מומחה לאמנויות לחימה הוכה, התוקף מאושפז - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מומחה לאמנויות לחימה הוכה, התוקף מאושפז

RGod

Recommended Posts

ראשית, אם זה שתוקף אותך באגרופים הוא גורילה בגודל שני מטר על מטר ואתה סתם אדם מן היישוב, יהיה זה מידתי ועוד איך לירות בו מנשק חצי אוטומאטי.

דבר שני, למה צריכה להיות מידתיות? האם התוקף נוהג במידתיות כאשר הוא פונה לשדוד אדם אקראי ברחוב, או סתם נטפל אליו כי הוא לא בא לו טוב בעין? האם על המותקף לדעת להעריך מיידית את יכולות התוקף בכל רגע נתון, כדי להפעיל רק את הכוח המזערי שדרוש להדוף אותו?

מבחינתי, ברגע שאדם פשע אלים (תקיפה פיזית או שליפת לצורך תקיפה) ללא כל התגרות מצד הקרבן, כל דבר שקורה לו כתגובה מיידית על כך הינו במסגרת המקובל בעיני.

זה אולי מקובל בעיניך, אבל לא בעיני החוק.

בעניין הגורילה שני מטר - אין מחירון של איזה גודל אדם באיזה קטגוריית משקל ובאיזה תוקף אותך אז מה התגובה המידתית לכך. הנושא הזה הוא עניין של שיקול דעת אבל הבעיה היא ששיקול הדעת שלך עלול שלא להתאים לשיקול הדעת של השופט (במידה וזה הגיע לידי כך) אבל באופן כללי נראה לי ששיקול הדעת במקרים האלו הוא די אוניברסלי, כלומר גורילה של שני מטרשתוקף אותך באגרופים כנראה שלא יפסיק אם תרביץ לו בחזרה, אולי אם יהיה לך כלי יבש כגון אלה זה ייחשב מידתי אבל לדפוק לו כדור 0.5 בראש בוודאי לא ייחשב מידתי כמו גם הפעלת להק אפאצ'י. נדמה לי שעל זה אנחנו נסכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש הבדל בין גנב לבין שודד.

שודד מאיים עליך תוקף אותך ומסכן את חייך.

הבדל בין גנב לשודד הוא קטן מאוד אם גנב נכנס לבית של אדם קשיש\מוגבל הוא לא יחשוב פעמים ויתקוף אם אותו אדם יתחיל להתנגד או יצעק לעזרה. אותו שודד יכול בקלות לרצוח את האדם ככה שיש לך שודד שיכול להפוך בכל רגע לרוצח בפוטנציה .

המציאות הישראלית נכון להיום : כול "גיבור" מקבל עונש כבד יותר,וגם הפושע שניסה לפני רגע לעשות בך מעשה הופך לפתע לקורבן.

מצב מטורף מה שהולך בישראל ,אני היית מאוד שמח שיכנס דור חדש לכל הגופים במדינה כי לרוב האנשים שם רק אכפת מהכסא , דוגמא לזה אפשר לראות במקרה של השוטרים מנהריה (הם היו צריכים לקבל עונש אבל עדין אני לא חושב שהוא ללכת לכלא אחרי שפנו לכל מקום לקבל עזרה וקיבלו סירוב) כי המפקדים שלהם, הם אשמים האמיתיים כי במקום לתמוך בשוטרים שלהם הם פשוט הפקירו אותם ואת משפחותיהם לגורלם .

ראשית, אם זה שתוקף אותך באגרופים הוא גורילה בגודל שני מטר על מטר ואתה סתם אדם מן היישוב, יהיה זה מידתי ועוד איך לירות בו מנשק חצי אוטומאטי.

דבר שני, למה צריכה להיות מידתיות? האם התוקף נוהג במידתיות כאשר הוא פונה לשדוד אדם אקראי ברחוב, או סתם נטפל אליו כי הוא לא בא לו טוב בעין? האם על המותקף לדעת להעריך מיידית את יכולות התוקף בכל רגע נתון, כדי להפעיל רק את הכוח המזערי שדרוש להדוף אותו?

מבחינתי, ברגע שאדם פשע אלים (תקיפה פיזית או שליפת לצורך תקיפה) ללא כל התגרות מצד הקרבן, כל דבר שקורה לו כתגובה מיידית על כך הינו במסגרת המקובל בעיני.

