איזה הגנות יש למגן ברקים לפי תמונה פנימית ? - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה הגנות יש למגן ברקים לפי תמונה פנימית ?

ron11

Recommended Posts

מגן הברקים שנשרף יציל את המכשירים, אבל עדיין המגן השרוף עצמו נשאר מחובר לחשמל. מגן ברקים שרוף לעיתים קרובות מקצר. אתה לא תוכל להרים את המפסק (ולהחזיר את החשמל בבית) כי הוא יקפוץ כבר תוך כדיי שאתה מנסה להרים אותו, כי המגן ברקים שמקצר עדיין מחובר ואתה לא יכול לנתק אותו. אם אתה לא תפרק אותו מלוח החשמל בעצמך אתה תמשיך לשבת בחושך

את ה GPT השרוף אתה יכול להוציא מהתקע ולהרים את המפסק של הבית

ה GPT והמגן ברקים שהבאת מגינים מדברים שונים : ה GPT מכיל הגנות השהיה, מתח גבוה / נמוך, והגנת ברקים חלשה. המגן שלך מכיל הגנת ברקים חזקה, בלבד

יש 2 מקרים שבהם ה GPT יגן והמגן השני לא : רוב הצורות שבהם מחשבים נדפקים קשורות למקרים האלה ולא ישירות לברקים

קפיצות מהירות בין 0 ו 240 V : המתח נעלם וחוזר כמה פעמים במהירות, אבל לא עולה מעל 240 V

סיבות אפשריות : מגע דפוק במערכת בחוץ או בתוך המבנה, פגיעה בחוטי חשמל בחוץ בזמן סערה, פעולות מיתוג אוטומטיות של חברת חשמל, התנהגות של מערכת חשמל שנפגעה ברגעים הראשונים אחריי פגיעת ברק

הבעיה : ספק של מחשב לוקח מכת זרם בכל פעם שמחברים אותו לחשמל. אחריי המכה הזאת הוא צריך להתקרר זמן קצר לפניי שיהיה מסוגל לקבל עוד אחת בצורה בטוחה, אבל אם המתח מופיע ונעלם כמה פעמים במהירות אז הספק יקבל כמה מכות זרם כאלה אחת אחריי השניה

מה יקרה כשמחובר GPT אם השהייה : אחריי המכה הראשונה המגן ננס להשהייה ומנתק את המתח למחשב. אם המתח חזר להיות יציב, המגן יחכה את הזמן של ההשהייה ואז יחבר שוב את המחשב

מה יקרה כשמחובר המגן השני : המתח לא גבוה יותר ממתח תקין (356 V), לא תהיה תגובה

מתח נמוך : המתח נמוך מ 240 V, נניח 160 V קבוע

סיבות אפשריות : מגע דפוק, ניתוק חוטים ראשיים, שריפת פיוזים ראשיים במערכת בגלל עומסי יתר וקצרים, קריעת חוטים בקווי חשמל בחוץ בזמן סערה

הבעיה : מיועד להעביר למחשב הספק מסוים, כשהוא מקבל 240 V וזרם מסוים. המעגל של הספק (מעגל מיתוג) בנוי כך שהוא משנה את הזרם כדיי לקבל את ההספק שהוא רוצה. אם הוא מקבל מתח נמוך יותר ממה שהוא מתוכנן אליו, הוא ינסה להעביר זרם גדול כדיי לקבל עדיין את ההספק הנכון, והוא לא מתוכנן לעבוד אם זרם כזה. בספקים שמים פיוז גדול יותר ממה שהרכיבים האחרים בנויים להחזיק לאורך זמן, כדיי שהוא לא ישרף ממכות זרם קצרות. אבל במקרה כאן הזרם יכול ליפול בסיכוי גבוה בדיוק לתחום שבו הוא לא מספיק לפיוז וכן מספיק לשרוף דברים אחרים

מה יקרה כשמחובר GPT אם הגנה ממתח נמוך : המחשב יהיה מכובה

מה יקרה כשמחובר המגן השני : המתח לא גבוה יותר ממתח תקין (356 V), לא תהיה תגובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני ממליץ לך לבחון מכשיר פיתוח ישראלי של חיים נבו שנרא: משגוחן.

