מכתב איומים - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכתב איומים

fungiman

Recommended Posts

זהו, מתחיל להמאס לי, הגזרות האחרונות - הדברים הקטנים כמו אגרת האינטרנט, מצלמות המהירות, הסיפור של אגרת הדואר והדברים הגדולים - עליית כל המיסים ובמקביל עליית מחירים גלובלית, ההתרפסות בפני החרדים, הקיפאון המדיני ומעל הכל מצב הדיור הבלתי נסבל מתחיל לגרום לי להרגיש שאולי כאן כבר לא ביתי.

ההורים של הורי עלו לארץ לאחר השואה - יישבו את הספר, לחמו במלחמות , כולם במשפחתי שירתו בצבא כפי יכולתם, כולם משלמים מיסים וממלאים את שאר חובותיהם למדינה. אני ואחיי כולנו שירתנו ביחידות קרביות, אני משרת במילואים חודש בשנה ביחידה קרבית. מותר לי לומר בלב שלם שזאת המדינה שלי.

אולם בזמן האחרון נראה שהמדינה שלי כבר לא כל כך רוצה אותי - תהליכים בשנים האחרונות הפכו אותנו - בני המעמד הבינוני - לשבויים בידי המדינה מצד אחד וקבוצה קטנה של בעלי הון מצד שני.

בעיניים כלות אתה רואה איך למרות שאתה ובת-זוגתך קורעים את התחת מבוקר עד ליל והמשכורת ברוטו מכובדת אפילו במונחים של אוסטרליה וצפ' אמריקה (בערך 90 אלף דולר הכנסה משותפת לשנה - עשירון 8-9 בארה"ב) בסוף החודש - אחרי עול המיסים הנורא והעלויות השוטפות הכבדות - כמעט ולא נשאר כלום בבנק.

אתה רואה את מחירי הדירות מטפסים מהר יותר מהקצב שבו תוכל אי פעם לחסוך - ואני לא מדבר על תל-אביב ואפילו לא תל-אביב רבתי אלא אפילו דרומית לאשדוד וצפונית לנתניה. אני כבר לא מעז לחשוב על מותרות כמו נסיעות לחו"ל או מכונית משנתון סביר - זה כנראה משהו שלא ראוי לשכיר עלוב במדינת .

ומה יקרה אם חו"ח תפרוץ מלחמה - על איזה בית בדיוק אני אמור לרוץ ולהגן? אולי על פרויקט השוק הסיטונאי של האחים גינדי? או אולי על מגדלי אסותא? אם הכל נמדד בכסף - שיקחו שוכני המגדלים והאחוזות שכירי חרב שיגנו עליהם.

אני מאוד רוצה להשאר בארץ ולראות אותה משגשגת וגם מודע שקשה מאוד להגר - אבל אם המצב לא יתחיל להשתנות ב-5 שנים הקרובות אני כנראה כבר לא אהיה כאן.

"על מי אתה מאיים?" יהיו שיגידו - כנראה בצדק - זה לא שמשהו יקרה פה אם אני אעזוב, אני לא איזה אוליגרך. אבל עם 100,000 משפחות כמונו תעזובנה - דבר שבהחלט עלול לקרות במהלך השנים הקרובות - זה הסוף של המדינה.

עם הכנסה משותפת של 17 אלף שקל לאחר מס אתה לא מצליח לקנות דירה? שכר דירה נגיד 3000 אלף, 300 שקל ארנונה לחודש(אם אתה גר באזור יקר) 200 שקל חשמל, 1200 שקל הוצאות דלק(למרות שאם אתה מגיע למשכורות כאלה כנראה יש ליסינג 1 לפחות) נגיד 2500 שקל לאוכל מאוד יפה לזוג ללא 2 ילדים(עדן מרקט, לא שפע שוק) זה עדיין משאיר אותך עם 10 אלף שקל בחודש שאתה יכול לחסוך ללא הוצעות, נגיד אתה אוהב לחיות בגדול אז אתה חוסך "רק" 5 אלף זאת אומר שב-6 שנים חסכון + קה"ש(אחת) אפשר לחסוך חצי מיליון שקל, עם חצי מיליון שקל אתה יכול לקחת עוד מיליון וחצי משכנתא ללא בעיות(במיוחד אם אתה זוג) ולקנות אחלה דירה... ורוב הסיכויים שאתה מבזבז הרבה פחות, ויכול לחסוך הרבה יותר מ5 אלף עם משכורת של זוג, אני מחזיק זוג בגדול על עצמי בלבד ומצליח לחסוך 3 אלף בחודש וזה כולל החזקה של משק בית עם משכורת בודדת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמו שאמרתי - אם אתה רוצה לתת לזה לקרות, כנראה שלא אכפת לך מהמדינה הזו (מהמדינה עצמה לא מהממשלה הכושלת שלה והחלקים הפחות טובים של האוכלוסיה).

