובי מספיק של המוליכים - למשל בספק תלחים את החוטים לאיזור הרחב של היציאות של המסילה, לא לאיזור בצד שהקו בלוח שהולך אליו דק מדיי. יתכן שתרצה לחתוך חיבורים אחרים שאתה לא צריך ולחבר אליהם את החוטים אם קלמה - שוב תוודא שאתה לא מעמיס באיזה שהיא נקודה אל מוליך אחד את כל העומס

ה 3 חוטי 12 V מחוברים במקביל. הם אמורים להיות מחוברים כקבוצה ובאותה איכות חיבור - למשל אם אחד מהחוטים מחובר גרוע יותר מהאחרים אז הוא יקח פחות זרם והחוטים האחרים יתחממו (יכולים להתחמם גם במקום אחר ולא באותו קצה שבו נמצא החיבור הבעייתי). או אם חוט אחת מחובר משמעותית טוב יותר אז הוא יכול לקחת יותר זרם מהאחרים ולהתחמם. פשוט תחבר את החוטים כקבוצה ורצוי להלחמה משותפת ואז זה לא יקרה

החוטים ברוב הספקים הם אלומיניום ולא נחושת - הם יותר רגישים לחיבור בעייתי ומתחממים הרבה יותר אם יש בעיה. חוטי אלומיניום ניתן לחבר בצורה אמינה רק אם ברגים או הלחמה, לא בקשירה ולא בחיבורים קפיציים שמיועדים לחוטי נחושת בלבד

תדאג לכל זה גם בחוטי אדמה, הם לא פחות חשובים מה 12 V

כך העשה, לאחר שאבדוק מה זה המתאם הזה :o

על איזה מתאם מדובר חברים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתאם שלוקח 2 מולקסים פנויים והופך אותם ל PCIE

יתרונות - פשוט לשימוש

חסרונות - לא מחזיק טוב כבדים יותר כי המולקסים והחוטים שלהם מתחממים בזרם גבוה

אם אתה שם את המתאם הזה תחבר את 2 המולקסים מצמות נפרדות של הספק ולא מאותה אחת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אחי, ממש לא.

אני הייתי מבולבל, לפי מה שזכור לי 8800ULTRA הוא אחד העצבניים, ככה אני זוכר אותו. אז התייעצתי פה עם החברה, כמובן צחקו עליי והמליצו לי על 4890. אז קניתי אותו ב-650+ ש"ח והתרשמתי! :)

אני עד עכשיו לא מבין את ההגיון, למה ULTRA כזה יקר בהשוואה לאלו של 2009-2010 שיותר חזקים ממנו בהרבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...