שאלה חשובה לגבי קרינה סלולרית - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה חשובה לגבי קרינה סלולרית

UponTheRose

Recommended Posts

קודם כל אני חייב לציין שיש מלא מחקרים על העניין שמציגים את הנושא במלא אופנים, חלק אומרים שלא פוגע וחלק אומרים שכן אך מעלימים עין...

השאלה העיקרית היא האם להיות ליד אנטנה סלולרית זה מסוכן הרבה יותר מאשר להיות רחוק ממנה?

הרי תבינו את זה כך-מצד אחד אם אתה גר באיזה כפר ויש לתושבים פלאפונים, מן הסתם שהאנטנות המרוחקות יתאמצו יותר ויקרינו את הכפר באופן רב יותר מאשר בעיר,אבל לעומת זאת לגור ליד אנטנה סלולרית זה גם לא הכי בריא, האנטנה בטח מקרינה את איזור ה100 מטר שלה באופן רב מאוד והרבה אנשים בארץ לא מודעים לכך.

מישהו יכול לענות על השאלה הזאת? איפה עדיף להימצא - בקרבת אנטנה או רחוק ממנה?

תודה לעונים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פסיקיה לא לומדים כבר בבית ספרנו? רמת הקרינה יורדת לפי ריבוע המרחק בינך לבין נקודת השידור, האנטנות משדרות בעוצמות קבועות~(השינוי תלוי בעיקר במזג האוויר), וזאת לא אנטנה כיוונית, אנטנות אומניכיווניות לא יכולות להתמקד על הכפר שלך, זה לא deathray.... :facepalm:

בכל מקרה אם אתה גר בכפר מרוחק, תיהיה לך אנטנה בישוב, או לידו....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם קרינה מסלולר פוגעת בגוף באיזשהו אופן - אין ממש תשובה ודאית מבוססת. באופן שטחי, לא אמורה להיות פגיעה כתוצאה מחשיפה לקרינה באורכי גל בתחום המיקרו. אורכי גל אלו לא אמורים לגרום ל"נזק" מעבר לחימום רקמות. ובכל מקרה, עד שיצטבר ידע מספק קיימות הנחיות בגדר "זהירות מונעת".

http://www.health.gov.il/pages/default.asp?maincat=46&catid=838&pageid=4408

ובקשר לשאלה, באופן טבעי והגיוני עדיף להיות רחוק מאנטנה ולא בקרבתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פסיקיה לא לומדים כבר בבית ספרנו? רמת הקרינה יורדת לפי ריבוע המרחק בינך לבין נקודת השידור, האנטנות משדרות בעוצמות קבועות~(השינוי תלוי בעיקר במזג האוויר), וזאת לא אנטנה כיוונית, אנטנות אומניכיווניות לא יכולות להתמקד על הכפר שלך, זה לא deathray.... :facepalm:

בכל מקרה אם אתה גר בכפר מרוחק, תיהיה לך אנטנה בישוב, או לידו....

רוב האנטנות (ובפרט אנטנה סלולרית) הן אנטנות דיפול.

רמת הקרינה של אנטנה כזו יורדת כמו המרחק (ולא ריבוע המרחק), והקרינה היא כיוונית למדי - שיא הקרינה הוא לצד האנטנה בעוד בדיוק מתחתיה ומעליה אין קרינה כלל.

http://en.wikipedia.org/wiki/Dipole#Dipole_radiation

בקישור הזה יש גם נוסחאות לעוצמת הקרינה כתלות במרחק וגם אנימציה נחמדה של כיוון התפשטות הקרינה.

ולשאלה המקורית:

ברור שעדיף להיות רחוק מאנטנה מאשר קרוב אליה (למעט המקרה שבו אתה בדיוק מתחתיה), אם אתה דואג רק מהקרינה מאנטנה עצמה. אין צורך שאנטנות מרוחקות יקרינו את הכפר בדוגמה שלך בעוצמה גבוהה יותר מאשר אנטנה קרובה.

לעומת זאת, אם אתה מדבר בטלפון סלולרי שמשתמש באותה אנטנה, אז כשהאנטנה רחוקה, הטלפון (שקרוב מאוד למוח שלך) מקרין בעוצמה גבוהה יותר. בסה"כ קשה לקבוע איזה מצב יותר מסוכן, אבל הייתי מעריך שאם אתה לא קרוב מאוד לאנטנה (נגיד עד 100 מטר, כמו שכתבת), אז עדיף אנטנה בסביבה מאשר טלפון שקורן בעוצמה גבוהה.

ובכל מקרה, כמו שנאמר לפני, השפעת הקרינה עלינו לא ברורה עדיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי את תשובותיכם, אבל אני זוכר שחזרו ואמרו את הטענה שככל שיש פחות אנטנות באיזור בו אתה מתגורר, שם תהייה קרינה רבה יותר שנשלחת ע"י אנטנות סלולריות מרוחקות, בלי קשר לשימוש בפלאפון, משמע אם אתם גרים באיזה יישוב קטן בארץ עם אנטנה אחת בממוצע, שם תהייה קרינה חזקה יותר במידה ומישהו ביישוב משתמש בפלאפון...או שמישהו מצד אחד של היישוב משתמש בפלאפון והאנטנה הקרובה ביותר (לדוגמא במרחק 10 קילומטר) נמצאת בצד השני, כל היישוב יוקרן פי כמה וכמה מהאנטנה והקרינה שנשלחת...או שאני טועה? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה, הקרינה החזקה נובעת מהטלפון.