מידתיות זה עניין מאוד מסובך כי זה לא עניין מדעי ומדויק יותר בכוון של דבר יחסי . לדעתי זה דבר קצת לא הוגן להגיד למשהו שפחד על חיו ונלחם בתוקף בעניין של שניות, אתה לא מידתי כי לאותו אדם לא היה את הפריווילגיה לחשוב כל כך הרבה זמן על מעשו ולכן פעל מתוך אינסטינקט.

דעו שלפי לשון החוק אדם שמותקף צריך קודם כל לנסות לברוח ואם זה לא עבד עליו לתקוף את השודד (כמה מכות שיהממו אותו) לאחר מכן שוב לנסות לברוח גם אם אותו שודד לקח מכם משהו , נגיד זרקתם מילה לאוויר שהכוונה שלכם היא להתגרות במשהו ואותו אדם בא להכות אותם אתם לא תוכלו להשתמש בטיעון של הגנה עצמית. מקרה אחר שהגנה עצמית לא תוכל להיות טיעון בו הוא מצב שראיתם שמשהו עומד להישדד והתקפתם את השודד (יפה עשיתים מעשה טוב ) החוק יהיה לטובת השודד . החוק של הגנה עצמית כובל את האזרח הרבה יותר מעוזר לו כי הוא גורם לניקור ואי רצון לעזור לאחר או להתנגד לפושע ככה שהפושע רק מרוויח פשע קל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב פעם, אתה חושב שהוא עוד ימשיך להתקיף אותך? שבור לו את 2 הרגלים וסיים עניין אבל לגרום למישהו זעזוע מוח וחוסר הכרה זה קצת מוגזם...

למי שמכיר מבינינו אגרוף תאילנדי, אין דבר כזה "הגנה עצמית רכה" או משהו בסגנון. אנשים שמתאמנים באגרוף תאילנדי הם חיות אדם, הם מגיעים למצב שבו באגרוף הם יכולים לשבור לך את הרגל.

אם המותקף הרגיש מאוים ותקף בחזרה, לתוקף אין שום סיכוי. אגרוף אחד יעשה את העבודה ויינטרל אותו - כמו שבמקרה הזה שלח אותו לבית חולים. אני מניח שהוא נתן לו אגרוף או שתיים, לא יותר מזה.[br]פורסם בתאריך: 21.10.2010 בשעה 13:13:30

ספר את זה לבוריס, השותף החרמן שלך לתא בכלי מעשיהו :smile1:

אני מסכים עם העובדה שאם תוקף אותך אדם ענק ואין לך מה לעשות ויש לך אז לפחות צריך לירות באוויר, אבל אם אתה תפצע אותו פציעה הכי קטנה אתה תיכנס לכלא. אפילו אם תירה באוויר יש מצב שתיכנס לכלא. ואם יצאת בטוב ולא תיכנס לכלא, אז ייטחנו אותך בחקירות כמו שקורה למותקף בסיפור הזה. עד כדי כך המדינה שלך FUCKED UP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגזמתם לגמרי

לא משתמשים בנשק חם בכלל,כאשר תוקפים אותך באחד שכזה אתה אמור לנטרל את אותו תוקף ולא להמשיך לפגוע בו.

:goodposting:

למי שמכיר מבינינו אגרוף תאילנדי, אין דבר כזה "הגנה עצמית רכה" או משהו בסגנון. אנשים שמתאמנים באגרוף תאילנדי הם חיות אדם, הם מגיעים למצב שבו באגרוף הם יכולים לשבור לך את הרגל.

אם המותקף הרגיש מאוים ותקף בחזרה, לתוקף אין שום סיכוי. אגרוף אחד יעשה את העבודה ויינטרל אותו - כמו שבמקרה הזה שלח אותו לבית חולים. אני מניח שהוא נתן לו אגרוף או שתיים, לא יותר מזה.

