ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14 - עמוד 22 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14

klayton

Recommended Posts

• תגובות 522
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מניח שהם עוזרים לילדיהם? טוב, שמע, זה המטרה של אבא ואמא. כמה סטודנטים אתה מכיר שגרים עם ההורים ולא מקבלים לפחות חדר בחינם וארוחה חמה? מצד שני אני בהחלט שמעתי על סטודנטים שלמדו תארים חסרי ערך ומצאו את עצמם עובדים בעבודות מזדמנות אחרי הלימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקונפליקט הוא שאתה מוחק את כל הסעיפים שקשורים לעזרה של ההורים כי אתה מניח ש:

ישנה כמות מספיק גדולה של סטודנטים שחיים אצל ההורים בכדי שתוכל למחוק את הסעיפים האלו

או ש

להורים יש מספיק כסף לתמוך בילדים.

משפט לאחר מכן אתה אומר בעצמך ש"יש כאן יותר מדי הנחות".

קונפליקט.

שאלה לצורך הדיון: אתה בעל תואר? למדת מספר שנים באוניברסיטה? בלי להעליב או משהו, אבל ההנחות שאתה עושה והדברים שאתה אומר גורמות לי לחשוב שלא בילית מספר שנים באוניברסיטה או שלחילופין אתה חי בבועה שבה אתה קיבלת הרבה סיוע בזמן הלימודים ולכן אתה חושב שאצל כולם זה כזה קל. שוב, אני שואל באופן כן ואמיתי, בלי שום כוונה לפגוע, להעליב או להישמע מתנשא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחלתי ללמוד מדעי החיים באוניברסיטה. שכר לימוד והוצאות שילמתי מכספי. (בהמשך עברתי לרכבת כי עלויות הדלק היו מטורפות, אבל שילמתי על חופשי חודשי מכספי) גרתי אצל הורי ולא דאגתי להוצאות קיום. בסוף השנה החלטתי לעזוב את האוניברסיטה כי לא ראיתי עתיד תעסוקתי בתחום בו למדתי ולא נמשכתי לתחומים בהם כן ניתן להתפרנס בכבוד כגון מדעי המחשב והנדסה. לימודי חשבונאות (ראיית חשבון) קרצו לי, אבל לא היו לי את הציונים כדי להתקבל ישירות לחוג. הפיתרון היחיד היה ללמוד תואר כללי במשך 3 שנים (כגון כלכלה או תואר כלשהו במדעי החברה) ואחר כך להמשיך להשלמה בחשבונאות באחת האוניברסיטאות. לא בחרתי במסלול כי ללמוד 3 שנים במקרה הטוב (בוא נודה בזה כמעט אף אחד לא מסיים תואר ב-3 שנים) ולסיים תואר בציונים שיאפשרו לי להמשיך לשנת השלמה הייתה משימה לא קלה בכלל. אם לא אצליח אשאר עם תואר חסר כל ערך בשוק העבודה. אם כן אצליח להתקבל מדובר בלימודים של שנה וחצי, מבחן של לשכת רואי החשבון ושנתיים התמחות. מסלול של 6.5 שנים (במקרה הטוב האופטימי ביותר) רק כדי להתחיל לעבוד במקצוע היה יותר מידי. אני לא יכול לחיות בעבודות סטודנטים מזדמנות עד גיל 32. החלטתי לעזוב את האוניברסיטה והלכתי ללמוד הנהלת חשבונות וחשבות שכר לתעודה במכללה לא רחוק מהבית. בהמשך אלמד ייעוץ מס ומשם הכל פתוח. (נציבות המס דורשים לפחות שנה ניסיון בהנהלת חשבונות כדי לגשת לבחינה) האמת? אני לא מצטער בכלל. זו הייתה החלטה מאד נכונה.

אני מתנגד לאופנת נהירה אחרי התואר. אני חושב שאנחנו צריכים לחזור למודל של שנות ה-80. הטובים ביותר לאוניברסיטה בסיוע אמיתי מכספי ציבור (ומתן בונוסים לסטודנטים הלומדים מקצועות קשים חשובים למדינה) והשאר צריכים ללמוד מקצוע ולעבוד כמו בני אדם. אין בזה בושה. אובדן הכנסה (אישית) ומיסים (למדינה) מכל האופנה הזאת פשוט מטורפת והמשק סובל ממחסור באנשי מקצוע איכותיים.

תחקיר הזה מבטא את דעותי בצורה הטובה ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או בקיצור - "הייתי מעפן בתור סטודנט (כי הלכתי ללמוד בלי לחשוב על העתיד התעסוקתי, ואז כשחשבתי על העתיד והחלפתי כיוון, גיליתי שאני גרוע מכדי להתקבל), וחייתי אצל ההורים וכל הוצאות המחייה היו עליהם, אז עכשיו אני חושב שכולם כאלה ובא לי לדפוק אותם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה הנחות אתה מניח

מתוך כל המכרים שלי 90% לומדים במקום מרוחק יותר מהבית שלהם (וזה המצב אצל לא מעט סטודנטים)

ככה שדירה = הסטודנט משלם לבד

הנחת היסוד שלך שההורים עוזרים לילדים זה דבר נהדר, אבל מתבסס על ההנחה שזה האכן קורה, שהתמיכה היא 100% וכו'..