לאנטנה יש עוצמה, כלומר קרינה, קבועה. העוצמה קטנה ביחס ישיר למרחק. כלומר אם נגיד שלאנטנה ש עוצמה 10 ובכל 100 מטר העוצמה יורדת ב-1, אז אחרי 500 מטר העוצמה תהיה 5.

השינוי בעצמת הקרינה הוא בטלפון - תחשוב שככל שעוצמת האות מהאנטנה נמוכה יותר הטלפון "יתאמץ" יותר בשביל לקלוט ולשדר מסרים אל האנטנה (להזכירך, הטלפון גם משדר ולא רק קולט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר נשמע הגיוני, אבל אפשר לומר את אותו הדבר לגבי המסלול של הקרינה שבאה מהאנטנה לפלאפון או בנאדם שעומד קרוב לפלאפון אך לא מדבר איתו...

יכול להיות עובר אורח שהולך בטווח שבין האנטנה לפלאפון - והקרינה עוברת דרכו מבלי שיידע או שהוא גם יכול לעבור ליד הבנאדם שמדבר בפלאפון וגם לספוג קצת קרינה מהפלאפון עצמו..

הנה, סוף סוף מצאתי את הכתבה שחיפשתי :)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3509143,00.html

חשוב מאוד לקרוא את זה! רשום שבאום אל-פחם רמת הקרינה היא הגבוהה בארץ כי יש רק 2 אנטנות סלולריות שם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר לא סותר את מה שאני אמרתי. בעולם אמיתי יש המון גורמים שמפריעים לגלים, נקרא לזה בולעים את הקרינה, בעיקר מתכות. רוצה דוגמה? תעטוף את הטלפון שלך בנייר כסף ותנסה לחייג אליו. מצפה לך הפתעה. (זה אמור להתרחש גם במיקרוגל אם הוא אטום טוב וזה קורה לפעמים במעליות. אחרי שתנסה, לך לויקיפדיה וקרא על כלוב פארדיי).

בכל מקרה, הכתבה רק מחזקת את מה שטענתי:

"באום אל-פאחם יש רק שני מתקני שידור סלולריים, המספקים שירותי תקשורת ל-32,011 תושבים - דהיינו כל מתקן שידור משרת כ-16 אלף תושבים. לשם השוואה, בתל-אביב יש מתקן שידור לכל 581 משתמשים. המשמעות היא שטלפונים סלולריים באום אל-פחם נמצאים לרוב רחוק יחסית מהאנטנה המשרתת אותם, ומשדרים בהספק הגבוה פי 59 מטלפון סלולרי בתל-אביב. "

בכל מקרה, אני מקווה שברור לך שבכל מקרה אם יש פחות אנטות כדי לכסות אותו שטח הן חייבות לשדר יותר חזק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכתבה מדברת על אנטנות סלולריות והמרחק שלהן מטלפונים סלולריים, לא על הטלפונים הסלולריים עלייהם התעמקת שפולטים קרינה חזקה יותר.

אתה בעצמך אמרת שככל שמתרחקים מהאנטנה העוצמה יורדת (500 מטר העוצמה תרד ב5), אז כיצד העוצמה מתחזקת אם מתרחקים מהאנטנה?

אולי התכוונת לקרן שיוצאת מהאנטנה לכיוון הטלפון הסלולרי - המפלסת דרכה דרך מבנים ובולעי קרינה למיניהם, והדרך שלה מתמלאת קרינה במקום שהיא תירד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שאתה רחוק מהאנטנה - כך הקרינה שאתה מקבל מהאנטנה נמוכה יותר.

האנטנה משדרת בעוצמה קבועה (אאל"ט) כדי לכסות את כל האיזור שהיא צריכה לכסות.

ככל שתתרחק מהאנטנה, הקרינה שתקבל ממנה תהיה נמוכה יותר.

עם זאת, ככל שאתה רחוק יותר מאנטנה, הטלפונים הסלולריים שבאזור הקרוב אלייך (וספציפית, הטלפון שלך)

יצטרכו לשדר חזק יותר בשביל להגיע עד לאנטנה, ולכן אני לא בטוח עד כמה אתה "מרוויח" (אם בכלל) בהיותך

רחוק מן האנטנה.

בגדול, לפי מה שאני יודע (אבל זה לא מבוסס על קריאת מחקרים או משהו, אז נא לא לצלוב אותי אם אני טועה),

עדיף שיהיו כמה שיותר אנטנות, כי אז הן משדרות חלש יותר, וגם הטלפונים משדרים חלש יותר, ולכן כמות הקרינה

שאתה מקבל תהיה נמוכה יותר.

ושוב, כאן מדברים רק על כמה קרינה סלולרית יש באזור שלך.

שאלה אחרת, שהיא מעניינת יותר, זה עד כמה, אם בכלל, הקרינה הזאת מזיקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...