מכיר את האומנות לחימה, ואין קשר בין הדברים. בן אדם שמגיע לרמה גבוה באומנות לחימה כלשהיא הוא ספורטאי שמכיר את הגוף שלו 100% ויודע לשלוט בעצמו יותר מכל אדם ממוצע. אני משער לעצמי שראית קרב או איזה תוכנית בנושא ששם הם נראים כחיות אדם אבל במדובר באנשים מאוד מיומנים עם יכולות פיזיות ומנטליות מדהימות שיודעים לשלוט בעצמם ולא נראה לי שהוא ירגיש מאויים מאיזה שיכור שמנסה לאיים עליו ויתקוף אותו מתוך לחץ ופאניקה שים לב הוא גם סירב בהתחלה וכנראה היה וויכוח אז הוא לא בדיוק פחד ממנו והשאלה היא אם נכנס בו אגו והוא עבר את שלב הגנה עצמית ועבר לתקיפה...

ולסיום שנינו לא ראינו מה הלך שם ולכן קשה לשפוט אבל דעתי בנושא לגרום למישהו זעזוע מוח ולשיגיע למצב של חוסר הכרה זה מוגזם.

ודעתי בשאר המצבים, אם גורילה באה ומבקשת ממך את הפלאפון לפי דעתי תיתן לה אותו גם אם זה 4 עם יהלומים ואז תתן למשטרה לעשות את העבודה או שפשוט תביא את הצוות שלך ותמצא את הבן אדם...(דיי פשוט במקרה שהוא גורילה...)

ועוד משהו תודה לאל שאין לכם אקדחים ברישיון, כי אם היה אז נראה לי HWzone היה עוד אגף סגור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגזמתם לגמרי

לא משתמשים בנשק חם בכלל,כאשר תוקפים אותך באחד שכזה אתה אמור לנטרל את אותו תוקף ולא להמשיך לפגוע בו.

ברור, ההקצנה הייתה למטרת הדוגמה בלבד. לא מכיר הרבה אנשים שמסתובבים סתם כך עם MP-5 ברחוב... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולסיום שנינו לא ראינו מה הלך שם ולכן קשה לשפוט אבל דעתי בנושא לגרום למישהו זעזוע מוח ולשיגיע למצב של חוסר הכרה זה מוגזם.

האמת לא מוגזם בכלל, מספיק אגרוף אחד או שניים שהם מספיק חזקים ולמקום הנכון ממומחה אומנויות לחימה והנזק יכול להיות אדיר, בין אם זה זעזוע מוח או להיות מחוסר הכרה או גרוע מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעו שלפי לשון החוק אדם שמותקף צריך קודם כל לנסות לברוח ואם זה לא עבד עליו לתקוף את השודד (כמה מכות שיהממו אותו) לאחר מכן שוב לנסות לברוח גם אם אותו שודד לקח מכם משהו , נגיד זרקתם מילה לאוויר שהכוונה שלכם היא להתגרות במשהו ואותו אדם בא להכות אותם אתם לא תוכלו להשתמש בטיעון של הגנה עצמית. מקרה אחר שהגנה עצמית לא תוכל להיות טיעון בו הוא מצב שראיתם שמשהו עומד להישדד והתקפתם את השודד (יפה עשיתים מעשה טוב ) החוק יהיה לטובת השודד . החוק של הגנה עצמית כובל את האזרח הרבה יותר מעוזר לו כי הוא גורם לניקור ואי רצון לעזור לאחר או להתנגד לפושע ככה שהפושע רק מרוויח פשע קל .

לא מעניין אותי החוק.

אנשים צריכים לחשוב לבד ולהפעיל שיקול דעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוק אמור להיות איזון הגיוני כלשהו בין זכותו של כל אדם (לרבות פושע) לחיים ומניעת פגיעה בגופו לבין זכותו של כל אדם לביטחון ולא ליפול קורבן לפשע. לעניות דעתי, זכותו של הפושע נופלת מזכותו של האזרח התמים, אפילו שחיי אדם עקרונית חשובים יותר מרכוש... שהרי אם לוקחים את קדושת חיי האדם כאקסיומה, לאף אחד אסור להגן על רכושו בשום צורה שעשויה לגרום לפגיעה פיזית בשודד אלא אם נשקפת סכנה פיזית לשלום המותקף.