מותקן בלוח החשמל הדירתי, אצלי מותקן משגוחן + קונטקטור (משהה התחלת זרם לכ 5 שניות לאחר ניתוק) כ-5 שנים.

בנוסף להגנה על מכשירים אלקטרונים מגן גם מפני התחשמלות ושריפות כתוצאה מקצר חשמל.

אינו מגן על מכשירים בעלי מדחס שדורשים השהייה ארוכה של מספר דקות.

אתר עם מצגת על המשגוחן

http://mashgohan.com/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yontn :

זה בדיוק מה שהיה אמור לקרות. המגן ברקים אינו UPS, לכן את הטיפול בנפילת החשמל הוא משאיר ל UPS. אם נפילת החשמל היתה באה ביחד אם קפיצת מתח, המגן ברקים היה מטפל בקפיצה וה UPS בהפסקת החשמל

KAKADU :

אני מניח שאתה מתכוון ל UPS ביתי, שהוא לא אונליין

הגנות השהיה / AVR / ברקים וכו הם לא חלק מובן מאליו ב UPS כזה. ה UPS לא נותן אף אחת מההגנות האלה, חוץ מאם יש בתוכו מעגל הגנה לזה בנפרד. ואם יש, אז המעגל עובד בצורה זהה למעגל שיש בתוך ה GPT וזה לא משנה אם הוא נמצא בתוך ה UPS או

אינטראקטיב UPS לא נותן הגנות מנזק לחומרה יותר טובות מאלה ש GPT יכול לתת. ה UPS עצמו מגן רק מכיבוי לא מסודר של המחשב ואיבוד מידע שלא היה שמור, לא מנזק לחומרה

הגנת ברקים בתוך מגן ברקים ממומשת אל ידיי 2 סוגים של רכיבים, שתיהם אלקטרוניים :

ואריסטור MOV (נראה כמו דיסקית כתומה) : זמן תגובה קצר מאוד, עמידות נמוכה (נשרף אחריי לא הרבה קפיצות)

פריצת גז (נראה כמו גליל לבן או אפור) : זמן תגובה ארוך יותר, עמידות גבוהה יותר

מגיני ברקים רציניים מכילים כאלה וכאלה במקביל (כלומר : משלב את היתרונות של שתיהם), מגן הברקים של GPT מכיל MOVים בלבד, ומגן ברקים לא איכותי מכיל כאלה וכאלה בטור (כלומר : משלב את החסרונות של שתיהם אבל לא את היתרונות)

הגנת מתח גבוה / נמוך והשהייה לא צריכות להיות מהירות, וממומשות אל ידיי מפסק מכאני (בצילום של המגן ברקים זה הקוביה השחורה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קונטקטור בה ביחד אם משגוחן ? מה מחירו ?

לא כדאי מוצר תוצרת חו"ל אם הרבה שנות וותק ואם רמה גבוהה יותר

כן. רכשתי אותו ביחד.

אני לא יודע מחיר עדכני אבל בזמנו שילמתי כ 500-600 שח עבור משגוחן + קונטקטור.

אי אפשר להשיג בחו"ל כי זה פטנט ישראלי ייחודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשגוחן אוליי נותן השהיה אבל חוצמזה זה חרטא

מגן מהתחשמלות : השהיה של 5 שניות לא קשורה למניעת התחשמלות. להגנה מהתחשמלות יש מפסק פחת

מגן שריפות כתוצאה מקצר : להגנה מקצר יש מפסקים אוטומטיים, וצריך להרים אותם ידנית אחריי שכיבנו את מה שגרם לקצר. חיבור החשמל מחדש אוטומטית אחריי 5 שניות למקום שהיה בו קצר זה לא דרך יעילה _למנוע_ שריפות

מגן שריפות כתוצאה מהדלקה וכיבוי מהירים של המתח (השהיה) : כל מגן ברקים אם השהיה יתן את ההגנה הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המגן המושלם זה אל פסק כזה לפי הפרטים

http://www.advice.co.il/Productdetails.aspx?PID=1615&PcatID=984

הוא גם מסנן את החשמל ל-230V אם אני לא טועה

אבל מחיר גבוהה

מה אתם אומרים שווה ליקנות ? הוא באמת מגן עם כול ההגנות +מגן פגיעה ישירות של ברקים וכו" ?

