רעש מוזר (עולה ויורד) מהמחשב - האם יכול להיות שזה הספק (Seasonic S12II 520W)? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רעש מוזר (עולה ויורד) מהמחשב - האם יכול להיות שזה הספק (Seasonic S12II 520W)?

lharpaz

Recommended Posts

שלום,

קניתי מחשב חדש ויש לי בעיה של רעש מוזר מהמחשב:

קצת קשה לתאר את זה, אבל מדובר במעין רעש עולה ויורד. אם הרעש היה קבוע, זה לא היה מעורר חשד בכלל (כי הרעש לא חזק).

זה נשמע לי כאילו יש מאוורר שמסתובב מהר / לאט לסירוגין, אבל משנה את דעתו אם להסתובב מהר / לאט כל הזמן.

לדוגמה: מחליט להסתובב מהר, אחרי חצי שניה מחליט להסתובב לאט, אחרי עוד חצי שניה מסתובב מהר וכך הלאה.

התוצאה היא מעין "פעימות" בהן הרעש החזק יותר הוא כל שניה בערך.

האם זה נשמע לכם משהו בעייתי או שזה משהו מוכר בספקים האלה?

קראתי שבחלק מהספקים יש חיבור שמאפשר לקבל מידע על מצב המאוורר של הספק, אבל לא ראיתי כזה ובכל מקרה אין לי בלוח האם חיבור למאוורר ספק.

האם יש בכל זאת איזו-שהיא דרך לשלוט על מהירות הסיבוב של המאוורר של הספק? יכול להיות שהוא משנה את מהירות הסיבוב שלו כל הזמן??

הסיבה שאני חושד דווקא בספק היא ששיניתי את מהירות הסיבוב של מאוורר המארז, מאוורר המעבד והמאוורר של כרטיס המסך, והרעש לא השתנה, אז נראה לי שהדבר הנוסף היחיד שמרעיש זה הספק...

אם הרעש הזה זה לא דבר מוכר, אולי כדאי פשוט להחזיר את המחשב לחנות בה קניתי אותו לבדיקה?

אגב, זה המפרט של המחשב:

intel i5 760 עם קירור AC freezer 7 pro rev 2

לוח אם GA-P55M-UD2

שני מאווררים במארז: SCYTHE S-FLEX 1200 rpm, אחד קדמי מכניס אויר, ואחד אחורי מוציא אויר.

ספק כוח Seasonic S12II 520W

כרטיס מסך 9600GT

תודה מראש לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

אני לא מכיר קירורים של כרטיסי מסך אחרים אז אני לא ממש יכול להשוות, אבל הקירור לא נראה לי קטן במיוחד.

זה הכרטיס שיש לי: http://www.wikio.com/product/twintech-geforce-9600gt-xt-edition-105553.html

בדקתי והבעיה היא לא בקירור של כרטיס המסך.

בשיחת טלפון עם החנות בה קניתי הציעו לי לנתק את ההארד-דיסקים ולראות אם הבעיה נפתרת.

ניתקתי את הישן יותר (הוא בן חמש וחצי והעברתי אותו מהמחשב הישן), ואכן הרעש נפסק.

בהמשך אני אנסה להבין אם הדיסק הקשיח מאותת לי שהוא לקראת סיום חייו, או שרעש כזה הוא משהו סטנדרטי (ואז אני אחליט מה אני עושה עם זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוננים יכולים להידלק או להתכבות דרך מערכת ההפעלה. יכול להיות שמשהוא בתוכנה גורם לו לקפוץ כל הזמן

אם הכונן יוצר רעש משתנה בתנאים אחרים כנראה שמשהוא איתו לא בסדר

יכול להיות מצב שבו הספק יוצר את הרעש בתגובה לאיך שהכונן הקשיח הזה לוקח ממנו זרם. בחלק מהמקרים זה אומר שיש בעיה בספק אבל לא תמיד - יש ספקים שעושים את זה והם תקינים לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...