זה המצב החוקי כיום - אסור לך להתנגד פיזית לפושע כל עוד אותו פושע לא הפעיל כוח כלפיך (עם סייגים נדירים כמו הסגת גבול כאשר קיימת אי וודאות בנוגע לכוונתו של המסיג). הבעיה היא שאין לאזרח שום דרך ודאית להעריך את כוונותיו של הפושע באותו רגע: האם סירוב מילולי להביא את הארנק יגרום לשודד לוותר? סביר שלא. האם הוא יתנפל עליך וינסה לקחת אותו בכוח? סביר שכן. האם הוא ישתמש בידיו בלבד או שמא ישלוף סכין וינסה לדקור אותך? אין לדעת... והחוק אוסר למעשה להקדים תרופה למכה. זה האבסורד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

fade to black, לפי ההיגיון שלך, ברגע שאני יורה למישהו כדור ברגל הוא מפסיק לרוץ, נכון?

ספר את זה למחבלים המסוממים עד מעל לראש שמגיעים לניסיונות פיגוע.

תגיד ,בלי להעליב,היית קרבי? ראית פעם מישהו מקבל 5.56 לרגל? ראית המון ילדון. אף אחד לא קם אחרי כדור ברגל,גם אם הוא דחף את כל האנדרנלין בעולם לפני. ובשביל שלא תפתח לי את זה לדיון,אני ראיתי כמה וכמה אנשים שחטפו כדורים,וגם בחורים מאוד גדולים מהחמאס /חיזבאללה היו מאוד מושבתים אחרי כדור. אז תחסוך ממני בבקשה.

אני מבקש,כל הילדים בני 15 שראו יותר מדיי רמבו נא לא לפלוט שטויות. תודה. TAIMOR. רישיון לאקדח? אתה צוחק,לפי התגובות פה רוב המגיבים לא התגייסו.

כל מי שלמד אומנות לחימה בחייו,יודע שאומנות לחימה נועדה להגן עליך ביום יום. כל עוד אתה לא בצה"ל/גוף אחר של זרועות הביטחון ברגע שניטרלת יריב אתה סוגר את הבאסטה. וחוץ מזה בלי קשר,לוחם אמיתי וטוב יודע לצאת ממצבים כאלו לפני שהם קורים. הלקיחה של האדם הנ"ל לחקירה הגיונית מאוד.

נראה לך הגיוני שאני אוריד כאפה כי אני בחור גדול לכל מי שידחוף אותי בתור? כנראה שלא,כי זה ההקבלה. כל עוד אין איום על חייך אתה צריך להתנהג במידתיות. השכבת אותו לישון או שברת לו איבר? לך למשטרה או לך הביתה. אחרי שהוא על הרצפה נתת לו סוקר קיק? אתה משתמש בכוח שלך לרעה,ואתה צריך להיעצר.

גם אם לא נוח לנו מזה שהמערכת מגינה על פושעים,אתם שוכחים שזה מדינה דמוקרטית,וזכות כל אדם לחיות. גם אם הוא פושע מוכח,ברגע שמתחילים לעשות הבדלות זה רק מדרון שלג ארוך למטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שלמד אומנות לחימה בחייו,יודע שאומנות לחימה נועדה להגן עליך ביום יום. כל עוד אתה לא בצה"ל/גוף אחר של זרועות הביטחון ברגע שניטרלת יריב אתה סוגר את הבאסטה. וחוץ מזה בלי קשר,לוחם אמיתי וטוב יודע לצאת ממצבים כאלו לפני שהם קורים. הלקיחה של האדם הנ"ל לחקירה הגיונית מאוד.

1- אם אתה חושב שלזה אומנות לחימה נועדה, או שהמורים שלך כשלו, או שפשוט לא הקשבת להם.

אומנויות לחימה, ברובן, נועדו לפתח אצל הבנאדם משמעת עצמית חזקה, לשפר את היכולות, ולרדוף אחרי הרמה הבאה (כלומר, לעודד התמדה)

השימוש ברחוב באומנות לחימה כזו או אחרת נועד רק למצב של איום ממשי, לא לשימוש טריוויאלי.

לוחם אמיתי וטוב לא "יודע לצאת ממצבים כאלו", הוא יודע פשוט לא להיכנס אליהם. וגם אם קורה שהוא נכנס- הדבר הראשון שהוא יעשה זה לברוח, כי כל מורה טוב מלמד את התלמידים שלו- הקרב הכי טוב הוא אחד שלא מתקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...