למדתי שיש ערים, כמו חיפה למשל, שבהן שיעור הערסים גבוה מאוד. יש גם ערים שזה דווקא נמוך אצלן. זה בסופו של דבר מתאזן, זו שאלה של לוקיישנים גם בתוך העיר עצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ציינת מאיפה קרובי המשפחה שלך,אני הולך לזרוק ואגיד ארה''ב?

ציינתי שהם מאירופה לידתר דיוק, גרמניה.

.

שאלה לי אליך, פותח הדיון - מה אתה חושב שיקרה למדינה, אחרי ש-100,000 משפחות חילוניות יעזבו?

לא יהיו חיילים בצבא, הכלכה תקרוס, המדינה הזאת תיעלם תוך פחות מעשור.

המדינה שלך? מצויין. תשמור עליה, גם מחוץ וגם מבית. אתה לא יכול לקרוא לעצמך פטריוט, או אוהב , אם אתה נוטש אותה כשהמצב קשה. נכון, המצב כבר ממזמן לא בסטטוס "קשה" אלא מעל ומעבר, אך על מנת לשמור את מדינה חיה ונושמת, אנחנו צריכים כל אחד ואחד מהאנשים כמוך - שמשלמים מיסים, שמשרתים בצבא, שמהווים כוח פוליטי נגד החרדים והערבים (אין כאן גזענות בשום אופן, אני פשוט תומך במדינה יהודית שהפרידה את הדת מהחקיקה ונגד מדינת כל-אזרחיה או מדינת הלכה).

אם נוסיף לחוק האמונים גם קיצוצים בתקצוב האוכלוסיה החרדית העלוקתית, אני חושב שעומד בפינו עתיד די מזהיר.

כמו שאמרתי בפוסט קודם מה שיהרוס את המדינה הזאתי, זה לא 100 אלף המשפחות שיעזבו אלא תרבות הערסים והפרחות שמתפשטת פה כמו מגיפה שהם זורקים זין על המדינה הזאת, או אותם חלאות שפתאום נהיה קצת קשה אז "חוזרים בתשובה", חיים על חשבון המדינה (ועל כספי תרומות) ולא תורמים כלום בחזרה וכאילו לומדים תורה כשבתכלס כל קשר בינם לבין אלוהים הוא מקרי בהחלט.

גם לי כמו לפותח הדיון נשבר הזין, נשבקר הזין מלעשות מילואים, נשבר הזין מללמוד 8 שעות ביום ואז ללכת לעבוד 8 שעות וזה כדאי שיהיה לי כסף לדלק כי בלי אני לא יצליח להגיע מהלימודים לעבודה וכל זה בזמן שהשכן הדוס שלי קונה לעצמו פיג'ו 207 חדשה אבל מסכן אין לו כסף כי הוא עסוק כל היום בלימודי תורה, שלא נדבר על הבן דוד שמרשה לקנות לעצמו BMW וכל זה מקצבת ביטוח לאומי...מסכנים כואב הלב.

ומה המדינה עושה כדאי למנוע את זה!? מעלה עוד קצת את המיסים, ממציאה מיסים ועמלות חדשות וכמובן מציבה מצלמות מהירות למען ביטחוננו.

יש מספיק פראיירים שיממנו, ולי נשבר הזין מלהיות הפראייר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לי אליך, פותח הדיון - מה אתה חושב שיקרה למדינה, אחרי ש-100,000 משפחות חילוניות יעזבו?

לא יהיו חיילים בצבא, הכלכה תקרוס, המדינה הזאת תיעלם תוך פחות מעשור.

המדינה שלך? מצויין. תשמור עליה, גם מחוץ וגם מבית. אתה לא יכול לקרוא לעצמך פטריוט, או אוהב , אם אתה נוטש אותה כשהמצב קשה. נכון, המצב כבר ממזמן לא בסטטוס "קשה" אלא מעל ומעבר, אך על מנת לשמור את מדינה חיה ונושמת, אנחנו צריכים כל אחד ואחד מהאנשים כמוך - שמשלמים מיסים, שמשרתים בצבא, שמהווים כוח פוליטי נגד החרדים והערבים (אין כאן גזענות בשום אופן, אני פשוט תומך במדינה יהודית שהפרידה את הדת מהחקיקה ונגד מדינת כל-אזרחיה או מדינת הלכה).

אם נוסיף לחוק האמונים גם קיצוצים בתקצוב האוכלוסיה החרדית העלוקתית, אני חושב שעומד בפינו עתיד די מזהיר.

