טיפים כלליים למעבר לדירה חדשה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טיפים כלליים למעבר לדירה חדשה

UponTheRose

Recommended Posts

שלום,אני מסתקרן בעניין של מעבר דירה-צריך להתעסק עם כל כך הרבה דברים שזה סיפור רציני

למישהו כאן יש ניסיון עם העניין?מישהו יכול לייעץ על טיפים על התייחסויות לדברים מסויימים?

אני יודע למשל שצריך להתייחס לקטע של קרינה סלולרית, של שנאים קרובים לבית, שכנים, ביוב וכל מיני שטויות כאלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל תהומי בין מה שצריך לבדוק אם זו דירה שאתה מעוניין לשכור או שאתה מעוניין לקנות.

אני יכול לומר לך רק לגבי האפשרות הראשונה (עדיין אין לי מספיק כסף לקנות דירה :)) שכדאי לבדוק את הנקודות הבאות:

1. תשתיות - אומנם זה במקומות מעטים יחסית, אבל למרבה הפלא קיימים מקומות שאין בהם תשתית כבלים למשל.

2. ארנונה - יכולים להיות הבדלים גדולים מאוד אפילו בתוך אותה עיר/שכונה. חשוב לבדוק שהארנונה בדירה המיועדת לא חריגה יחסית לאזור (כנ"ל לגבי ועד בית).

3. האם יש חניה באזור.

4. בעל דירה - כדאי לברר עם הדיירים הקודמים כמו גם לעבור על החוזה ולראות שאין סעיפים דרקוניים. בעל דירה הגון ישתמש בחוזה דומה לסטנדרטי שאפשר לקנות בדואר.

5. גיל הדירה/האם עברה שיפוץ לאחרונה - בדירות שנבנו לפני 30-40 שנה ולא שופצו מעולם סביר להניח שתיתקל בבעיות תשתית קשות שבד"כ קשורות לאינסטלציה וחשמל (לחץ מים נמוך, נזילות ורטיבות וכו').

6. כדאי שתראה את הדירה גם בבוקר וגם בערב מכיוון שתמיד יכולים להיות מקורות רעש או מפגעים שקיימים רק בחלק מהיום (גן ילדים, מגרש משחקים, נגרייה שהשכן פתח בבית וכו').

בטח יש עוד המון דברים אבל זה מה שעולה לי בראש כרגע.

בכל אופן, היתרון בשכירות הוא שתמיד אפשר לעזוב אחרי שנה ובמקרה הכי גרוע אפילו למצוא מישהו שיחליף אותך באמצע החוזה.

בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלה לי רעיון לראש כששמעתי על זה וזה טיפ חשוב מאוד לכל מי שעובר דירה-

חשוב מאוד לבדוק שהשכנים לא משתמשים בשירות של אנטרנט (WiFi) בביתם - זה מעביר קרינה גבוהה בהתאם למיקום - יכול להיות השכן בקומה מעלייך משתמש בזה ואתה מוקרן 24/7 ולא מודע לכך...

לעזאזל, המקרה הזה באמת מבלבל ומקשה על לעבור דירה, כמעט כל משפחה שנייה משתמשת באנטרנט ... :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...