אני גר בבית של ההורים שלי מהסיבה שכרגע במצב של 4/5 ימי לימודים בשבוע בשנה א' בהנדסה אני פשוט לא יכול לעבוד...פיזית, ניסיתי יש לי ימים שאני מתחיל ב12 ומסיים ב16... תתפלא אבל זה מחסל אופציה לעבודה.

אני עושה את זה גם מראש כי בחרתי ללמוד קרוב לבית, אבל אני רואה אנשים שלומדים איתי שמגיעים מרחוק ותאמין לי אני יודע שזה הורג אותם...

שנה ג/ד אני כבר מתכנן לחתוך מהבית כי הלוז הלימודי שלי יאפשר לי לעבוד כמו בן אדם נורמלי

ד"א באופן מופלא אני גם משלם את החלק שלי בחשבונות בבית, כי אני בן אדם נורמלי ולא פרזיט (מישהו אמר אברך?) שחי על חשבון ההורים שלו

ועוד משהו על הדרך.... מסתבר שאני מכיר מישהו שסיים לפני שנה את התואר שלי בדיוק ועכשיו עובד בSAP עם משכורת די יפה... ממש לא משכורת מינימום או עבודה מזדמנת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או בקיצור - "הייתי מעפן בתור סטודנט (כי הלכתי ללמוד בלי לחשוב על העתיד התעסוקתי, ואז כשחשבתי על העתיד והחלפתי כיוון, גיליתי שאני גרוע מכדי להתקבל), וחייתי אצל ההורים וכל הוצאות המחייה היו עליהם, אז עכשיו אני חושב שכולם כאלה ובא לי לדפוק אותם".

לא נכון! השקעתי המון מחשבה בעתיד התעסוקתי, אבל מה לעשות החיים לא תמיד הולכים כמו שאנחנו רוצים ולפעמים צריך לקפוץ למים כדי לגלות שתחום מסויים לא מתאים לנו. למדתי, דיברתי עם בוגרים והחלטתי לעזוב. חשבונאות זה אחד התחומים המבוקשים ביותר באוניברסיטה עם תנאי קבלה אסטרונומיים ואדם צריך לדעת מתי יש לו סיכויי להתקבל ומתי אין. אני הייתי יכול לשפר פסיכומטרי ובגרויות, לבזבז עוד שנה-שנתיים מהחיים ועשרות אלפי שקלים, אבל לא ראיתי טעם. למה שאני אשקיע כל כך הרבה אנרגיה, כסף וזמן בתחום שאני לא יודע אם בכלל יתאים לי? למדתי את הלקח שלי. בחרתי ללכת ללמוד הנהלת חשבונות וחשב שכר כדי להתחיל לעבוד במקצוע ולהתפרנס כמו בן אדם. אם אתחבר לתחום אמשיך לייעוץ מס ואתפרנס לא פחות טוב מרואה חשבון. (במיוחד אם אפתח משרד)

עם כל הכבוד סטודנטים מעטים לא מקבלים שום סיוע מהורים. הורים עוזרים בחלק מהתחומים בצורה חלקית לפחות, אז אל תשחק אותה נזיר קדוש כאילו לא ביקשת שקל מאבא ואמא כל התואר שלך ותניח הנחות מה אני כן נותן למשפחה או לא. חוצפן.

נמשיך שאני לא רוצה "לדפוק אותם". אני אומר חד וחלק תארים רבים חסרי כל ערך תעסוקתי ואין שום סיבה למה אותם תארים צריכים לקבל מימון ממשלתי בדיוק כמו שאתה מתנגד למתן מימון לאברכים. המון סטודנטים הולכים ללמוד תואר בגלל שזה צו האופנה בלי שום שיקול כלכלי ארוך טווח ומדינה נפגעת באובדן אנשי מקצוע איכותיים וכנסה ממיסים.

אני זוכר היטב את השיחה בתפוז עם בוגרת "ביוכימיה ומדעי המזון". איפה את עובדת, שאלתי. "אה, אני עובדת בסופר פארם קופאית". למה לא במקצוע? "זה לא באמת מקצוע. זה תואר. אין עבודה בתחום." אני חושב שזה די מתאר את המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל על הזמן שלכם, כמו שאתם רואים מדובר באדם ממורמר שלא התקבל לאקדמיה ונוטר טינה על כך. גם אם תעברו על התגובות שלו בנושאים אחרים תראו שמדובר באדם בעל הפרעה פסיכולוגית קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל על הזמן שלכם, כמו שאתם רואים מדובר באדם ממורמר שלא התקבל לאקדמיה ונוטר טינה על כך. גם אם תעברו על התגובות שלו בנושאים אחרים תראו שמדובר באדם בעל הפרעה פסיכולוגית קשה.