100 אלף יעזבו?

-רוב ערבי וחרדי.

הכלכלה קורסת, מלחמות שליטה בין השמאל והימין, והערסים מצטרפים לחגיגה.

סלחו לי על הפסימיות אבל זה תרחיש אפשרי. במילא אנחנו חצי דרך משם עם הבעייה של החרדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

100 אלף יעזבו?

-רוב ערבי וחרדי.

הכלכלה קורסת, מלחמות שליטה בין השמאל והימין, והערסים מצטרפים לחגיגה.

סלחו לי על הפסימיות אבל זה תרחיש אפשרי. במילא אנחנו חצי דרך משם עם הבעייה של החרדים.

That's what I'm saying. אני תומך נלהב של קיצוץ קצבאות הדת לאפס ואני מאמין שחוק האמונים + מדינה פלשטינית יגררו עזיבה המונית של אחוזים ניכרים מערביי . שני צעדים פשוטים אלו יביאו למדינה הגיונית, חילונית נאורה, שמסוגלת להשקיע קצת בעצמה ואולי סוף סוף נקבל תקציב נורמאלי לחינוך, משם הדרך לעלייה בתל"ג יחסית קצרה וכשנוכל כבר לעמוד כמדינה עצמאית ולא להסתמך על התרומות של UNCLE SAM, נהיה הרבה יותר חופשיים בזירה הפוליטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיפה לעזוב? קנדה, אוסטרליה, לא חסרות מדינות שנוכל להקלט בהן (מקצועות מועדפים). אני ד"א ממש מעדיף להשאר פה ומאוד מקווה לראות שינוי מהותי במפה הפוליטית בשנים הקרובות (אני גם מתכוון להיות פעיל יותר ולא רק לעמוד ולבכות מהצד) אני פשוט חושש שלבסוף פשוט נדחק החוצה.

אתה מודע לכך שבשביל לגור באוסטרליה אתה צריך להיות הבעלים (הגאה) של 500 אלף דולר בכסף נזיל, בחשבונך בבנק? זו לא הצעה, זו חובה. אם אתה רוצה לגור שם אתה חייב להוכיח שיש לך 500 אלף דולר.

דבר נוסף - הערסים והפרחות, צודק לגמרי. רק כשתלך לחו"ל תיראה NIGGAS ו- HOES וזה בדיוק אותו דבר, אפילו גרוע יותר. יש מלא מלא מלא שודדים, כייסים, וזבל מהסוג הזה בארה"ב. כל שוד קטן של בנאדם שרוצה את הארנק שלך והשיג איזה REVOLVER קטנצ'יק ואתה חוטף כדור.

אני גם עוזב בקרוב.

אפילו תואר ראשון אני לא רוצה לעשות פה.

לא שאני מזלזל, אבל בלי אנגלית ברמה FIRST CLASS כמו שנאמר, תואר בחו"ל זה דבר קשה פי כמה.

בתכל'ס כן, המצב פה זין, ואין לי מושג מה אפשר לעשות בשביל להגיע לפתרון. אין לי אפילו הצעה... :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם הכנסה משותפת של 17 אלף שקל לאחר מס אתה לא מצליח לקנות דירה? שכר דירה נגיד 3000 אלף' date=' 300 שקל ארנונה לחודש(אם אתה גר באזור יקר) 200 שקל חשמל, 1200 שקל הוצאות דלק(למרות שאם אתה מגיע למשכורות כאלה כנראה יש ליסינג 1 לפחות) נגיד 2500 שקל לאוכל מאוד יפה לזוג ללא 2 ילדים(עדן מרקט, לא שפע שוק) זה עדיין משאיר אותך עם 10 אלף שקל בחודש שאתה יכול לחסוך ללא הוצעות, נגיד אתה אוהב לחיות בגדול אז אתה חוסך "רק" 5 אלף זאת אומר שב-6 שנים חסכון + קה"ש(אחת) אפשר לחסוך חצי מיליון שקל, עם חצי מיליון שקל אתה יכול לקחת עוד מיליון וחצי משכנתא ללא בעיות(במיוחד אם אתה זוג) ולקנות אחלה דירה... ורוב הסיכויים שאתה מבזבז הרבה פחות, ויכול לחסוך הרבה יותר מ5 אלף עם משכורת של זוג, אני מחזיק זוג בגדול על עצמי בלבד ומצליח לחסוך 3 אלף בחודש וזה כולל החזקה של משק בית עם משכורת בודדת...

