"להשמיד את ישראל, עדיף בדרכי שלום" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"להשמיד את ישראל, עדיף בדרכי שלום"

vic07

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3973741,00.html

בקיצור, השלום זה לא משהו שיש לשאוף אליו למען חיים טובים יותר לכל הצדדים המעורבים - זה בסה"כ עוד ... שהשמאל העולמי והישראלי מספק לו תחמושת על בסיס יומי. נכון שמאלנים יקרים שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה זה "חילון" אבל אין ספק שאתה צודק, כל עוד אנחנו משחקים חתול ועכבר עם החמאס בעזה אז הדרך הטובה ביותר להגיע לרגיעה בסיכסוך הזה היא באמצעות השקעה בתשתיות חינוך וכלכלה ונדמה לי שהחברים מרמאללה יעידו על כך הכי טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריך לשמור את זה לאוכלוסייה הלא-מיליטנטית, אלה שלא תומכי טרור. מי שמוכן ללבוש חגורת נפץ ולעבור במחסום ארז לדעתי לא שווה את ההשקעה, וצריך להכותם כמו שעשינו בעופרת יצוקה.

אבל כמובן אני מדבר על אלה שבכוונתם לפגוע בנו. יש לא מעט ערבים שלא מחפשים את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם זה שפיתוח כלכלי וחילון חיוניים לשלום יציב, אבל הדברים הללו לא יכולים לבוא מבחוץ. חברה לא תהיה חילונית (או דתיה באופן מתון) עד שהיא לא תבין שלא משתלם לה להיות פנאטית. ההבנה הזו לא תבוא מכך שנראה לה חברות מתונות יותר שחיות יותר טוב ממנה, אלא מכך שנפגע בה כ"כ חזק שהיא תבין שכדי לשרוד עליהם לנטוש את דרכה הקודמת. אז ורק אז ייתכן שלום לצורך שלום, ולא רק שלום מזוייף כנשק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם זה שפיתוח כלכלי וחילון חיוניים לשלום יציב, אבל הדברים הללו לא יכולים לבוא מבחוץ. חברה לא תהיה חילונית (או דתיה באופן מתון) עד שהיא לא תבין שלא משתלם לה להיות פנאטית. ההבנה הזו לא תבוא מכך שנראה לה חברות מתונות יותר שחיות יותר טוב ממנה, אלא מכך שנפגע בה כ"כ חזק שהיא תבין שכדי לשרוד עליהם לנטוש את דרכה הקודמת. אז ורק אז ייתכן שלום לצורך שלום, ולא רק שלום מזוייף כנשק.

אבל זה בדיוק מה שקרה עם בריה"מ... ארה"ב לא הפציצה להם את האמ-אמא, הם פשוט ראו שחברות המערב(מערב אירופה וארה"ב) פשוט חיות טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תבלבל אותו עם עובדות, הוא רוצה להשמיד, להרוג, להרוס ולחסל... כמובן שהוא לא מבין שיש השלכות מאוד חמורות לכך שנהרוג עשרות אלפי פלשתינאים או שנעשה להם טרנספר אך זה לא מדגדג אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברה"מ? זה הטיעון שלכם? רוסיה של היום זו מדינה שבה הנשיא רוצח (לא באופן אישי, כמובן) עיתונאים ופועל לשנות את החוקה בשביל עוד קנדנציה - והעם עוד תומך בו. מדינה שבה ריכוזיות ההון היא ללא מתחרים בהתחשב בגודלה. מדינה ששמרה על אותם קשרי מסחר עם אותם משטרים אפלים שהיו לה בימי הקומוניזם... בקיצור, התנהלות המדינה כיום עדיין מראה הרבה מאוד סממנים מהשלטון הקודם.

ועם כל זאת, ומזה התעלמתם בהפגנת אינטיליגנציה נדירה, חשוב יותר לשים לב מה ברה"מ לא עשתה: היא לא הוציאה פיגועי טרור. היא לא תקפה את המערב (לפחות לא באופן פיזי). היא לא ניסתה לכבוש עוד ועוד שטחים מעבר למה שהיה לה בתום מלחמת העולם. היא מעולם לא טענה שעליה לשלוט בכל העולם.

אבל היי - אני זה שמתעלם מהעובדות, בזמן שלך דחפו מתחת לאף כתבה שמראה בדיוק על אילו "עובדות" מדובר. זה אומר הכל, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, כתבה על פרופסור בודד שקורא להשמיד את ישראל. אני אפילו לא צריך לחפש כדי למצוא כתבה מהיום על יהודים שתומכים בטרנספר ו/או מוות לערבים:

http://news.walla.co.il/?w=/22/1747687

יכול מאוד להיות שההשוואה לברית המועצות אינה במקום אבל זה בגלל שלא קיימת עוד מדינה אחרת בעולם ששולטת על עם אחר במשך 40 שנים ומגבילה את תנועתו באופן מוחלט. מעניין אותי אך היית מגיב אם היית במצור תמידי ובעוצר כמעט קבוע ובעוני מחפיר, אני בספק אם לא היית מגיב באלימות (ואין בכך להצדיק פיגועי טרור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העוצר הוא כלי בנסיון לעצור את הפיגועים.

כשהחמאס יושמד (ואני מדבר רק על החמאס, לא על אזרחים חפים מפשע) והרצועה תישלט בידי מפלגה ראציונאלית שלא מחפשת להשמיד אותנו, נוכל להסיר את העוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצור (כיבוש) קיים כבר 40 שנים, הרבה לפני שהתחילו פיגועי הטרור. אין ספק שכרגע יש צדק כלשהו במצור אך לא הגיוני שממשלת לא תאמץ פתרון בדמות שלום כלכלי, פירוז חלקים ברשות הפלשתינאית, הכנסת כח שיטור בינלאומי או הפסקת החינוך הטרור ובמקום זה תתמקד בעניין השטחים והצהרות בעל פה שישראל היא מדינה יהודית (אני אישית מעדיף מעשים על פני הצהרות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצור (כיבוש) קיים כבר 40 שנים, הרבה לפני שהתחילו פיגועי הטרור. אין ספק שכרגע יש צדק כלשהו במצור אך לא הגיוני שממשלת לא תאמץ פתרון בדמות שלום כלכלי, פירוז חלקים ברשות הפלשתינאית, הכנסת כח שיטור בינלאומי או הפסקת החינוך הטרור ובמקום זה תתמקד בעניין השטחים והצהרות בעל פה שישראל היא מדינה יהודית (אני אישית מעדיף מעשים על פני הצהרות).

קודם כל, פתח ספר היסטוריה ותגלה שהמוסלמים הוציאו פיגועי ירי נגד יהודים עוד לפני הקמת המדינה.

לגבי הכנסת כוח שיטור בינלאומי, ראינו כמה הכוח הבינלאומי עזר בעצירת התחזקותו והתחמשותו של חיזבאללה בלבנון...

הפסקת החינוך לטרור צריך לבוא מהצד שלהם, כל ניסיון לשינוי כזה הנובע מבחוץ דינו להיכשל.

אם אני לא טועה ה"שלום הכלכלי" הוא רעיון של ביבי וראינו שחוץ מהעלאת רמת החיים ברשות לא התקדמנו מטר להשגת שלום. להיפך, הם רק מוסיפים קשיים כמו הקפאת התנחלויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...