אני לא מבין מה זה קשור למירמור בכלל ול lev-27 בפרט.

אתה בחרת להיות סטודנט, מדוע אני צריך לממן לך את זה?

אני לא רוצה לממן במיסים שלי(שאני משלם לא מעט אגב, כי אני בדרגת שכר גבוהה מהממוצע), לא אברחים ולא סטודנטים.

למה אני צריך לממן את החלטת החיים שלך? כי אתה רוצה להרוויח יותר כסף? זיבי :)

להלן העובדות:

* אתה לומד מקצוע מדעי מבוקש.

* מקבל ממילא סיבסוד מהמדינה ומשלם 10,000 ש"ח בשנה שכר לימוד, במקום 40,000 ש"ח.

* לאחר שתסיים את הלימודים תרוויח הרבה כסף(לטענתך).

* תוך כדי הלימודים בשנה השלישית והרביעית ללימודיך, תוכל להתברג במשרת סטודנט ולהרוויח 60 ש"ח לשעה בממוצע.

ועוד אני צריך לממן אותך?

אם היית עילוי בתחומך, תאמין לי שמישהו כבר היה מוצא דרך לתת לך מלגה ומענקים, כי אתה כזה כישרוני שזה חטא שלא תלמד.

אבל אתה לא, אתה עוד סטודנט, אז תממן את לימודיך אתה, כי את הבחירה ללכת ללמוד, אתה עשית.

כמו כן, הבקשה שלך לסיבסוד מלא של הלימודים נובעת בדיוק מאותה הסיבה שהאברחים רוצים אותה,

אתה כמוהם, משוכנע שהשמש זורחת לך מהתחת רק בגלל שאתה לומד את מה שאתה לומד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מילה בסלע.

לפעמים הפלצנות והתנשאות בפורום הזה עולה לרמות כל כך גבוהות שבא לי לירוק בפרצוף של כמה אנשים פה. במיוחד המנהל המהולל כאן שכותב בתגובה "אדם ממורמר עם הפרעה פסיכולוגית קשה". איזה פוץ. פשוט אין מילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאברך המדינה לא מאשרת לעבוד.

אז שתאשר שיוכל לעבוד ולא תשלם לו כלום כנ"ל לסטודנט.

למרות שהעניין כאן הוא אחר, המדינה לא נותנת את המליגה על לימוד האברך אלא רק על מדד עוני לכן רק 10 אלף זכאים.

זה כמו אדם שלא עובד ונכנס תחת הגדרה של עיני מסויים ומקבל ביטוח -לאומי מהמדינה [ ויותר מאותו אברך ].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מילה בסלע.

לפעמים הפלצנות והתנשאות בפורום הזה עולה לרמות כל כך גבוהות שבא לי לירוק בפרצוף של כמה אנשים פה. במיוחד המנהל המהולל כאן שכותב בתגובה "אדם ממורמר עם הפרעה פסיכולוגית קשה". איזה פוץ. פשוט אין מילים.

עזוב, מדובר בבנאדם שמקנא בי שלא הצליח להתברג בתפקיד טוב בתחום ה-IT, להגיע לשכר של 5 ספרות ורכב.

אז הוא מתמרמר על אנשים שהצליחו להגיע לתפקידים טובים בלי תואר ורוצה לסחוט מכספי המיסים שלהם,

כספים למימון לימודיו בטכניון. אין מה לבזבז את הזמן, פשוט אין.

אל תדאג מיני, אני עדיין אוהב אותך, בסה"כ מנסה להבהיר נקודה. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LEV0, אני שמח שאתה מרוצה ממקומך ותאמין לי שעיני אינה צרה בך, אבל לטעון שאתה מממן אותי בתור סטודנט זה לא למרי הוגן. בסופו של דבר, רוב המיסים המגיעים למדינה אינם מגיעים ישירות מאנשים פרטיים, אלא מחברות גדולות - ומה לעשות, לאלה מאוד קשה להסתדר בלי מהנדסים וכלכלנים ועורכי דין וכולי. בסופו של דבר יש סיבה שבחברה ממוצעת מהנדס ירוויח יותר מאיש IT בלי תואר - ואגב כך, גם ישלם יותר מס בכנסה, והיות שהתמיכה בהשכלה הגבוהה היא לא אחוז גבוה במיוחד מההוצאות הכוללות של המדינה, ניתן גם להגיד שהמהנדסים היום מממנים את המהנדסים לעתיד הרבה יותר משאתה מממן אותם, אם בכלל.

אה, ואני מניח שתרצה גם שמישהו יהנדס כבישים שאפשר לסוע עליהם בלי להתהפך, או טנקים שלא יתפוצצו מעצמם להגן על המדינה שאתה חי בה, או מורים שילמדו את ילדיך - ולכולם תשלם בסופו של דבר מהמיסים. כל אלה מיותרים לדעתך גם כאנשי מקצוע, או רק כאשר הם עדיין לומדים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...