[/quote']

17 אלף אפשר בכיף לחסוךמזה 6 אלף ואף יותר, אם אני כרגע רק עובד + שכירות וילד -מכניס 14 אלף -אני שם כל חודש 6 אלף בחיסכון כל שכן שהוא יכול - כדאי כמה שנים לחיות "בצימצום" כדי להגיע למטרה של דירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון,לא ראיתי את המשכו אז אגיב לתגובה הראשונה שלך. אני חושב שאתה צודק ברוב טענותיך אבל הגישה שלך מאוד אגואיסטית וצרת עין.

למה בטח תשאל? כי אתה חושב שאתה מיוחד ומגיע לך. ישנם הרבה אנשים במדינה שעונים על כל הקריטריונים שציינת,ואף עשו פי כמה ממך לטובת הכלל,כולם כורעים תחת עול המיסים וכולם מרגישים פראיירים כי דחפו להם מילואים בסוף החודש ויש להם פרוייקט בעבודה/לימודים.

אז נכון שאפשר וכדאי שהרבה דברים ישתנו,אבל אנשים כמוך שמכריזים קבל עם ועדה "אל תרגיזו אותי או שאני אסע למדינה אחרת" ובכן כבר שמעתי כמה אנשים כמוך,ורק בודדים לקחו את מטלטליהם ועזבו. למה? כי לא יותר טוב בחו"ל בכל המובנים,וכי אנשים בהחלט מבינים שגם בארץ אפשר לחיות כמו שצריך.

אז אדוני היקר,אם אתה מצפה שיצדיעו לך על שירותך ועל המיסים שלך שכח מזה,אל תחשוב שאתה מיוחד כי אתה מממן את העשירונים מתחתיך,כי יש עוד המון כמוך והמעמד הבינוני לא באמת יעזוב,במיוחד לא כשהמצב בארץ כה טוב כלכלית ורע בעולם.

אז אם ברצונך לעזוב את הארץ,בהצלחה בכל אשר תפנה,אבל אל תחשוב שכולם ינטשו את הספינה כי אתה חטפת מחלת ים,כי למרות שיש בה המון חורים היא שטה טוב מאוד כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מעלים בעיות וקושיות שונות ומשונות.

החיים קשים, המדינה מדרדרת, התרבות עלובה, האתוס הציוני נמחק, שחיתות פושעת בכל, האליטות (פוליטיות, אקדמיות, כלכליות) הורסות את המדינה, ובני המיעוטים הורסים את מה שנשאר.

אני אישית לא חושב שתהיה פה מדינה בעוד 10 שנים, ולו רק בגלל הנסיבות הפוליטיות האסטרטגיות (עולמיות) שאנחנו נתונים בהן. חוץ מזה, כבר היום ישראלי לא יכול לנסוע בשעת ערב לבדו לא בנגב ולא בגליל, ולמעשה חלקים גדולים מהמדינה כבר לא שייכים אליה בפועל ומתנהלים לפי חוקים משלהם, כשכולם מעדיפים להתעלם מזה ולטמון את הראש בחול. אבל ברור שמתישהו זה יתפוצץ לכולם בפרצוף.

מי שחי במדינה הזו וער לכל מה שקורה כאן יכול לחשוב שהוא חי בהזיה או ב"עליסה בארץ הפלאות" - כאילו הכל קורה בדיוק לפי תרחיש הגרוע ביותר.

מה הפתרון? לדעתי מזמן אין שום פתרון, מזמן כבר מאוחר מדי, ולהתחיל להיאחז בקשים כדי לא לתבוע, ולנפנף בידיים בכל הכיוונים לא יוביל לשום דבר.

יש רק שתי ברירות - לברוח מפה, והברירה הזו מתאימה לאנשים שיש להם מה לאבד בחיים, שיש להם משפחה, ילדים ותוכניות, ואולי עתיד במקום אחר.

וברירה שניה - לאלה שאין להם יותר מדי מה לאבד - הם ישארו כאן כדי לראות במו עיניהם את ה"חגיגה" האחרונה, ורצוי - גם להשתתף בה - להרוג ולהיהרג, להוציא קיטור, לתת ביטוי לסבל שהם עברו, ולנקום עד כמה שאפשר באלה שצריך להעניש אותם. הם ימותו מוות של גיבורים, ועל הסיפורים שישארו מהם יבנה אולי בעתיד אתוס חדש של מדינה יהודית חדשה, ואם לא - הם לפחות יכנסו לדפי ההסטוריה כאנשים שהעדיפו למות כשהם עומדים על רגליהם, מאשר לחיות כשהם כורעים על ברכיהם. אני, לפחות, מקווה להיות אחד מהם ומוכן לתרחיש הזה מזמן. שיבוא כבר כמה שיותר מהר, נמאס לחכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...