(אני היסתבכתי אם העניין הזה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה לבינארי 1101..

אני מניח שאילו היית קורא קצת בפרסומים הפומביים של יצרן המשגוחן היית מבין שמה שכתבת בענין מפסק הפחת חסר כל שחר.

וכנ"ל לגבי שאר ההצהרות הבלתי מבוססות.

בדר"כ אני מאד מעריך את הסבריך המפורטים והמחכימים, ודווקא קיוויתי לקרוא תגובה מלומדת שלך לאחר שבחנת את המשגוחן.

חבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המגן המושלם זה אל פסק כזה לפי הפרטים

http://www.advice.co.il/Productdetails.aspx?PID=1615&PcatID=984

הוא גם מסנן את החשמל ל-230V אם אני לא טועה

אבל מחיר גבוהה

מה אתם אומרים שווה ליקנות ? הוא באמת מגן עם כול ההגנות +מגן פגיעה ישירות של ברקים וכו" ?

(אני היסתבכתי אם העניין הזה )

אני חושב שהוא נותן לך חשמל ישירות מהסוללה שלו ולא מרשת החשמל כך שהחשמל מגיע הכי נקי שיש.

אבל...

יש בו מאוורר = רעש.

ולא ממש מומלץ לשים אותו בקרבת אדם, במיוחד אם בכוונתך לחבר לו מצברים חיצוניים.

נפלטים חומרים לא ממש בריאים ממנו ומהמצברים החיצוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעש המאוורר לא מפריע לי אבל מה הכוונה שניפלטים חומרים לא בריאים זה לא שהסוללה נמסה או נישרפת ואז זה הגיוני שיפלטו חומרים לסביבה לפי מה אתה יודע שניפלטים חומרים מסוכנים ? תן הוכחה משהוא הסבר למה ?

לי יש אדוויס PRD 1050 המצבר שלו פולט חומרים מסוכנים לא נישמע הגיוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה UPS שהבאת הוא ההגנה הכי טובה שיכולה להיות, הרבה מעל כל היתר. אבל כאמור הוא לא מתאים להיות בחדר - מאוורר מרעיש ועוד תכונות

לכל UPS יש שפולטת אדים של חומצה. אבל כמה ? זה תלוי במעגלי הבקרה של ה UPS (הפסקת טעינה בזמן וכדומה), מאוורר שמעיף את האדים החוצה, וכמות הסוללות (באונליין יש יותר בדרך כלל)

המשגוחן הזה מכיל את ההגנות מתח גבוה/נמוך (שמגינה מבעיות בחיבור ה N שאליהם כתוב במצגת) והשהייה שיש במגן ברקים רגיל

הופעת מתח בין חוטי N ואדמה הם סימן לתקלה, אבל :

מתח כזה לא משפיע אל המחשב ואין צורך להגן ממנו אל המחשב

מפסק פחת תקין ימנע סכנה של התחשמלות, ואת יתר הסכנות של אדמה לא תקינה. בכל מקרה שבו אתה הופך להיות החיבור אדמה של מעגל חשמלי ומעביר זרם מסוכן, הפחת יקפוץ

במערכות חשמל חדשות (וניתן לשדרג מערכות ישנות באישור חברת החשמל) מחברים את N לאדמה בכמות גדולה של מקומות שנקראת איפוס. השיטה הזאת מונעת מצבים של ניתוק בין N ואדמה והבעיות שקשורות לזה

אדמה מנותקת היא תקלה אופינית למערכות חשמל ישנות, שבהם היציאה היחידה לאדמה היתה דרך צינור מים - שיטה לא אמינה. בכל מערכות האדמה החדשות יש חיבור לאדמה דרך היסודות של הבניין בנוסף לחיבורים האחרים. ניתן לשדרג מערכות חשמל ישנות אל ידיי הוספת אלקטרודות אדמה לייד הבניין וכך לעשות את החיבור לאדמה אמין

הסברים אל שריפות והתחשמלויות + של שריפות זה חומר שיווקי נטו : זה מה שיקרה לכם אם לא תקנו את המשגיחון שלנו

המשגיחון אוליי "מגן מקצר" (והוא לא, כי אין לו אפשרות לנתק זרם קצר). הבעיה היא שקצר כמעט לא גורם לשריפות, המפסקים האוטומטיים נותנים הגנה אמיתית ממנו. שריפות נגרמות מחיבורים לוהטים, ניצוצות של מגע דפוק, פלורסצנט שרוף, ונטות אם מנועים תקועים, ודברים אחרים שבכלל לא קשורים למשגיחון

החברה הוציאה מצגת פרסומית במקום דפי נתונים טכניים, ללא שמץ של נתונים טכניים מדויקים של הדבר הזה במצגת ו/או באתר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעש המאוורר לא מפריע לי אבל מה הכוונה שניפלטים חומרים לא בריאים זה לא שהסוללה נמסה או נישרפת ואז זה הגיוני שיפלטו חומרים לסביבה לפי מה אתה יודע שניפלטים חומרים מסוכנים ? תן הוכחה משהוא הסבר למה ?

לי יש אדוויס PRD 1050 המצבר שלו פולט חומרים מסוכנים לא נישמע הגיוני

ענה לך על כך 11010010110.

אוסיף ואציין כי אל פסק מהסוג הנ"ל משתמש כל הזמן בסוללה, משם מגיע הגל הנקי, וכל הזמן נטענת הסוללה מן השקע החשמלי במקביל. כך שקיימת פעילות מוגברת של טעינת ופריקת המצבר, מה שגורם לקיצור חייו ופליטת חומרים מסוכנים רבה יותר מאשר ה- UPS שברשותך כרגע (שעובד על סוללה רק כאשר המתח הנכנס הוא 0V.)

זאת למרות שב- 2 המקרים מדובר בסוללה אטומה.

לדעתי למשתמש הביתי הכי מומלץ מבחינת יחס עלות/תועלת אל-פסק מסוג Line Interactive שמכיל מייצב מתח ועובד על סוללה רק כאשר קיימת הפסקת חשמל.

הנה איורים שיעזרו להבין כיצד עובדים סוגי האל-פסק השונים

אגב, הרעש של המאוורר לא כזה חלש, פשוט אמרת שהוא לא מפריע לך... אני די בספק.

כדאי שתשמע אותו קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בטוח אורך חיים של הסוללה ב online בדרך כלל ארוך יותר

ב online יש מעגל טעינה מתקדם שלא מגיע לטעינת יתר

ברוב ה interactive יש מעגל טעינה שפשוט מטעין כל הזמן ומייבש את הסוללה

סוללה אטומה - נגד יציאת נוזל. היא לא אטומה מיציאה של אדים (יש שם פקק גומי שנדחף החוצה כדיי לשחרר אדים ואז חוזר)

בעיה אחרונה שיש ל 2 הסוגים היא שדה מגנטי חזק - כנראה לא ממש בריא להיות לייד ה UPS. רק ל offline UPS (גרסא פשוטה יותר של interactive - לא ראיתי כזאת בזמן האחרון בחנויות) אין שדה מגנטי חוץ ממתיי שהוא עובד אל סוללה

מסכים שלמשתמש הפשוט לא צריך online

מגן ברקים - להגנה אל החומרה

אינטראקטיב UPS - להגנה מאיבוד קבצים שהיו פתוחים במקרה של הפסקת חשמל (לא חיוני להגנה אל חומרה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...